thumbnail

پست داک در آلمان

07 ژانویه 2021، 18:44

آیا شما علاقه‌مند به گذراندن دوره‌ی تحقیق یا پست‌داک در آلمان هستید؟اگر بله به جای درستی آمده‌اید. در اینجا شما اطلاعات بسیاری را درباره‌ی جاهایی مختلفی که در آلمان می‌توانید به کار و تحقیق بپردازید و فرصت‌های علمی و تحقیقی که ممکن است به شما پیشنهاد شود،پیدا خواهید‌کرد.

مقطع پست‌داک در آلمان:

بعد از گرفتن مدرک دکترا محققان دوره‌ی پست‌داک را سپری خواهند‌کرد. پست‌داک ادامه‌ی پرورش پژوهشگران است که به آنها اجازه می‌دهد تا در در یک فیلد مخصوص تخصص یافته و مهارت‌ها و تکنیک‌های جدیدی را فرا بگیرند.پست‌داک در آلمان عموماً دو تا چهار سال طول می‌کشد.

پست دکترا آلمان

پنج دلیل برای گذراندن پست‌داک در آلمان:

 1. آلمان یک کشور پیشتاز در علم و پژهش است:دانشگاه‌های آلمان در بین بهترین دانشگاه‌ها در دنیا قرار گرفته‌اند و وقتی بحث انتشارات آکادمیکی به میان می‌آید آلمان در پنج تای برتر جهان قرار می‌گیرد.
 2. تحقیق در آلمان بین‌رشته‌ای و بین‌المللی است:آلمان دارای دورنمای تحقیق پهناور و نوآورانه و همه جانبه‌ای می‌باشد.در کنار دانشگاه‌هایش مؤسسات تحقیقاتی غیر دانشگاهی در آلمان برای محققان جوان شرایط ایده‌آلی را فراهم می کنند.در اینجا شما می‌توانید با محققانی از سراسر جهان و در هر نوع پروژه‌ی تحقیقاتی کار کنید.همکاری نزدیک دانشگاه‌ها ئ مؤسسات غیردانشگاهی در آلمان دلیل موفقیت آن در تحقیقات و توسعه می‌باشد.
 3. محققان تازه‌کار حمایت قوی می‌شوند:طیف وسیعی از کمک ها و آپشن‌های تحقیقی باعث می‌شود تا ادامه‌ی تحقیقات برای پژوهشگران تازه‌کار در آلمان آسان‌تر شود.همچنین محققان جوان توسط صنعت به‌ویژه خودروسازی،الکتریک،شیمی و داروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 4. فرصت هایی برای پیشرفت آزادانه:تحقیق نیازمند آزادی است.اگر به آلمان بیایید در یکی از امن‌ترین و آزادترین کشورهای جهان زندگی خواهیدکرد. به‌عنوان یک محقق بین‌المللی شما همچنین قادر خواهیدبود به دیگر کشورهای اروپایی سفر کنید تا تحقیق را در آنجا هدایت کنید.
 5. آلمان کشوری با کیفیت بسیار بالای زندگی است:کیفیت بالای زندگی در این کشور با هزینه‌ی کم زندگی ترکیب شده و آن‌را به مقصد جذابی برای محققان بین‌المللی تبدیل می‌کند.

تحصیل پست دکترا آلمان

فرصت‌های شغلی برای پست‌داک:

 • مسیری برای استادی:مسیرهای مختلفی منجر به استادی دانشگاه در کشور آلمان می‌شود. به‌علاوه‌ی پروسه‌های معمول،اکنون راه‌های شناخته‌شده‌ی دیگری هم برای واجد شرایط شدن در منصب استادی وجود دارد.
 • شغل‌های پست‌داکی:دانشگاه‌ها،مؤسسه‌های تحقیقاتی غیردانشگاهی و شرکت ها شغل ها یا امتیازات پژوهشی را برای حمایت از محققان جوان به آنها پیشنهاد می‌دهند.
 • پروفسور های تازه‌کار:پروفسور تازه‌کار بودن محققان پست‌داک را قادر می‌سازد تا نه‌تنها در تحقیقات مستقل به‌کار گرفته‌شوند بلکه مسئولیت و صلاحیت استادی در دانشگاه را یرعهده بگیرند.به عنوان یک قانون، پروفسورهای جوان در دانشگاه‌ها استخدام می‌شوند، گاهی نیز مشترکا با مؤسسات تحقیقاتی غیر دانشگاهی.
 • رهبر گروه محققان تازه‌کار:کار کردن به‌عنوان رهبر گروه پژوهشگران جوان در دانشگاه یا مؤسسه‌ی تحقیقاتی غیردانشگاهی فقط تجربه‌ی مدیریت یک تیم تحقیقاتی را به ارمغان نمی‌آورد، بلکه موجب ارائه‌ی پیشنهادات مناسب کاری مستقلانه شده و مسئولیت‌پذیری در مقابل کارکنان و بودجه را یاد خواهد داد.
 • کار تحقیقاتی در صنعت:شما از چالش ها و یافتن راه‌حل برای مشکلات لذت می‌برید؟رهبری تحقیق و توسعه (R&D) و شرکت های تحقیقاتی وابسته می تواند محدوده‌ی وسیعی از مأموریت ها را به شما پیشنهاد بدهد.
 • همکاری های بینالمللی:تحقق بخشیدن به ایده‌ی تحقیقاتی‌تان با همکاری یک شریک بین‌المللی افق فکری شما را وسیع‌تر کرده و یک تجربه‌ی جدید را ایجاد می‌کند.دانشگاه‌ها و مؤسستان غیردانشگاهی تحقیقاتی در آلمان شریک‌های تحقیقاتی عالی هستند.

در نهایت امیدواریم با اطلاعاتی که از  آلمان و دوره‌های پست‌داک در آن کسب کرده‌اید،بهترین تصمیم را برای سپری کردن تحصیلات خود گرفته باشید.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + پنج =

مطالب مرتبط
thumbnail تحصیل در مقطع پست دکتری اتریش
اتریش خانه بسیاری از موسسات تحقیقاتی و دانشگاه‌های معتبر است. مانند دانشگاه گراتس، دانشگاه وین و غیره. تحصیلات پست دکترا یا پسا دکترا، مرحله‌ای بین دکترا و مقام استادی است. در این مقطع، متقاضی به صورت بسیار تخصصی‌تر، به بررسی رشته خود می‌پردازد. مدت زمان دوره به موسسه آموزشی مد نظر بستگی دارد اما به...
ادامه مطلب
thumbnail دوره های اوسبیلدونگ آلمان
اوسبیلدونگ چیست؟ اوسبیلدونگ (Ausbildung) یک واژه آلمانی به معنای دوره‌کارآموزی و فنی حرفه‌ای است. اگر قصد شروع یک حرفه در آلمان دارید، دوره‌های اوسبیلدونگ یکی از بهترین راه‌ها است. این دوره‌های فنی‌حرفه‌ای شامل مشاغل یدی می‌شوند و شما با گذراندن این دروه‌ها، قادر خواهید بود وارد بازار کار شوید. تنوع حرفه‌ها بسیار بالا بوده و...
ادامه مطلب
thumbnail پست دکتری در استرالیا
پست دکتری در استرالیا همه ساله تعداد زیادی جهت مهاجرت به استرالیا و تحصیل در دانشگاه های با کیفیت آن, قصد سفر به این کشور را می کنند. ازین جهت می توان گفت که استرالیا یکی از کشور های محبوب مهاجران در زمینه تحصیل به خصوص در مقطع پست دکتری می باشد. انتخاب بورسیه‌های پست...
ادامه مطلب
تازه ها در سایت
thumbnail سفر به کانادا در شرایط کرونا
اکیداً توصیه می‌شود در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا هرگونه سفر غیر ضروری خارج از کانادا را لغو کرده یا به تعویق بیندازید. تفاوتی هم در این‌که کانادایی هستید یا از اتباع خارجی، وجود ندارد. اما در صورتی که شرایطی اضطراری دارید یا مجبور به این کار هستید، می‌بایست از قوانین وضع شده پیروی کنید. در...
ادامه مطلب
thumbnail تهیه رزومه کاری برای مهاجرت
اهمیت داشتن رزومه برای مهاجرت زمانی که صحبت از مهاجرت به کشوری دیگر و گرفتن یک موقعیت مهم شغلی یا تحصیلی به میان می‌آید، اهمیت داشتن یک رزومه خوب و قوی مشخص می‌شود. این مسئله در داخل ایران هم کاملا به همین شکل است ولی تاثیر آن در امر مهاجرت، بسیار قابل توجه است. به...
ادامه مطلب
thumbnail جاب آفر استان های آتلانتیک
مهاجرت به کانادا مهاجرت به کشوری دیگر و انتخاب روش مناسب انجام این کار، خصوصا برای افرادی که تامین آینده‌ی همسر و فرزندان‌شان از اصلی‌ترین دغدغه‌های آن‌هاست، تصمیمی مهم و سرنوشت‌ساز است. با توجه به این‌که مهاجرت از طریق کاری به دلیل درآمد زایی که برای فرد دارد، یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی است، معمولا...
ادامه مطلب