چرا استرالیا؟

مهاجرت به استرالیا، گزینه‌ای جذاب برای کسانی است که قصد مهاجرت دارند. کشوری پیشرفته که شهرت خوبی در استقبال از مهاجران دارد. اقتصاد قوی، شغل‌های پردرآمد، سبک زندگی مدرن و سطح رفاه اجتماعی بالا، از جمله دلیل‌هایی هستند که استرالیا را به یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی تبدیل کرده است.

از جمله عواملی که افراد، استرالیا را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند:

 1. خدمات بهداشتی رایگان یا یارانه‌ای.
 2. آموزش رایگان یا یارانه‌ای.
 3. آب و هوای خوب.
 4. مسیر دستیبابی به تابیعیت این کشور پیچیده نیست.
 5. اقتصاد قوی و پایدار، به طوری که دلار استرالیا یکی از قوی‌ترین و ایمن‌ترین ارزهای موجود در جهان است.

اخذ ویزا استرالیا

با توجه به برنامه‌های دولت ویزاهای متفاوتی صادر می‌شود که هر یک از این ویزاها، شرایط مخصوص به خود را دارند. در زیر به طور خلاصه، برخی از این موارد را توضیح می‌دهیم.

 1. ویزای آموزشی: با اخذ از این ویزا، می‌توان برای مدت زمان مشخص به تحصیل و آموزش در استرالیا پرداخت. ویزای ۵۰۰ و ویزای ۴۰۷ به این منظور صادر می‌شوند.
 2. ویزای گردشگری: این ویزا برای مدتی محدود به شما اجازه بازید از کشور استرالیا را می‌دهد. ویزای ۶۰۰ و ویزای ۶۰۱ از جمله ویزاهای گردشگری هستند.
 3. ویزای خویشاوندی: به واسطه این ویزا می‌توانید به همسر یا اعضای خانواده خود که در استرالیا مستقر هستند، ملحق شوید. ویزای ۸۰۱ و ویزای ۳۰۹ از نوع ویزای خویشاوندی هستند.
 4. انواع مختلف دیگری از ویزاها نیز وجود دارند که به توضیح آنها نمی‌پردازیم، مثل ویزاهای بشر دوستانه و پناه‌جویی و غیره. ویزاهای تخصصی و کاری نیز که به طور مفصل‌تری توضیح خواهیم داد.

ویزای کاری و تخصصی استرالیا

به واسطه اخذ این ویزا شما قادر خواهید بود، در استرالیا مشغول به کار شوید. نوع ویزایی که بایستی اخذ شود، به عوامل متعددی بستگی دارد که مهمترین عامل آن، مدت زمان اقامت در این کشور است.

 • ویزای ۴۸۵ یا ویزای تحصیلات تکمیلی: به فارغ التحصیلان بین المللی اجازه می‌دهد برای مدت زمان مشخصی در این کشور به تحصیل، زندگی و کار بپردازند.
 • ویزای ۱۸۹: به واسطه این ویزا افراد دارای مهارت که ارزیابی شده‌اند، می‌توانند به کار و زندگی دائمی در این کشور را بپردازند.
 • ویزای ۱۹۰: این ویزا برای افراد متخصصی است که یکی از ایالت‌های استرالیا اسپانسر آن‌ها شده است و به واسطه این ویزا می‌توانند به صورت دائمی به کار و زندگی در این کشور بپردازند.
 • ویزای ۸۸۷: هدف از این ویزا دائمی شدن اقامت افراد متخصصی است که به واسطه ویزای موقت، در این کشور مشغول به کار هستند.
 • ویزای ۴۹۱: این ویزا به دو روش به افراد متخصص اجازه کار و اقامت ۵ ساله در استرالیا را می‌دهد.
 1. یکی از اعضای خانواده‌ی شما که ساکن استرالیا است، تعهد دهد که از شما پشتیبانی مالی خواهد کرد.
 2. در مناطق کم جمعیت مشخص شده توسط دولت، مشغول به کار شوید.

شما می‌توانید پس از سه سال و تحت شرایط مشخص، نسبت به اخذ ویزای دائمی اقدام کنید.

 • ویزای ۴۸۲: یک ویزای موقت برای رفع نیاز کارفرمایانی که با کمبود نیروی متخصص مواجه شده‌اند. بنابراین برای اخذ این ویزا، نیاز به کارفرمایی دارید که از شما حمایت کند. کارفرما می‌بایستی واجد شرایط لازم باشد.
 • ویزای ۱۸۶: افراد متخصص می‌توانند با حمایت و اسپانسری کافرمای واجد شرایط اداره مهاجرت استرالیا، به صورت دائم در این کشور به کار و زندگی بپردازند.
 • ویزای ۴۰۸ : ویزای فعالیت موقت به افرادی اختصاص پیدا می‌کند، که با هدف کار کوتاه مدت در منطقه ای خاص یا شرکت دریک فعالیت اجتماعی، فرهنگی و پژوهشی وارد استرالیا می‌شوند.

از دیگر ویزاهای کاری و تخصصی می‌توان به ویزای۴۹۴، ویزای۱۲۴، ویزای۸۵۸، ویزای۸۸۸ و … اشاره نمود.

ویزا کاری استرالیا

سپتامبر ۳۰th, 2020|۰ Comments

چرا استرالیا؟ مهاجرت به استرالیا، گزینه‌ای جذاب برای کسانی است که قصد مهاجرت دارند. کشوری پیشرفته که شهرت خوبی در استقبال از مهاجران دارد. اقتصاد قوی، شغل‌های پردرآمد، سبک زندگی مدرن و سطح رفاه

ادامه مطلب »

 • دریافت ویزای 491 استرالیا

ویزا ۴۹۱ استرالیا

سپتامبر ۲۶th, 2020|۰ Comments

استرالیا ششمین کشور پهناور دنیا، با تراکم جمعیت پایین است. از جمله دلایل انتخاب این کشور توسط مهاجران: اقتصاد بسیار قوی این کشور نرخ پایین بیکاری کیفیت بالای زندگی چند ملیتی بودن مردم این کشور

ادامه مطلب »

 • ویزای 190 اقامت دائم استرالیا

ویزای ۱۹۰ اقامت دائم استرالیا

سپتامبر ۲۵th, 2020|۰ Comments

ویزای ۱۹۰ اقامت دائم استرالیا چیست؟ ویزای ۱۹۰ استرالیا جزء ویزا‌های کاری و مهارتی است؛ به دارندگان این ویزا اجازه اقامت دائم یا موقت در استرالیا برای کار و زندگی داده می‌شود. به طور کلی،

ادامه مطلب »

 • پست داک در استرالیا

پست دکتری در استرالیا

آگوست ۱۸th, 2020|۰ Comments

پست دکتری در استرالیا همه ساله تعداد زیادی جهت مهاجرت به استرالیا و تحصیل در دانشگاه های با کیفیت آن, قصد سفر به این کشور را می کنند. ازین جهت می توان گفت

ادامه مطلب »

 • ولونگونگ استرالیا

هزینه زندگی و درآمد در ولنگوگ استرالیا

جولای ۲nd, 2020|۰ Comments

هزینه زندگی و میزان درآمد در استرالیا یکی از دغدغه های افراد برای مهاجرت به استرالیا بوده که در این مقاله به همین موضوع در شهر ولونگونگ میپردازیم. ولونگونگ شهری ساحلی و زیبا است که

ادامه مطلب »

روش های مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

ژوئن ۱st, 2020|۰ Comments

یکی از راه‌های مهاجرت به کشور استرالیا سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه دولتی است. استرالیا نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر، طرح‌های سرمایه‌گذاری سودمندی را برای افراد خارجی ارائه می‌دهد. دولت این کشور پس از گذشت

ادامه مطلب »