یونان با توجه به شهریه و همچنین هزینه های زندگی یکی از ارزان ترین کشورها در اروپا شناخته می شود. دانشگاه های یونان به سود دانشجویان اتحادیه اروپا ، به صورت رایگان و بدون شهریه فعالیت می کنند.

به طور متوسط ، دانشجویان بین المللی دانشگاه های یونان می توانند انتظار داشته باشند برای اکثر هزینه های خود از جمله محل اقامت ، مبلغی بین ۴۵۰-۷۰۰ یورو بپردازند.

الزامات زبان برای دانشگاه های یونان چیست؟

همانطور که انتظار می رود ، زبان اصلی آموزش دوره های دانشگاهی در دانشگاه های یونان به زبان یونانی است.

با این حال ، دوره های خاص به زبان انگلیسی نیز آموزش داده می شوند.

آیین نامه ویزا و محدودیت کار برای دانشجویان بین المللی در یونان چیست؟

مانند بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا ، دانشجویان اتحادیه اروپا و EEA بدون هیچ محدودیتی از نظر زمانی مجاز به کار هستند. در مورد دانشجویان بین المللی ، ویزای دانشجویی به آنها این امکان را می دهد که حداکثر تا ۲۰ ساعت در هفته به طور نیمه وقت کار کنند.

شهریه و هزینه زندگی دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های یونان

در دانشگاه های یونان، کلیه دانشجویان اعم از دانشجویان دوره لیسانس و فوق لیسانس دارای کارت دانشجویی می باشند، دانشجویان دانشگاه های یونان با داشتن این کارت تخفیف بین ۲۵ تا ۵۰ درصدی برای بلیط اتوبوس ها ، قطارها ، کشتی ها ، موزه ها و نمایشگاه های هنری  دریافت می کنند.

مراقبت های بهداشتی

همه دانش آموزان مجاز به مراقبت های بهداشتی رایگان هستند.

دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه های یونان لازم است تا ویزای دانشجویی دریافت کنند.

شرایط ورود به دانشگاه در یونان

برای ورود به دانشگاه یونان ، ابتدا باید مطمئن شوید که سوابق تحصیلی شما واجد شرایط است. معیارهای اصلی پذیرش در مقاطع مختلف عبارتند از:

شرایط پذیرش برای لیسانس

  • داشتن گواهینامه دوره دبیرستان
  • معدل حداقل ۱۰ در مقیاس ۱۰ تا ۲۰
  • داشتن گواهی زبان انگلیسی برای آن دسته رشته های کارشناسی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند (C1 Advanced ، TOEFL ، IELTS)
  • داشتن گواهینامه زبان یونانی برای تمام دانشجویان لیسانس (دانشگاه های یونان مستلزم این هستند که تمام دانشجویان دوره ی لیسانس، زبان یونانی بدانند – اگر دردوره ی لیسانس پذیرش شوید و زبان یونانی ندانید ، باید یک دوره مقدماتی یک ساله را طی کنید)

شرایط پذیرش برای فوق لیسانس

  • مدرک لیسانس
  • تجربه کاری ۲-۴ ساله (فقط مربوط به رشته MBA)
  • گواهینامه زبان انگلیسی (C1 Advanced ، TOEFL ، IELTS) با حداقل نمره B یا ۷ در مقیاس ۰ تا ۹.۰
  • نمرات GMAT حداقل ۵۰۰ (بیشتر مربوط به رشته MBA)
  • معدل حداقل ۷, ۵ در مقیاس ۱ تا ۱۰

شرایط ورود به دانشگاه های یونان

حداقل سرمایه گذاری لازم برای اخذ اقامت یونان چقدر است؟

حداقل مبلغ سرمایه گذاری ۲۵۰,۰۰۰  یورو برای املاک و مستغلات  در یونان است. حضور متقاضیان در زمان خرید الزامی نیست و توسط نمایندگان قانونی قابل تسهیل است. اقامت دائم با تجدید هر ۵ سال و تا زمانی که شما ملک را تحت مالکیت خود نگه دارید.

هزینه زندگی در یونان

کشور یونان عضو اتحادیه اروپا است و واحد ارزی آن یورو می باشد. هزینه زندگی در یونان به طور کلی ۳۰٪ کمتر از بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر است اما متوسط حقوق محلی در یونان نیز پایین تر است. با این حال ، نرخ تأمین اجتماعی نیز پایین تر از سطح متوسط کشور اتحادیه اروپا است ، بنابراین مهاجران که در اینجا با درآمد محلی زندگی می کنند ، همچنان می توانند کاملاً راحت زندگی کنند. محصولات غذایی در یونان بویژه در رودز بسیار ارزان است.

زندگی در یونان: زبان

۹۹٪ از مردم ساکن یونان به زبان یونانی صحبت می کنند. زبانهای دیگری که در کشور یونان صحبت می شوند عمدتا انگلیسی و فرانسوی هستند.