کشور آلمان


کشور آلمان

آلمان کشوری است که توانسته در تمامی عرصه‌ها از اقتصاد گرفته تا آموزش و امنیت اجتماعی رتبه بالایی را در جهان از آن خود کند. این کشور از نظر مالی در سطحی قرار دارد که قدرت خرید ۵ برابری در مقایسه با کشورهای مشابه خود دارد. آلمان از نظر سیستم حمل و نقل، گردشگری، کار آفرینی، ثبت شرکت، صنعت و تکنولوژی پیشرو در جهان است و در مجموع کشوری ایده آل برای زندگی، تحصیل و کار محسوب می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا نگاهی اجمالی به کشور آلمان داشته باشیم و به معرفی شهرهای مهم و ویژگی‌های آن بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

کشور آلمان از زوایای مختلف

کشور آلمان بیش از ۸۳ میلیون نفر جمعیت دارد. بیش از ۹۵ درصد از مردم آلمان به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. مذهب رسمی این کشور مسیحیت است که ۳۴ درصد از آن ها پروتستان هستند. پاسپورت آلمان بر اساس فهرست قدرتمند ترین پاسپورت های جهان در سال ۲۰۲۲ در رتبه دوم جهان قرارد دارد؛ به این معنا که شهروندان آلمانی می‌توانند به بیش از ۱۹۰ کشور جهان بدون ویزا سفر کنند.

کشور آلمان از نظر جغرافیایی در اروپای مرکزی و غربی قرار دارد و از سمت شمال با کشور دانمارک، از سمت شرق با کشورهای لهستان و چک و از سمت غرب با فرانسه و بلژیک مرز مشترک دارد. آلمان کشوری چهار فصل است و تابستان‌های گرم و زمستان‌های بسیار سرد و برفی دارد.

آلمان در مجموع ۱۶ ایالت دارد که بزرگ ترین آنها در جنوب قرار دارد و بایرن نام دارد و کوچک ترین آنها برمن نام دارد و در شمال غربی قرار دارد. در ادامه به معرفی پایتخت و شهرهای مهم آلمان خواهیم پرداخت.

شهرهای مهم آلمان

برلین به عنوان پایتخت، قطب سیاسی و فرهنگی کشور آلمان به شمار می‌رود. در این کشور آثار تاریخی به خوبی با تکنولوژی روز در هم آمیخته شده است. جاذبه های دیدنی، کنسرت های موسیقی محلی و پاپ در کنار شرایط ایده آل زندگی موجب شده تا برای بسیاری از مهاجران مقصد اولیه مهاجرت باشد.

از دیگر شهرهای مهم کشور آلمان می‌توانیم به شهرهای اسن، برمن و دورتموند اشاره کنیم که تقریباً در تمامی عرصه های اجتماعی، اقتصادی و رفاهی جایگاه بالایی دارند.

فرهنگ مردم آلمان

زندگی در کشور آلمان کاملاً دقیق و حساب شده است؛ در واقع نظم و برنامه ریزی دو رکن مهم فرهنگ آلمانی است. سخت کوشی، پس انداز، احترام و صداقت صفات بارز مردم آلمان محسوب می‌شود. آداب احوال پرسی در این کشور بسیار رسمی است؛ به طوری که به صورت دست دادن سریع و محکم انجام می‌شود.

همچنین تا زمانی که کسی از شما نخواسته، نمی‌توانید وی را به اسم کوچک صدا کنید. مقررات حجاب در این کشور سخت گیرانه نیست؛ افراد برای حضور در بازار کار و تحصیل یونیفرم مختص خودشان را دارند. مردم آلمان نگاهی صلح جویانه نسبت به مهاجران دارند و با احترام با آن ها رفتار می‌کنند.

اقتصاد آلمان

در کنار همه شرایط ایده آلی که زندگی در کشور آلمان دارد، این کشور در جهان بیشتر به واسطه اقتصاد و بازار پویا و جذابش شناخته می‌شود. نرخ بیکاری در این کشور ۴.۶ درصد اعلام شده است. از بین ۵۰۰ شرکت برتر جهان ۳۷ شرکت در آلمان قرار دارد که خود نشان دهنده قدرت بالای اقتصادی این کشور است.

کشور آلمان واقع در اتحادیه اروپا است و واحد پولی آن یورو است. این کشور دارای بزرگترین اقتصاد اروپا است و از نظر صادرات در رتبه سوم جهان قرار دارد. آهن، فولاد، زغال سنگ، پلاستیک، سوخت های معدنی، لوازم الکتریکی، واگن سازی و خودرو از جمله صنایع شاخص آلمانی محسوب می‌شود که در سراسر جهان طرفداران خاص خود را دارند. خودروهای فوق لوکس بنز و بی او دبلیو خود گواهی محکم بر این ادعا است.

آلمان همچنین از نظر تجهیزات پزشکی و دارو هم بسیار شناخته شده است. کشور آلمان از نظر خدمات در رتبه دوم جهان قرار دارد و بیش از ۷۳ درصد از فرصت های شغلی در این کشور در حوزه خدمات قرار دارند. به علاوه آلمان ۲۴ درصد از نیروهای خود را در حوزه تولیدی به کار گرفته است.

امتیاز دهید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


7 + 17 =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید