thumbnail

میزان درآمد و هزینه زندگی در آدلاید استرالیا

01 مارس 2020، 10:14

تصویر شهر آدلاید استرالیا

از آدلاید (Adelaide) همواره به عنوان یکی از ارزان ترین شهرهای استرالیا برای زندگی یاد می‌شود. این شهر به دلیل ویژگی‌هایی همچون مهاجر پذیر بودن، نرخ پایین بیکاری و پر رونق بودن صنایع و خدمات مختلف، شهرت بسیاری برای خود دست و پا کرده است. بر طبق آمار، آدلاید استرالیا به همراه شهر کلگری کانادا، در جایگاه پنجمین شهر‌های ارزان جهان برای زندگی قرار دارد. از همین رو، این شهر سالانه پذیرای دانشجویان و مهاجران بسیاری از سراسر جهان می‌باشد.

میانگین درآمد در آدلاید

به طور میانگین، افراد شاغل در آدلاید سالانه حدود ۱۰۱ هزار دلار استرالیا درآمد دارند. به عبارت دیگر هر فرد به طور متوسط، ماهانه حدود ۸ هزار دلار استرالیا دستمزد دریافت می‌کند. با این وجود، حداقل دستمزد سالانه افراد در شهر آدلاید ۱۴ هزار دلار استرالیا گزارش شده است. واضح است که درآمد مشاغل مختلف با یکدیگر تفاوت دارد، اما به طور میانگین، حداکثر دستمزد سالانه در این شهر حدود ۴۴۷ هزار دلار استرالیا می‌باشد.

در آدلاید نیز مانند بسیاری از جاهای دیگر دنیا، درآمد افراد با افزایش تجربه و سابقه کار افزایش می‌یابد. برای مثال دستمزد هر فرد پس از ۲ سال کار، به طور متوسط ۳۲ درصد افزایش می‌یابد. البته درصد افزایش حقوق در نمودار زیر بر اساس میانگین کل شهر بوده و ممکن است برای هر حرفه و شغلی متفاوت باشد.

چارت هزینه زندگی در آدلاید

هزینه زندگی در آدلاید

در ادامه به برخی از مخارج اصلی هر فرد برای زندگی در شهر آدلاید استرالیا اشاره شده است:

  • اجاره مسکن: هزینه سکونت و اجاره خانه بر اساس نوع خانه‌ای که انتخاب می‌کنید متفاوت است. اما به طور میانگین، هزینه اقامت در شهر آدلاید هفته‌ای ۱۲۰ تا ۳۸۰ دلار استرالیا می‌باشد. در واقع برای یک ماه اقامت در این شهر به مبلغی حدود ۴۸۰ تا ۱۵۲۰ دلار استرالیا نیاز خواهید داشت.
  • خوراکی و غذا: هزینه خرید ماهانه غذا و خواربار در آدلاید چیزی حدود ۳۶۰ تا ۵۲۰ دلار استرالیا است. قیمت یک قرص نان و یک بطری آب ۶۰۰ میلی لیتری نیز در این شهر ۳ دلار استرالیا می‌باشد. البته آب جاری از شیر آب خانه‌ها سالم و قابل شرب است.
  • اینترنت و تلفن: به طور متوسط، هر فرد در آدلاید ماهانه حدود ۶۰ تا ۱۶۰ دلار استرالیا برای تلفن و اینترنت هزینه می‌کند.
  • حمل و نقل: هزینه رفت و آمد در این شهر ماهانه حدود ۸۰ تا ۱۶۰ دلار استرالیا برآورد می‌گردد. حمل و نقل عمومی در آدلاید بسیار ارزان بوده و قیمت بلیط قطار و اتوبوس ۲ تا ۵ دلار استرالیا می‌باشد. به طور کلی، هر فرد (در صورت نداشتن وسیله نقلیه) حداقل ۲۰ دلار در هفته برای رفت و آمد هزینه می‌کند.

تصویر شهر آدلاید استرالیا

  • برق و گاز: هزینه استفاده از برق و گاز در آدلاید ۳۵ تا ۵۰ دلار استرالیا برای هر هفته است. در مجموع، برای استفاده از گاز و برق در این شهر، ماهانه به ۱۴۰ تا ۲۰۰ دلار استرالیا نیاز خواهید داشت.
  • خرید و سرگرمی‌های متفرقه: حداقل هزینه خرید لباس و سرگرمی‌های متفرقه در آدلاید ماهانه ۲۰۰ دلار استرالیا است. قیمت هر بلیط سینما ۱۵ دلار استرالیا و قیمت هر روزنامه ۲ دلار استرالیا می‌باشد.

تصویر شهر آدلاید استرالیا

به طور کلی، برای یک ماه زندگی در شهر نسبتاً ارزان آدلاید به ۱۳۲۰ تا ۲۵۸۰ دلار استرالیا احتیاج خواهید داشت. همچنین در صورتی که از طریق مهاجرت تحصیلی به این شهر سفر کنید، با احتساب تقریبی هزینه‌های خرید کتاب، غذا، حمل و نقل و اجاره مسکن، خرج و مخارج اقامت سالانه شما در آدلاید رقمی حدود ۱۴ هزار تا ۱۹ هزار دلار استرالیا خواهد بود.

 

منابع:

https://www.saibt.sa.edu.au/living-costs

http://www.salaryexplorer.com/salary-survey.php?loc=91&loctype=3

 

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

مطالب مرتبط
thumbnail برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک کانادا
معرفی استان نیوبرانزویک کانادا استان نیوبرانزویک یکی از استان‌های کشور کانادا است که توسط جنگل‌های فراوان پوشیده شده است و در ساحل اقیانوس اطلس واقع شده است. بیش از ۸۰ درصد از زمین‌های این استان، مناطق جنگلی تشکیل داده‌اند و محل زندگی حیواناتی مانند گوزن شمالی، خرس و سایر حیوانات است. اکثر اتباع خارجی که...
ادامه مطلب
thumbnail برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی کانادا
قلمروهای شمال غربی، سرزمینی واقع در کشور کانادا است، مانند هر استان دیگر کانادا. این قلمرو در شمال کانادا در شرق قلمرو یوکان، جنوب غربی قلمرو نوناووت و شمال استان‌های بریتیش کلمبیا، آلبرتا و ساسکاچوآن قرار دارد. مرکز این قلمرو، شهر یلونایف است. مساحت این قلمرو، ۱۱۴۰۸۳۵ کیلومتر مربع است. دریاچه گریت بر، بزرگ‌ترین دریاچه...
ادامه مطلب
thumbnail برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا (MPNP)
استان مانیتوبا و مرکز این استان، شهر وینیپگ در قلب آمریکای شمالی واقع شده است. استان مانیتوبا به دلیل واقع شدن در یک منطقه استراتژیک، نقش مهمی در این قاره به عنوان یک مرکز حمل و نقل و تجارت، ایفا می‌کند. این استان دارای ارتباط ریلی، جاده‌ای و هوایی با سایر کشورهای این قاره و...
ادامه مطلب
تازه ها در سایت
thumbnail سفر به کانادا در شرایط کرونا
اکیداً توصیه می‌شود در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا هرگونه سفر غیر ضروری خارج از کانادا را لغو کرده یا به تعویق بیندازید. تفاوتی هم در این‌که کانادایی هستید یا از اتباع خارجی، وجود ندارد. اما در صورتی که شرایطی اضطراری دارید یا مجبور به این کار هستید، می‌بایست از قوانین وضع شده پیروی کنید. در...
ادامه مطلب
thumbnail تهیه رزومه کاری برای مهاجرت
اهمیت داشتن رزومه برای مهاجرت زمانی که صحبت از مهاجرت به کشوری دیگر و گرفتن یک موقعیت مهم شغلی یا تحصیلی به میان می‌آید، اهمیت داشتن یک رزومه خوب و قوی مشخص می‌شود. این مسئله در داخل ایران هم کاملا به همین شکل است ولی تاثیر آن در امر مهاجرت، بسیار قابل توجه است. به...
ادامه مطلب
thumbnail جاب آفر استان های آتلانتیک
مهاجرت به کانادا مهاجرت به کشوری دیگر و انتخاب روش مناسب انجام این کار، خصوصا برای افرادی که تامین آینده‌ی همسر و فرزندان‌شان از اصلی‌ترین دغدغه‌های آن‌هاست، تصمیمی مهم و سرنوشت‌ساز است. با توجه به این‌که مهاجرت از طریق کاری به دلیل درآمد زایی که برای فرد دارد، یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی است، معمولا...
ادامه مطلب