ویزای توریستی امارات؛ مدارک مورد نیاز، قوانین و هزینه‌ها


ویزای توریستی امارات

افرادی که به دنبال سفر به دبی با ویزای توریستی امارات هستند، باید مدارک لازم را به طور دقیق ارائه دهند و می‌توانند بدون نیاز به خروج از کشور به مدت ۳۰ روز آن را تمدید کنند.

امارات متحده عربی یکی از مناطق ثروتمند و شیخ‌نشین خاورمیانه است. به‌ علت وجود شهرهای توریستی‌ای مانند ابوظبی، دبی، شارجه و عجمان ویزای توریستی امارات پیش‌ازپیش طرفدار پیدا کرده است. همانطور که می‌دانید برای واردشدن به این شهرها می‌بایست از قبل برای دریافت ویزا یا پاسپورت خود اقدام کرده باشید. همچنین از آنجایی که هر ویزای امارات که با نام ویزای دبی نیز شناخته می‌شود؛ دارای انواع متفاوتی‌ست، آگاهی ‌از آن‌ها امری مهم تلقی می‌شود.

اگر می‌خواهید برای گذراندن تعطیلات و تفریح به کشور امارات یا شهر دبی سفر کنید به ویزای توریستی امارات نیاز خواهید داشت. در اینجا قصد داریم هزینه‌ها و مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی دبی و همچنین شرایط دریافت و مدت زمان اعتبار این ویزا را مورد بررسی قرار دهیم.

شرایط اخذ ویزای توریستی امارات

طبق دستورالعمل‌های سفارت امارات، قوانین جدید شرایط اخذ ویزای توریستی امارات به شرح زیر است:

شرایط اخذ ویزای توریستی امارات

قوانین جدید ویزای توریستی دبی

پیش از این، بسیاری از ملیت‌ها در بدو ورود ویزای ۳۰ روزه دریافت می‌کردند و وقتی مهلت ۳۰ روزه شما تمام می‌شد، یک مهلت ۹ روزه برای تمدید ویزا داشتید. در غیر این صورت با جریمه مواجه می‌شدید. در قوانین جدید می‌توان انواع ویزای بازدید و توریستی را دو بار تمدید کرد. به این صورت که بازدیدکنندگان و گردشگران می‌توانند قبل از انقضای دوره اول برای تمدید مجدد ویزای توریستی درخواست دهند. قیمت تمدید این ویزا ۶۰۰ درهم است.

ویزای توریستی پنج ساله چند بار ورود امارات

ویزا ۵ ساله دبی که برای اهداف توریستی صادر می‌شود، شرایط خاص خود را برای دریافت دارد. این نوع ویزا به نفع خانواده‌های مهاجران مقیم امارات است؛ زیرا آن‌ها می‌توانند به راحتی و بدون نیاز به گذراندن فرآیند چندباره درخواست، به دیدار عزیزان خود بروند.

این ویزا به فرد اجازه می‌دهد تا حداکثر ۹۰ روز در کشور بماند. علاوه بر این، دارندگان ویزای توریستی دبی ۵ ساله می‌توانند درخواست تمدید ۹۰ روزه برای ورود و خروج از امارات متحده عربی را هر چند وقت یک بار که نیاز دارند، تمدید کنند؛ بنابراین می‌توان گفت که تعداد دفعات تمدید آن بسیار زیاد است.

مراحل درخواست ویزای توریستی امارات

درخواست ویزای توریستی امارات به شکل آنلاین، مثل تمامی فرآیندهای ثبت‌نام، پروسه‌ای ساده دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد:

  1. جمع آوری اسناد: فرد متقاضی باید تمام مدارک لازم برای دریافت ویزای دبی از جمله پاسپورت و سایر مدارک را جمع‌آوری و اسکن کند.
  2. بررسی اعتبار پاسپورت: پاسپورت شما برای دریافت ویزای دبی باید حداقل شش ماه از تاریخ ورود به امارات اعتبار داشته باشد، در غیر این صورت باید برای پاسپورت جدید اقدام کنید.
  3. تکمیل فرم درخواست ویزا: متقاضی ویزای دبی باید با مراجعه به سامانه آنلاین اداره مهاجرت کشور امارات، فرم درخواست آنلاین را تکمیل و اطلاعات شخصی و مشخصات گذرنامه را ارائه کند.
  4. بارگذاری مدارک: پس از پر کردن فرم درخواست ویزای دبی، یک نسخه اسکن شده از تمام مدارک را باید در سایت آپلود کنید.
  5. پرداخت آنلاین: هزینه دریافت ویزا از متقاضیان در سایت اداره مهاجرت دولت امارات با استفاده از کارت اعتباری یا نقدی به صورت آنلاین دریافت می‌شود، پس از پرداخت مبلغ، متقاضی باید تا بررسی مدارک منتظر بماند. به این نکته توجه داشته باشید که در صورت مردود شدن ویزای دبی از سوی مرکز صدور ویزا، مبلغ واریزی قابل برگشت نیست.
  6. پردازش ویزا: پس از ارائه درخواست ویزای امارات، پاسپورت و سایر مدارک شما توسط افسر مهاجرت بررسی می‌شود و در صورتی که مانعی برای دریافت ویزا نباشد، ویزا در اسرع وقت صادر می‌گردد.
  7. ارسال ویزا: در صورت تایید درخواست ویزا شما از سوی اداره مهاجرت دبی، ویزا از طریق ایمیل برای متقاضی ارسال می‌شود. متقاضی باید یک کپی از این ایمیل را در زمان سفر همراه خود داشته باشد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی دبی

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی دبی

افرادی که به دنبال سفر به دبی با ویزای توریستی هستند، باید مدارک لازم را به طور دقیق ارائه بدهند. مدارک لازم برای ویزای توریستی امارات عبارتند از:

مقامات می‌توانند با توجه به شرایط هر متقاضی، علاوه بر موارد ذکر شده، هر مدرک دیگری را نیز درخواست کنند. در چنین مواردی مهم است که سایر اطلاعات مرتبط را در دسترس داشته باشید.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی امارات

بسته به تصمیم شما، ویزای توریستی امارات می‌تواند به مدت ۳۰ روز یا ۹۰ روز، برای یک بار ورود یا چند بار ورود صادر شود. همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد؛ اخیراً کشور امارات متحده عربی یک ویزای پنج ساله را راه‌اندازی کرده است که به گردشگران خارجی امکان می‌دهد چندین بار با حمایت شخصی خود وارد کشور امارات شوند و در هر بازدید به مدت ۹۰ روز در امارات بمانند. این مدت می‌تواند برای ۹۰ روز دیگر نیز تمدید شود.

تمدید ویزای توریستی دبی

ویزای توریستی دبی را می‌توان بدون نیاز به خروج از کشور به مدت ۳۰ روز تمدید کرد. این تمدید ۳۰ روزه را می‌توان دو بار انجام داد. هزینه تمدید ویزای توریستی امارات که باید قبل از انقضای ویزای فعلی انجام شود، ۶۰۰ درهم است. در صورتی که در تمدید ویزای خود تأخیر داشته باشید، برای هر روز اقامت بیش از حد خود بدون تمدید ویزا باید ۱۰۰ درهم جریمه بپردازید که این جریمه از ۱۰ روز پس از انقضای ویزا محاسبه می‌شود.

هزینه ویزای توریستی امارات

هزینه ویزای توریستی امارات

هزینه ویزا توریستی دبی با توجه به انواع آن متفاوت است؛ از این رو مهم‌ترین عامل تأثیرگذار بر قیمت ویزای توریستی، مدت زمان آن خواهد بود. به این صورت که در حال حاضر نرخ ویزای توریستی ۳۰ و ۶۰ روزه، ۱۰۰ درهم افزایش یافته است.

برای مثال، هزینه ویزای توریستی یک ماهه صادر شده توسط ICA از ۲۷۰ درهم به ۳۷۰ درهم تغییر کرده است. به این ترتیب نرخ انواع دیگر ویزای بازدید هم به همین شکل تغییر می‌کنند. مسافران امارات که پس از صدور ویزای سفر خود نمی‌توانند وارد این کشور شوند، باید با پرداخت هزینه‌ای، ویزای خود را لغو کنند. هزینه لغو ویزای استفاده نشده بسته به آژانس‌های مسافرتی متفاوت است.

با این حال، هزینه لغو ویزای توریستی دبی تا ۳۰۰ درهم تخمین زده می‌شود. البته تمدید ویزا توریستی دبی به دفعات امکان پذیر است؛ مسافران می‌توانند با پرداخت هزینه ۲۰۰ درهم، ورود خود را به کشور تا ۲ ماه دیگر تمدید کنند.

همان طور که توسط مقامات گزارش شده است، پورتال ویزای جدید را رد می‌کند؛ مگر اینکه درخواست برای ویزای استفاده نشده توسط سیستم مهاجرت لغو شود.

دلایل ریجکت ویزای توریستی دبی و امارات

هر کشوری قوانین به خصوص خودش را دارد و رجیکت شدن ویزا به معنای عدم پذیرش مسافر از سوی سفارت امارات متحده عربی است و شما حق اجازه ورود به کشور امارات را ندارید. دلایل ریجکت شدن ویزا در دبی عبارتند از:

ویزای توریستی دبی

سوالات متداول درباره ویزای توریستی دبی

در ادامه به مرور برخی سوالات متداول درباره ویزای توریستی امارات خواهیم پرداخت.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی امارات کدامند؟

هزینه ویزای توریستی دبی چقدر است؟

هزینه صدور ویزای عادی ۱۰ روز اقامت برای هر بزرگسال، ۳۱۰ درهم و ویزای ۱ ماهه یکبار ورود هر بزرگسال ۳۳۰ درهم و ویزای ۱ ماهه با چندبار اجازه ورود، ۵۵۰ درهم است. اجازه ورود، ۲۸۰ درهم است.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


5 − 5 =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید