با شرایط مهاجرت پزشکان به دبی و امارات آشنا شوید


مهاجرت پزشکان به دبی و امارات

امارات از کشورهای حوزه خلیج فارس و از همسایه‌های ایران است. بنابراین می‌تواند گزینه مناسبی برای مهاجرات پزشکان به دبی باشد.

امارات در سالهای اخیر حدود ۵ میلیارد درهم از بودجه کشور را به بخش سلامت و درمان اختصاص داده و مدام در حال توسعه و گسترش مراکز درمانی و تجهیزات پزشکی است. افزایش این مراکز، تقاضا برای پزشکان متخصص و باتجربه را بالا می‌برد و همین امر باعث افزایش حقوق و درآمد پزشکان در دبی و امارات می‌شود.

از طرفی بسیاری از پزشکان و متخصصان علم طب، تمایل دارند به خارج از کشور مهاجرت کنند، اما گاهی تنها به دلیل عدم اطلاع از شرایط مهاجرتی کشورهای مناسب، اقدامی برای این کار نمی‌کنند. عدم اطلاع از شرایط ویژه کشورهای خارجی برای مهاجرت پزشکان باعث از دست دادن فرصت‌های عالی شغلی و پیشرفت‌های اقتصادی می‌شود. در این مقاله شرایط مهاجرت پزشکان به امارات و نحوه مهاجرت را به طور کامل بررسی خواهیم کرد. پس اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

مزایای مهاجرت پزشکان به امارات

مزایای مهاجرت پزشکان به امارات

از جمله مزایای مهم مهاجرت پزشکان به امارات، نزدیکی این کشور به ایران است. در این‌صورت شما می‌توانید دفعات بیشتری را در بازه‌های ‌زمان کمتر، به وطن سفر کنید. بنابراین اگر قصد حفظ فعالیت حرفه‌ای خود در ایران در قالب کلینیک یا مطب را دارید، دبی انتخاب مناسبی است و می‌توانید به سادگی و به دفعات زیاد و با هزینه کم بین ایران و امارات مدام در رفت و آمد باشید.

سایر مزایای مهاجرات پزشکان به دبی به شرح زیر است:

همانطور که در بالا اشاره شد، برای مهاجرت به دبی نیاز به مدرک زبان ندارید. هرچند که تسلط به یکی از زبان‌های عربی یا انگلیسی امتیاز ویژه‌ای است و باعث تسریع فرآیند مهاجرت می‌شود، اما برای صدور ویزا و مجوز کار از شما مدرک زبان خواسته نمی‌شود. بنابراین این موضوع مزیت مهمی برای افرادی به‌شمار می‌آید که وقت و حوصله دریافت گواهینامه‌های زبان مانند IELTS و یا تافل را ندارند.

شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت پزشکان به دبی

شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت پزشکان به دبی

اکثر مدارکی که در ادامه ذکر می‌شوند، در همان ابتدا مورد نیاز نیستند و شما می‌توانید به موازات شروع فرآیند مهاجرت خود، نسبت به تهیه و تکمیلشان اقدام کنید:

مراحل مهاجرت پزشکان به دبی

مراحل مهاجرت پزشکان به دبی

مهاجرات پزشکان به امارات جهت کار در این کشور، چند مرحله کلیدی دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

۱. شرکت در آزمون DHA: قبولی در آزمون DHA برای متقاضیان کار به ‌عنوان پزشک در امارات و شهر دبی الزامی است. پزشکان برای دریافت مجوز کار باید نمره قابل قبولی در این آزمون کسب کنند. برای موفقیت بیشتر در آزمون DHA، مطالعه نمونه سؤالات سال‌های گذشته و اطلاع از دقیق‌ترین منابع این آزمون توصیه می‌شود.

۲. تأیید صلاحیت‌های آموزشی و کاری DataFlow: برای کار در امارات به‌عنوان پزشک، باید به شکل رسمی سوابق تحصیلی و کاری خود را تایید کنید. این امر از طریق گواهی DataFlow میسر می‌شود. برای درخواست این تأییدیه، باید مدارک کاری و تحصیلی به همراه تاریخ پایان و شروع آن‌ها را متناسب با شهری که می‌خواهید اقامت داشته باشید، به یکی از مراکز زیر ارائه دهید:

۳. دریافت پیشنهاد کاری: بدون داشتن پیشنهاد کاری نمی‌توانید برای  ویزای کار امارات درخواست دهید. برای دریافت پیشنهاد کاری می‌توانید از طریق وب‌سایت بهداشت و درمان دبی (DHCC) که یک منبع دولتی است، مشاغل پزشکی در این شهر را جستجو کنید.

۴. دریافت کارت بهداشتی: داشتن کارت بهداشتی نشان می‌دهد که شما در سلامت کامل هستید و هیچ بیماری عفونی ندارید. داشتن این کارت برای افرادی که مایل به زندگی یا کار در دبی هستند الزامی است.

تخصص های پزشکی مورد نیاز در دبی و امارات

تخصص های پزشکی مورد نیاز در دبی و امارات

در شهر دبی و به ‌طور کلی کشور امارات، نیاز به پزشکان عمومی و متخصص به صورت فزاینده‌ای وجود دارد. در لیست زیر سعی کرده‌ایم، اغلب تخصص های مورد نیاز حوزه پزشکی در دبی و امارات را مرور کنیم:

همچنین دندانپزشکی عمومی و اغلب تخصص های رشته دندانپزشکی (شامل اندو، ارتودنسی، پروتز و ..) و نیز رشته داروسازی نیز جزء نیازمندی‌های سیستم بهداشت و درمان دبی (DHA) است.

حقوق پزشکان در دبی و امارات

حقوق پزشکان در دبی و امارات

پس از بررسی شرایط مهاجرت پزشکان به دبی و همچنین نحوه مهاجرت به این کشور، لازم است در مورد درآمد پزشکان در امارات نیز اطلاعاتی را کسب کنید و از میزان درآمد پزشکان کشور امارات باخبر شوند. میانگین میزان درآمد پزشکان در کشور امارات به ترتیب زیر است:

سخن پایانی

امارات در سال‌های اخیر تعریف جدیدی از توسعه و پیشرفت ارائه کرده است. این کشور حوزه خلیج فارس با سرعت بالایی زیرساخت‌های جامعه‌اش را گسترش می‌دهد. در حال حاضر امارات متحده عربی جزء یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان است. با توجه به تداوم این روند، نیاز امارات به نیروهای متخصص در حوزه‌های مختلف مانند بهداشت و درمان زیاد شده است. این شرایط، فرصتی مناسب و گزینه‌ای وسوسه‌کننده برای مهاجرت پزشکان به امارات فراهم می‌کند.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


1 × 5 =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید