گلدن ویزای امارات؛ همه چیز درباره ویزای طلایی دبی ۲۰۲۴


گلدن ویزای امارات

گلدن ویزای امارات بهترین نوع ویزای این کشور است. با اخذ گلدن ویزای دبی یا ابوظبی می‌توانید ۵ تا ۱۰ سال در این کشور زندگی کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید. در ادامه اطلاعاتی را در مورد ویزای طلایی امارات ارائه می‌کنیم.

کشور امارات متحده عربی امروزه به‌عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای منطقه و حتی جهان شناخته شده است. این کشور نفت‌خیز با هوشمندی توانست وابستگی اقتصاد خود را به منابع نفتی بسیار کم کند. سیاست‌های بسیاری را می‌توان در این راستا بیان کرد اما یکی از بهترین سیاست‌های کشور امارات برای جذب سرمایه‌های خارجی و همچنین جذب نخبه‌های علمی را می‌توان اعطای گلدن ویزای امارات دانست. گلدن ویزای دبی یا ابوظبی به افرادی با شرایط خاص اعطا می‌شود و با توجه به شرایط هر فرد، ویزای آن‌ها ۵ یا ۱۰ ساله خواهد بود. ویزای طلایی امارات که قابل تمدید نیز هست، به فرد این امکان را می‌دهد تا خانواده‌اش را با خود به همراه داشته باشد. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا شما را با تمام موارد مربوط به ویزای طلایی دبی و ابوظبی آشنا کنیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ویزای طلایی امارات چیست؟

اگر به دنبال اخذ ویزای کشور امارات بوده باشید، حتما نام گلدن ویزای امارات را شنیده‌اید. ویزای طلایی امارات در حقیقت بهترین نوع ویزای این کشور به شمار می‌رود که ۵ تا ۱۰ ساله در نظر گرفته شده است. این ویزای طلایی دبی به سرمایه‌گذاران، نخبگان، متخصصان، کارآفرینان و خریداران ملک با داشتن شرایط خاصی اعطا می‌شود. جالب است بدانید که فرد با داشتن گلدن ویزای دبی می‌تواند همه افراد تحت تکلف خود را در تمام طول مدت در این کشور به همراه داشته باشد. البته این ویزا مانند بیشتر ویزاهای دیگر، قابل تمدید است. دقت کنید که گلدن ویزا برای دو شهر دبی و ابوظبی صادر می‌شود و فرد هنگام درخواست، باید شهر موردنظر خود را انتخاب کند. این ویزا فرد را قادر می‌سازد تا بدون نیاز به داشتن حامی مالی بومی، مالکیت ۱۰۰ درصدی شغل خود را داشته باشد.

بیشتر بخوانید: شرایط  مهاجرت به امارات | روش های مهاجرت به دبی | شرایط و هزینه اقامت ۲۰۲۴

هدف از ارائه گلدن ویزای دبی

دولت امارات در سال‌های گذشته همه تلاش خود را کرده است تا بتواند وابستگی کشور را به منابع نفتی کم کرده و درآمدهای سالانه کشور را از راه‌های دیگر افزایش دهد. یکی از مواردی که در آن بسیار موفق بود، جذب توریست‌های خارجی است. شاید جالب باشد که بدانید درآمد توریستی این کشور در سال ۲۰۱۸ درآمد از کل درآمد نفتی ایران نیز بالاتر بود. اعطای گلدن ویزای امارات نیز یکی دیگر از برنامه‌های دولت در جهت افزایش درآمدهای غیرنفتی بود. درواقع گلدن ویزای دبی با هدف جذب سرمایه‌گذاران خارجی و همچنین جذب استعدادهای حرفه‌ای در نظر گرفته شد. جامعه هدف ویزای طلایی امارات نیز نخبگان، مخترعان، متخصصین حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران در همه زمینه‌ها با سرمایه بالا، است. جالب است بدانید که اعطای ویزای طلایی دبی از سال ۲۰۱۸ تاکنون باعث شد تا امارات جهش بزرگی را در زمینه‌های علمی، حرفه‌ای و مالی تجربه کند.

مراحل درخواست ویزای طلایی امارات

مراحل درخواست ویزای طلایی امارات

اگر واجد شرایط اخذ گلدن ویزای امارات باشید، بهترین کار این است که همه مراحل کار را به یک متخصص حرفه‌ای بسپارید. ما در این قسمت سعی کرده‌ایم تا به‌طور خلاصه، مراحل اخذ گلدن ویزای دبی را بیان کنیم.

بیشتر بخوانید: شرایط و مدارک اخذ ویزای دبی؛ قیمت ویزای فوری امارات ۲۰۲۴

اخذ ویزای طلایی ۱۰ ساله امارات متحده عربی

همان‌طور که به این موضوع اشاره کردیم، گلدن ویزای امارات در دو حالت ۵ یا ۱۰ ساله به افراد واجد شرایط اعطا می‌شود. شما برای اخذ گلدن ویزای دبی یا ابوظبی ۱۰ ساله، باید این شرایط را داشته باشید:

بیشتر بخوانید: قیمت ویزای تحصیلی آمریکا: شرایط اخذ ویزا دانشجویی امریکا ۲۰۲۴

اخذ ویزای طلایی 10 ساله امارات متحده عربی

چه کسانی می توانند برای دریافت ویزای طلایی ۱۰ ساله امارات اقدام نمایند؟

همان‌طور که در قسمت قبل به این موضوع اشاره کردیم، افرادی واجد شرایط اخذ ویزای طلایی امارات هستند که یا شرایط علمی بسیار خاصی داشته باشند و یا در یکی از موارد ذکرشده، بیش از ۱۰ میلیون درهم امارات سرمایه‌گذاری کنند.

شرایط دریافت گلدن ویزای ۱۰ ساله امارات متحده عربی

همان‌طور که در قسمت‌های قبل به این موضوع اشاره کردیم، گلدن ویزای امارات به گروه‌های خاصی از افراد اعطا می‌شود. برای اخذ ویزای طلایی دبی و ابوظبی باید یا جز استعدادهای برتر باشید و یا اینکه مبلغ موردنظر را سرمایه‌گذاری کنید.

بیشتر بخوانید: شرایط و اقامت کاری دبی: شرایط و هزینه ویزای کار امارات ۲۰۲۴

سرمایه گذاران در بخش های عمومی با حداقل سرمایه ۱۰ میلیون درهم امارات

یکی از مواردی که می‌توانید با آن درخواست گلدن ویزای دبی ده‌ساله را دهید، سرمایه‌گذاری در بخش‌های عمومی با حداقل سرمایه ۱۰ میلیون درهم است. سرمایه‌گذاری در بخش‌های عمومی برای دریافت ویزای طلایی امارات می‌تواند در این بخش‌ها باشد:

بیشتر بخوایند: ثبت نام لاتاری آمریکا ۲۰۲۵: زمان، شرایط و هزینه لاتاری امریکا ۱۴۰۳

شرایط اختصاصی اخذ گلدن ویزای امارات از طریق سرمایه گذاری در بخش عمومی

برای اخذ ویزای طلایی دبی یا ابوظبی از طریق سرمایه‌گذاری در بخش عمومی، شرایط اختصاصی خود را دارد. مهم‌ترین موارد آن عبارت‌اند از:

بیشتر بخوایند: انواع سرمایه گذاری در دبی؛ روش ها و مزایا سرمایه گذاری امارات ۲۰۲۴

شرایط اخذ گلدن ویزا امارات برای اشخاصی که استعدادهای تخصصی دارند

دسته دیگری که مشمول دریافت ویزای طلایی امارات می‌شوند، افرادی با تخصص و استعداد خاص هستند. برای مثال مخترعین، پزشکان، دانشمندان، و همه افرادی که در رشته خود خلاقیت و استعداد خاصی را ارائه داده باشند. اما دقت کنید که در همه موارد، برای ویزای طلایی دبی یا ابوظبی، فرد باید یک قرارداد کاری معتبر در یک زمینه تخصصی در امارات داشته باشد.

شرایط اختصاصی استعدادهای برتر برای اخذ ویزای طلایی امارات

افراد با استعدادهای خاص برای اخذ ویزای طلایی امارات باید شرایط خاص خود را داشته باشند. برای مثال پزشکان و متخصصان برای دریافت ویزای طلایی دبی یا ابوظبی باید حداقل دو شرایط زیر را داشته باشند:

همچنین افرادی با استعدادهای خاص در زمینه‌های مختلف باید یکی از این شرایط را داشته باشند:

بیشتر بخوایند: خرید ملک در دبی: قیمت خانه و آپارتمان در امارات ۲۰۲۴

دریافت گلدن ویزای 5 ساله امارات متحده عربی

دریافت گلدن ویزای ۵ ساله امارات متحده عربی

میدانیم که گلدن ویزای امارات مدت پنج‌ساله نیز دارد. این نوع گلدن ویزای دبی یا ابوظبی، شرایط متفاوت‌تری نسبت به ویزای ۱۰ ساله دارد. ما در این بخش سعی کردیم همه جزییات این ویزای ۵ ساله را موردبررسی قرار دهیم.

چه کسانی می توانند برای دریافت ویزای طلایی ۵ ساله امارات اقدام نمایند؟

قبل از هر چیز بیایید ببینیم چه کسانی واجد شرایط اخذ ویزای طلایی امارات هستند. برای دریافت ویزای طلایی دبی یا ابوظبی باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

بیشتر بخوایند: شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا: قیمت پاسپورت دومینیکا ۲۰۲۴

شرایط اخذ ویزای طلایی ۵ ساله امارات متحده عربی

همان‌طور که در قسمت قبل به این موضوع اشاره کردیم، فردی که قصد دریافت گلدن ویزای امارات ۵ ساله را دارد، باید یکی از شرایط بالا را داشته باشد. به‌منظور اخذ گلدن ویزای دبی یا ابوظبی ۵ ساله، فرد ابتدا مشخصات خود را ثبت کرده و مانند شرایط اخذ ویزایی که در این مقاله ذکر شد، باید منتظر تایید شرایط ویزای خود بماند. شرایط اخذ ای ویزا برای گروه‌های مختلف، متفاوت است. در ادامه به‌طور جداگانه همه موارد را ذکر کرده‌ایم.

سرمایه گذاری در بخش ملک

به‌منظور اخذ ویزای طلایی امارات ۵ ساله، فرد باید این موارد را رعایت کند:

کارآفرینان

دریافت گلدن ویزای امارات ۵ ساله برای کارآفرینان شرایط خاص خود را دارد. کارآفرینان به‌منظور اخذ گلدن ویزای دبی یا ابوظبی باید این موارد را داشته باشند:

دانشجویان برجسته

دانشجویان و یا دانش آموزان نخبه، با ارائه معدل و ریزنمرات عالی خود، می‌توانند برای اخذ ویزای طلایی دبی ۵ ساله، اقدام کنند. خوب است بدانید که آن‌ها پس از دریافت این ویزا می‌توانند برای اعضای خانواده خود نیز درخواست ویزا داشته باشند.

بیشتر بخوانید: شرایط گلدن ویزای پرتغال؛ اقامت و مهاجرت پرتغال از طریق خرید ملک ۲۰۲۴

نحوه دریافت ویزای طلایی امارات

نحوه دریافت ویزای طلایی امارات

ابتدایی‌ترین کار برای اخذ گلدن ویزای امارات ثبت درخواست ویزا در سایت گلدن ویزای دبی است. پس‌ازاینکه پرونده فرد در اداره مهاجرت و اقامت امارات موردبررسی قرار گرفت و تایید شد، فرد وارد پروسه دریافت ویزا خواهد شد. طی یک مدت‌زمان شش‌ماهه، فرد متقاضی زمان دارد تا شرایط اخذ ویزا را فراهم کرده و ویزای خود را دریافت کند. تمامی مراحل این کار در قسمت‌های قبل این مقاله با جزییات بیان شده است.

مزایای ویزای طلایی امارات

همان‌طور که می‌دانیم، کشور امارات متحده عربی در سال‌های اخیر به قطب اقتصادی منطقه تبدیل‌شده و افراد زیادی از سراسر دنیا این کشور را برای سرمایه‌گذاری و زندگی انتخاب کرده‌اند. شما با ویزاهای متفاوتی می‌توانید به این کشور وارد شوید. ویزای طلایی امارات اما در بین همه آن‌ها، بهترین نوع ویزا است. اخذ ویزای طلایی دبی یا ابوظبی مزایای بی‌شماری دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

بیشتر بخوایند: چگونگی ثبت شرکت در دبی: شرایط و هزینه اقامت با ثبت شرکت در امارات ۲۰۲۴

گلدن ویزا دبی

سوالات متداول درباره گلدن ویزا دبی

در این مقاله به‌خوبی با گلدن ویزای امارات که بهترین نوع ویزای این کشور به شمار می‌رود، آشنا شدید. اگر همچنان برای دریافت گلدن ویزای دبی یا ابوظبی سوالاتی برایتان مطرح است، در ادامه با ما همراه باشید. ما به برخی از متداول‌ترین سوالات شما در این زمینه پاسخ داده‌ایم.

ویزای طلایی امارات چیست؟

ویزای طلایی امارات درواقع به ویزای طلایی دبی یا ابوظبی گفته می‌شود که در دو مدت‌زمان ۵ یا ۱۰ ساله به افراد واجد شرایط اعطا خواهد شد.

حداقل میزان سرمایه برای دریافت گلدن ویزا یا ویزای طلایی امارات چقدر است؟

برای اخذ گلدن ویزای امارات ۵ یا ۱۰ ساله شما می‌توانید در یکی از زمینه‌ها در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. میزان حداقلی سرمایه برای اخذ گلدن ویزای دبی ۵ ساله، ۵ میلیون درهم امارات و برای اخذ گلدن ویزای ۱۰ ساله امارات، ۱۰ میلیون درهم امارات است.

آیا می‌توانیم ویزای طلایی امارات را به اقامت دائم تبدیل کنیم؟

شما می‌توانید پس از اخذ ویزای طلایی امارات آن را تا زمانی که قصد ماندن در این کشور دارید، تمدید کنید.

آیا افراد متقاضی ویزای طلایی امارات، می‌توانند خانواده‌شان را هم همراه خود ببرند؟

یکی از مزایای بسیار عالی اخذ ویزای طلایی دبی این است که فرد می‌تواند خانواده خود را با خود به همراه داشته باشد.

بیشتر بخوایند: چگونگی تحصیل در امارات: شرایط مهاجرت تحصیلی دبی ۲۰۲۴

سخن پایانی

یکی ز موارد مهمی که کشور امارات در راستای کم کردن وابستگی اقتصادی خود به منابع نفتی کرد، اعطای گلدن ویزای امارات به سرمایه‌گذاران و نخبگان خارجی بود. این ویزا با هدف جذب سرمایه‌گذاران خارجی در زمینه‌های متفاوت و همچنین جذب استعدادهای حرفه‌ای وضع شد. اعطای گلدن ویزای دبی موفق شد تا از سال ۲۰۱۸ تاکنون، موج بزرگی از سرمایه‌گذاران، متخصصان و نخبگان به این کشور سرازیر شوند. اخذ ویزای طلایی امارات مزایای بسیار زیادی برای خود فرد نیز به همراه دارد. ویزای طلایی دبی قابل تمدید بوده و شما می‌توانید همه اعضای درجه‌یک خانواده خود را نیز با خود به همراه داشته باشید.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


هفت + 15 =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید