thumbnail

جاب آفر چیست؟

24 فوریه 2021، 23:22

احتمالا تابه‌حال اسم جاب آفر (Job Offer) به گوش‌تان خورده است و ممکن است تا حدودی بتوانید از روی نام آن حدس بزنید که چه مفهومی دارد. پیشنهاد می‌شود اگر از آن دست افرادی هستید که علاقه دارید از طریق کار و تخصص‌تان به کشوری دیگر مهاجرت کنید، تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. می‌خواهیم بررسی کنیم جاب آفر چیست و چه شرایطی دارد.

پیشنهاد کار

جاب آفر چیست؟

با توجه به بالا گرفتن تب مهاجرت در چندین سال اخیر، افراد بسیاری از روش‌های مختلف با هدف بهره‌مندی از امکانات رفاهی و اخذ اقامت، از کشور مهاجرت کرده‌اند که می‌توان گفت درصد بالایی از آن‌ها، از روش کاری اقدام کرده اند. مهاجرت کاری نیز، خود از چند روش انجام می‌شود که یکی از مطمئن‌ترین و مجبوب‌ترین آن‌ها، روش جاب آفر یا دریافت پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای خارجی است.

احتمال ریجکت شدن ویزا از این روش به دلیل این‌که کلیه امور توسط وکیل مهاجرت بین‌المللی کانادایی، بر اساس قوانین مهاجرتی روز انجام می‌شوند و قبل از اقدام برای دریافت ویزا قرارداد کاری با کارفرما بسته شده و موقعیت شغلی به شما اختصاص می‌یابد، بسیار پایین و تقریبا نزدیک به صفر است.

در چند سال اخیر، به دلیل کمبود نیروهای متخصص، کانادا و کشورهای اروپایی شرایط بسیار خوبی برای پذیرش نیروهای مهاجر در نظر گرفته اند. مشاغل فنی، مهندسی، خدماتی، حمل و نقل و پزشکی از آن دست مشاغلی هستند که شرایط مطلوبی برای پذیرش دارند.

چگونه جاب آفر بگیریم؟

برای گرفتن یک موقعیت شغلی از کارفرمای خارجی، علاوه بر داشتن مدرک زبان آیلتس که از اصلی‌ترین شرایط مهاجرت است، باید حتما یک مهارت و تخصص داشته باشید.
داشتن مدرک دانشگاهی مرتبط با تخصص یا مدارک فنی‌حرفه‌ای مرتبط، حداقل سه سال سابقه‌ی کار مرتبط با آن مهارت و دارا بودن سابقه‌ی بیمه مرتبط با مهارت و یا گواهی اشتغال به کار برای اثبات سابقه‌ی کاری از دیگر شرایط لازم برای اخذ موقعیت شغلی از کارفرمای خارجی هستند.

نمره‌ی آیلتس موردنیاز با توجه به تخصصی که دارید، موقعیت شغلی و کارفرمایی که وکیل بین‌المللی ما برای‌تان پیدا خواهد کرد، می‌تواند کمی متفاوت باشد.

چگونگی دریافت جاب آفر

مراحل گرفتن موقعیت شغلی

زمانی که شما به عنوان یک نیروی متخصص تصمیم می‌گیرید مهاجرت کنید، در اولین گام باید رزومه کاری‌تان را جهت بررسی برای کارشناسان ما در پت وی ارسال کنید. رزومه‌ی شما توسط وکلای مهاجرتی بین‌المللی بررسی می‌شود و مرتبط‌ترین موقعیت‌های شغلی که در کشور مورد نظرتان از طرف کارفرمایان معتبر خارجی ارائه شده اند، به شما معرفی می‌شوند.

در صورتی که شرایط موقعیت شغلی پیدا شده را پسندیدید و تمایل داشتید برای اخذ آن اقدام کنید، مراحلی که پیش رو دارید، به شرح زیر خواهند بود.

موقعیت شغلی مذکور باید دو مرتبه و هر بار برای مدت سه ماه، در سرتاسر کشور موردنظر آگهی شود. این کار به این دلیل انجام می‌شود که دولت کشور مقصد مطمئن شود از میان نیروهای محلی، فردی برای این موقعیت شغلی پیدا نمی‌شود و پس از طی این مراحل، با اعطای موقعیت شغلی به نیروی مهاجر، موافقت می‌کند.

پس از دو مرحله آگهی موقعیت شغلی، کارفرما می‌بایست برای دریافت مجوزهای لازم اقدام نماید تا بتواند شرایط مطلوب را برای مشاغلی که نیاز به برگزاری مصاحبه (Interview) برای سنجش سطح زبان و صحت توانمندی‌های متقاضی دارند، آماده کند.

پس از جلسه مصاحبه، نوبت به دریافت مجوزها و آماده سازی مدارک برای تعیین وقت سفارت می‌رسد. تمامی این کارها توسط وکیل بین‌المللی و کارفرما انجام می‌شوند و تا این مرحله، نیازی به حضور متقاضی نیست.

متقاضی می‌بایست در زمان مشخص شده در سفارت حضور پیدا کرده و در جلسه‌ی مصاحبه با افسر مهاجرتی، ضمن ارائه‌ی مدارک مورد نیاز، به سوالات افسر مهاجرتی، به صورت واضح و شفاف پاسخ دهد. بین ۲۰ الی ۳۰ روز پس از زمان سفارت، نتیجه‌ی ویزا مشخص و اعلام می‌گردد.

ویزای کاری جاب آفر قابل تمدید است و شما می‌توانید بعد از سه الی پنج سال نسبت به تمدید آن اقدام نمایید (بسته به تخصص و همین‌طور کشور مقصد، این زمان متفاوت خواهد بود) که با ارائه‌ی مدارکی حاکی از اشتغال به کار شما در آن کشور نزد یک کارفرمای معتبر خارجی انجام می‌شود، اقامت دائم بگیرید.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + شش =

مطالب مرتبط
thumbnail برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی کانادا
قلمروهای شمال غربی، سرزمینی واقع در کشور کانادا است، مانند هر استان دیگر کانادا. این قلمرو در شمال کانادا در شرق قلمرو یوکان، جنوب غربی قلمرو نوناووت و شمال استان‌های بریتیش کلمبیا، آلبرتا و ساسکاچوآن قرار دارد. مرکز این قلمرو، شهر یلونایف است. مساحت این قلمرو، ۱۱۴۰۸۳۵ کیلومتر مربع است. دریاچه گریت بر، بزرگ‌ترین دریاچه...
ادامه مطلب
thumbnail برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا (MPNP)
استان مانیتوبا و مرکز این استان، شهر وینیپگ در قلب آمریکای شمالی واقع شده است. استان مانیتوبا به دلیل واقع شدن در یک منطقه استراتژیک، نقش مهمی در این قاره به عنوان یک مرکز حمل و نقل و تجارت، ایفا می‌کند. این استان دارای ارتباط ریلی، جاده‌ای و هوایی با سایر کشورهای این قاره و...
ادامه مطلب
thumbnail برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوآن کانادا
ساسکاچوآن یکی از استان‌های کانادا است که از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است. این استان داری دو شهر بزرگ رجینا و ساسکاتون است. مرکز این استان، شهر رجینا است. در این شهر موزه سلطنتی ساسکاچوآن، که نمایشگاهی از آثار بسیار قدیمی و تاریخ طبیعی مربوط به اولین مردمی که در کانادا وجود داشته‌اند،...
ادامه مطلب
تازه ها در سایت
thumbnail سفر به کانادا در شرایط کرونا
اکیداً توصیه می‌شود در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا هرگونه سفر غیر ضروری خارج از کانادا را لغو کرده یا به تعویق بیندازید. تفاوتی هم در این‌که کانادایی هستید یا از اتباع خارجی، وجود ندارد. اما در صورتی که شرایطی اضطراری دارید یا مجبور به این کار هستید، می‌بایست از قوانین وضع شده پیروی کنید. در...
ادامه مطلب
thumbnail تهیه رزومه کاری برای مهاجرت
اهمیت داشتن رزومه برای مهاجرت زمانی که صحبت از مهاجرت به کشوری دیگر و گرفتن یک موقعیت مهم شغلی یا تحصیلی به میان می‌آید، اهمیت داشتن یک رزومه خوب و قوی مشخص می‌شود. این مسئله در داخل ایران هم کاملا به همین شکل است ولی تاثیر آن در امر مهاجرت، بسیار قابل توجه است. به...
ادامه مطلب
thumbnail جاب آفر استان های آتلانتیک
مهاجرت به کانادا مهاجرت به کشوری دیگر و انتخاب روش مناسب انجام این کار، خصوصا برای افرادی که تامین آینده‌ی همسر و فرزندان‌شان از اصلی‌ترین دغدغه‌های آن‌هاست، تصمیمی مهم و سرنوشت‌ساز است. با توجه به این‌که مهاجرت از طریق کاری به دلیل درآمد زایی که برای فرد دارد، یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی است، معمولا...
ادامه مطلب