بورسیه تحصیلی کاندا که یک کشور ثروتمند است و پول زیادی را صرف آموزش دانش‌آموزان خود می‌کند سوال بسیاری از دانشجویان بوده. بسیاری از کانادایی‌ها دوست ندارند مقاطع تحصیلی بالاتری را طی کنند. این موضوع باعث ایجاد مشکلات زیادی در دانشگاه‌های کانادا شده است. به دلیل کمبود دانشجوی کانادایی، دانشگاه‌ها با ارائه بورسیه‌های تحصیلی برای مقاطع بالاتر، به‌ویژه مقطع‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری با انجام تحقیق، استعدادهای خوبی را از کشورهای خارجی (عمدتا کشورهای آسیایی) جذب می‌کنند. گاهی اوقات صنعت کانادا نیز به منظور حل مشکلات صنعتی خود، بورس‌های تحصیلی کارشناسی‌ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ها فرصتی برای همکاری با صنعت همراه با تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد یا دکتری است. بسیاری از این بور‌س‌های تحصیلی منجر به اشتغال در صنعت می‌شود که آن بورسیه را حمایت می‌کند.

بورس تحصیلی کانادا

بیایید ابتدا بفهمیم که دانشگاه ها به دنبال چه مواردی هستند:

برای دریافت بورس تحصیلی کانادا چه مواردی لازم است؟

 • عملکرد آکادمیک: اگر برای برنامه UG درخواست می‌دهید، درصد و نمره شما در مقاطع نهم ، دهم ، یازدهم و دوازدهم در نظر گرفته می‌شود. به همین ترتیب، اگر برای برنامه PG درخواست می‌دهید، نمره کالج شما در نظر گرفته می‌شود.
 • فعالیت های فوق برنامه: مانند ورزش، دو و میدانی، مناظره، طراحی و غیره. هرچه تعداد گواهینامه‌های فعالیت‌های فوق برنامه شما بیشتر باشد شانس دریافت بورس تحصیلی شما بیشتر خواهد بود. دانشگاه‌ها به دنبال دانشجویان دور و نزدیک هستند.
 • امتحان ورودی توسط دانشگاه: برخی از دانشگاه‌ها نیز در هنگام پذیرش امتحان ورودی می‌گیرند. این امتیاز برای بورسیه ها در نظر گرفته می‌شود.
 • آیلتس: سعی کنید در همه گروهها حداقل ۷ نمره برای آزمون آیلتس کسب کنید.
 • کار اجتماعی: حداقل ۲۰۰ ساعت کار داوطلبانه لازم است. این حتی در هنگام پذیرش نقش اساسی دارد.

بورسیه کانادا

انواع بورسیه های تحصیلی

 • بورسیه های مبتنی بر شایستگی:

این بورسیه‌ها به دانشجویانی که فوق‌العاده با استعداد، دارای سابقه تحصیلی عالی، دارای برخی مهارت‌های رهبری و توانایی مشارکت در جهان هستند، اعطا می‌شود.

 • بورسیه های مبتنی بر نیاز:

این بورسیه برای دانشجویانی است که به کمک مالی نیاز دارند و درآمد کل خانواده برای پرداخت هزینه‌ها کافی نیست. برای استفاده از این بورسیه لازم است تمام مدارک مربوطه شما باید اسکن می‌شود.

 • بورس های تحصیلی برای ورزشکاران ورزشی:

اگر یک رکورد ورزشی یا سابقه ورزشی استثنایی داشته باشید، می‌توانید بورس تحصیلی دریافت کنید. اگرچه این ممکن است تمام هزینه شما را پوشش ندهد، اما هزینه‌های شما را کمتر می‌کند.

حال، اجازه دهید چند بورس تحصیلی برتر را که برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود را معرفی کنیم:

۱-برنامه بورس تحصیلی بین المللی Lester B. Pearson

این بورسیه برای دانش آموزانی است که در مدرسه خود رهبر و ممتاز هستند. تقریباً ۳۷ دانشجو این بورسیه را دریافت می‌کنند. اطلاعات بیشتر این بورسیه بصورت زیر است:

 • مبلغ بورس تحصیلی: این بورس تحصیلی، هزینه چهار سال شهریه، کتاب، شهریه اتفاقی و پشتیبانی کامل اقامت را شامل می شود.
 • دانشگاه: دانشگاه تورنتو این بورسیه را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

۲-بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی دانشگاه واترلو

اگر بیش از ۹۰٪ نمره کسب کرده باشید، واجد شرایط درخواست هستید. ۲۰ بورس تحصیلی، هر یک با ارزش ۱۰،۰۰۰ دلار به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌شود. فرم جداگانه‌ای برای بورس تحصیلی لازم نیست.

 • دانشگاه: دانشگاه واترلو این بورسیه را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

۳-بورس‌های تحصیلی اتحادیه وسترن- برنامه بورس جهانی

این بورسیه با هیچ دانشگاهی همراه نیست و دانشجویان این آزادی را دارند که برای هر کجا که می‌خواهند درخواست دهند. پشتکار و جامعه مداری همان چیزی است که همه WU به دنبال آن هستند.

 • نحوه اعمال: پس از انتشار اطلاعیه (حدود ماه ژوئیه)، تنها کافی است فرم مربوطه را پر کنید.
 • مبلغ بورس تحصیلی: ۲۵۰۰ دلار

بودجه بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند محدود، بسیار رقابتی و بیشتر در سطح کارشناسی‌ارشد در دسترس است. دریافت بورس تحصیلی در کانادا کار آسانی نیست. ممکن است شما بخواهید میزان بورس‌های تحصیلی را در دانشگاه‌های مختلف کانادا مرور کنید. بهترین کار این است که به وب‌سایت‌های دانشگاه‌های موردنظر مراجعه کنید. دانشگاه ها در کانادا بطور کلی بورسیه‌ای را که کاملاً تأمین مالی شود را ارائه می‌دهند اما کرسی‌ها بسیار محدود هستند. اگرچه، همیشه راهی برای شایستگی دانشجویان وجود دارد. هیچ چیز نمی تواند شما را متوقف کند اگر آن را در خود دارید.

 

پیشنهاد کاری از کانادا

نوامبر ۶th, 2020|۰ Comments

برای مهاجرت به کشور کانادا و دریافت اقامت این کشور روش‌های زیادی وجود دارد. یکی از این روش‌ها این است که شما از این کشور یک پیشنهادکاری (job offer) داشته باشید. هرچند که مهاجرت به

ادامه مطلب »

 • ویزای کار اشتغال درون شرکتی کانادا

ویزا کار انتقال درون شرکتی کانادا ICT

اکتبر ۲۵th, 2020|۰ Comments

از طریق برنامه انتقال درون شرکتی کانادا (Intra-company transferees)، می‌توان مجوز کار در این کشور را بدست آورد. برنامه انتقال درون شرکتی کانادا شامل موارد زیر می‌شود: در حال حاضر در یک شرکت بین‌المللی

ادامه مطلب »

برنامه کار آفرینی استان بریتیش کلمبیا کانادا ۲

سپتامبر ۱۱th, 2020|۰ Comments

مهاجرت به بریتیش کلمبیا کانادا که یکی از پویاترین اقتصادهای آمریکای شمالی را دارا می باشد از طریق روش های کارآفرینی به دو صورت انجام می شود. اولین مورد از روش های سرمایه

ادامه مطلب »

 • برنامه کار آفرینی استان بریتیش کلمبیا کانادا

برنامه کار آفرینی استان بریتیش کلمبیا کانادا

سپتامبر ۱۰th, 2020|۰ Comments

استان بریتیش کلمبیا به مرکزیت شهر ونکوور فرصت‌های شغلی بسیاری را برای مهاجرین فراهم کرده است. همانطور که قبلا بیان شد مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا در کشور کانادا از طریق برنامه ها

ادامه مطلب »

 • دریافت ویزای استارت آپ کانادا

استارت آپ کانادا

آگوست ۲۱st, 2020|۰ Comments

استارت آپ کانادا برنامه استارت آپ Start Up Canada یکی از روش های مهاجرت به کانادا است. این برنامه مخصوص مهاجرانی است که توانایی راه اندازی کسب و کار به عنوان کارآفرین در

ادامه مطلب »

پست دکتری در کانادا

آگوست ۱۴th, 2020|۰ Comments

پست دکتری در کانادا مهاجرت  به کانادا امروزه به یکی از داغ ترین بحث ها میان دانشجویان ایرانی که قصد ادامه تحصیل و اقامت در این کشور را از طریق بورسیه تحصیلی دارند تبدیل

ادامه مطلب »