thumbnail

مهاجرت کاری به آمریکا

05 فوریه 2021، 23:47

بی شک رسیدن به ویزای کشوری مانند آمریکا کار بسیار دشواری است. این موضوع تبدیل به رویایی دست نیافتنی شده و بسیاری بر این باور هستند که برای زندگی در آمریکا یا باید بسیار خوش شانس باشند یا بسیار ثروتمند. قطعا همه افراد جامعه ثروتمند نیستند.هم‌چنین همه، شانس برنده شدن در لاتاری را ندارند. اما راه‌های آسان تری نیز برای ایجاد فرصت زندگی در آمریکا فراهم است. اگر شما نیز جز دسته ی افرادی هستید که به زندگی در این کشور پر‌ماجرا فکر می کنید بهتر است تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

 متخصص‌ها در اولویت دریافت ویزای کار آمریکا

با وجود شرایط حاکم بر روابط میان ایران و آمریکا، مسئله‌ی مهاجرت به این کشورکمی دشوار است. با این وجود ویزای کاری همچنان یکی از راه‌های مناسب برای مهاجرت به آمریکاست. هنوز شرایط برای متخصصین فراهم است تا با اخذ یکی از انواع ویزاها راهی این کشور شوند. ویزا‌های کاری مدل‌های متفاوتی دارند و هر کدام از آن ها دارای شرایط خاص و منحصر به فرد خود هستند. شخص متقاضی با توجه به ویژگی‌های خود می‌تواند برای اخذ مناسب‌ترین ویزا اقدام کند. در ادامه به جزییات انواع ویزاهای کاری امریکا خواهیم پرداخت.

مهاجرت کاری به امریکا

 

انواع ویزاهای کاری آمریکا

 ویزای H1 :

این ویزا معمول‌ترین ویزای کاری آمریکا است و مخصوص افرادی می‌باشد که با داشتن تخصصی خاص می‌خواهند به عنوان نیرو کار وارد کشور آمریکا شوند. حداقل مدرک لازم برای اخذ این ویزا لیسانس است. اما امکان آن برای افراد فاقد مدرک که در بازه‌ی زمانی طولانی در یک تخصص فعالیت داشته‌اند نیز فراهم است. البته صلاحیت تخصصی فرد با توجه به شرایط مورد بررسی قرار می گیرد. این ویزا شرایط خاصی دارد. نخست اینکه حتما باید کارفرمایی در آمریکا نیازمند تخصص مورد نظر باشد و هم‌چنین به مدت سه ماه این نیاز را در کشور آمریکا آگهی کرده باشد. اگر بعد از این مدت موفق به استخدام متقاضی داخلی نشد، می تواند نیروی کار خارجی استخدام کند. همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شخص داوطلب نیز به محض صدور ویزا می‌توانند همراه متقاضی منتخب به این کشور وارد شوند. البته اعضای خانواده اجازه‌ی کار در آمریکا را نخواهند داشت. بر خلاف تصور عموم این ویزا اخذ گرین کارت را تضمین نمی‌کند اما کارفرما می تواند بعد از مدت مقرر و در صورت وجود شرایط برای اخذ گرین کارت فرد متقاضی اقدام کند. مدت این ویزا یک ساله است.

ویزای H1-B :

 این ویزا تقریبا مشابه نوع H1 است و روند اخذ هر دو کاملا یکسان می‌باشد. با این تفاوت که مدت زمان اعتبار این ویزا سه ساله بوده و بعد از اتمام اعتبار، می‌تواند سه سال دیگر تمدید شود. این ویزا نیز اخذ گرین کارت را تضمین نمی‌کند ولی مانند نمونه ی قبلی کارفرما می تواند برای نیروی کار خود، گرین کارت تقاضا کند. در غیر این صورت پس از پایان اعتبار ویزا، فرد موظف است که خاک آمریکا را ترک کند.

ویزای H1-B1 :

 این ویزا نیز از خانواده ی H1_B بوده و برطبق قراردادی که در سال ۲۰۰۳ تنظیم شده، فقط برای متقاضیانی که تابعیت شیلی یا سنگاپور را دارند صادر می‌شود.

ویزای EB3 :

 ویزای EB3 که به ویزای کارگری نیز معروف است به سه دسته متفاوت از افراد اجازه‌ی کار در آمریکا را خواهد داد. این سه دسته، افراد متخصص بدون مدرک دانشگاهی با حداقل دو سال تجربه‌ی شغلی ، افراد متخصص دارای مدرک بالا و همچنین افرادی که حداقل دوسال سابقه‌ی کار غیر تخصصی دارند را شامل می‌شود. این ویزا مدت اعتبار مشخصی ندارد و بسته به میزان نیازمندی به اشخاص دارای این ویزا می‌تواند تمدید شود. هم چنین فرد متقاضی می تواند بعد از مدتی، کارفرما یا ایالت محل زندگی خود را تغییر دهد. این ویزا اخذ گرین کارت را تضمین نمی‌کند.

ویزای J1 :

این ویزا مخصوص افرادی است که قصد دارند فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی خود را در خاک آمریکا دنبال کنند. لازم به ذکر است که این ویزا قابلیت تبدیل به انواع دیگر را ندارد و در بهترین شرایط می تواند حداکثر تا ۷ سال تمدید شود.   

کار در امریکا

 ویزای نوع P :

خانواده ی P نوعی از ویزاهای کاری موقت است که برای وزرشکاران، هنرمندان و متخصصین حوزه‌های خاص برای حضور کوتاه مدت در آمریکا صادر می‌شود. ویزاهای نوع P  به سه دسته‌ی P1، P2 و P3 تقسیم می‌شود که توضیحات هر کدام به شرح زیر است:

ویزای P1 : این ویزای مخصوص ورزشکاران یا مربیانی است که قصد دارند برای شرکت در یک رویداد مشخص، در زمانی مشخص به کشور آمریکا بیایند. این ویزا یک ویزای غیر مهاجرتی است و فقط برای شرکت در مسابقات مهم و شناخته‌شده صادر خواهد شد. شخص دارای ویزا باید بعد از پایان مسابقه‌ی مذکور، آمریکا را ترک کند.

ویزای P2 : این ویزا نیز مشابه نوع P1 بوده و برای حضور هنرمندانی صادر می‌شود که قصد دارند به صورت انفرادی و یا گروهی در یک رویداد هنری شرکت کنند.

ویزای نوع P3 : این ویزا نیز مخصوص هنرمندانی است که برای اجرا یک برنامه‌ی مشخص یا آموزش دادن یک هنر خاص قصد دارند به آمریکا بیایند. بدیهی است که این ویزا نیز مانند نمونه های دیگر این خانواده ویزای مهاجرتی محسوب نمی‌شود.

دریافت ویزای کار امریکا

تجربه ی همزمان کار و زندگی در آمریکا

تجربه ی کار و زندگی در کشور پیشرفته ای مثل آمریکا می تواند برای هر کسی جذاب و وسوسه انگیز باشد. اگر شما نیز به زندگی و کار در این کشور علاقمند هستید میتوانید یکی از راه های اخذ ویزا که در این مقاله ارائه شده را انتخاب و مسیر تحقق هدف خود را دنبال کنید. این روزها مهاجرت به سختی گذشته نیست. کافیست اراده کنید.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

مطالب مرتبط
thumbnail برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوآن کانادا
ساسکاچوآن یکی از استان‌های کانادا است که از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است. این استان داری دو شهر بزرگ رجینا و ساسکاتون است. مرکز این استان، شهر رجینا است. در این شهر موزه سلطنتی ساسکاچوآن، که نمایشگاهی از آثار بسیار قدیمی و تاریخ طبیعی مربوط به اولین مردمی که در کانادا وجود داشته‌اند،...
ادامه مطلب
thumbnail ویزای کار آمریکا
ایالات متحده­‌ی آمریکا تا به­ امروز یکی از محبوب‌ترین کشورها در جهان به‌عنوان مقصد مهاجرت به‌شمار می‌آید. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا نگاهی گذرا به هر آنچه که در ارتباط با ویزای کار و تجارت در کشور آمریکا وجود دارد؛ بیندازیم. معرفی ویزای کار H-1B ویزای کار H-1B آمریکا، ویزایی غیرمهاجرتی...
ادامه مطلب
thumbnail ویزا تحصیلی آمریکا
از سپتامبر ۲۰۱۱، ایالات‌ متحده ‌آمریکا برای امنیت مرزهای خود سختگیری زیادی در امر صدور ویزا اعمال می‌کند.‌ قبل از ورود هر شخص به کشور، ابتدا از تمکن‌ مالی او برای پوشش‌دهی هزینه تحصیل و وجود شواهد کافی دال بر برگشت او به وطنش، اطمینان حاصل می‌کند.گرفتن ویزای‌ تحصیلی برای کشور آمریکا در مقاطع مختلف...
ادامه مطلب
تازه ها در سایت
thumbnail سفر به کانادا در شرایط کرونا
اکیداً توصیه می‌شود در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا هرگونه سفر غیر ضروری خارج از کانادا را لغو کرده یا به تعویق بیندازید. تفاوتی هم در این‌که کانادایی هستید یا از اتباع خارجی، وجود ندارد. اما در صورتی که شرایطی اضطراری دارید یا مجبور به این کار هستید، می‌بایست از قوانین وضع شده پیروی کنید. در...
ادامه مطلب
thumbnail تهیه رزومه کاری برای مهاجرت
اهمیت داشتن رزومه برای مهاجرت زمانی که صحبت از مهاجرت به کشوری دیگر و گرفتن یک موقعیت مهم شغلی یا تحصیلی به میان می‌آید، اهمیت داشتن یک رزومه خوب و قوی مشخص می‌شود. این مسئله در داخل ایران هم کاملا به همین شکل است ولی تاثیر آن در امر مهاجرت، بسیار قابل توجه است. به...
ادامه مطلب
thumbnail جاب آفر استان های آتلانتیک
مهاجرت به کانادا مهاجرت به کشوری دیگر و انتخاب روش مناسب انجام این کار، خصوصا برای افرادی که تامین آینده‌ی همسر و فرزندان‌شان از اصلی‌ترین دغدغه‌های آن‌هاست، تصمیمی مهم و سرنوشت‌ساز است. با توجه به این‌که مهاجرت از طریق کاری به دلیل درآمد زایی که برای فرد دارد، یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی است، معمولا...
ادامه مطلب