زندگی در انگلیس


زندگی در انگلیس

تقریباً همه زندگی در کشوری جدید را دوست دارند؛ چرا که می توانید دوستان جدیدی پیدا کنید، غذاهای جدید را امتحان کنید و تعطیلات آخر هفته خود را با بازدید از شهرها و جاذبه های معروف آن شهر یا کشور بگذرانید. انگلیس یکی از کشورهایی است که طرفداران بسیار زیادی از سرتاسر جهان دارد. پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور را دارید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید؛ می خواهیم به بررسی زندگی در انگلیس بپردازیم.

کشور انگلیس

کشور انگلیس با نام England یکی از کشورهای انگلستان (United Kingdom) از سمت شمال با کشور اسکاتلند، از سمت غرب با دریای ایرلند، ولز و اقیانوس اطلس، از جنوب با کانال انگلیسی و از شرق با دریای شمال همسایه است. اغلب اوقات انگلیس مترادف با جزیره بریتانیای کبیر شامل انگلیس، اسکاتلند و ولز و در برخی مواقع حتی با کل پادشاهی متحده (United Kingdom) به اشتباه گرفته می شود.

مهم ترین شهر و همچنین پایتخت انگلستان، شهر لندن است. مساحت این کشور حدود ۱۳۰،۲۷۸ کیلومتر مربع می باشد. جمعیت این کشور بر اساس آمار سال ۲۰۱۸ حدود ۵۶ میلیون نفر است که بیش از چهار پنجم این جمعیت در انگلیس سکونت دارند. تقریباً ۹۸ درصد مردم انگلیس به زبان انگلیسی و گویش های مختلف آن صحبت میکنند و نکته جالبی که وجود دارد، متفاوت بودن لهجه ها از جنوب تا شمال این کشور است. بعد از زبان انگلیسی، دومین زبان رایج در کشور، زبان لهستانی است.

یکی از معایب زندگی در انگلیس نرخ بالای بیکاری در این کشور است که در آگوست سال ۲۰۲۰ ۴.۸% بوده است؛ بنابراین اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، بهتر است از قبل فکری به حال شغل و درآمد خود کرده باشید.

زندگی در انگلیس

انگلیس یکی از کشورهای توسعه یافته اروپایی است که طرفداران بسیاری از سرتاسر جهان دارد؛ برای تحصیل در دانشگاه های معتبری که دارد، برای کار در شرکت ها و کارخانه های بزرگ آن به دلیل شرایطی که کارفرمایان و دولت برای نیوهای کار در نظر می‌گیرند، برای تفریح به دلیل مراکز دیدنی و جذابی که دارد. با توجه به اینکه افراد بسیاری علاقه مند مهاجرت به این کشور هستند؛ در این مطلب تصمیم داریم در مورد زندگی در انگلیس ، مزایا و معایب آن صحبت کنیم.

هزینه زندگی در انگلیس

معمولاً هزینه زندگی در یک کشور به لایف استایل و سبک زندگی افراد بستگی دارد؛ ولی اگر بخواهیم یک زندگی متوسط را در نظر بگیریم، میانگین هزینه های ماهیانه زندگی در انگلیس برای یک خانواده چهار نفره حدود ۴۱۰۰ دلار معادل حدودی ۳۰۰۰ پوند می باشد؛ در حالی که این مبلغ برای یک فرد مجرد، حدود ۱۲۰۰ دلار معادل ۸۵۰ پوند بدون در نظر گرفتن اجاره تخمین زده می شود. در مقایسه با هزینه زندگی در تهران، شاخص هزینه زندگی در انگلیس ۱۱۷.۴۸٪ بالاتر است. هزینه های اجاره آپارتمان در شهر لندن نیز به طور متوسط حدود ۲۰۰% بیشتر از تهران است.

خدماتی درمانی رایگان

در بررسی مزایای زندگی در انگلیس شاید پر رنگ ترین موضوع این باشد که بیشتر مراقبت های بهداشتی در این کشور رایگان است؛ البته در مواقعی که مجبور به پرداخت هزینه هستید، باید هزینه ای نسبتاً اندک برای خدمات بهداشتی بپردازید. در مقایسه با کشورهای فوق پیشرفته‌ای چون ایالات متحده آمریکا، از نظر سطح رسیدگی و مراقبت های بهداشتی، انگلیس بسیار جلوتر است. 

البته از آنجایی که خدمات درمانی تقریبا در این کشور رایگان است، ممکن مراجعه به پزشک عمومی و زمانی که نوبت شما خواهد شد، چند روز یا حتی هفته طول بکشد. البته با استفاده از بیمه مراقبت های بهداشتی خصوصی که برای آن باید مبلغی پرداخت کنید، امکان دسترسی به طیف وسیع تری از پزشکان، متخصصان و امکانات پزشکی را خواهید داشت و خب قطعاً مدت زمان انتظار شما بسیار کوتاه تر خواهد شد.

آب و هوای معتدل

یکی از داغ ترین بحث های مزایا و معایب زندگی در انگلیس مربوط به آب و هواست. برخی افراد آب و هوای این کشور را دوست دارند و برخی از آن متنفرند. می توان گفت انگلیس چهار فصل متمایز دارد؛ در اوج تابستان و زمستان هم، دما بسیار ملایم است و به ندرت به زیر صفر می رسد یا از ۲۵ درجه سانتیگراد / ۷۷ درجه فارنهایت بیشتر می شود.

الگوهای آب و هوا بسته به محل زندگی و نقاط مختلف بریتانیا و انگلیس بسیار متفاوت است؛ به عنوان مثال لندن آب و هوای خاص خود را دارد و نسبت به شهرستان های اطراف، کمی گرمتر و خشک تر است. از طرفی جنوب انگلستان آب و هوای معتدل تری نسبت به میدلندز و مناطق شمالی دارد، اگرچه مناطق ساحلی برخی مواقع ممکن است طوفان های وحشی و بارش برف داشته باشند.

فارغ از موقعیت جغرافیایی، آب و هوای انگلیس به گونه ای است که در بیشتر فصول باران می بارد؛ اگر از آن دست افرادی هستید که علاقه زیادی به باران نداشته ولی قصد مهاجرت و زندگی در انگلیس را دارید، شاید بهتر باشد در تصمیم خود تجدید نظر کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به انگلیس از روش های تحصیلی و کاری (جاب آفر) و دریافت اقامت این کشور، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


8 + 17 =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید