تصویر سیدنی استرالیا

سیدنی بزرگترین شهر استرالیا و مرکز ایالت نیو ساوث ولز محسوب می‌شود که در شرق این کشور واقع شده است. این شهر دارای قدمتی تاریخی بوده و به عنوان یکی از مهاجر‌پذیرترین شهرهای استرالیا شناخته می‌شود؛ از این رو، هر ساله مهاجرانی زیادی از سراسر جهان تصمیم می‌گیرند تا زندگی و کار در این شهر را تجربه کنند. برای مهاجرت به سیدنی، مهمترین موضوع پس از اخذ اقامت کشور استرالیا، آگاهی از هزینه‌های زندگی و میانگین درآمد در سیدنی است. اگر قصد زندگی در سیدنی را دارید، بهتر است که قبل از سفر به کشور استرالیا و شهر سیدنی، در مورد هزینه‌های زندگی و میزان درآمد خود در این شهر، اطلاعات کافی کسب نمایید.

در این مقاله سعی داریم تا به بررسی هزینه زندگی و میانگین درآمد در شهر سیدنی بپردازیم. از شما دعوت می‌کنیم که در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

هزینه‌های زندگی در سیدنی

از اکتبر ۲۰۱۹ میلادی، هزینه‌های سالانه زندگی در شهر سیدنی برای خانوارها (سرپرست و اعضای خانواده) و دانشجویان افزایش یافته است. هزینه‌های زندگی در این شهر به شرح زیر است:

هزینه اقامت

هزینه اجاره آپارتمان در شهر سیدنی با توجه به مساحت آپارتمان، تعداد اتاق خواب و موقعیت قرارگیری (مرکز شهر یا خارج از مرکز شهر) تعیین می‌شود. به طور کلی اجاره یک ماه آپارتمان یک خوابه متوسط در مرکز شهر سیدنی حدود ۲۸۰۰ دلار هزینه دارد. این در حالی است که، هزینه اجاره یک آپارتمان مشابه در خارج از شهر حدود ۱۹۰۰ دلار خواهد بود.

در کنار اجازه باید هزینه‌های جانبی از قبیل آب، برق، سیستم سرمایشی و گرمایشی و زباله را نیز در نظر گرفت که برای یک آپارتمان ۸۵ متر مربعی، تقریبا ۱۷۵ دلار در ماه می‌شود.

هزینه غذا

شهر سیدنی با توجه به مهاجران زیادی که دارد، به عنوان یک شهر چند فرهنگی شناخته می‌شود و همین موضوع سبب شده تا غذاهای متنوعی در رستوران‌های این شهر سرو شود. به طور کلی هزینه یک وعده غذایی برای دو نفر در یک رستوران متوسط چیزی در حدود ۸۰ تا ۱۰۰ دلار می‌باشد که قیمت نسبتا بالایی می‌باشد. به همین دلیل، توصیه می‌شود که در صورت سکونت در این شهر، مواد غذایی را به صورت خام تهیه و خودتان در منزل آشپزی نمایید.

تصویر سیدنی استرالیا

هزینه حمل و نقل 

وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی در شهر سیدنی شامل اتوبوس، مترو و تاکسی است. به طور کلی هزینه حمل و نقل در شهر سیدنی برای هر نفر در حدود ۶۳ دلار در هفته است. اگر قصد دارید از وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی استفاده کنید، بهتر است تا کارت Opal تهیه نمایید تا سفرهای درون‌شهری برایتان ارزان‌تر تمام شود. در صورت استفاده از وسیله نقلیه شخصی، بهتر است بدانید که قیمت هر لیتر بنزین در سیدنی ۱.۵۱ دلار می‌باشد.

تصویر سیدنی استرالیا

هزینه خرید مایحتاج روزمره زندگی و خدمات رفاهی

متوسط هزینه خرید اقلام ضروری همچون مواد غذایی مختلف (شیر، نان، برنج، تخم مرغ، پنیر، میوه‌ها و سبزیجات، گوشت و مرغ، بطری آب و …) و مواد بهداشتی برای دو نفر، چیزی حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار در ماه می‌شود. همچنین، به منظور یک دقیقه مکالمه تلفنی، ۰.۶ دلار باید هزینه پرداخت و برای استفاده از اینترنت با سرعت Mbps8، باید ۵۸ دلار در ماه هزینه در نظر گرفت.

  • هزینه کودکاندر سیدنی استرالیا

هزینه آموزش کودکان در مقاطع پیش دبستانی و مهدکودک به صورت تمام روز حدود ۰۲۲۰ دلار در ماه می‌شود. این هزینه برای مدارس ابتدایی بین‌المللی، چیزی در حدود ۲۰۶۸۰ دلار در سال می‌باشد.

سایر هزینه‌های زندگی در سیدنی

هزینه ماهیانه به منظور استفاده از باشگاه ورزشی برای یک بزرگسال، ۷۵ دلار می باشد. اگر اهل بازی تنیس هستید، بهتر است بدانید که هزینه اجاره زمین تنیس برای آخر هفته به مدت یک ساعت، ۲۲.۵ دلار است. همچنین، به منظور تماشای فیلم در سینماهای شهر سیدنی باید ۲۰ دلار برای تهیه بلیط پرداخت نمود. اگر قصد خرید پوشاک از سیدنی را دارید، باید برای خرید یک جین لیوایز، کفش کتانی، کفش چرم و لباس تابستانی، به ترتیب چیزی در حدود ۹۷، ۱۴۱، ۱۵۲ و ۶۱ دلار هزینه کنید.  

تصویر سیدنی استرالیا

درآمد در شهر سیدنی استرالیا

افرادی که در شهر سیدنی استرالیا مشغول فعالیت هستند، مانند بسیاری از نقاط دیگر دنیا، متناسب با شغلی که دارند از درآمد‌های متفاوتی برخوردارند. به طور کلی، میانگین درآمد سالانه هر شخص در شهر سیدنی استرالیا به شرح زیر است:

  • کمترین درآمد: ۱۴۷۰۰ دلار
  • متوسط درآمد سالانه: ۱۰۸۰۰۰ دلار
  • بیشترین درآمد: ۴۸۰۰۰۰ دلار

جمع بندی

با توجه به هزینه‌هایی که برای مخارج مختلف زندگی، در این مقاله گفته شد، می‌شود دریافت که هزینه زندگی در شهر سیدنی بسیار بالا است. به طور کلی با یک حساب ساده، می‌توان فهمید که هر شخص برای یک ماه زندگی در سیدنی تقریبا ۴۸۰۰ دلار  استرالیا باید هزینه نماید. با توجه به آمارهای ارائه شده، شاخص هزینه زندگی و  اجاره در سیدنی به ترتیب ۸۹.۷۷ و  ۱۶۵.۲۱ درصد بیشتر از تهران می‌باشد و  این شهر، از لحاظ هزینه زندگی رتبه ۵۲ را در میان ۴۷۴ شهر جهان به خود اختصاص داده است.