دوره های تحصیل در کانادا


دوره ی تحصیل در کانادا

کشور کانادا جزو کشورهایی است که سرانه ی سرمایه گذاری در زمینه ی تحصیلات و بورسیه تحصیلی را دارا می باشد که این موجب کیفیت بالای موسسات و آموزشگاه ها در این کشور شده است.تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی از دبستان تا دوره‌های دانشگاهی و دوره های زبان نیزامکان پذیر می باشد.بر اساس آمار اداره مهاجرت کانادا، هر ساله بیش از ۱۵۰ هزار دانشجو از کشورهای مختلف برای ادامه تحصیل در بیش از ۱۰ هزار رشته دانشگاهی به کانادا می‌آیند. تحصیل در کانادا به زبان های انگلیسی و فرانسوی امکان پذیرمی‌باشد.

آموزش ابتدایی (ابتدایی) در کانادا

تحصیلات ابتدایی در کانادا برای همه کودکان اجباری است ، معمولاً از ۶ یا ۷ سالگی با درجه یک شروع می شود. دانش آموزان شش سال آموزش ابتدایی را دریافت می کنند.

دانش آموزان در مقاطع ابتدایی آموزش به طور معمول در کل سال تحصیلی فقط تحت یک مربی تحصیل می کنند و آن آموزش را در یک کلاس واحد دریافت می کنند. همچنین ممکن است برنامه های آموزشی ویژه ، بسته به نوع و شدت ناتوانی دانش آموزان ، یک تا چهار دستیار آموزشی داشته باشد تا بسته به نوع و شدت ناتوانی دانش آموزان ، در طول روز به معلم کمک کند.

برنامه درسی در مرحله ابتدایی آموزش شامل تعدادی از موضوعات موضوعی از جمله ریاضیات ، خواندن ، هنرهای زبانی (معمولاً زبان انگلیسی)، مطالعات اجتماعی ، تاریخ ، جغرافیا ، علم ، موسیقی ، هنر و تربیت بدنی است. طبعاً ، دشواری برنامه درسی مذکور با هر نمره قبولی تا حدودی افزایش می یابد ، زیرا دانش آموزان یاد می گیرند مهارتهای جدید را به دست بیاورند.

 

آموزش متوسطه در کانادا

هنگامی که دانش آموزان سال پایانی دوره ابتدایی را با موفقیت گذراند ، آنها به دبیرستان راهنمایی یا راهنمایی ارتقا می یابند. مدرسه راهنمایی یک دوره آموزشی دو ساله است که به دو کلاس زیر تقسیم می شود:

در کلاس ۷ در سن ۱۲ یا ۱۳ سالگی دانش آموزان با روند حضور در کلاسهای مختلف در طول روز و داشتن معلمان مختلف برای هر کلاس آشنا می شوند. این معلمان در موضوعی که تدریس می کنند باید تخصص لازم را دارا باشند.
طبق قانون ، دانش آموزان باید فارغ از نمره خود ، حداقل تا سن ۱۶ سالگی در دبیرستان بمانند.

برنامه درسی در کلیه دبیرستان های کانادا به گونه ای طراحی شده است که دانش آموزان را برای تحصیلات دانشگاهی یا دانشگاه و یا مهارت های لازم برای موفقیت حرفه ای پس از فارغ التحصیلی در اختیار آنها قرار می دهد. بسته به صلاحیت ، برنامه های متنوعی – حرفه ای (آموزش شغلی) و همچنین دانشگاهی در سطح دبیرستان ارائه می شود. برخی از حوزه های قضایی دوره های اعتباری دوگانه را ارائه می دهند که به طور همزمان اعتبارات دبیرستان و بعد از دوره متوسطه را نیز به دانشجویان می دهند.

تصویر کلاس درس در کانادا

مدارس حرفه ای و کارآموزی

علاوه بر سایر مدارس و مراکز دانش آموزان می توانند در یکی از بسیاری از مدارس فنی و حرفه ای خصوصی پراکنده در سراسر کشور یا از طریق برنامه کارآموزی ، حرفه ای یا تجارت را یاد بگیرند.

دوره های کارآموزی در کانادا به دانشجویان این امکان را می دهد که مهارت های مورد نیاز خود را برای تجارت مورد نظر با تلاش شخص در آن محیط تحت سرپرستی واجد شرایط یاد بگیرند. آموزش کارآموزی شامل یک قرارداد بین یک کارآموز و یک کارفرمای است که در استان یا حوزه قضایی ثبت شده است بدین صورت که در آن کارفرما کارآموز را با آموزش و تجربه برای تجارت فراهم می کند.

 

تحصیلات پس از دوره متوسطه در کانادا (دانشگاه)

هنگامی که دانش آموزان با موفقیت از دبیرستان فارغ التحصیل شدند،آنها می توانند در کالج یا دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند. دانشگاه در کانادا یک موسسه آموزش عالی و تحقیقاتی است که در موضوعات مختلف مدرک دانشگاهی اعطا می کند.

مدرک کارشناسی: لیسانس یک مدرک کارشناسی است که به طور معمول سه ، چهار یا پنج سال برای تکمیل (بسته به استان و در دسترس بودن کلاس) برای دانشجویان تمام وقت می باشد.

مدرک کارشناسی ارشد: کارشناسی ارشد به عنوان مدرک تحصیلات تکمیلی شناخته می شود ، یک دوره که به طور معمول دو سال طول می کشد.

دکتری مدرک دکترا یا دکترا یک مدرک تخصصی بعد از تحصیلات تکمیلی است که می تواند از ۳-۶ سال برای تکمیل در هرجایی بگذرد.

 

امتیاز دهید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


5 × پنج =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید