مهاجرت به امارات | روش های مهاجرت به دبی | شرایط و هزینه اقامت ۲۰۲۴

امتیازات مهاجرت خود را به رایگان محاسبه کنید:

شروع ارزیابی رایگان

X
توجه:
قبل از آنکه به‌عنوان متقاضی کار در امارات و دبی با ما تماس بگیرید، به این نکته توجه داشته باشید که شرایط دریافت اقامت کاری در این کشور بسیار پیچیده است. شما باید حتما از سوی یک کارفرمای اماراتی پیشنهاد کاری داشته باشید. در صورتی که چنین پیشنهادی از سوی یک کارفرمای اماراتی ندارید، شانسی برای دریافت ویزای کار در امارات و دبی نخواهید داشت.

 

امارات یکی از کشورهایی است که به دلیل شرایط عالی اقتصادی، متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. در این مقاله درباره روش‌های مهاجرت امارات صحبت می‌کنیم و نکاتی را پیرامون مهاجرت دبی بازگو خواهیم کرد.

دبی بزرگترین شهر تجاری کشور امارات متحده عربی است. این شهر زیبا و مدرن در سواحل خلیج فارس قرار دارد و در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری را شاهد بوده است. دبی در حال حاضر از نظر اقتصادی شرایط فوق‌العاده‌ای دارد. این شهر که حدود سه میلیون نفر جمعیت دارد، موقعیتی عالی را برای سرمایه‌گذاری‌های خارجی به‌وجود آورده است و به همین دلیل شرکت‌های متعدد بین‌المللی تمایل دارند که در دبی فعالیت کنند. در حال حاضر کشور امارات و شهر دبی، موقعیت‌های شغلی زیادی برای مهاجران فراهم کرده‌اند و همین موضوع باعث شده که مهاجرت به امارات و مهاجرت به دبی، متقاضی زیادی داشته باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا نکات ریز و درشت درباره مهاجرت و اقامت دبی را با هم مرور کنیم و با تمام مزایای این کار آشنا شویم.

سرفصل محتوا پنهان

دلایل افراد برای مهاجرت به امارات چیست؟

قبل از اینکه به روش‌های مهاجرت امارات متحده عربی بپردازیم، باید با مزیت‌های این مهاجرت آشنا شویم. اصلا چه دلیلی دارد که بخواهیم به امارات و دبی مهاجرت کنیم؟ در پاسخ باید گفت که امارات یکی از موفق‌ترین کشورهای خاورمیانه در حوزه اقتصادی و تجاری است و در بیشتر زمینه‌ها، آینده درخشانی برای آن پیش‌بینی می‌شود. با وجود اینکه امارات در منطقه‌ای بیابانی قرار دارد، اما شهرهای آن مانند دبی، دارای جاذبه‌ها و امکانات گردشگری فوق‌العاده‌ای هستند و به همین دلیل، گردشگران زیادی از سرتاسر جهان، حتی اروپا و آمریکا، هر ساله به این کشور سفر می‌کنند تا تعطیلات خود را در آنجا بگذرانند.

امروزه کشور امارات یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود که رفاه و سطح زندگی خوبی را برای شهروندان خود فراهم کرده است. طبیعتا افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند و می‌توانند اقامت آن را دریافت نمایند نیز از تمام مزایای زندگی در آنجا بهره‌مند خواهند شد. امارات جهت صدور ویزا برای متقاضیان مهاجرت، قوانین خاص خودش را دارد که اگر نگوییم سخت‌گیرانه هستند، لااقل پیچیدگی‌هایی دارند. به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام برای مهاجرت به دبی، با تمام ریزه‌کاری‌ها و شرایط مختلف آن آشنا باشید تا با مشکلی مواجه نشوید.

بیشتر بخوایند: گلدن ویزای امارات؛ همه چیز درباره ویزای طلایی دبی ۲۰۲۴

سایت اداره مهاجرت امارات

برای اینکه به خدمات اداره مهاجرت امارات دسترسی داشته باشید و بتوانید اطلاعات رسمی در این خصوص کسب کنید، می‌توانید از طریق وبسایت رسمی دولت این کشور به آدرس u.ae/en و یا وبسایت وزارت امور خارجه امارت به آدرس mofaic.gov.ae/en اقدام نمایید.

شرایط جدید اقامت دبی چیست؟

برای مهاجرت به امارات، مانند خیلی از کشورهای دنیا می‌توان از روش‌های مختلف مانند کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و … اقدام کرد. چنانچه بخواهید برای ادامه تحصیل به یکی از دانشگاه‌های امارات بروید، یا اینکه به واسطه مهارت و حرفه خود به این کشور مهاجرت کنید، مانعی برای شما وجود نخواهد داشت. مسئله مهم آن است که باید هزینه‌های زندگی در امارات و شهر دبی را در نظر داشته باشید. هزینه‌های زندگی در دبی نسبت به سایر شهرهای خاورمیانه به مراتب بالاتر است و به همین خاطر باید قبل تصمیم به مهاجرت، مطمئن شوید که از پس هزینه‌ها برمی‌آیید.

بیشتر بخوانید: شرایط و مدارک اخذ ویزای دبی؛ قیمت ویزای فوری امارات ۲۰۲۴

نکته مهم بعدی که باید در نظر داشته باشید، آن است که اخذ اقامت کشور امارات کار بسیار دشواری است و برای هر کسی تحقق پیدا نمی‌کند. برای مثال، حتی اگر بخواهید از روش سرمایه‌گذاری به امارات مهاجرت کنید، باید سال‌های زیادی در این کشور فعالیت نمایید تا بتوانید تابعیت و اقامت آنجا را به دست آورید. بنابراین، مهاجرت کوتاه مدت به امارات، به هیچ وجه نمی‌تواند به اخذ اقامت این کشور منجر شود. در ادامه بیشتر در این باره توضیح خواهیم داد.

شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان کدامند؟

اخذ اقامت دبی برای ایرانیان، تفاوت خاصی با مردم سایر کشورهای جهان ندارد. بنابراین به دنبال راه‌های میان‌بر که گاهی از سوی موسسات مهاجرتی توصیه می‌شود، نباشید. برای مهاجرت به امارات و دریافت تابعیت این کشور باید از طریق راه‌های تعیین شده اقدام نمایید و پروسه‌ای نسبتا پیچیده را پشت سر بگذارید. در این مسیر، هر چقدر اطلاعات بیشتری داشته باشید، به هدف خود نزدیک‌تر خواهید شد.

ویزای توریستی امارات چیست؟

بسیاری از ایرانیان برای تفریح و گذراندن تعطیلات خود به کشور امارات و شهر دبی سفر می‌‌کنند. برای این منظور، کافی است که ویزای توریستی امارات را دریافت کنید. نکته‌ای که برای دریافت این ویزا اهمیت دارد، آن است که مدارکی را ارائه دهید که ثابت می‌کنند شما قصد بازگشت به کشور خودتان را دارید. ویزای توریستی امارات سه‌ ماهه است و قبل از سپری شدن این مدت، حتما باید به کشور خودتان برگردید.

هزینه ویزای توریستی امارات

قبل از آنکه به قیمت ویزای توریستی دبی اشاره کنیم، لازم است با انواع مختلف این ویزا آشنا شویم. در زیر رایج‌ترین ویزاهای توریستی کشور امارات را نام می‌بریم و هزینه آنها را نیز ذکر می‌کنیم:

لازم به توضیح است که انواع دیگری از ویزای توریستی امارات نیز وجود دارند که مدت اقامت و همچنین هزینه آنها متفاوت است. اما در مجموع، رایج‌ترین ویزاهای توریستی دبی، همین‌ها هستند که در بالا ذکر کردیم.

ویزای توریستی امارات

ویزای طلایی امارات متحده عربی چیست؟

کشور امارات از سال ۲۰۱۹ میلادی یک سیستم جدید را برای اعطای ویزای بلند مدت اجرا کرد. از طریق این سیستم، همه افراد سرمایه‌دار یا متخصص از سراسر دنیا می‌توانند بدون داشتن یک حامی اماراتی، ویزای طولانی مدت (۱۰ ساله) دریافت کنند و مالک صددرصدی کسب و کار خودشان در امارات باشند.

ویزای طلایی امارات به‌صورت ۵ یا ۱۰ ساله اعطا می‌شود و افراد سرمایه‌گذار، کارآفرین، متخصصین در حوزه‌های مختلف و حتی استعدادهای درخشان تحصیلی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

شرایط دریافت ویزای طلایی امارات متحده عربی چیست؟

شرایط دریافت ویزای طلایی امارات برای ویزای ۵ ساله و ۱۰ ساله تا حدودی متفاوت است. در مورد ویزای ۱۰ ساله، افراد می‌توانند با سرمایه‌گذاری به ارزش حداقل ۱۰ میلیون درهم در امارات، این ویزا را دریافت کنند. افراد متخصص و استعدادهای درخشان نیز در صورتی که توسط وزارت علوم امارات مورد تایید قرار بگیرند. همچنین اگر فرد یک پزشک متخصص باشد و مدرک دکتری خود را از یکی از ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا دریافت کرده باشد، واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات خواهد بود.

اما دریافت ویزای طلایی ۵ ساله شرایط دیگری دارد. چنانچه فردی بخواهد در بخش املاک سرمایه‌گذاری کند، می‌تواند مبلغ ۵ میلیون درهم را برای این کار در نظر بگیرد، به‌شرطی که این مبلغ به‌صورت وام نباشد. همچنین کارآفرینان اگر بتوانند پروژه‌ای به ارزش ۵۰۰ هزار درهم را راه‌اندازی کنند، واجد دریافت ویزای طلایی می‌شوند. از دیگر افرادی که می‌توانند این ویزا را دریافت کنند، باید به دانشجویان نخبه اشاره کرد.

هزینه اقامت دبی

هزینه اقامت دبی چقدر است؟

مهاجرت به دبی از طریق روش‌های مختلف دارای هزینه‌های متفاوتی است. اما نکته‌ای که قبل از مهاجرت باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، آن است که هزینه‌های زندگی در شهر دبی و کشور امارات را در نظر بگیرید. البته این مورد تا حدی به سبک زندگی شما نیز بستگی دارد، اما یک سری موارد مانند هزینه مسکن، حمل و نقل، تهیه اقلام ضروری و … برای همه افراد ثابت و یکسان هستند. ما در ادامه جدولی را تهیه کرده‌ایم که در آن به رایج‌ترین هزینه‌های زندگی در امارات اشاره شده است.

شرایط و هزینه مهاجرت به دبی و زندگی در امارات

در جدول زیر شما می‌توانید هزینه‌های عمومی مربوط به زندگی در امارات و شهر دبی را مشاهده کنید. البته این‌ها تمام هزینه‌هایی که باید در این کشور بپردازید نیستند. ما فقط سعی می‌کنیم تا حدی شما را با هزینه‌های عمومی آشنا کنیم. توجه داشته باشید که هزینه‌ها را به دلار آمریکا عنوان می‌کنیم تا محاسبه آن برای شما ساده‌تر باشد.

عنوان هزینه

قیمت (دلار)

خرید آپارتمان در مرکز شهر (متری)

۳۹۰۰

خرید آپارتمان در حاشیه شهر (متری)

۲۴۰۰

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

۱۶۰۰

اجاره آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهر

۱۱۰۰

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

۳۱۰۰

اجاره آپارتمان سه خوابه در حاشیه شهر

۲۱۰۰

یک وعده غذا در رستوران ارزان (برای یک نفر)

۱۰

یک وعده غذا در رستوران متوسط (برای یک نفر)

۳۰

یک لیتر شیر

۱.۶

یک قرص نان

۱.۳

یک کیلوگرم سینه مرغ

۷.۷

حمل و نقل عمومی (ماهیانه)

۸۰

هر لیتر بنزین

۰.۶

باشگاه تناسب اندام

۸۰

بلیط سینما

۱۲

خرید کفش چرم مردانه

۱۰۰

خرید شلوار جین

۶۰

 

مهاجرت به دبی

روش های مهاجرت به دبی

روش‌های متعددی برای مهاجرت دبی و مهاجرت امارات متحده عربی وجود دارند. افراد متقاضی می‌تواند از طریق کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و … برای مهاجرت دبی اقدام کنند. ما در ادامه به انواع روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت دبی اشاره می‌کنیم و درباره آنها توضیح می‌دهیم.

X
توجه:
قبل از آنکه به‌عنوان متقاضی کار در امارات و دبی با ما تماس بگیرید، به این نکته توجه داشته باشید که شرایط دریافت اقامت کاری در این کشور بسیار پیچیده است. شما باید حتما از سوی یک کارفرمای اماراتی پیشنهاد کاری داشته باشید. در صورتی که چنین پیشنهادی از سوی یک کارفرمای اماراتی ندارید، شانسی برای دریافت ویزای کار در امارات و دبی نخواهید داشت.

 

مهاجرت به امارات از طریق کار

برای مهاجرت امارات از طریق کار، شما باید دعوت‌نامه‌ از سوی یک کارفرمای اماراتی داشته باشید. این کارفرما باید حتما تابعیت کشور امارات را داشته باشد و پروسه قانونی مربوط به جذب یک نیروی کار خارجی (یعنی شما) را طی کند. این پروسه چندان هم ساده نیست. کارفرمای مورد نظر حتما باید یک آگهی شغلی سه ماهه را به اداره امور اجتماعی امارات ارائه دهد. سپس اداره کار باید تایید کند که برای آن شغل، هیچ نیروی کار اماراتی که مایل به انجام آن باشد، وجود ندارد. اگر این مراحل طی شوند، کارفرما با شما وارد مذاکره شده و می‌تواند برای جذب‌تان اقدام کند.

مهاجرت به دبی برای کار

با توجه به آنچه که در پاراگراف بالا گفتیم، مهاجرت به دبی از طریق کار، امری پیچیده به‌نظر می‌رسد. در واقع کشور امارات برای جذب نیروی کار خارجی، قوانینی سخت‌گیرانه و مشابه کشورهای اروپایی یا آمریکای شمالی دارد. بنابراین شاید برخی افراد ترجیح بدهند که شانس خود را برای مهاجرت به کشورهای دیگر امتحان کنند. اما اوضاع اقتصادی کشور امارات و زیرساخت‌های عالی این کشور باعث شده که شرکت‌های بین‌المللی زیادی در آنجا فعالیت کنند و بازار کار بزرگی را ایجاد نمایند. در نتیجه اگر فردی بتواند از طریق کار، اقامت دبی را اخذ کند، می‌تواند آینده درخشانی را برای خودش متصور شود.

شرایط مهاجرت کاری به دبی

در مهاجرت کاری به دبی، کارفرما وظیفه دارد که کلیه مدارک لازم جهت اشتغال نیروی کار خارجی را تهیه و به اداره کار ارسال کند. برای دریافت ویزای کاری دبی، شما باید پاسپورت معتبر داشته باشید و مدارکی مانند اجازه کار در امارات، معاینه پزشکی و … را ارائه دهید. روزهای کاری در کشور امارات از یک‌شنبه تا پنج‌شنبه است و اکثر شغل‌ها از ساعت ۸ تا ۱۳ و همچنین از ساعت ۱۶ تا ۱۹ فعال هستند. البته هر شغل می‌تواند ساعات کاری مخصوص به خودش را داشته باشد. به‌طور کلی، نیروهای کار در امارات، بین ۴۰ تا ۴۸ ساعت در هفته کار می‌کنند.

بیشتر بخوانید: شرایط و اقامت کاری دبی: شرایط و هزینه ویزای کار امارات ۲۰۲۴

هزینه مهاجرت کاری به امارت

هزینه‌های مهاجرت کاری به امارات، با توجه به شرایطی که فرد متقاضی دارد، متفاوت خواهد بود. البته یک سری هزینه‌های اداری وجود دارند که تقریبا در تمام روش‌ها ثابت هستند.

درآمد کار در امارات متحده عربی

میزان دستمزدی که افراد در کشور امارات دریافت می‌کنند، با توجه به نوع شغل و همین‌طور میزان مهارت‌های آنها متفاوت است. متوسط دستمزدها در امارات برابر با ۱۹۶۰۰ درهم یا ۵۳۳۰ دلار در ماه است. البته حقوق‌های کمتر یا بیشتر هم در این کشور پرداخت می‌شود. مثلا کمترین میزان دستمزد حدود ۴۴۰۰ درهم است و افرادی که دستمزدهای سنگین دریافت می‌کنند، احتمالا تا ۹۰۰۰۰ درهم در ماه هم درآمد دارند. به‌طور کلی امارات یک کشور مرفه به‌ حساب می‌آید و سطح دستمزدهای آن در مقایسه با بسیاری از کشورها بیشتر است.

مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای مهاجرت امارات متحده عربی، روش تحصیلی است. در این کشور مدارس و دانشگاه‌های زیادی وجود دارند که اقدام به پذیرش دانش‌آموزان و دانشجویان خارجی می‌کنند. هزینه تحصیل در هر کدام از آنها نیز متفاوت است. مقطع تحصیلی هم در این زمینه اهمیت زیادی دارد. برای مثال باید بدانید که دوره لیسانس در کشور امارات ۳ یا ۴ ساله است و پس از گذراندن این دوره می‌توانید مدرک تحصیلی خود را دریافت کنید.

بیشتر بخوایند: بورسیه تحصیلی امارات: هزینه، شرایط اقامت و ویزای تحصیلی دبی ۲۰۲۴

مهاجرت به دبی برای تحصیل

دولت امارات در سال‌های اخیر به مسئله آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای داشته و آن را در اولویت قرار داده است. به همین دلیل موسسات آموزشی این کشور، پذیرای دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد از سراسر دنیا هستند تا بتوانند پایه‌های اقتصاد دانش بنیان را در این کشور تقویت کنند. برای مهاجرت تحصیلی به دبی، قبل از هر چیز باید ویزای تحصیلی دبی دریافت کنید که اخذ این ویزا، به دریافت پذیرش از یک دانشگاه یا مدرسه اماراتی وابسته است.

شرایط مهاجرت تحصیلی به دبی

ویزاهای دانشجویی امارات حدود یک سال اعتبار دارند و هر ساله باید تمدید شوند. چنانچه دانشجو به مدت ۶ ماه از کشور امارات خارج شود، ویزای تحصیلی وی به‌طور خودکار باطل خواهد شد. اسناد و مدارکی که برای دریافت ویزای دانشجویی دبی لازم هستند، از این قرار است:

هزینه مهاجرت تحصیلی به امارات

برای اینکه در موسسات آموزشی کشور امارات مشغول به تحصیل شوید، باید مبلغی را در ازای خدمات آموزشی که دریافت می‌کنید بپردازید. این مبلغ به امکانات و سطح موسسه آموزشی که انتخاب می‌‌کنید بستگی دارد. همچنین مقطع تحصیلی نیز در این مورد تاثیرگذار خواهد بود. برای مثال برای تحصیل در مقطع لیسانس به‌طور متوسط باید ۱۵ هزار دلار بپردازید. طبیعتا برای مقاطع بالاتر مانند دکتری، باید هزینه بیشتری انجام دهید. البته این اجازه را دارید که تا ۳۰ ساعت در هفته هم کار دانشجویی انجام دهید و از این طریق کسب درآمد کنید.

مهاجرت دبی

مهاجرت به امارت از طریق سرمایه گذاری

برای آنکه بتوانید بهترین استراتژی سرمایه‌گذاری در دبی را انتخاب کنید، باید تحقیق و مطالعه زیادی داشته باشید. چنانچه به این نتیجه برسید که سرمایه‌گذاری در کشور امارات می‌تواند برای شما سودمند باشد، می‌توانید برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری امارات اقدام کنید. سرمایه‌گذاری در امارات راه‌های متعددی دارد. شما می‌توانید از طریق خرید ملک برای این کار اقدام کنید. همچنین این امکان وجود دارد که به عنوان کارآفرین، یک شرکت یا کسب وکار جدید را در آنجا تاسیس نمایید. مطمئنا همه این روش‌ها به کسب سود منجر می‌شوند، اما هزینه اولیه زیادی را روی دست‌تان می‌گذارند.

بیشتر بخوایند: انواع سرمایه گذاری در دبی؛ روش ها و مزایا سرمایه گذاری امارات ۲۰۲۴

هزینه مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری

اگر بخواهید در حوزه املاک سرمایه‌گذاری کنید، باید یک ملک تازه‌ساخت را که ارزش آن حداقل ۷۵۰ هزار درهم باشد خریداری نمایید. طبیعتا این رقم بسیار بالایی است و هر کسی توان پرداخت آن را ندارد. در روش ثبت شرکت هم هزینه‌های مشخصی وجود دارند که در ادامه به‌طور کامل به این هزینه‌ها اشاره خواهیم کرد.

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری به امارات

باید به این موضوع توجه داشته باشید که هر چقدر هم سرمایه‌گذاری شما کلان و سنگین باشد، باز هم تضمینی وجود ندارد که بتوانید تابعیت کشور امارات را دریافت کنید. باید سال‌ها از زمان سرمایه‌گذاری شما در این کشور گذشته باشد (در برخی موارد تا ۳۰ سال) و تازه بعد از سپری شدن این مدت، درباره اعطای اقامت به شما تصمیم‌گیری خواهد شد.

اقامت امارات از طریق ثبت شرکت

جالب است بدانید که آمار ثبت شرکت در امارات در سال‌های اخیر جهش بزرگی داشته است. افراد زیادی با نیت دریافت اقامت دبی، اقدام به ثبت شرکت در این کشور می‌کنند. اما قبل از هر چیز باید با زیر و بم این کار به‌طور کامل آشنا باشیم. در ادامه به مهمترین نکات در همین زمینه اشاره می‌کنیم.

بیشتر بخوایند: چگونگی ثبت شرکت در دبی: شرایط و هزینه اقامت با ثبت شرکت در امارات ۲۰۲۴

هزینه اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

به این موضوع اشاره کردیم که نمی‌توان رقم دقیقی برای ثبت شرکت در کشور امارات در نظر گرفت، اما به‌طور تقریبی شما به مبلغ حداقلی ۱۹ هزار درهم امارات برای این کار نیاز خواهید داشت. گفتنی است که گران‌ترین لایسنس موجود برای شرکت‌ها که با عنوان General Trading شناخته می‌شود، حدود ۴۵ هزار درهم قیمت دارد. علاوه بر این، باید هزینه ویزای همراه را نیز در نظر بگیرید که برای همسر ۷۵۰۰ درهم و برای فرزندان زیر ۱۶ سال که مدیکال ندارند معادل ۶۵۰۰ درهم است.

شرایط مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در دبی مراحل قانونی و مشخص خود را دارد که همه سرمایه‌گذاران خارجی باید آن را طی کنند. اگرچه گاهی اوقات با توجه به نوع شرکت و یا شرایط هر فرد، این مراحل کمی متفاوت باشد، اما در حالت کلی مراحل ثبت شرکت در این کشور طی ۲۰ تا ۲۵ روز کاری انجام می‌شود و شامل سه بخش زیر است:

  1. مرحله اول دریافت تاییدیه اولیه (اپرووال) از دولت امارات است.
  2. مرحله دوم ثبت شرکت در DED یا همان دایره اقتصادی امارات است.
  3. مرحله سوم نیز شامل اخذ اقامت دو ساله قابل تمدید می‌شود.

سرمایه‌گذاران خارجی برای ثبت شرکت در دبی نیازمند اخذ مجوزهای بخصوصی هستند. هرکدام از این مجوزها برای فعالیت خاصی در این کشور صادر شده و شرایط بخصوص خود را دارند. در ادامه با ۳ نوع از پرکاربردترین مجوزهای ثبت شرکت در کشور امارات آشنا خواهید شد.

مهاجرت دبی

مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی دیگر از راه‌هایی است که از طریق آن می‌توانید به امارات مهاجرت کنید. با خرید ملک در دبی می‌توانید همسر و فرزندان خود را نیز به این کشور ببرید. همچنین می‌توانید سه نفر دیگر را در ملک خود شریک کنید. منتها قوانینی در این زمینه وجود دارند که در ادامه بیشتر به آنها اشاره خواهیم کرد.

بیشتر بخوایند: خرید ملک در دبی: قیمت خانه و آپارتمان در امارات ۲۰۲۴

هزینه مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک

برای خرید ملک در دبی باید حداقل ۷۵۰ هزار درهم هزینه کنید که در این صورت اقامت ۳ ساله به شما تعلق خواهد گرفت. همچنین اگر برای خرید ملک مبلغ بیشتری هزینه کرده باشید، بر اساس قوانین، امکان دریافت اقامت با مدت طولانی‌تر هم وجود دارد. اگرچه برای سرمایه‌گذاری در بازار املاک در دبی باید مبلغ زیادی پرداخت نمایید، اما می‌توانید مطمئن باشید که این امر سود زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. کشور امارات اقتصاد پویا و رو به رشدی دارد قیمت ملک نیز در شهرهای بزرگ این کشور مانند دبی، هر ساله افزایش پیدا می‌کند.

شرایط مهاجرت با خرید ملک به امارات

چنانچه به‌طور شراکتی برای خرید ملک در امارات اقدام کرده باشید، باید حداقل سهم شما از پرداخت قیمت ملک، معادل ۷۵۰ هزار درهم باشد. در غیر این صورت اجازه مهاجرت به امارات را دریافت نخواهید کرد. همچنین باید ثابت کنید که هزینه خرید ملک را از طریق وام تامین نکرده‌اید. ملکی که خریداری می‌کنید باید مسکونی باشد و مراحل ساخت آن نیز به اتمام رسیده باشد. ملک مورد نظر باید در منطقه آزاد واقع شده باشد و حداقل تا سه سال اجازه فروش آن را نخواهید داشت.

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

یک فرد خارجی در صورتی که با یک فرد دارای تابعیت امارات ازدواج کند، می‌تواند به این کشور مهاجرت نماید. اگر یک مرد خارجی بخواهد با زن اماراتی ازدواج کند، باید ثابت نماید که استطاعت مالی لازم را برای حمایت از همسرش دارد. در ادامه بیشتر درباره شرایط اقامت امارات از طریق ازدواج توضیح می‌دهیم.

شرایط مهاجرت به دبی از طریق ازدواج

همانطور که گفتیم، ازدواج با یک فرد اماراتی می‌تواند شرایط لازم برای مهاجرت افراد خارجی را فراهم کند. منتها برای آنکه افراد خارجی بتوانند اقامت امارات را دریافت کنند، یک سری شرط‌ها وجود دارد. برای مثال مردهای خارجی باید از نظر مالی در سطحی باشند که بتوانند هزینه‌های زندگی را بپردازند. همچنین برای دریافت اقامت دائمی، باید حداقل سه سال از زمان ازدواج بگذرد. در صورتی که ازدواج آنها به طلاق منجر شود، تابعیت فرد خارجی بلافاصله لغو خواهد شد.

هزینه اقامت در امارت از طریق ازدواج

اقامت در امارات از طریق ازدواج هزینه خاصی به همراه ندارد. برای طی کردن مراحل دریافت اقامت، همسر متقاضی باید از داخل کشور امارات اقدام کند. اما فرد متقاضی باید شرایط مالی لازم برای تشکیل زندگی را داشته باشد. الباقی هزینه‌ها مربوط به مراحل اداری و صدور ویزا می‌شوند.

مهاجرت به امارات از طریق تولد

همه کشورهای دنیا در بحث تابعیت تولد فرزند، از دو روش پیروی می‌کنند: اصل حق خون و اصل حق خاک. در امارات بر اساس اصل اول یعنی حق خون به فرزندان متولد شده، تابعیت داده می‌شود. در نتیجه فقط فرزندانی که دارای والدین اماراتی باشند می‌توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند.

شرایط مهاجرت به دبی از طریق تولد

در قانون کشور امارات برای اینکه یک فرزند تازه متولد شده بتواند اقامت این کشور را دریافت کند، سه شرط ذکر شده‌اند: اول اینکه فرزند دارای پدر و مادر اماراتی باشد. دوم اینکه فرزند در امارات متولد شده باشد اما پدر و مادرش نامعلوم باشند. شرط سوم هم آن است که پدر فرزند نامعلوم باشد اما مادرش اماراتی باشد.

هزینه اقامت در امارات از طریق تولد

شرایط اقامت در امارات از طریق تولد فرزند، همان مواردی هستند که در بالا ذکر کردیم. در نتیجه برای این کار هیچ هزینه‌ای از افراد دریافت نمی‌شود.

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

اقامت ورزشی در دبی

افرادی که دارای سابقه ورزشی در سطح حرفه‌ای باشند، می‌توانند اقامت دبی را دریافت کنند. بنابراین اکثر ورزشکارانی که در سطح ملی فعالیت کرده و دارای رزومه درخشانی باشند، می‌توانند با تکیه به همین موضوع، درخواست اقامت ورزشی در امارات را بدهند. در زیر بیشتر درباره جزییات این نوع اقامت توضیح داده‌ایم.

هزینه مهاجرت ورزشی به دبی

مهاجرت ورزشی به دبی دارای هزینه خاصی نیست. صرفا باید هزینه‌های اداری مربوط به صدور ویزا را پرداخت کنید و همچنین اسناد مربوط به تمکن مالی را ارائه دهید. اگرچه برای مهاجرت از طریق سوابق ورزشی لازم نیست هزینه زیادی بپردازید، اما توجه داشته باشید که اقامت در شهری مانند دبی بسیار پرهزینه خواهد بود. پس بهتر است از قبل به نحوه کسب درآمد در این شهر نیز فکر کرده باشید.

شرایط مهاجرت ورزشی به دبی

تمامی ورزشکاران شناخته شده در سطح بین‌المللی می‌توانند برای مهاجرت به دبی و کشور امارات درخواست بدهند. قهرمانان ورزشی، مربیان مطرح و همین‌طور داوران می‌توانند با انعقاد قراردادی با یک باشگاه یا فدراسیون ورزشی، زمینه مهاجرت خود به دبی را فراهم کنند.

اقامت دائم امارات

اجازه بدهید خیلی صریح و روشن بگوییم که کشور امارات به هیچ فرد خارجی اقامت دائم نمی‌دهد. به‌طور کلی شرایط دریافت اقامت دائم امارات بسیار پیچیده است و بد نیست بدانید که در مورد ایرانی‌ها سخت‌گیری بیشتری وجود دارد. با این حال بسیاری از افراد از سراسر دنیا تمایل دارند که اقامت این کشور را داشته باشند و بتوانند پاسپورت باارزش و قدرتمند امارات را به دست آورند.

هزینه اقامت دائم دبی

برای اینکه بتوانید اقامت دبی و امارات را به دست آورید، باید ابتدا از طریق یکی از روش‌های مهاجرتی مانند کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و … به این کشور مهاجرت نمایید. همان‌طور که پیش‌تر توضیح دادیم، هر کدام از این روش دارای هزینه خاصی هستند. بنابراین بسته به اینکه کدام روش را انتخاب می‌‌کنید، هزینه‌ای که می‌پردازید هم متفاوت خواهد بود.

شرایط اقامت دائم امارات

گفتیم که امارات به اتباع خارجی اقامت دائمی نمی‌دهد، اما اگر یک فرد سال‌های طولانی در این کشور حضور داشته باشد و ویزای خود را به‌طور مرتب تمدید کند، پس از گذشت ۳۰ سال می‌تواند برای دریافت پاسپورت امارات درخواست دهد. با این حال، باز هم هیچ قطعیتی برای اعطای اقامت به فرد متقاضی وجود نخواهد داشت و این امر کاملا به نظر دولت امارات وابسته است.

اقامت دائم امارات

شرایط مهاجرت به دبی برای پرستاران

در سال‌های اخیر با توجه به افزایش نیاز به نیروی درمانی در کشور امارات، پرستاران زیادی از کشورهای دیگر به این کشور مهاجرت کرده‌اند. کارفرمایان در دبی، شرایط فوق‌العاده‌ای را در نظر گرفته‌اند که از آن جمله می‌توان به کمک هزینه مسکن یا اعطای مسکن رایگان، کمک هزینه سفر به کشور خود، انواع بیمه‌های پزشکی، عدم پرداخت مالیات بر درآمد، کمک هزینه تحصیلی برای فرزندان و مرخصی بلندمدت برای پرستاران تمام وقت اشاره کرد.

هزینه مهاجرت به دبی برای پرستاران

برای مهاجرت به دبی از طریق پرستاری، تنها کافی است که هزینه‌های مربوط به صدور ویزا را پرداخت کنید. سایر هزینه‌ها از سوی کارفرمای اماراتی پرداخت می‌شوند و حتی مزایای زیادی برای پرستاران در این کشور در نظر گرفته شده است.

شرایط مهاجرت پزشکان به امارات

همچون پرستاران، بسیاری از پزشکان هم تمایل دارند که در کشور امارات مشغول به فعالیت شوند. برای این کار شرایط مختلفی وجود دارند که از جمله آنها می‌توان به اخذ تاییدیه دیتا فلو (Data Flow) اشاره کرد. این تاییدیه در واقع پروسه‌ای است که مدارک و سوابق کاری پزشکان را مورد بررسی قرار می‌دهد. همچنین از دیگر شرایط لازم برای مهاجرت پرشکان به دبی، داشتن یک تا چهار سال سابقه کار حرفه‌ای است. مثلا پزشک عمومی باید سه سال و دندانپزشک باید چهار سال سابقه فعالیت داشته باشد.

تمامی متقاضیان کار پزشکی در دبی باید در آزمونی تحت عنوان پرومتریک (Prometric) شرکت کنند و نمره لازم را در این آزمون کسب نمایند. علاوه بر تمام موارد ذکر شده، باید نامه صلاحیت حرفه‌ای (Good Standing) و نامه تاییدیه (Eligibility Letter) نیز اخذ شوند.

هزینه مهاجرت به دبی برای پزشکان

در بالا گفتیم که برای مهاجرت پزشکی به امارات باید یک سری مراحل طی شوند. هر کدام از این مراحل دارای هزینه‌های جزیی هستند که به آنها باید هزینه صدور ویزا را نیز اضافه کرد. به جز اینها، هزینه خاص دیگری برای مهاجرت پزشکان وجود ندارد.

شرایط مهاجرت دندانپزشکان به دبی

دولت امارات حساسیت بالایی در زمینه جذب نیروهای متخصص دارد. به همین خاطر سخت‌گیری‌هایی از سوی سازمان بهداشت دبی یا همان DHA در این زمینه اعمال می‌شود. افراد متقاضی باید حتما در آزمون DHA دندانپزشکی در دبی شرکت کنند تا در صورت موفقیت در این آزمون، واجد شرایط اخذ ویزای امارات شوند.

هزینه مهاجرت دندانپزشکان به دبی

مهاجرت دبی برای دندانپزشکان هزینه چندانی به همراه ندارد. از طرفی این افراد می‌توانند درآمد بسیار خوبی در این شهر داشته باشند و آینده بهتری را برای خود و خانواده‌شان رقم بزنند.

شرایط مهاجرت به دبی از طریق آرایشگری

آرایشگری یکی از حرفه‌هایی است که در کشور امارات تقاضای زیادی برای آن وجود دارد. آرایشگران مرد و زن با داشتن گواهینامه‌های حرفه‌ای و بین‌المللی می‌توانند برای مهاجرت امارات متحده عربی اقدام کنند. درآمد آرایشگری در دبی نیز در مقایسه با اکثر کشورهای منطقه خاورمیانه بیشتر است و می‌تواند وضعیت اقتصادی خوبی را برای افرادی که در این حرفه فعالیت می‌کنند رقم بزند.

هزینه مهاجرت به دبی از طریق ارایشگری

برای مهاجرت به دبی از طریق آرایشگری، مانند هر حرفه دیگری باید مراحلی را پشت سر بگذارید. برای دریافت ویزا یک سری هزینه‌های اداری وجود دارند. همچنین قبل از اقدام به مهاجرت باید به فکر هزینه‌های اقامت خود در دبی نیز باشید.

مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی

پناهندگی بدترین روشی است که یک فرد می‌تواند برای مهاجرت به هر کشوری انتخاب کند. مخصوصا با قوانین سخت‌گیرانه‌ای که کشور امارات در این زمینه دارد، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود که به فکر پناهنده شدن در این کشور باشید. همان‌طور که گفتیم روش‌های متعددی برای مهاجرت امارات متحده عربی وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید. متاسفانه افراد سودجوی زیادی وجود دارند که خودشان را به عنوان وکیل مهاجرت دبی معرفی می‌کنند و گاها پیشنهاد می‌دهند که از طریق پناهندگی برای این کار اقدام کنید. اکیدا توصیه می‌کنیم که گول حرف‌های چنین افرادی را نخورید و از راه‌های قانونی برای مهاجرت دبی اقدام کنید.

مهاجرت به امارات برای هنرمندان

برخی از کشورها هستند که به منظور افزایش جمعیت هنرمندان خود، شرایط خاصی را جهت مهاجرت این دسته از افراد فراهم کرده‌اند. برای مثال کشور آمریکا ویزای خاصی را برای هنرمندان در نظر گرفته و به افرادی که دارای شرایط تعیین شده باشند، این ویزا را اعطا می‌کند. متاسفانه کشور امارات در حال حاضر چنین ویزایی را ارائه نمی‌دهد. بنابراین اگر می‌‌خواهید برای مهاجرت امارات اقدام کنید، پیشنهاد می‌کنیم از روش‌های دیگری که در همین مقاله به آنها اشاره شده، اقدام نمایید.

هزینه های زندگی در امارات

لیست هزینه های زندگی در امارات

کمی بالاتر جدولی از هزینه‌های زندگی امارات را ارائه کردیم. در این بخش تمرکز روی شهر دبی داریم و انواع هزینه‌های روزمره و ضروری را که یک شهروند عادی در این شهر باید بپردازد مورد بررسی قرار می‌دهیم. در جدول زیر قیمت‌ها به درهم اعلام شده‌اند.

عنوان هزینه

میانگین قیمت (درهم)

خرید آپارتمان در مرکز شهر (هر متر مربع)

۱۲۰۰

خرید آپارتمان در حومه شهر (هر متر مربع)

۸۲۵

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

۵۵۰۰

اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر

۳۷۰۰

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

۱۰۷۰۰

اجاره آپارتمان سه خوابه در حومه شهر

۷۴۰۰

یک وعده غذا در رستوران متوسط

۳۵

یک ساندویچ معمولی مک‌دونالد

۲۸

یک قوطی نوشابه

۴.۵

یک بطری آب

۲

یک فنجان قهوه

۱۸

یک لیتر شیر

۸

یک کیلو برنج

۶

۱۲ عدد تخم مرغ

۱۰

نیم کیلو گوشت قرمز

۱۸

یک کیلو موز

۵

یک کیلو سیب

۷

کرایه تاکسی (مسافت تقریبی ۱.۵ کیلومتر)

۳.۵

کارت استفاده از حمل و نقل عمومی یک ماهه

۳۰۰

یک لیتر بنزین

۲.۲

 

وکیل مهاجرت دبی کیست؟

هر کدام از روش‌های مهاجرت امارات که در این مقاله به آنها اشاره کردیم، دارای پیچیدگی‌ها و نکات ریز زیادی هستند که طبیعتا افراد عادی و متقاضیان مهاجرت، اطلاع چندانی از این نکات ندارند. این افراد می‌توانند با مشاوره با یک وکیل مهاجرت دبی که اطلاع دقیق و تخصصی درباره تمامی مراحل و روند رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی دارد، شانس خود را برای پذیرفته شدن درخواست‌شان تا حد زیادی بالا ببرند. وکیل مهاجرت دبی به شما کمک می‌کند تا تمامی اسناد و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را به‌طور درست و در زمان تعیین شده به مراجع مربوطه ارائه دهید.

هزینه مشاوره وکیل مهاجرت دبی چقدر است؟

هزینه مشاوره برای وکلای تخصصی مهاجرت، به شرایط و ویژگی‌های هر پرونده بستگی دارد. طبیعتا هرچه پرونده مهاجرتی فرد پیچیده‌تر باشد، لازم است وکیل مربوطه وقت بیشتری روی آن صرف کند و در نتیجه هزینه مشاوره و کار روی پرونده نیز بیشتر خواهد شد.

آیا سایت PathWayVisasPersian وکیل مهاجرت دبی دارد؟

گروه PathWayVisasPersian دارای کارشناسان و وکلای مجربی است که به‌طور تخصصی در حوزه مهاجرت دبی مشغول به فعالیت هستند. توجه داشته باشید که یک وکیل مهاجرت دبی، باید سابقه‌ای درخشان در این حوزه داشته و پرونده‌های متعدد را به نتیجه مطلوب رسانده باشد. خوشبختانه وکلای ما دارای تخصص و تجربه کافی در این حوزه هستند و می‌توانند شما را برای انتخاب بهترین مسیر مهاجرت، همراهی کنند. جهت ارتباط با ما و دریافت مشاوره لازم، می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده در همین وبسایت با ما تماس بگیرید.

مهاجرت به دبی

سوالات متداول درباره مهاجرت به دبی

در این مقاله درباره مهاجرت دبی و نکات مختلف پیرامون آن صحبت کردیم. مخاطبان ما سوالات زیادی در این زمینه دارند که در ادامه برخی از آنها را انتخاب کرده و به‌طور خلاصه به آنها پاسخ داده‌ایم.

بهترین روش مهاجرت به امارات کدام است؟

روش‌های زیادی برای مهاجرت دبی و اخذ اقامت امارات وجود دارند که هر فرد می‌تواند با توجه به شرایط خودش، یکی از آنها را انتخاب کند. کارشناسان ما به شما کمک می‌کنند تا مناسب‌ترین روش مهاجرت امارات را برگزینید.

آسان‌ترین راه مهاجرت به دبی کدام است؟

مهاجرت کردن همواره با چالش‌های زیادی همراه است، اما اگر مسیر درستی را برای این کار انتخاب کنید و از مشاوره یک وکیل باتجربه بهره بگیرید، روند کار برای شما آسان‌تر خواهد بود.

شرایط اقامت دبی چیست؟

افراد می‌توانند از روش‌های کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و … برای دریافت اقامت دبی اقدام کنند. این اقامت به‌صورت موقتی خواهد بود و باید هر ساله یا هر چند سال یک بار، تمدید شود.

آیا امکان مهاجرت تحصیلی به امارات وجود دارد؟

بله؛ تمامی دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد می‌توانند جهت پذیرش در مدارس و دانشگاه‌های کشور امارات درخواست بدهند. هر کدام از موسسات آموزشی این کشور دارای شهریه مشخصی هستند، اما امکانات آموزشی کاملی را ارائه می‌دهند.

شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان چیست؟

شرایط ویژه‌ای برای اقامت ایرانی‌ها در دبی وجود ندارد. البته به دلیل مسائل سیاسی و اتفاقاتی که در سال‌های اخیر رخ داده، سخت‌گیری‌هایی جهت مهاجرت ایرانیان به دبی اعمال می‌شود، اما چنانچه پرونده مهاجرتی خود را به شکل درستی جلو ببرید، مشکلی برای دریافت ویزای امارات نخواهید داشت.

تجربه مهاجرت به دبی چگونه است؟

دبی یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای منطقه و حتی جهان است که موقعیت‌های شغلی زیادی دارد و زمینه را برای پیشرفت افراد به‌خوبی فراهم می‌کند. چنانچه قصد مهاجرت به دبی را دارید، می‌توانید مطمئن باشید که مسیر ترقی خود را به درستی انتخاب کرده‌اید.

آدرس سایت اداره مهاجرت دبی چیست؟

متقاضیان مهاجرت می‌توانن از طریق وبسایت رسمی دولت امارات به آدرس u.ae/en و یا وبسایت وزارت امور خارجه این کشور به آدرس mofaic.gov.ae/en برای کسب اطلاعات رسمی و پیگیری کارهای خود اقدام نمایند.

مهاجرت پزشکان به دبی چگونه است؟

پزشکانی که قصد مهاجرت به دبی دارند، باید یک سری آزمون‌های اولیه را پشت سر بگذارند و با داشتن مدارک مورد تایید بین‌المللی، درخواست خود را برای دریافت ویزای امارات ثبت کنند.

هزینه مهاجرت به دبی چقدر است؟

همان‌طور که در متن مقاله به‌طور کامل توضیح دادیم، روش‌های متنوعی برای مهاجرت دبی وجود دارند که هر کدام هزینه‌های متفاوتی را به همراه خواهند داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آیا با دریافت ویزای کاری امارات میتوان به طور همزمان با خانواده به امارات مهاجرت کرد؟

در برخی از روش‌های مهاجرت امارات، افراد می‌توانند اقامت امارات را برای همسر و فرزندان خود نیز دریافت کنند. توضیحات بیشتر در این زمینه را می‌توانید در متن مقاله مطالعه بفرمایید.

بیشتر بخوانید: شرایط گلدن ویزای پرتغال؛ اقامت و مهاجرت پرتغال از طریق خرید ملک ۲۰۲۴

سخن پایانی

در صورتی که قصد مهاجرت دبی دارید و می‌خواهید برای کار، تحصیل یا سرمایه‌گذاری به کشور امارات بروید، ابتدا باید با روش‌های مهاجرت امارات به‌خوبی آشنا باشید. ما در این مقاله تلاش کردیم که اطلاعات کاملی را در خصوص مهاجرت دبی و اقامت امارات به شما ارائه دهیم. چنانچه سوال دیگری در این زمینه دارید یا می‌خواهید مشاوره‌های لازم را از یک وکیل مهاجرت دبی دریافت کنید، می‌توانید با ما در تماس باشید.

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید