جزیره پرنس ادوارد (PEI)، کوچکترین استان کانادا است. با وجود مساحت کم، به دلیل جلوه‌های طبیعی بسیار زیبا، تاریخ و فرهنگ فوق‌العاده، یکی از محبوب‌ترین مقصد‌ها برای افرادی است که قصد مهاجرت به کشور کانادا دارند.

جزیره پرنس ادوارد دارای مدارس و سیستم آموزشی قوی است. این استان تقریبا بدون آلودگی و ترافیک است و بسیار از مجتمع‌های قدیمی سیاسی این کشور نظیر مجلس نمایندگان یا خانه دولت در این استان بنا شده است. علاوه بر جاذبه‌های تاریخی، این استان به دلیل داشتن سواحل خارق‌العاده، زمین گلف با رتبه عالی، بسیاری از جاذبه‌های فرهنگی و کیفیت بالای زندگی، مقصد جذابی بین مهاجران احتمالی است.

به راحتی می‌توان فهمید که چرا مردم از سراسر جهان می‌خواهند در جزیره پرنس ادوارد زندگی و کار کنند. این استان به عنوان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور کانادا شناخته می‌شود. آسان‌ترین راه برای مهاجرت شهروندان خارجی به استان پرنس ادوارد تحت سیستم مهاجرت اکسپرس انتری (Express Entry) کانادا است.

جزیره پرنس ادوارد

معرفی برنامه مهاجرت استانی پرنس ادوارد

برنامه مهاجرت استانی پرنس ادوارد، برنامه‌ای است که برای کارگران خارجی ایجاد شده است تا با پر کردن مشاغل مورد تقاضا به اقتصاد این استان کمک کنند.

۷ جریان برای مهاجرت به این استان از طریق برنامه مهارجرت استانی پرنس ادوارد وجود دارد:

  • جریان اکسپرس انتری جزیره پرنس ادوارد
  • جریان کارگران حیاتی جزیره پرنس ادوارد
  • جریان کارگر ماهر جزیره پرنس ادوارد
  • جریان کارگر ماهر خارج از کانادا پرنس ادوارد
  • جریان پایلوت آتلانتیک استان پرنس ادوارد
  • جریان فارغ‌التحصیلان بین‌المللی پرنس ادوارد
  • راه‌اندازی کسب و کار و کار‌آفرینی

جریان اکسپرس انتری جزیره پرنس ادوارد

سیستم اکسپرس انتری کانادا به جزیره پرنس ادوارد اجازه می‌دهد تا مهاجران بالقوه را از طریق برنامه مهاجرت استانی خود، جذب کند. استان می‌تواند اعلان علاقه را برای افرادی که نمایه اکسپرس انتری آن‌ها با معیارهایی که استان به دنبال آن‌ها است مطابقت دهد.

افرادی که از طرف PEI PNP برای مهاجرت به کانادا معرفی شده‌اند، امتیاز کافی تحت سیستم جامع رتبه بندی اکسپرس انتری را دریافت می‌کنند تا در قرعه‌کشی شرکت کنند و کم و بیش از دعوت‌نامه، اطمینان حاصل کنند. وقتی که دعوت‌نامه درخواست اقامت دائم کانادا داده شود، پذیرش برای مهاجرت به استان پرنس ادوارد مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید، زیرا تحت سیستم اکسپرس انتری، طی ۶ ما یا کمتر درخواست‌ها پردازش می‌شوند.

هر متقاضی از طریق سیستم اکسپرس انتری در جزیره پرنس ادوارد پذیرفته نمی‌شود. دواطلبان باید مهارت‌هایی داشته باشند که نیازهای فعلی بازار کار استان پرنس ادوارد را برآورده کند. این نیاز‌ها با توجه به زمان ممکن است متفاوت شوند. دواطلبان باید قبل از اقدام از طریق سیستم اکسپرس انتری، نیازهای فعلی بازار کار استان پرنس ادوارد را بررسی کنند. در صورت معرفی از طریق اکسپرس انتری استان پرنس ادوارد، مهاجران احتمالی می‌توانند از طریق سیستم آنلاین شهروندی و مهارجرت کانادا که بسیار سریع‌تر است، برای دریافت اقامت اقدام کنند.

مهاجرت جزیره پرنس ادوارد کانادا

جریان کارگران حیاتی جزیره پرنس ادوارد

جریان کارگران حیاتی جزیره پرنس ادوارد به کارفرمایان جزیره اجازه می‌دهد برای موقعیت‌های شغلی کم‌مهارت که نمی‌توانند از طریق بازار کار محلی پر کنند، اتباع خارجی را استخدام کنند.

جریان کارگر ماهر جزیره پرنس ادوارد

جریان کارگر ماهر جزیره پرنس ادوارد به کافریان این استان اجازه می‌دهد تا برای موقعیت‌های شغلی با مهارت بالا، که نمی‌توانند از طریق بازار کار محلی پر کنند، اتباع خارجی را استخدام کنند.

راه‌اندازی کسب و کار و کار‌آفرینی

اگر شما علاقه‌مند به مهاجرت به جزیره پرنس ادوارد هستید و مایل به سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب و کار هستید، ممکن است از طریق این جریان، واحد شرایط نامزدی برای کسب اقامت دائم در این استان باشید. این جریان برای اتباع خارجی با مالکیت شغلی یا تجربه مدیریتی گسترده که مایل هستند برای شروع یا ادامه کار خود به استان پرنس ادوارد مهاجرت کنند، طراحی شده است.

راه اندازی کسب و کار کانادا