هزینه‌های زندگی تحصیلی در تورنتو


تصویر دانشجویان تورنتو

کانادا یکی از مقصدهای محبوب دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی است. بر طبق آمار به دست آمده، در پایان سال ۲۰۱۷ تعداد دانشجویان خارجی در کانادا ۴۹۴.۵۲۵ نفر محاسبه شدند. با توجه به این‌که بسیاری از موسسات آموزشی شناخته شده در سطح جهانی در تورنتو واقع شده‌اند، بخش بزرگی از جمعیت دانشجویان خارجی کانادا در تورنتو مشغول تحصیل هستند. گذشته از مزایایی که با تحصیل در تورنتو در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد، زندگی در خارج از کشور هزینه‌هایی به همراه دارد که ممکن است مشکلاتی را برای متقاضیان ایجاد کند. در این مطلب قصد داریم هزینه‌های زندگی تحصیلی در تورنتو را بررسی کنیم.

تورنتو

تصویر زیبا از تورنتو

تورنتو یک شهر چند فرهنگی است که مردمی از حدود ۱۰۰ ملیت متفاوت را در خود جای داده است. تورنتو بعد از ونکور جایگاه دوم را در میان گران قیمت‌ترین شهرهای کانادا دارد، با این حال به دلیل وجود دانشگاه‌های عالی موجود در این شهر، دانشجویان با هزینه‌های زندگی تحصیلی در تورنتو کنار می‌آیند. از این رو در زیر هزینه‌های مربوط به اجاره خانه، غذا بیمه درمانی و… درتورنتو را آورده‌ایم.

هزینه‌های مربوط به اجاره خانه

اجاره خانه بخش مهمی از هزینه‌های زندگی تحصیلی در تورنتو محسوب می‌شود. هزینه خرید و اجاره خانه در تورنتو از ۶۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار متفاوت است و بستگی به نوع خانه و محلی دارد که قصد دارید در آن زندگی کنید. همچنین می‌توانید برای کاهش هزینه‎ها با دوستان خود در یک خانه زندگی کنید. برای مثال هزینه اجاره یک آپارتمان بزرگ در تورنتو حدود ۱۷۰۰ دلار است، اجاره یک آپارتمان کوچک حدود ۱۱۰۰ دلار و هزینه خوابگاه‌های دانشجویی چیزی حدود ۶۰۰ دلار می‌شود.

هزینه غذا در تورنتو

هزینه‌ی غذا به میزان مصرف افراد بستگی دارد، با این حال متوسط هزینه‌ای که برای غذا صرف می‌شود چیزی حدود ۴۰ تا ۱۰۰ دلار در هفته است. البته این هزینه‌ کاملا به خود شخص و تعداد دفعاتی که در رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها غذا صرف می‎کند، بستگی دارد.

هزینه بیمه در تورنتو

تعداد زیادی بیمه‌ی معتبر بین المللی در تورنتو وجود دارد. بیمه‌ی درمانی برای دانشجویان خارجی اهمیت زیادی دارد، زیرا می‌تواند بخش زیادی از هزینه‌های زندگی تحصیلی در تورنتو را کاهش دهد. همچنین برای دانشجویان دانشکده مدیریت تورنتو، داشتن بیمه‌ی درمانی الزامی است. هزینه‌ی بیمه درمانی در تورنتو از ۶۰۰ تا ۹۰۰ دلار در سال متفاوت است و به نوع بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید، بستگی دارد.

هزینه رفت و آمد در تورنتو

تصویر تورنتو

بخشی از هزینه‌های زندگی تحصیلی در تورنتو به رفت و آمد روزانه دانشجویان به محل تحصیل اختصاص می‌یابد. در تورنتو معمولا مردم با دوچرخه به محل کار یا تحصیل خود رفت و آمد می‌کنند، ولی در ماه‌های سرد سال و زمانی که امکان استفاده از دوچرخه وجود ندارد، استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس رایج است. در زیر هزینه‌ی رفت و آمد با انواع وسایل نقلیه در تورنتو را آورده‌ایم.

جمع‌بندی

هزینه‌های زندگی تحصیلی در تورنتو شامل مواردی مانند هزینه قبض تلفن و اینترنت هم می‌شود، اما این موارد کاملا به میزان استفاده‌ی خود شخص بستگی دارند. معمولا بیشتر دانشجوها سال اول تحصیلی خود را در خوابگاهی در دانشگاه می‌مانند و به این صورت در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنند. در کل تورنتو محل بسیار مناسبی برای زندگی و تحصیل محسوب می‌شود و بسته به محلی که برای زندگی انتخاب می‎کنید، ممکن است با قیمت‌های ارزان‌تری هم روبرو شوید.

 

امتیاز دهید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


5 × 4 =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید