شرایط و مدارک اخذ ویزای دبی؛ قیمت ویزای فوری امارات ۲۰۲۴


ویزای دبی

برخی از کشورهای دنیا، برای ورود به خاک امارات نیاز به ویزای دبی دارند. این ویزا انواع مختلفی داشته و با توجه به اهدافتان در نظر گرفته می‌شود.

کشور امارات متحده عربی، در سال‌های اخیر به‌عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان به‌منظور سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود. ازآنجایی‌که دولت این کشور توجه زیادی به توسعه و زیبایی شهری کرده است، همه‌ساله توریست‌های زیادی نیز به قصد تفریح به این کشور سفر می‌کنند. به‌منظور ورود به خاک کشور امارات، اگر پاسپورت معتبری از کشورهای رده اول جهان داشته باشید، نیاز به ویزا نخواهید داشت. اما مردم کشورهایی مانند ایران، حتما باید قبل از ورود به این کشور ویزا تهیه کنند. این مدرک، به شما اجازه ورود به کشور امارات را خواهد داد. ویزای امارات با توجه به هدفی که شما قصد ورود به این کشور را دارید، متفاوت خواهد بود. بنابراین بهتر است قبل از تقاضای ویزا، با انواع مختلف آن آشنایی کامل پیدا کنید. ما در این مقاله به همه موارد مهم در مورد ویزای دبی پرداخته‌ایم. تا پایان با ما همراه باشید.

ویزای دبی چیست؟

همان‌طور که می‌دانید، ویزا مدرکی است که نشان‌دهنده موافقت سفارت کشور مدنظر جهت ورود به آنجا است. این مدرک ضمیمه پاسپورت فرد خواهد شد و مجوز ورود شما به داخل مرز یک کشور خواهد بود. در مورد کشور امارات و شهر دبی، بهتر است بدانید که شما با داشتن پاسپورت کشورهایی که عضو شنگن هستند، نیاز به ویزا نخواهید داشت، اما مردم بسیاری از کشورها، ازجمله ایران، حتما باید برای ورود به ای کشور ویزا تهیه کنند. ویزای دبی به چند گروه افراد داده می‌شود: افرادی که قصد تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری در این کشور دارند و همچنین توریست‌ها. خوب است بدانید که اداره مهاجرت و کار امارات مسئولیت اعطای ویزای این کشور را به عهده دارد.

بیشتر بخوایند: انواع سرمایه گذاری در دبی؛ روش ها و مزایا سرمایه گذاری امارات ۲۰۲۴

ویزای فوری دبی چیست؟

به‌طورکلی دریافت ویزای دبی بین ۲ تا ۷ روز کاری به طول می‌انجامد. اما در برخی از موارد خاص، فرد نیاز فوری به ویزا داشته و درخواست ویزای فوری را می‌دهد. در این صورت افراد متخصص در این زمینه می‌توانند به‌سرعت ویزا را برایتان تهیه کنند.

چگونه ویزا دبی بگیریم؟

شما با توجه به نوع اقامت خود می‌توانید به چند روش درخواست دریافت ویزای دبی داشته باشید. این روش‌ها با توجه به نوع ویزا، عبارت‌اند از:

بیشتر بخوانید: شرایط و اقامت کاری دبی: شرایط و هزینه ویزای کار امارات ۲۰۲۴

شرایط اخذ ویزای دبی

شرایط اخذ ویزای دبی

دریافت ویزای دبی در هرکدام از این موارد ذکرشده، قوانین خاص خود را دارد. برای مثال برخی از شرایط مهم در اخذ این ویزا به این شرح است:

بیشتر بخوانید: قیمت ویزای تحصیلی آمریکا: شرایط اخذ ویزا دانشجویی امریکا ۲۰۲۴

شرایط جدید ویزا دبی برای ایرانیان

قبل از بهبود شرایط کرونا، و قرمز بودن شرایط بیماری کرونا در ایران، سخت‌گیری‌های شدیدی برای ورود ایرانیان به خاک امارات می‌شد. چندی پیش، شرایط بسیار بهتر شد و شما علاوه بر مدارک لازم ویزا، تنها نیاز به یک تست PCR داشتید که حداکثر ۹۶ ساعت قبل از ورود به خاک این کشور باید انجام می‌شد. در حال حاضر نیازی به تست PCR هم وجود ندارد.

ویزا دبی برای ایرانی ها

هیچ‌گونه محدودیتی برای اخذ ویزا برای ایرانیان در حال حاضر وجود ندارد. خوب است قبل از تقاضای ویزا، شرایط خود و موقعیت سیاسی بین دو کشور را با یک نمایندگی معتبر بررسی کنید.

مزایای اخذ ویزای امارات از پت وی ویزاز پرشین

اگر به هر دلیلی قصد اخذ ویزای دبی را دارید، ما در پت وی ویزاز پرشین به شما این اطمینان را خواهیم داد که تمام مراحل کارتان را از صفر تا صد انجام داده و در کمترین زمان ممکن ویزا و اجازه اقامت‌تان را به دستتان خواهیم رساند.

بیشتر بخوانید: شرایط  مهاجرت به امارات | روش های مهاجرت به دبی | شرایط و هزینه اقامت ۲۰۲۴

هزینه ویزا دبی

هزینه ویزای کشور امارات با توجه به نوع آن متفاوت خواهد بود. برای مثال باید بدانید که هزینه ویزای توریستی با توجه به نوع آن بین ۲۹۰ تا ۸۸۰ درهم متفاوت است. ویزای ترانزیت ۴۸ ساعته دبی رایگان بوده و ویزای ترانزیت ۹۶ ساعته، تنها ۵۰ دینار است. اما ویزای تحصیلی با توجه به مقطع تحصیلی، میزان بورسیه و کالج یا دانشگاهتان متغیر است. به‌منظور دریافت ویزای کاری و تجاری نیز شما باید چیزی حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ درهم هزینه کنید.

هزینه ویزای توریستی دبی

اگر به‌عنوان توریست قصد دریافت ویزای دبی را دارید، باید بدانید که با توجه به نوع ویزایتان، هزینه ویزا متفاوت خواهد بود. نرخ کنونی انواع ویزای توریستی، به شرح زیر است:

بیشتر بخوایند: گلدن ویزای امارات؛ همه چیز درباره ویزای طلایی دبی ۲۰۲۴

هزینه ویزا دبی

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا دبی

به هر دلیلی که شما قصد اخذ ویزاهای متفاوت دبی را دارید، نیاز به این مدارک خواهید داشت:

مدارک لازم برای ویزای توریستی امارات

به‌منظور دریافت ویزای دبی به‌عنوان یک توریست، شما به این مدارک احتیاج خواهید داشت:

بیشتر بخوایند: ثبت نام لاتاری آمریکا ۲۰۲۵: زمان، شرایط و هزینه لاتاری امریکا ۱۴۰۳

انواع ویزای امارات

انواع ویزای امارات

همان‌طور که در قسمت‌های قبل این مقاله به این موضوع اشاره کردیم، هر فرد خارجی با توجه به هدفی که برای ورود به خاک امارات دارد، نوعی ویزای مربوط به خود را دریافت خواهد کرد. شرایط دریافت و مدت‌زمان هرکدام از این ویزاها متفاوت بوده و شما مدارک متفاوتی را برای دریافت آن باید ارائه کنید. ما در ادامه تمام انواع ویزای امارات را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

ویزای تحصیلی دبی

اگر قصد تحصیل در دبی را دارید، خوب است بدانید که شما ابتدا باید از طرف کالج یا دانشگاه مدنظرتان، گواهی موافقت را دریافت کنید. یکی از نکات مثبت تحصیل در این دانشگاه‌ها این است که شما می‌توانید از دانشگاه‌های دبی به کانادا، آمریکا و انگلیس انتقالی پیدا کنید. مدت‌زمان ویزای تحصیلی، با توجه به مدت‌زمان دوره مربوطه تنظیم می‌شود. دقت کنید که ویزای تحصیلی قابل تمدید نبوده و شما در صورتی‌ که قصد ماندن در این کشور را دارید، باید به دنبال یک سرمایه‌گذار باشید تا از طریق ویزای کاری اقدام کنید.

بیشتر بخوایند: چگونه بورسیه تحصیلی امارات بگیریم؟ شرایط مهاجرت تحصیلی دبی ۲۰۲۴

ویزای کاری دبی

اگر قصد کار در کشور امارات را دارید، بهتر است بدانید که به دلیل بالا بودن رقابت در این کشور، باید رزومه بسیار حرفه‌ای و خوبی ارائه دهید. برای دریافت ویزای کار دبی، شما ابتدا نیاز به گرفتن موافقت‌نامه از وزارت کار دبی را خواهید داشت. پس از دریافت این موافقت‌نامه، به مدت ۳۰ روز می‌توانید در خاک امارات بمانید. در این مدت کارفرمای خود را پیدا کرده و از جانب کارفرمایتان کارت مخصوصی برایتان صادر می‌شود. یک کد برایتان در نظر گرفته خواهد شد و پس ‌از آن شما باید طی ۶۰ روز تمام معاینات پزشکی مدنظر را پشت سر گذاشته و به اداره مهاجرت و اقامت امارات مراجعه کنید.

ویزای توریستی دبی

اگر قصد دارید به‌عنوان توریست، ویزای دبی را دریافت کنید، بازهم باید بدانید که با توجه به هدفتان و مدت‌زمانی که برای ماندن مدنظرتان است، نوع ویزا متفاوت خواهد بود. این موارد به این شرح هستند:

ویزای ترانزیت امارات (ویزای فرودگاهی دبی)

فرض را بر این بگذارید که شما به قصد توقف در فرودگاه‌های امارات و یا جابجا کردن هواپیمای خود، به این کشور می‌روید. در این حالت شما نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت. البته اگر توقف شما در فرودگاه دبی کمتر از ۸ ساعت باشد، نیاز به این ویزا نخواهید داشت. مدت زمان اعتبار این ویزا ۴۸ ساعته و ۹۶ ساعته بوده و قابلیت تمدید نیز نخواهد داشت.

ویزای تجاری دبی

اگر با قصد تجارت در کشور امارات قصد دریافت ویزای این کشور را دارید، باید برای دریافت ویزای تجاری اقدام کنید. برای دریافت این ویزا شما می‌توانید با توجه به مدت‌زمان مورد نیازتان یکی از ویزاهای تجاری یک‌ماهه تا ۶ ماهه را درخواست دهید.

ویزای دورکاری دبی

قبل از هر چیز جالب است بدانید که اولین ویزای دورکاری در خاورمیانه توسط کشور امارات متحده عربی برنامه‌ریزی و ارائه‌شده است. این طرح به‌منظور متمرکز کردن دفاتر کاری پراکنده و جذب متخصصان خارجی انجام شد. ویزای دورکاری به کارفرمایان این کشور امکان می‌دهد که به استعدادها و تخصص‌های بین‌المللی دسترسی پیدا کرده و از آن‌ها بهره ببرند. این ویزا یک سال اعتبار خواهد داشت.

ویزای دبی برای انگشت نگاری سفارت کانادا

فرض را بر این بگذارید که قصد دریافت ویزا و اقامت کانادا را دارید. برای این کار شما از ایران باید به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید. دبی می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برایتان باشد. البته اگرچه کار شما به‌سرعت انجام می‌شود، اما هزینه بیشتری نسبت به سایر کشورها باید بپردازید. چون مهلت انگشت‌نگاری یک ماه بوده، بهتر است هم‌زمان با درخواست ویزای کانادا برای ویزای دبی نیز اقدام کنید.

انواع ویزای توریستی امارات

انواع ویزای توریستی امارات

همان‌طور که به این موضوع اشاره کردیم، ویزای دبی برای توریست‌های این کشور به مدت‌زمان‌های مختلفی ارائه می‌شود. هر فرد با توجه به میزان نیاز خود می‌تواند با ارائه مدارک لازم، یکی از این ویزاها را درخواست کند. در ادامه تمام ویزاهای توریستی امارات را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

ویزای امارات توریستی ۱۴ روزه عادی

عادی‌ترین ویزای توریستی دبی که معمولا افرادی که قصد سیاحت و تفریح در این کشور را دارند، درخواست می‌دهند، ویزای عادی ۱۴ روزه توریستی است. مدت اعتبار این ویزا ۵۸ روز است، اما شما به‌طورکلی ۱۴ روز حق بودن در خاک این کشور را دارید.

ویزای امارت توریستی ۱۴ روزه فوری

با توجه به تقاضای هر فرد، کارگزاری می‌تواند با دریافت مبلغ بیشتر، تقاضای ویزای توریستی فوری را دهد. این ویزا بین یک تا دو روز کاری صادر می‌شود.

ویزای دبی توریستی ۳۰ روزه سینگل

ویزای دبی سینگل، اعتباری ۵۸ روزه دارد، اما شما با داشتن این ویزا می‌توانید ۳۰ روز مداوم در امارات بمانید. این ویزا قابل تمدید در خاک امارات است.

ویزای دبی توریستی ۳۰ روزه مولتی

اعتبار ویزای توریستی ۳۰ روزه مولتی نیز ۵۸ روز است. این ویزا به شما این امکان را می‌دهد که در مجموع ۳۰ روز در خاک امارات بمانید. اما در این مدت می‌توانید چندین بار ورود و خروج داشته باشید.

ویزای توریستی ۹۰ روزه سینگل

ویزای توریستی ۹۰ روزه سینگل، دقیقا ۹۰ روز اعتبار داشته و به شما این امکان را می‌دهد که ۹۰ روز پیاپی داخل خاک امارات بمانید.

ویزای توریستی ۹۰ روزه مولتی

ویزای توریستی ۹۰ روزه مولتی، دقیقا ۹۰ روز اعتبار داشته و به شما این امکان را می‌دهد در طی این ۹۰ روز چندین بار ورود و خروج از این کشور داشته باشید.

بیشتر بخوایند: چگونگی ثبت شرکت در دبی: شرایط و هزینه اقامت با ثبت شرکت در امارات ۲۰۲۴

انواع تردد ویزای توریستی دبی

همان‌طور که در قسمت قبل این مقاله به این موضوع اشاره کردیم، افراد با اهداف مختلفی قصد سفر به این کشور را دارند. هر فرد می‌تواند با اهداف مشخص خود نوع ویزای مدنظرش را درخواست کند. قبل از اینکه ویزای دبی را درخواست کنید، بهتر است بدانید که آیا در مدت اقامت‌تان قصد ورود و خروج از این کشور را دارید یا خیر. به همین منظور دو نوع ویزا ترتیب داده‌اند: ویزای سینگل و ویزای مولتی. در ادامه هر دوی این ویزاها را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

ویزای توریستی یک بار ورود دبی

اگر در مدت‌زمان اقامت‌تان نیازی به خروج و ورود مجدد به خاک امارات را ندارید، می‌توانید ویزای سینگل ۳۰ یا ۹۰ روزه را درخواست کنید. با داشتن این ویزاها، شما باید ۳۰ یا ۹۰ روز متوالی در کشور مانده و حق خروج و ورود مجدد را نخواهید داشت.

ویزای توریستی دبی چند بار ورود (ویزای مولتی دبی)

چنانچه برنامه کاری یا اهداف‌تان به شکلی است که طی مدت اقامتتان در دبی مجبور به خروج و ورود مجدد به این کشور هستید، بهتر است ویزای مولتی ۳۰ یا ۶۰ روزه را درخواست کنید. با داشتن این ویزا، شما در طی مدت اقامت‌تان می‌توانید چندین بار از خاک امارات خارج ‌شده و مجددا با همان ویزا وارد شوید.

نرخ ویزای فوری دبی

نرخ ویزای دبی ممکن است به هر دلیلی با توجه به سیاست دولت این کشور تغییر کند. اما در حال حاضر نرخ ویزاهای دبی به این شرح است:

شرایط تمدید ویزای دبی

تا ۱۰ روز پس از تمام شدن تاریخ اعتبار ویزا، زمان دارید تا برای تمدید ویزای خود اقدام کنید. به‌منظور انجام این کار، باید از کارگزار قبلی ویزا برای تمدید کمک بگیرید. تمدید ویزا تنها یک‌بار امکان‌پذیر است. مدت اعتبار ویزا پس از تمدید نیز به اندازه همان ویزای قبلی‌تان خواهد بود. هزینه این تمدید ویزا با توجه به نوع ویزا متفاوت است. اگر مدت‌زمان اعتبار ویزای شما تمام‌شده باشد و شما در خاک امارات بمانید، به ازای هرروز ۱۰۰ درهم جریمه باید به دولت این کشور پرداخت کنید.

درخواست آنلاین ویزا دبی از پت وی ویزاز پرشین

اگر به‌منظور اخذ ویزای دبی زمان لازم را ندارید، تنها کافی است به‌صورت آنلاین درخواست خود را به متخصصین پت وی ویزاز پرشین ارائه کنید. ما در کمترین زمان ممکن ویزایتان را به دستتان خواهیم رساند.

مقررات جدید اخذ ویزا دبی پس از کرونا

در طول مدت همه‌گیری بیماری کرونا، کشور امارات نیز ورود و خروج مسافران به کشورهای خود را بسیار محدود کرده بود. از تاریخ ۷ جولای ۲۰۲۰ اما این دولت این محدودیت‌ها را تا حد زیادی رفع کرد. قبلا شما برای دریافت اجازه به این کشور در کنار تمام مدارک موردنیاز، باید یک تست PCR منفی که حداکثر ۹۶ ساعت قبل از ورودتان به این کشور گرفته‌شده باشد، را نیز ارائه می‌دادید. آزمایشگاه باید مورد تایید این کشور می‌بود. این برگه در تمام مدت سفر باید در کنار ویزا دبی قرار می‌گرفت تا به مشکلی برخورد نکنید. در حال حاضر نیازی به تست PCR وجود ندارد.

بیشتر بخوایند: خرید ملک در دبی: قیمت خانه و آپارتمان در امارات ۲۰۲۴

گرفتن ویزا دبی

سوالات متداول درباره گرفتن ویزا دبی

ما در این مقاله سعی کردیم تا به تمام موارد مهم در مورد اخذ ویزای دبی بپردازیم. اگر همچنان هم سوالاتی در این زمینه برایتان وجود دارد، در ادامه با ما همراه باشید. ما به برخی از متداول‌ترین سوالات شما پاسخ داده‌ایم.

بیشتر بخوایند: شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا: قیمت پاسپورت دومینیکا ۲۰۲۴

آیا ویزا دبی قیمت بالایی دارد؟

اگرچه ویزای دبی را نمی‌توان به‌عنوان یکی از ویزاهای بسیار گران‌قیمت در نظر گرفت، اما باید بگوییم که نسبت به سایر کشورهای همسایه گران‌تر است.

ویزا دبی کی باز می‌شود؟

در حال حاضر مشکلی بابت دریافت ویزا وجود نداشته و می‌توانید تقاضای دریافت ویزا داشته باشید.

آیا ویزا دبی انلاین می توانیم بگیریم؟

برای دریافت ویزای دبی شما می‌توانید به‌صورت آنلاین نیز این کار را انجام دهید.

آیا اجازه سفر به دبی برای مردان مجرد زیر ۵۰ سال وجود دارد؟

اگرچه مدتی ویزا به مردان مجرد زیر ۵۰ سال اعطا نمی‌شد، اما اعطای این ویزا اکنون دوباره از سر گرفته شد و هیچ مشکلی وجود ندارد.

چگونه از ریجکت شدن ویزای دبی جلوگیری کنیم؟

بهترین کار برای اینکه با ریجکت شدن مواجه نشوید، کمک گرفتن از افراد متخصص در این زمینه است.

آیا اخذ ویزا دبی نیاز به انگشتنگاری دارد؟

اخذ ویزای دبی نیاز به انگشت‌نگاری ندارد. توضیحات بیشتر در متن مقاله ارائه شده است.

مدارک لازم برای درخواست ویزای دبی کدامند؟

به‌منظور درخواست ویزای دبی شما باید تصاویر صفحه اول شناسنامه، پاسپورت و کارت ملی‌تان به همراه عکس و بیمه‌نامه را ارائه دهید.

ویزا دبی چند روزه میاد؟

ویزای دبی با توجه به شرایط و نوع درخواست، بین دو تا ۷ روز کاری تحویل داده می‌شود.

آیا ویزای دبی قابل تمدید است؟

ویزای دبی را می‌توانید با مراجعه به همان کارگزاری‌ که ویزایتان را دریافت کردید، تمدید کنید.

اگر درخواست ویزای امارات رد شود می توانم دوباره اقدام کنم؟

پس از ریجکت شدن تقاضای ویزا، با رفع نقص‌های احتمالی، شما می‌توانید طی مدت کوتاهی دوباره تقاضای ویزا دهید.

برای گرفتن ویزای امارات مراجعه حضوری لازم است؟

برای دریافت ویزا امارات نیازی به حضور فیزیکی فرد نیست و می‌توانید درخواست‌تان را آنلاین انجام دهید.

بیشتر بخوانید: شرایط گلدن ویزای پرتغال؛ اقامت و مهاجرت پرتغال از طریق خرید ملک ۲۰۲۴

سخن پایانی

همه‌ساله افراد زیادی به‌منظور کار، تجارت، تحصیل، سیاحت و غیره به کشور امارات متحده عربی سفر می‌کنند. این کشور قوانین خاص خود را برای افراد خارجی در نظر می‌گیرد. در حقیقت اقامت خیلی طولانی‌مدت به افرادی داده می‌شود که بیشترین سرمایه‌گذاری را در این کشور کرده باشند. اگر پاسپورت معتبر کشورهای عضو شنگن را دارید، برای ورود به خاک این کشور نیاز به ویزا نخواهید داشت. اما مردم کشورهایی مانند ایران، نیاز به اخذ ویزا برای ورود به این کشور را دارند. ویزای دبی انواع مختلفی دارد که هرکدام مدت‌زمان و هزینه متفاوتی نیز دارند. در این مقاله به‌خوبی با همه آن‌ها آشنا شدیم. به‌منظور جلوگیری از ریجکت شدن ویزایتان از طریق دولت امارات و سوختن هزینه آن، متخصصان ما در «پت وی ویزاز پرشین» در تمام مراحل با شما همراه خواهند بود.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


16 − ده =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید