معرفی بهترین دانشگاه های امارات؛ شرایط پذیرش و هزینه‌های تحصیل


بهترین دانشگاه های امارات

بهترین دانشگاه های امارات کدامند؟ در این مطلب بهترین دانشگاه های دبی و امارات را معرفی می‌کنیم و مروری بر مزایای تحصیل در امارات خواهیم داشت.

امارات متحده عربی در شرق شبه‌جزیره عربستان قرار گرفته و پایتخت آن ابوظبی است. با این حال پرجمعیت‌ترین شهر و مرکز اقتصادی این کشور، شهر دبی است. در سال‌های اخیر این کشور در همه زمینه‌ها پیشرفت کرده و علاوه بر توسعه‌های اجتماعی و اقتصادی، از نظر ارائه آموزش‌های تحصیلی نیز به سطوح بالایی رسیده است. به همین دلیل دانشجویان زیادی سالانه برای تحصیل بهترین دانشگاه های دبی و امارات به این کشور روانه می‌شوند. در این مطلب بهترین دانشگاه های امارات را معرفی می‌کنیم. همراه ما در پت وی ویزاز پرشین باشید.

مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های امارات

از مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های امارات می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

دانشگاه خلیفه (Khalifa University)

بهترین دانشگاه های امارات کدامند؟

در ادامه بهترین دانشگاه های امارات و دبی را معرفی می‌کنیم.

۱. دانشگاه خلیفه (Khalifa University)

دانشگاه خلیفه یکی از بهترین دانشگاه های امارات محسوب می‌شود که در رتبه‌بندی QS در جایگاه صدوهشتادویکم قرار گرفته است. این دانشگاه به منظور تاثیرگذاری در آینده نفت کشور در سال ۲۰۰۷ توسط خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس امارات متحده عربی تاسیس شد. دانشگاه خلیفه حدود ۵۰۰۰ دانشجو دارد و در سال ۲۰۲۲ در رنکینگ Higher Education Asia University تایمز رتبه سی‌وهفتم بهترین دانشگاه آسیا را گرفت. در سپتامبر ۲۰۱۸ نیز خلیفه بهترین دانشگاه امارات شد.

۲. دانشگاه امارات متحده عربی (United Arab Emirates University)

دانشگاه امارات متحده عربی در سال ۱۹۷۶ توسط اولین رئیس امارات، زاید بن سلطان آل نهیان، تاسیس شد. این مجموعه قدیمی‌ترین دانشگاه و یکی از بهترین دانشگاه های امارات محسوب می‌شود که رشته‌های گوناگون را در مقاطع مختلف برای دانشجویان عرضه می‌کند. برخی از دانشکده‌های برتر دانشگاه امارات عبارتند از دانشکده کشاورزی، دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر، دانشکده ریاضیات، دانشکده علوم طبیعی، دانشکده پزشکی و بهداشت و دانشکده علوم اجتماعی و انسانی.

۳. دانشگاه شارجه (University of Sharjah)

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های امارات دانشگاه شارجه است که در سال ۱۹۹۷ توسط امیر شارجه، سلطان بن محمد القاسمی تاسیس شد. این دانشگاه در شهرهای مختلف امارات و جهان دانشکده‌هایی دارد و خصوصا نقش مهمی در پیشرفت اقتصادی و اجتماعی شارجه ایفا کرده است. این دانشگاه ۱۴ دانشکده دارد و بیشتر از ۱۱۰ برنامه آموزشی ارائه می‌کند.

دانشگاه آمریکایی شارجه (American University of Sharjah)

۴. دانشگاه آمریکایی شارجه (American University of Sharjah)

دانشگاه آمریکایی شارجه در سال ۱۹۹۷ توسط سلطان بن محمد القاسمی راه‌اندازی شد. این دانشگاه بیشتر از ۵۰۰۰ دانشجو از ۹۴ کشور و بیشتر از ۳۶۰ دانشکده در ۴۸ کشور دارد. معروف‌ترین دانشکده‌های آن مربوط به هنرهای تجسمی، علوم کامپیوتر، علوم طبیعی و مطالعات اجتماعی می‌شود. تمامی مدارک و برنامه‌های آموزشی این موسسه به ثبت و تایید مرکز ABET آمریکا درآمده‌اند.

۵. دانشگاه زاید (Zayed University)

یکی از بهترین دانشگاه های دبی و امارات دانشگاه دولتی زاید است که در سال ۱۹۹۸ تاسیش شد. این دانشگاه یکی از سه موسسه دولتی امارات محسوب می‌شود و به افتخار زاید بن سلطان آل نهیان نام‌گذاری شده است. این دانشگاه برای حدود ۱۰ هزار دانشجو ظرفیت دارد. برخی از دانشکده‌های برتر دانشگاه زاید عبارتند از دانشکده آموزش، دانشکده علوم کامپیوتر و دانشکده مطالعات اجتماعی و علوم انسانی.

۶. دانشگاه ابوظبی (Abu Dhabi University)

دانشگاه ابوظبی پردیس‌های نیز در شهر العین، دبی و مدینه زاید دارد. این دانشگاه در سال ۲۰۰۳ توسط علی سعید بین هارمال الداهری تاسیس شد و بزرگ‌ترین موسسه خصوصی امارات محسوب می‌شود که رشته‌های متنوعی دارد. این دانشگاه از ۴ دانشکده فنی و مهندسی، حقوق، تجارت و هنر تشکیل شده است.

دانشگاه عجمان (Ajman University)

۷. دانشگاه عجمان (Ajman University)

دانشگاه عجمان در سال ۱۹۸۸ به عنوان اولین موسسه آموزش عالی خصوصی امارات تاسیس شد. این دانشگاه امکانات ورزشی مختلفی در رشته‌های گوناگون مانند فوتبال، بسکتبال و شنا، یک کتابخانه، مرکز سلامتی، چندین رستوران و مسجد دارد. این دانشگاه در رتبه‌بندی QS سال ۲۰۲۲ در رتبه هشتم قرار گرفت.

۸. دانشگاه آمریکایی دبی (American University in Dubai)

دانشگاه آمریکایی دبی یک موسسه خصوصی و غیرانتفاعی و از بهترین دانشگاه های دبی است که در سال ۱۹۹۵ با سبک آموزش آمریکایی تاسیس شده است. این دانشگاه در سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۳ بیشتر از ۱۸۰۰ دانشجو از سراسر جهان را جذب کرد.

۹. دانشگاه کانادایی دبی (Canadian University Dubai)

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های دبی دانشگاه کانادایی دبی است که در سال ۲۰۰۶ تاسیس شده است. این دانشگاه خصوصی بر اساس برنامه‌های آموزشی کانادایی برنامه‌های درسی خودش را تنظیم کرده است.

۱۰. دانشگاه العین (Al Ain University)

دانشگاه خصوصی العین در سال ۲۰۰۴ توسط زاید بن سلطان آل نهیان در العین تاسیس شد و پردیسی نیز در دبی دارد. در این دانشگاه برای آموزش از زبان انگلیسی استفاده می‌شود. برخی از دانشکده‌های دانشگاه العین عبارتند از دانشکده مهندسی، دانشکده داروسازی و دانشکده حقوق.

دانشگاه های دبی

فهرست دانشگاه های دبی به ترتیب رنکینگ جهانی QS

در جدول زیر می‌توانید فهرست بهترین دانشگاه های دبی به ترتیب رنکینگ جهانی QS را مشاهده کنید. همه این دانشگاه‌ها تایید وزارت علوم ایران را دارند.

نام دانشگاه رتبه QS در سال ۲۰۲۴
دانشگاه کانادایی دبی (Canadian University Dubai) ۵۵۱
دانشگاه آمریکایی دبی (American University Dubai) ۶۰۱-۶۱۰
دانشگاه دبی (University of Dubai) ۸۰۱-۸۵۰

 

شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های امارات

شرایط عمومی پذیرش در بهترین دانشگاه های امارات عبارت است از:

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های برتر امارات نیز عبارتند از:

هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر امارات

هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر امارات

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های امارات از حدود ۵۷۰۰ دلار برای مقطع کارشناسی و حدود ۱۳۰۰۰ دلار برای مقطع کارشناسی ارشد شروع می‌شود. در جدول زیر هزینه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه‌های امارات را برای شما آورده‌ایم.

نام دانشگاه هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد هزینه تحصیل در مقطع دکترا
دانشگاه خلیفه ۳۳۳۳ درهم امارات (به ازای هر واحد) ۵۰۰۰ درهم امارات (به ازای هر واحد) ۶۶۶۶ درهم امارات (به ازای هر واحد)
دانشگاه امارات متحده عربی ۱۹۰۰ الی ۳۰۰۰ درهم امارات (به ازای هر واحد) ۱۸۰۰ الی ۳۶۶۰ درهم امارات (به ازای هر واحد) ۲۱۰۰ الی ۲۸۰۰ درهم امارات (به ازای هر واحد)
دانشگاه آمریکایی شارجه ۱۰۲۹۶۰ درهم امارات (سالانه) ۱۲۱۸۰۰ الی ۱۶۷۹۷۰ درهم امارات (سالانه) ۲۷۴۸۶۰ درهم امارات (سالانه)
دانشگاه کانادایی دبی ۶۴۰۳۹۵۰ الی ۸۸۴۷۵۶۳ درهم امارات (سالانه) ۱۰۱۱۱۵ درهم امارات (سالانه)
دانشگاه العین ۳۰۰ الی ۱۵۰۰ درهم امارات (به ازای هر واحد) ۳۱۵ الی ۱۵۷۵ درهم امارات (به ازای هر واحد)
دانشگاه عجمان ۱۱۲۵ الی ۲۵۴۱ درهم امارات (به ازای هر واحد) ۲۲۰۰ الی ۴۵۰۰ درهم امارات (به ازای هر واحد)
دانشگاه زاید ۲۵۰۰ الی ۴۲۶۷ درهم امارات (به ازای هر واحد)

 

سخن پایانی

در این مطلب بهترین دانشگاه های امارات را معرفی کردیم و مروری بر مزایای تحصیل در این دانشگاه‌ها داشتیم. این دانشگاه با بهره‌گیری از جدیدترین متد آموزشی، در سطح بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته‌اند. در انتها نیز مروری بر هزینه‌ها، شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در بهترین دانشگاه های دبی و امارات داشتیم.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


18 − یازده =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید