اقامت کاری دبی: شرایط و هزینه ویزای کار امارات ۲۰۲۴


اقامت کاری دبی

افراد ماهر و باسواد در هر جای دنیا می‌توانند به راحتی اقامت کاری دبی را کسب کنند. دریافت ویزای کاری دبی برای ایرانیان از طریق آنلاین امکان‌پذیر است.

کشور امارات متحده عربی، در سال‌های اخیر هدف سرمایه‌گذاری بسیاری از ثروتمندان جهان شده است. این کشور امروزه به‌عنوان قطب اقتصادی خاورمیانه شناخته می‌شود. کیفیت بالای زندگی در این کشور، امکانات رفاهی بالا، عدم وجود مالیات بر درآمد، سطح بهداشت عالی و سطح امنیت بی‌سابقه، باعث شده تا مهاجرت به این کشور بسیار محبوب شود. برای اینکه اجازه کار در این کشور را پیداکرده و موفق به اخذ اقامت کاری دبی شوید، حتما باید فرم اعلام نیاز یک کارفرما را از این کشور داشته باشید. امروزه موسسات کاریابی خود امارات نیز کمک زیادی در پیدا کردن این کارفرمایان می‌کنند. بهتر است بدانید که اخذ ویزای کاری دبی منجر به اخذ اقامت دائم و یا دریافت شهروندی این کشور نخواهد شد. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا شما را با همه موارد مرتبط با اخذ ویزا کاری دبی آشنا کنیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ویزای کار امارات و ویزای کاری دبی

از آنجایی‌ که کشور امارات در سال‌های اخیر به قطب اقتصادی خاورمیانه تبدیل شده است، افراد زیادی به کار در این کشور علاقه پیدا کرده‌اند. افراد خارجی برای داشتن اجازه کار در این کشور، مانند همه کشورهای جهان، نیاز به ویزای کاری دبی یا امارات دارند. فرد ابتدا باید یک کارفرما برای خود پیدا کرده و کارفرما از کشور امارات برای اخذ اجازه کار او، به دولت درخواست دهد. خوب است بدانید که شما با داشتن ویزای توریستی اجازه انجام هیچ کاری به‌طور قانونی نخواهید داشت. پس از دریافت مجوز قانونی کار، کارفرما به مدت ۶۰ روز زمان دارد تا مدارک کارمند خود را که عبارت‌اند از تست پزشکی، کارت اعتباری امارات برای کارمند، کارت کارگری و مجوز اقامت کاری مهر شده بر گذرنامه کارمند، به‌منظور اخذ مجوز اقامت کاری، به اداره عمومی امور اقامت و بیگانگان کشور امارات تحویل دهد. پس از طی تمام این مراحل، ویزای کاری برای فرد در نظر گرفته‌شده و در این زمان او می‌تواند برای پیوستن خانواده‌اش به خود، درخواست دهد. بهتر است بدانید که مدت‌زمان ویزای کاری برای هر فرد با توجه به شرایطش متفاوت خواهد بود، اما درهرحال قابل تمدید است.

بیشتر بخوانید: شرایط و مدارک اخذ ویزای دبی؛ قیمت ویزای فوری امارات ۲۰۲۴

ویزای کار امارات 2022

ویزای کار دبی و نرخ بیکاری در امارات

یکی از دلایلی که باعث شد تا اقامت کاری دبی تا این حد در بین کارگران و کارمندان خارجی محبوب شود، نرخ پایین بیکاری در این کشور است. دولت امارات تمام سعی خود را کرده تا سرمایه‌گذاران و کارآفرینان جهان را جذب خود کند. همین موضوع به اشتغال زایایی در این کشور کمک بسزایی کرد. نگاهی به نمودار نرخ بیکاری در ده سال گذشته نشان می‌دهد که امروزه این کشور تقریبا پایین‌ترین نرخ بیکاری را در این بازه زمانی دارد.

بیشتر بخوایند: انواع سرمایه گذاری در دبی؛ روش ها و مزایا سرمایه گذاری امارات ۲۰۲۴

شرایط کار در دبی

پس از اخذ ویزای این کشور، فرد اجازه کار با کارفرمای خود را پیدا می‌کند. کارفرما ملزم است تا کارمند خود را بیمه کرده و طبق قانون با توجه به مهارت و تحصیلات کارمندش، حقوق او را تعیین کند.

حقوق کار در دبی چقدر است؟

حقوق کار در دبی برای کارگران و کارمندان خارجی، حقوقی مشخص‌شده است که وزارت کار امارات آن را تعیین می‌کند. این میزان حقوق می‌تواند با توجه به توافق هر فرد با کارفرمایش بیشتر نیز باشد. جالب است بدانید که در کشور امارات، تشکیل اتحادیه‌های کارگری غیرقانونی بوده و نظارت شدیدی بر کارگران خارجی در این کشور از طرف دولت وجود دارد. متوسط دستمزد کارگران و کارمندان با توجه به تحصیلات و مهارتشان، به شرح زیر است:

بهتر است قبل از اینکه به این کشور بروید، از حقوق خود اطمینان پیدا کنید؛، چراکه هزینه زندگی در کشور امارات تقریبا بالا بوده و اگر حقوق خوبی بگیرید، می‌توانید به‌خوبی از هزینه‌های خود بربیایید.

بیشتر بخوایند: چگونه بورسیه تحصیلی امارات بگیریم؟ شرایط مهاجرت تحصیلی دبی ۲۰۲۴

اقامت کاری امارات و میزان حقوق در امارات

برای کار در کشور امارات نیاز به ویزای کاری دبی دارید. این ویزا بین ۱ تا ۱۰ سال اعتبار دارد البته پس از پایان اعتبار این ویزا، هر فرد می‌تواند با داشتن مدارک لازم و مدرکی به‌منظور ثابت کردن نیاز کشور امارات به او، ویزای کاری خود را تمدید کند. خوب است بدانید که شما از طریق ویزای کاری هرگز نمی‌توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید. میزان حقوق کارگران و کارمندان خارجی، با توجه به میزان تحصیلات، مهارت و سختی کار، متغیر خواهد بود. اما در حالت کلی باید بدانید که متوسط درآمد در این کشور بالا است.

حقوق کار در دبی

لیست مشاغل مورد نیاز امارات

قبل از اینکه بخواهید به اخذ اقامت کاری دبی فکر کنید، ابتدا باید بدانید که آیا کشور امارات در چه مشاغلی نیاز به کارگر یا کارمند دارد. پس از اطمینان پیدا کردن از این موضوع، می‌توانید به‌منظور پیدا کردن کارفرمای خود، تلاش خود را آغاز کنید. برخی از جایگاه‌های شغلی موردنیاز کشور امارات در حال حاضر عبارت‌اند از:

بیشتر بخوانید: شرایط  مهاجرت به امارات | روش های مهاجرت به دبی | شرایط و هزینه اقامت ۲۰۲۴

شرایط کار در دبی برای ایرانیان

به‌طورکلی به‌منظور اخذ ویزای کاری دبی همه افراد خارجی نیاز به پیدا کردن یک کارفرما دارند تا از طریق او بتوانند اجازه کار در امارات را پیدا کنند. این افراد می‌توانند با حضور پیدا کردن در کشور امارات و یا به‌صورت آنلاین، کارفرمای خود را پیدا کنند. ایرانیان متاسفانه نمی‌توانند بدون داشتن ویزا در این کشور حضور داشته باشند، بنابراین اگر قصد پیدا کردن کار به‌صورت حضوری را دارید، حتما باید ویزای توریستی دریافت کنید. البته موسسات مهاجرتی امروزه به‌راحتی به‌صورت آنلاین در این کار به شما کمک زیادی می‌کنند. البته قبل از رفتن به این کشور باید بدانید که برخی از افراد ممکن است با ایرانیان، رفتار نژادپرستانه‌ای داشته باشند.

شرایط اخذ ویزای کاری دبی برای ایرانیان

شرایط اخذ ویزا برای ایرانیان هیچ تفاوتی با دیگر خارجیان ندارد. فقط اینکه ایرانیان بدون داشتن ویزا نمی‌توانند به‌منظور پیدا کردن کار، در این کشور حضورداشته باشند و حتما در این صورت باید از ویزای توریستی استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: قیمت ویزای تحصیلی آمریکا: شرایط اخذ ویزا دانشجویی امریکا ۲۰۲۴

ویزای کار امارات

ویزای کار امارات و بررسی ویزای همراه

اگر افرادی که قصد اخذ اقامت کاری دبی را دارند، متاهل باشند و یا اینکه قصد بردن پدر و مادرشان را دارند، خوب است از همان ابتدا موارد مربوط به ویزای همراه را موردبررسی قرار دهند. افراد برای اینکه اسپانسر اعضای خانواده خود شوند و بتوانند برای آن‌ها ویزای همراه اخذ کنند، باید این شرایط را داشته باشند:

بیشتر بخوایند: ثبت نام لاتاری آمریکا ۲۰۲۵: زمان، شرایط و هزینه لاتاری امریکا ۱۴۰۳

مهاجرت کاری امارات و مدارک مورد نیاز ویزای کار امارات

همان‌طور که در قسمت‌های قبل این مقاله به این موضوع اشاره کردیم، شما برای مهاجرت کاری دبی نیاز به اخذ ویزای کاری دارید. ابتدایی‌ترین کار ممکن این است که کارفرمایی در کشور امارات پیدا کنید تا برای ویزای کاری شما اقدام کند. مدارکی که شما به‌منظور اخذ این ویزا نیاز خواهید داشت، عبارت‌اند از:

بیشتر بخوایند: گلدن ویزای امارات؛ همه چیز درباره ویزای طلایی دبی ۲۰۲۴

مهاجرت کاری امارات

از مهم‌ترین دلایل محبوبیت مهاجرت به امارات چه چیزهایی هستند؟

در سال‌های اخیر اقامت کاری دبی و مهاجرت کاری به دبی در بین افراد سراسر دنیا محبوبیت زیادی پیدا کرده است. همه‌ساله افراد زیادی درخواست اخذ ویزای این کشور را دارند. اما دلیل این محبوبیت چیست؟ یکی از مهم‌ترین مواردی که ثروتمندان جهان جذب این کشور می‌شوند، این است که کشور امارات یکی از لوکس‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. موضوع مهم دیگر را می‌توان امنیت بسیار بالای آن دانست. درصد جیب‌بری و دزدی در این کشور تقریبا صفر است. دولت امارات به بهداشت و نظم عمومی اهمیت بسیار زیادی می‌دهد؛ به‌طوری‌که شما به‌ندرت زباله‌ای در سطح شهر می‌بینید و تمام محل‌های عمومی تمیز است. وجود امکانات رفاهی رایگان در این کشور و قوانین مالیاتی بسیار عالی، باعث شده تا کیفیت کلی زندگی در آن بسیار بالا باشد. همه این موارد باعث شد تا امروزه مهاجران زیادی جذب این کشور شوند.

مشاغل مورد نیاز امارات

بهتر است قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزای کاری دبی نگاهی به لیست مشاغل موردنیاز این کشور داشته باشید. تقریبا می‌توان گفت که در بیشتر گروه‌های شغلی، این کشور کارمند و کارگر می‌پذیرد. برخی از گروه‌های شغلی موردنیاز کشور امارات عبارت‌اند از:

اقامت کار دبی و نحوه کاریابی در امارات

به‌منظور اخذ اقامت کاری امارات فرد می‌تواند به دو صورت برای کاریابی اقدام کند. روش اول اخذ ویزای جستجوی کار و حضور پیدا کردن در خاک این کشور است. البته این روش متاسفانه برای ایرانیان ممکن نیست و چنین ویزایی برایشان صادر نمی‌شود. روش دوم از طریق جستجوی جاب آفر و پیدا کردن یک کارفرما به‌صورت آنلاین است. امروزه بسیاری از موسسات مهاجرتی از طریق روش دوم می‌توانند بهترین جایگاه‌های شغلی مناسب با هر فرد را برایشان پیدا کرده و کمک زیادی در مسیر اخذ ویزا کنند.

مهاجرت کاری دبی

مهاجرت کاری دبی و معرفی موسسات کاریابی در امارات

موسسات کاریابی دبی نیز می‌توانند به فرد در اخذ اقامت کاری دبی کمک زیادی کنند. این موسسات معتبر کاریابی در امارات با بررسی رزومه هر فرد و بررسی سوابق کاری‌اش، با عقد قرارداد کاریابی و دریافت بخشی از دستمزد و مزایای فرد در مراحل کاریابی به او کمک می‌کنند. برخی از معتبرترین موسسات کاریابی در امارات عبارت‌اند از:

ویزای کار امارات و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در دبی

اگر هدف شما از دریافت ویزای کاری دبی اخذ اقامت دائم این کشور است، باید بگوییم که متاسفانه به‌هیچ‌وجه شما نمی‌توانید با داشتن ویزای کاری موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شوید. تنها راهی که شما می‌توانید اقامت طولانی‌مدت یا دائم کسب کنید، ثبت شرکت و یا خرید ملک، آن‌هم با شرایط خاص خود است.

بیشتر بخوایند: خرید ملک در دبی: قیمت خانه و آپارتمان در امارات ۲۰۲۴

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کاری دبی

در قسمت‌های قبل این مقاله با مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای کاری امارات آشنا شدید. برای دریافت ویزای دبی نیز شما به همان مدارک نیاز خواهید داشت.

قیمت ویزای کاری دبی

قیمت ویزای کاری دبی

دریافت ویزای کاری برای اخذ اقامت کاری دبی هزینه مشخصی دارد. هزینه ویزا با توجه به نوع شغل متغیر خواهد بود. اما در حالت کلی حداقل ۳۰۰ درهم هزینه خواهد داشت.

ویزای طلایی امارات چیست؟

ویزای طلایی امارات در حقیقت طولانی‌مدت ترین ویزایی است که به یک خارجی تعلق می‌گیرد. این ویزا ۵ تا ۱۰ سال اعتبار دارد. این ویزا تنها به سرمایه‌گذاران، خریداران ملک‌های گران‌قیمت، کارآفرینان، دانشجویان و دانش آموزان نخبه، و متخصصین و محققان برجسته، تعلق می‌گیرد. شرایط دریافت این ویزا برای مدت‌زمان‌های مختلف، متفاوت خواهد بود.

بیشتر بخوانید: شرایط گلدن ویزای پرتغال؛ اقامت و مهاجرت پرتغال از طریق خرید ملک ۲۰۲۴

روش، شرایط و هزینه اخذ ویزای طلایی امارات یا ویزای بلندمدت کار دبی

به‌منظور اخذ اقامت کاری دبی به پنج گروه خاصی که در قسمت قبل نام‌برده شد، شما نیاز به پرداخت ۶۵۰ تا ۱۱۵۰ درهم خواهید داشت. شرایط اخذ ویزای طلایی ۵ ساله و ۱۰ ساله با یکدیگر متفاوت است. برخی از مهم‌ترین شرایط این دو ویزای طلایی به شرح زیر است:

حقوق کار در دبی چقدر است؟

خوب است قبل از اینکه به اخذ ویزای کاری دبی فکر کنید، با متوسط حقوق یک خارجی در کشور امارات آشنا شوید. اگرچه زندگی در کشور امارات پرهزینه است، اما درآمد افراد نیز در آن بسیار بالاست. اگر اهل صرفه‌جویی باشید، به‌راحتی می‌توانید پس‌انداز سالانه خوبی داشته باشید. حقوق هر فرد با توجه به نوع شغل، میزان سختی، مهارت و تحصیلات هر فرد متغیر است.

اقامت کاری دبی

سوالات متداول در زمینه اقامت کاری دبی

ما در این مقاله سعی کردیم تا تمام موارد مربوط به مهاجرت کاری امارات و ویزای کاری امارات این کشور را مورد بررسی قرار دهیم. اگر همچنان ابهاماتی در این زمینه برایتان وجود دارد، در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید. ما به برخی از متداول‌ترین سوالات شما پاسخ داده‌ایم:

بیشتر بخوایند: شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا: قیمت پاسپورت دومینیکا ۲۰۲۴

مدارک لازم برای اقامت کاری دبی کدامند؟

برای دریافت ویزای کاری دبی ابتدا شما باید فرم درخواست کارفرما را داشته باشید و سپس به‌منظور اخذ ویزا، فرم پرشده، عکس، هزینه ویزا، مدارک پزشکی، فرم کار شرکت مدنظر، مجوز کار معتبر شرکت و کارت اقامت اماراتی را ارائه دهید.

حقوق کار در دبی چقدر است؟

حقوق کار در دبی برای کارگران و کارمندان خارجی، با توجه به میزان تحصیلات، مهارت و سختی کارش در نظر گرفته می‌شود. اما در حالت کلی متوسط حقوق این کشور بسیار بهتر از کشورهای همسایه است.

مالیات بر درآمد جهت کار در امارت چه میزان است؟

اگر پس از اخذ اقامت کاری دبی نگران مالیات درآمد خود هستید، باید بگوییم که این کشور مالیاتی بر درآمد اعمال نمی‌کند.

مشاغل مورد نیاز امارات کدامند؟

جهت اخذ ویزای کاری دبی باید بدانید که این کشور در بیشتر عنوان‌های شغلی، نیاز به کارگر و کارمند دارد.

هزینه ویزای کار امارات چقدر است؟

هزینه ویزای کاری دبی به نوع شغل و درجه کیفی آن بستگی دارد.

تعداد مهاجرین خارجی که در امارات مشغول به کار هستند چقدر است؟

پس از اخذ اقامت کاری دبی نگران تنهایی در این کشور نباشید، چرا که مهاجرین بسیار زیادی در این کشور مشغول کار هستند.

آیا متقاضی اصلی کار و کاریابی در امارت می تواند خانواده خود را به همراه ببرد؟

اگر موفق به اخذ ویزای کشور امارات بشوید، در صورت اثبات تمکن مالی، می‌توانید اعضای خانواده خود را با خود همراه کنید.

آیا کار در امارت منجر به دریافت شهروندی امارات می ‌گردد؟

متاسفانه کار در امارات باعث اخذ شهروندی این کشور نخواهد شد.

از مهم‌ترین دلایل محبوبیت مهاجرت به امارات چه چیزهایی هستند؟

مهم‌ترین دلیل محبوبیت کشور امارات برای مهاجرت، سطح کیفیت بسیار بالای آن برای زندگی به شمار می‌رود.

هزینه ویزای کاری دبی برای ایرانیان چقدر است؟

هزینه ویزای کاری به نوع شغل بستگی دارد.

بیشتر بخوایند: چگونگی ثبت شرکت در دبی: شرایط و هزینه اقامت با ثبت شرکت در امارات ۲۰۲۴

سخن پایانی

اخذ اقامت کاری دبی را می‌توان یکی از کم‌هزینه‌ترین روش‌های اقامت در این کشور دانست. از آنجایی‌ که کشور امارات پیشرفت بسیار چشمگیری در زمینه اقتصادی داشت و همچنین به ایجاد فرصت‌های شغلی متفاوت علاقه زیادی دارد، همه‌ساله در بسیاری از عناوین شغلی به کارمند و کارگر نیاز دارد. شما حتی می‌توانید برای اعضای خانواده خود نیز ویزای همراه بگیرید. تجربه کار در محیط بسیار لوکس کشور امارات می‌تواند پلی باشد برای مهاجرت به کشورهای آمریکایی یا اروپایی. اگر به اخذ ویزای کاری دبی علاقه‌مند هستید، متخصصین ما در پت وی پرشین در مسیر انتخاب بهترین کارفرماها به شما کمک خواهند کرد.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


8 − هفت =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید