هزینه خدمات درمانی در امارات


هزینه خدمات درمانی در امارات

هزینه زندگی در کشوری تازه و با شرایطی جدید، یکی از دغدغه‌هایی است که افراد برای مهاجرت با آن روبرو هستند. کشورهای حوزه خلیج فارس در سال‌های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند و همین پیشرفت موجب شده تا افراد زیادی برای مهاجرت، کار، گسترش تجارت و ادامه زندگی خود به این کشورها مهاجرت کنند. امارات یکی از کشورهایی است که مهاجران زیادی را در خود جای داده و پیشرفت روز افزونی هم در چند سال اخیر داشته است.

با توجه به این‌که یکی از هزینه‌های زندگی در امارات هزینه‌های مربوط به خدمات درمانی است، در این مطلب قصد داریم به بررسی هزینه خدمات درمانی در امارات بپردازیم. اگر قصد سفر یا مهاجرت به این کشور را دارید، پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

هزینه خدمات درمانی در امارات

بیش از ۱۵ نوع تسهیلات عمومی وضعیت بهداشت در این کشور را تحت تأثیر قرار داده است. علاوه بر این نهادهای بیمه در این کشور با بهره‌گیری از قدرتی گسترده‌ مشتریان خود را در برابر پوشش هزینه‌های درمانی به خوبی حمایت می‌کنند.

بدیهی است که بهره‌گیری از اغلب آن‌ها مشروط بر داشتن حق شهروندی است، با این حال برای بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین خدمات درمانی می‌توانید به بیش از۱۱  بیمارستان با شهرتی جهانی و هزاران مرکز درمانی کوچک مراجعه کنید.

دریافت خدمات بیمه درمانی برای تمامی ساکنان امارات اجباری است و همین مسئله باعث می‌شود هزینه‌های قابل توجهی را به دنبال داشته باشد. حق بیمه درمانی بر اساس میزان پوشش خدمات متفاوت است و نرخ آن از ۶۰۰ درهم امارات در سال شروع می‌شود.

یک بیمه کامل برای یک فرد مجرد حدود ۵۵۰۰ درهم امارات در سال هزینه دارد؛ در حالی که یک بیمه کامل برای یک خانواده ۴ نفره حدود ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ درهم امارات در سال هزینه‌بر خواهد بود.

هزینه درمانی در دبی

هزینه خدمات درمانی در امارات در برخی موارد به شرح زیر است:

هزینه خدمات درمانی در امارات

نمونه قیمت درمان در امارات

در این بخش برای درک میزان تفاوت هزینه خدمات درمانی در امارات، به چهار درمان کلیدی که در بین این کشور و رقبای آن در خاورمیانه مشترک است و مقایسه هزینه‌های آن‌ها می‌پردازیم.

·         هزینه تعویض کامل مفصل زانو

این جراحی در ایران با قیمت متوسط ۱ تا ۲ هزار دلار انجام می‌شود؛ در ترکیه ۳ تا ۵ هزار دلار هزینه میبرد. در امارات هزینه تعویض کامل مفصل زانو به ۲۴ هزار دلار می‌رسد.

·         هزینه آنژیوگرافی

انواع آنژیوگرافی از جمله آنژیوپلاستی در ایران با کمتر از هزار دلار و در ترکیه با کمتر از ۲ هزار دلار انجام می‌شود. در امارات هزینه آنژیوگرافی با دو استنت ۱۹ هزار دلار هزینه بر می‌دارد.

·         عمل هیسترکتومی با برداشتن رحم

در ایران این عمل با کمتر از پانصد دلار قابل انجام است؛ در حالی که در امارات قیمت این عمل به ۱۴ هزار دلار می‌رسد.

·         عمل برداشتن لوزه در دبی

این عمل در ایران و ترکیه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار هزینه دارد و در امارات ۴۳۰۰ دلار.

هزینه زندگی در امارات با توجه به توسعه یافتگی و زندگی لوکس در این کشور ممکن است برای بسیاری از افراد بسیار بالا باشد. اگر قصد سفر یا مهاجرت به امارات را دارید، بهتر است قبل از ورود به این کشور،  ابتدا نگاهی به هزینه زندگی در امارت بیندازید.

امتیاز دهید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


6 − دو =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید