مهاجرت به کانادا

با توجه به شرایطی که در چند سال گذشته به وجود آمده، افراد بسیاری با هدف ساخت یک زندگی بهتر و استفاده از امکاناتی که در کشورهای دیگر می‌توانند از آن بهره ببرند، تصمیم به مهاجرت گرفته اند. با کمی پرس‌وجو یقینا به این نتیجه می‌رسید که کشور کانادا در راس لیست کشورهایی که برای مقصد انتخاب مهاجرت انتخاب می‌شوند، قرار دارد.

اگر بخواهیم در مورد جغرافیای این کشور صحبت کنیم، باید بگوییم کانادا کشوری وسیع واقع در آمریکای شمالی‌ست که از ۱۰ استان و ۳ قلمرو تشکیل شده است.

در هر ایالت و قلمرو، فرهنگ‌های مختلف و اقلیم‌های آب‌وهوایی مختلفی به چشم می‌خورد. همین مسئله باعث شده افراد مختلف بر اساس علاقه‌ای که دارند، ایالت و استان خاصی را برای مقصد مهاجرت خود انتخاب کنند. در این بخش از پت وی می‌خواهیم در مورد استان های آتلانتیک کانادا صحبت کنیم، پیشنهاد می‌کنیم همراه‌مان باشید.

آتلانتیک کانادا

استان های آتلانتیک کانادا

از نظر جغرافیایی، استان های آتلانتیک کانادا در بخش سواحل شرقی این کشور قرار گرفته اند. این استان‌ها شامل نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد می‌شوند. از میان این چهار استان، نیوفاندلند و لابرادور بیشترین مساحت را به خود اختصاص داده اند.

مناطق آتلانتیک، به نسبت سایر استان‌های کانادا، جمعیت کم‌تری دارند.
از نظر آب‌وهوایی نیز در بسیاری از مناطق، این استان‌ها معتدل هستند.
اگرچه مردم در استان های آتلانتیک کانادا عمدتا انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند، ولی گویش‌های محلی مختلفی در مناطق اطراف نیز توسط مردم صحبت می‌شوند.

با توجه به نرخ پایین تولد، بالا رفتن سن کلی جمعیت و از همه مهم‌تر، کمبود نیروهای متخصص در امور مختلف در این استان‌ها، دولت کانادا تصمیم گرفت شرایطی مطلوب و نسبت به سایر استان‌ها، کمی راحت‌تر را برای پذیرش مهاجران و دانشجویان در نظر بگیرد، تا بدین وسیله بتواند به رونق بخشیدن به آن کمک کند. همین مسئله باعث شده افراد بسیاری متقاضی مهاجرت به این مناطق باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا با هر استان، بیش‌تر آشنا شویم.

نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا

این استان که متشکل از ۳۸۰۰ جزیره بوده و جمعیت حدودی یک میلیون نفر دارد، یکی از استان های آتلانتیک کانادا است. بزرگترین شهر و پایتخت آن، شهر هلیفاکس هستش که از نظر اقتصادی، جزو شهرهای مهم این استان محسوب می‌شود. نرخ بیکاری در این استان بسیار پایین است.

آب و هوای نوا اسکوشیا تقریبا معتدل است، زمستان‌های تقریبا سرد و تابستان‌هایی با هوای ملایم دارد. ماهی‌گیری و امور مربوط به معدن از اصلی‌ترین مشاغل این استان به شمار می‌روند؛ البته اخیرا مشاغلی در خصوص نفت و گاز نیز بازار کار خوبی پیدا کرده اند.

نیوبرانسویک

نیوبرانزویک

شهر سنت جان که بزرگترین شهر این استان محسوب می‌شود، پایتخت نیوبرانزویک با جمعیت حدود ۸۰۰ هزار نفر است. فردریکتون و مونکتون از شهرهای اصلی نیوبرانزویک هستند. نرخ جرم و جنایت در این استان بسیار پایین است.

بیش از نیمی از جمعیت این استان به زبان انگلیسی و مابقی فرانسوی صحبت می‌کنند. بخش عظیمی از این استان را جنگل پوشش می‌دهد. آب و هوای این استان مرطوب است، زمستان‌هایی سرد و تابستان‌هایی معتدل دارد. هزینه زندگی در نیوبرانزویک نسبت به سایر استان‌ها کم‌تر است.

نیوفاندلند و لابرادور

از نظر میزان جمعیت، در میان استان های آتلانتیک کانادا، نیوفاندلند و لابرادور با جمعیت تقریبی ۵۳۰ هزار نفری، در جایگاه سوم قرار می‌گیرد. این استان از دو جزیره نیوفاندلند و لابرادور تشکیل شده و بزرگترین و همچنین پایتخت این استان شهر سینت جانز هستش.

زبان اکثریت مردم این استان، انگلیسی است و بیشتر

آن‌ها در روستاها زندگی می‌کنند. نرخ بیکاری در این استان کمی بالاست و میزان درآمد در آن به نسبت سایر استان‌ها کمی پایین می‌باشد، ولی از نظر هزینه‌ی مسکن، در مقایسه با سایر استان‌ها و شهرهای کانادا، نیوفاندلند و لابرادور تقریبا کم‌ترین هزینه را داراست.

اطراف این استان را کوه، جنگل و اقیانوس پوشانده و شاید یکی از دلایل سرمای این استان، همین مسئله باشد. زمستان‌ها بسیار سرد و تابستان‌ها تقریبا خنک هستند. این استان برای افرادی که عاشق برف و سرما هستند، می‌تواند انتخابی مناسب باشد.

جزیره پرنس ادوارد

کم جمعیت‌ترین ایالت از استان های آتلانتیک کانادا، جزیره پرنس ادوارد با جمعیت حدودی ۱۴۵ هزار نفر است. این استان به دلیل طبیعت بکر و زیبایی که دارد، به استان Garden و باغی در خلیج نیز شهرت پیدا کرده است.  شارلوت تاون مرکز این استان کوچک می‌باشد. میزان درآمد و همچنین هزینه‌های زندگی در این استان تقریبا پایین است.

از نظر آب و هوایی جزیره پرنس ادوارد هوایی معتدل دارد. ساکنین این جزیره در حالی که زمستان‌های تقریبا سرد و تابستان‌های خنکی را تجربه می‌کنند، چهار فصل را به چشم خواهند دید.