بورسیه تحصیلی کاندا که یک کشور ثروتمند است و پول زیادی را صرف آموزش دانش‌آموزان خود می‌کند سوال بسیاری از دانشجویان بوده. بسیاری از کانادایی‌ها دوست ندارند مقاطع تحصیلی بالاتری را طی کنند. این موضوع باعث ایجاد مشکلات زیادی در دانشگاه‌های کانادا شده است. به دلیل کمبود دانشجوی کانادایی، دانشگاه‌ها با ارائه بورسیه‌های تحصیلی برای مقاطع بالاتر، به‌ویژه مقطع‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری با انجام تحقیق، استعدادهای خوبی را از کشورهای خارجی (عمدتا کشورهای آسیایی) جذب می‌کنند. گاهی اوقات صنعت کانادا نیز به منظور حل مشکلات صنعتی خود، بورس‌های تحصیلی کارشناسی‌ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ها فرصتی برای همکاری با صنعت همراه با تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد یا دکتری است. بسیاری از این بور‌س‌های تحصیلی منجر به اشتغال در صنعت می‌شود که آن بورسیه را حمایت می‌کند.

بورس تحصیلی کانادا

بیایید ابتدا بفهمیم که دانشگاه ها به دنبال چه مواردی هستند:

برای دریافت بورس تحصیلی کانادا چه مواردی لازم است؟

 • عملکرد آکادمیک: اگر برای برنامه UG درخواست می‌دهید، درصد و نمره شما در مقاطع نهم ، دهم ، یازدهم و دوازدهم در نظر گرفته می‌شود. به همین ترتیب، اگر برای برنامه PG درخواست می‌دهید، نمره کالج شما در نظر گرفته می‌شود.
 • فعالیت های فوق برنامه: مانند ورزش، دو و میدانی، مناظره، طراحی و غیره. هرچه تعداد گواهینامه‌های فعالیت‌های فوق برنامه شما بیشتر باشد شانس دریافت بورس تحصیلی شما بیشتر خواهد بود. دانشگاه‌ها به دنبال دانشجویان دور و نزدیک هستند.
 • امتحان ورودی توسط دانشگاه: برخی از دانشگاه‌ها نیز در هنگام پذیرش امتحان ورودی می‌گیرند. این امتیاز برای بورسیه ها در نظر گرفته می‌شود.
 • آیلتس: سعی کنید در همه گروهها حداقل ۷ نمره برای آزمون آیلتس کسب کنید.
 • کار اجتماعی: حداقل ۲۰۰ ساعت کار داوطلبانه لازم است. این حتی در هنگام پذیرش نقش اساسی دارد.

بورسیه کانادا

انواع بورسیه های تحصیلی

 • بورسیه های مبتنی بر شایستگی:

این بورسیه‌ها به دانشجویانی که فوق‌العاده با استعداد، دارای سابقه تحصیلی عالی، دارای برخی مهارت‌های رهبری و توانایی مشارکت در جهان هستند، اعطا می‌شود.

 • بورسیه های مبتنی بر نیاز:

این بورسیه برای دانشجویانی است که به کمک مالی نیاز دارند و درآمد کل خانواده برای پرداخت هزینه‌ها کافی نیست. برای استفاده از این بورسیه لازم است تمام مدارک مربوطه شما باید اسکن می‌شود.

 • بورس های تحصیلی برای ورزشکاران ورزشی:

اگر یک رکورد ورزشی یا سابقه ورزشی استثنایی داشته باشید، می‌توانید بورس تحصیلی دریافت کنید. اگرچه این ممکن است تمام هزینه شما را پوشش ندهد، اما هزینه‌های شما را کمتر می‌کند.

حال، اجازه دهید چند بورس تحصیلی برتر را که برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود را معرفی کنیم:

۱-برنامه بورس تحصیلی بین المللی Lester B. Pearson

این بورسیه برای دانش آموزانی است که در مدرسه خود رهبر و ممتاز هستند. تقریباً ۳۷ دانشجو این بورسیه را دریافت می‌کنند. اطلاعات بیشتر این بورسیه بصورت زیر است:

 • مبلغ بورس تحصیلی: این بورس تحصیلی، هزینه چهار سال شهریه، کتاب، شهریه اتفاقی و پشتیبانی کامل اقامت را شامل می شود.
 • دانشگاه: دانشگاه تورنتو این بورسیه را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

۲-بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی دانشگاه واترلو

اگر بیش از ۹۰٪ نمره کسب کرده باشید، واجد شرایط درخواست هستید. ۲۰ بورس تحصیلی، هر یک با ارزش ۱۰،۰۰۰ دلار به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌شود. فرم جداگانه‌ای برای بورس تحصیلی لازم نیست.

 • دانشگاه: دانشگاه واترلو این بورسیه را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

۳-بورس‌های تحصیلی اتحادیه وسترن- برنامه بورس جهانی

این بورسیه با هیچ دانشگاهی همراه نیست و دانشجویان این آزادی را دارند که برای هر کجا که می‌خواهند درخواست دهند. پشتکار و جامعه مداری همان چیزی است که همه WU به دنبال آن هستند.

 • نحوه اعمال: پس از انتشار اطلاعیه (حدود ماه ژوئیه)، تنها کافی است فرم مربوطه را پر کنید.
 • مبلغ بورس تحصیلی: ۲۵۰۰ دلار

بودجه بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند محدود، بسیار رقابتی و بیشتر در سطح کارشناسی‌ارشد در دسترس است. دریافت بورس تحصیلی در کانادا کار آسانی نیست. ممکن است شما بخواهید میزان بورس‌های تحصیلی را در دانشگاه‌های مختلف کانادا مرور کنید. بهترین کار این است که به وب‌سایت‌های دانشگاه‌های موردنظر مراجعه کنید. دانشگاه ها در کانادا بطور کلی بورسیه‌ای را که کاملاً تأمین مالی شود را ارائه می‌دهند اما کرسی‌ها بسیار محدود هستند. اگرچه، همیشه راهی برای شایستگی دانشجویان وجود دارد. هیچ چیز نمی تواند شما را متوقف کند اگر آن را در خود دارید.

منبع: https://www.quora.com/How-can-I-get-a-scholarship-in-Canada

 • شرایط مهاجرت به کانادا در سال 2020

مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۰

آگوست ۱۱th, 2020|۰ Comments

سیستم ۶۷ امتیازی  برای مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۰   کشور کانادا همیشه پذیرای مهاجران کاردان و با تجربه که به اقتصاد این کشور کمک می‌کنند، بوده است. از این رو، دولت فدرال

ادامه مطلب »

 • مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت پرستاران به کانادا

جولای ۲۵th, 2020|۰ Comments

به جرات می توان گفت که حرفه پرستاری اکنون به یکی از مورد نیاز ترین شغل ها در کشورهای جهان خصوصا کشور کانادا تبدیل شده است. راه های مختلفی برای مهاجرت به کانادا از طریق

ادامه مطلب »

کالج آلگونکوین در اتاوا کانادا

جولای ۱۰th, 2020|۰ Comments

در سراسر دنیا، بسیاری از افراد تمایل دارند که در یکی از دانشگاه‌های مطرح جهان به ادامه تحصیل بپردازند. در این میان کشور کانادا از لحاظ کیفیت آموزشی در سطح بالایی قرار دارد و هر

ادامه مطلب »

چگونگی دریافت بورسیه کانادا

جولای ۴th, 2020|۰ Comments

بورسیه تحصیلی کاندا که یک کشور ثروتمند است و پول زیادی را صرف آموزش دانش‌آموزان خود می‌کند سوال بسیاری از دانشجویان بوده. بسیاری از کانادایی‌ها دوست ندارند مقاطع تحصیلی بالاتری را طی کنند. این

ادامه مطلب »

۵ روش مهاجرت به کانادا برای سرمایه‌گذاران

ژوئن ۱۵th, 2020|۰ Comments

روش‌های متفاوتی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد ، شرایط دریافت ویزا سرمایه گذاری کانادا دارای پروسه موافقت و تایید‌ها می‌تواند بین چند ماه تا چند سال به طول انجامد. با دانستن گزینه‌های در دسترس

ادامه مطلب »

هر آنچه باید در مورد استان های آتلانتیک بدانیم

ژوئن ۱۲th, 2020|۰ Comments

به ۴ استان نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد استان های آتلانتیک کانادا گفته می‌شود. این استان‌ها در مجاورت اقیانوس اطلس قرار گرفته‌اند. نیوفاندلند و لابرادور دارای بیشترین مساحت در

ادامه مطلب »