در سراسر دنیا، بسیاری از افراد تمایل دارند که در یکی از دانشگاه‌های مطرح جهان به ادامه تحصیل بپردازند. در این میان کشور کانادا از لحاظ کیفیت آموزشی در سطح بالایی قرار دارد و هر ساله پذیرای دانشجویان بیشماری از سرتاسر جهان می‌باشد. کالج آلگونکوین در اتاوا یکی از موسسات کاربردی هنر و فناوری شناخته می‌شود که در سال ۱۹۶۷ میلادی با هدف ارائه آموزش‌های با کیفیت و مهارت‌های بازار کار تاسیس شده است؛ بنابراین برای افرادی که به هنر و فناوری کاربردی علاقه دارند و می‌خواهند در یکی از کالج‌های مطرح کانادا به مهارت‌های لازم برای راه‌اندازی حرفه‌ای ممتاز دست پیدا کنند، بدون تردید انتخاب کالج آلگونکوین در اتاوا، می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های پیش‌رو به‌شمار می‌آید.

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی کالج آلگونکوین در اتاوا، رشته‌های آموزشی و امکانات آن بپردازیم؛ اگر قصد آشنایی بیشتر با این کالج را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

پردیس‌های کالج آلگونکوین در اتاوا کانادا

کالج آلگونکوین در پایتخت کانادا یعنی اتاوا قرار دارد و از ادغام موسسه فناوری شرق انتاریو (Eastern Ontario Institute of Technology)  و مرکز فنی و حرفه‌ای انتاریو  (Ontario Vocational Center) راه‌اندازی شده است. این کالج با بسیاری از دانشگاه‌های معتبر کشور و جهان از جمله دانشگاه کارلتون کانادا، موسسه دریایی جیانگسو چین، کالج آلگونکوین کویت و … در زمینه‌های مختلف همکاری می‌کند.

کالج آلگونکوین در زمینه آموزش افراد پس از دوره متوسطه فعالیت می‌کند و با ورود به این کالج، دانش آموزان می‌توانند از کیفیت آموزشی و امکانات فوق‌العاده این موسسه بهره ببرند. در سال‌های اخیر، هر سه پردیس این موسسه یعنی پرث‌(Perth) ، پِمبروک  (Pembroke) و اتاوا (Ottawa) امکانات و تجهیزات جدیدی را به مجموعه خود اضافه کرده‌اند تا بهتر بتوانند اهداف کالج را پاسخگو باشند.

تحصیل در کالج آلگونکوین کانادا

زمینه‌های تخصصی و رشته‌های آموزشی در کالج آلگونکوین کانادا

همانطور که اشاره شد، این کالج با هدف آموزش هنرها و فناوری‌های کاربردی که با ابعاد مختلف زندگی روزمره انسان‌ها ارتباط دارند، راه‌اندازی شده است و به عنوان یکی از موسسات آموزشی فناوری‌های پیشرفته شناخته می‌شود. در این کالج انواع مدارک کارآموزی، گواهینامه و تاییدیه فنی و حرفه‌ای، کارشناسی و کارشناسی ارشد به فارغ التحصیلان ارائه می‌شود.

به طور کلی، از مهم‌ترین رشته‌های آموزشی کالج آلگونکوین در اتاوا، می‌توان به تجارت، فناوری اطلاعات، پرستاری، مدیریت گردشگری، ایمنی عمومی، علوم ساختمان و طراحی داخلی اشاره کرد. این رشته‌های آموزشی در کالج آلگونکویین کانادا در قالب ۱۵۵ برنامه کالج انتاریو، ۱۶ برنامه تعاونی، ۶ برنامه کارشناسی مشترک و ۶ برنامه کارشناسی ارشد به هنرجویان و متقاضیان ارائه می‌شوند.

کالج آلگونکوین کانادا

امکانات و خدمات کالج آلگونکوین کانادا

همانطور که گفته شد، کالج آلگونکوین کانادا یکی از برجسته‌ترین موسسات آموزشی در زمینه فناوری‌های پیشرفته به‌شمار می‌آید که در تلاش است تا با گسترش مداوم تجهیزات و امکانات خود، کیفیت آموزشی لازم را برای دانشجویان و متقاضیان به منظور کسب مهارت در این زمینه فراهم کند. از امکانات و خدمات ویژه این کالج، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خوابگاه دانشجویی مجزا برای دختران و پسران با کلیه امکانات مسکونی
 • برگزاری کلاس‌های دیجیتال
 • مرکز دانشجویان معلول (CSD)
 • مرکز تناسب اندام با تجهیزات کامل در بخش‌های لیفتینگ و کاردیو
 • مرکز فوتبال
 • برگزاری مسابقات اسکی، اسکیت و …
 • برگزاری انجمن‌های دانشجویی
 • کافه تریا
 • درمانگاه دندانپزشکی
 • خدمات بهداشت و سلامتی
 • آزمایشگاه‌های رایانه و فناوری اطلاعات در محوطه
 • آموزش از راه دور
 • پارکینگ

و بسیاری از امکانات دیگر که به سبب رعایت اختصار، در اینجا فرصت ذکر آن‌ها وجود ندارد.

تحصیل در کالج های برتر کانادا

سخن آخر

افرادی که به هنر و فناوری‌های پیشرفته علاقه دارند و می خواهند در آینده کسب و کاری حرفه‌ای در این زمینه راه‌اندازی نمایند، می‌توانند در یکی از رشته‌های کالج آلگونکوین در اتاوا به تحصیل پرداخته و با اتمام تحصیل، مدرک فارغ‌التحصیلی خود را از این موسسه آموزشی معتبر دریافت کنند. این موسسه با بسیاری از دانشگاه‌های داخلی و بین‌المللی همکاری دارد و همواره در تلاش است تا کیفیت آموزشی مناسبی را با تجهیز امکانات برای دانشجویان فراهم آورد.