مهاجرت هنرمندان و ورزشکاران به امارات چگونه است؟


مهاجرت هنرمندان و ورزشکاران به امارات

هنرمندان با استعدادهای خاص و داشتن افتخارات بین‌المللی، می‌توانند درخواست اخذ ویزای هنری امارات را داده و با توجه به شرایط و میزان سرمایه خود، ویزای ۵ یا ۱۰ ساله طلایی امارات را دریافت کنند.

کشور امارات متحده عربی، که امروزه همه تلاش خود را کرده است تا بتواند سرمایه‌های خارجی و نخبگان جهان را جذب کند، یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت به شمار می‌رود. این کشور در زمینه اعطای ویزا کمی سختگیر بوده و شهروندی امارات را به هیچ مهاجر خارجی‌ای اعطا نمی‌کند. اگرچه تمرکز دولت امارات بر جذب سرمایه‌های خارجی است، اما در سال‌های اخیر با وضع قوانین جدید، سعی کرده تا سطح علمی و فرهنگی کشور را با جذب نخبگان دنیا، بالاتر ببرد. امروزه هنرمندان نخبه‌ای که جایزه‌های بین‌المللی داشته و در زمینه کاری خود یک نوآوری خاص ارائه داده باشند، به‌راحتی می‌توانند برای دریافت ویزای هنری این کشور درخواست دهند. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا شما را با همه موارد مهم در زمینه اخذ ویزای هنری امارات آشنا کنیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ویزای هنری امارات چیست؟

کشور امارات متحده عربی در سال‌های اخیر سعی کرد تا با وضع قانون ویزای هنری امارات بتواند به گسترش جامعه هنری کشور خود کمک کند. در حقیقت دولت امارات در زمینه جذب هنرمند کمی سخت‌گیرانه عمل کرده و تنها به هنرمندانی ویزا اعطا می‌کند که در زمینه کاری خود کارنامه درخشانی داشته باشند. این افراد باید به دولت امارات خلاقیت و نوآوری خود را ثابت کنند.

ویزای هنری امارات چیست

چه هنرمندانی می‌توانند به امارات مهاجرت کنند و تابعیت آنجا را بگیرند؟

همان‌طور که در قسمت قبل مقاله به این موضوع اشاره کردیم، ویزای هنری امارات تنها به هنرمندانی با کارنامه درخشان تعلق می‌گیرد. هنرمندی که متقاضی این ویزا است، باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

شرایط دریافت ویزای هنری امارات

همان‌طور که در قسمت قبل به این مورد اشاره کردیم، افراد برای دریافت ویزای هنری امارات باید داشتن استعداد درخشان خود را به دولت این کشور ثابت کنند. متقاضیان هنرمند ۲۵ سال به بالا می‌توانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند. دقت کنید که متقاضی باید حداقل چند مورد از مواردی که در قسمت قبل ذکر شد را داشته و ویزای خود را در نهایت به تایید یک نهاد دولتی فدرال یا محلی برسانند.

ویزای طلایی (متخصصان خلاق در فرهنگ و هنر)

ویزای طلایی امارات درواقع بهترین نوع ویزا در این کشور به شمار می‌رود که مدت‌زمانی ۵ تا ۱۰ ساله دارد. این نوع ویزا تنها به افرادی با سرمایه‌گذاری‌های کلان و یا نخبگان و نوآوران اعطا می‌شود. در سال‌های اخیر خوشبختانه با سیاست‌های جدید کشور امارات، هنرمندان خلاق و استعدادهای درخشان هنری می‌توانند برای اخذ ویزای هنری امارات ۵ یا ۱۰ ساله اقدام کنند. فرد هنرمند ابتدا برای اخذ اعتبارنامه، باید از وب‌سایت مرجع فرهنگ و هنر دبی درخواست داده و پس از دریافت نامه تایید، از سایت اداره فدرال هویت و شهروندی برای تایید نامزدی درخواست خود را ثبت کند. دقت کنید که در این مرحله شما باید نمونه کار خود، که می‌تواند شامل عکس و فیلم باشد، به همراه یک رزومه مفصل با تمرکز بر تجربه هنری و فرهنگی، ویزا، پاسپورت و کارت هویت خود ارسال کنید. درصورتی‌که استعداد خاص شما تایید شود، به شما اجازه ورود به خاک امارات داده می‌شود تا در مدت‌زمان معینی باقی کارهای ویزای خود را انجام برسانید. دقت کنید که با توجه به امتیازی که کسب می‌کنید، ویزای شما می‌تواند ۵ یا  ۱۰ ساله صادر شود.

هزینه زندگی در امارات

هزینه زندگی در امارات به چه صورت است؟

اگر ویزای هنری امارات را دریافت کرده‌اید و یا اکنون قصد دارید تا برای اخذ این ویزا اقدام کنید، بهتر است قبل از هر چیز از هزینه‌های زندگی در این کشور باخبر باشید. در این قسمت شما را با برخی از موارد ضروری زندگی و هزینه‌های آن آشنا کرده‌ایم.

کالا و یا خدمات

هزینه به درهم امارات

اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر

ماهیانه ۵۵۰۰ درهم

اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر

ماهیانه ۱۰۰۰۰ درهم

یک فنجان قهوه یا کاپوچینو

۱۸ درهم

یک قوطی نوشابه

۵ درهم

یک بطری آب

۱.۷ درهم

یک لیتر شیر

۸ درهم

یک کیلو برنج

۶ درهم

یک کیلو موز

۵ درهم

یک کیلو گوجه‌فرنگی

۵ درهم

نیم کیلو گوشت راسته گوساله

۱۷.۵ درهم

تخم‌مرغ (۱۲ عدد)

۹.۵ درهم

۵ عدد نان

۶ درهم

 

چگونه به امارات نقل‌مکان کنیم؟

شاید جالب باشد که بدانید جمعیت مهاجران ساکن در کشور امارات، پنج برابر بیشتر از اتباع اماراتی آن است. این جمله را بیان کردیم تا بگوییم نقل‌مکان به این کشور کار خیلی سختی نیست. پس‌ازاینکه ویزای خود را دریافت کردید، با توجه به شرایط مجرد یا متاهل بودن خود و تعداد افرادی که قصد دارید به‌عنوان خانواده درجه‌یک با خود به همراه داشته باشید، از همان ابتدا باید به فکر بیمه درمانی و مسکن موردنیازتان باشید. همان‌طور که در قسمت قبل تا حدی هزینه‌ها را بیان کردیم، باید بدانید که هزینه زندگی در این کشور بالا بوده و هر فرد با توجه به سبک زندگی خود می‌تواند این هزینه را مدیریت کند.

ویزای ورزشی امارات

سوالات متداول درباره ویزای هنری امارات

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با موارد مهم در زمینه اخذ ویزای هنری امارات آشنا کنیم. اگر همچنان در این زمینه سوالاتی برایتان وجود دارد، در ادامه ما را همراهی کنید. ما به برخی از مهم‌ترین سوالات شما پاسخ داده‌ایم.

آیا هنرمندان نیز می‌توانند ویزای هنری دریافت کنند و به امارات متحده عربی مهاجرت کنند؟

هنرمندان با استعدادها و موفقیت‌های بین‌المللی می‌توانند به‌راحتی برای اخذ ویزای هنری این کشور درخواست دهند.

شرایط دریافت ویزای هنری امارات چیست؟

هنرمندی که قصد دریافت ویزای امارات را دارد باید جزء استعدادهای درخشان بوده و جوایز بین‌المللی کسب کرده باشد.

هزینه زندگی در امارات برای مهاجران هنری به چه صورت است؟

هزینه زندگی هر فرد به سبک زندگی‌اش بستگی دارد. اما باید بدانید که زندگی در امارات بسیار پرهزینه‌تر از زندگی در ایران است.

آیا هنرمندان می‌توانند جهت مهاجرت به امارات ویزای ۵ یا ۱۰ ساله دریافت کنند؟

هنرمندانی که قصد اخذ ویزای هنری امارات دارند، با توجه به شرایط و البته میزان سرمایه خود می‌توانند برای اخذ ویزای طلایی ۵ یا ۱۰ ساله اقدام کنند.

سخن پایانی

کشور امارات متحده عربی اگرچه قوانین سخت‌گیرانه‌ای در زمینه اعطای ویزا به مهاجران دارد، اما در سال‌های اخیر به‌منظور بالا بردن سطح فرهنگی و هنری جامعه، اقدام به جذب هنرمندان نخبه دنیا کرده است. افرادی می‌توانند برای دریافت ویزای هنری امارات اقدام کنند که در زمینه کاری خود به‌عنوان استعداد درخشان محسوب شده و یا جوایز بین‌المللی دریافت کرده باشند. هر فرد با توجه به شرایط و میزان سرمایه خود می‌تواند موفق به اخذ ویزای ۵ یا ۱۰ ساله شود.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


7 + چهار =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید