thumbnail

برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی کانادا

31 دسامبر 2020، 20:58

قلمروهای شمال غربی، سرزمینی واقع در کشور کانادا است، مانند هر استان دیگر کانادا. این قلمرو در شمال کانادا در شرق قلمرو یوکان، جنوب غربی قلمرو نوناووت و شمال استان‌های بریتیش کلمبیا، آلبرتا و ساسکاچوآن قرار دارد. مرکز این قلمرو، شهر یلونایف است. مساحت این قلمرو، ۱۱۴۰۸۳۵ کیلومتر مربع است. دریاچه گریت بر، بزرگ‌ترین دریاچه کانادا، در این قلمرو واقع شده است.

دلایل زیادی وجود دارد که این سرزمین را به مقصدی جذاب برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، تبدیل می‌کند. سرزمین‌های شمال غربی دارای بالاترین درآمد متوسط خانوار در کانادا است و یلونایف، پایتخت این قلمرو، بالاترین میزان اشتغال در این کشور را دارد. سرزمین‌های شمال غربی در سال‌های اخیر شروع به جذب مهاجران از تمامی نقاط جهان کرده است و پیشرفت‌های زیادی داشته است. در نتیجه سیاست‌های سال‌های اخیر مسولان این قلمرو، تنوع فرهنگی نیز افزایش یافته است.

مناطق شمال غربی کانادا

سرزمین‌های شمال غربی در شمال کانادا که به اختصار به NWT نیز شناخته می‌شود،  مکانی عالی برای ایجاد یک زندگی پایدار و کاملا آرام برای خود و تامین امنیت خانواده خویش است. با وجود جمعیت نسبتا کم، این قلمرو از منابع طبیعی گسترده‌ای برخوردار است و بالاترین سرانه تولید ناخالصی داخلی در میان کل استان‌ها و قلمروها کانادا را به خود اختصاص داده است. این سرزمین از منابع زمین‌شناسی وسیعی از جمله الماس، طلا و گاز طبیعی برخوردار است. این قلمرو از این منظر برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند، جذابیت خاصی دارد.

برای لذت بردن از اقامت دائم در قلمروهای وسیع و با شکوه شمال غربی، اطمینان حاصل کنید که جریان مهاجرتی مناسبی را انتخاب خواهید کرد.

در حال حاضر، چهار جریان تحت این برنامه مهاجرتی فعالیت می‌کنند که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها، برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

 • اکسپرس انتری برای کاگران متخصص و ماهر
 • جریان کارگران متخصص و ماهر
 • مشاغل نیمه ماهر
 • جریان کسب و کار

اکسپرس انتری برای کاگران متخصص و ماهر

جریان اکسپرس انتری سرزمین‌های شمال غربی برای اتباع خارجی است که در سیستم اکسپرس انتری به عنوان شهروند و مهاجر این سرزمین‌ها، پذیرفته شده‌اند. فقط داوطلبانی که تحت این سیستم پذیرفته شده‌اند و کد اعتبار سنجی جویندگان شغل برا آن‌ها صادر شده است، واجد شرایط استفاده از این جریان هستند.

متقاضیانی که قصد دارند از این جریان استفاده کنند، باید:

 • تمامی شرایط لازم برای جریان کارگر تخصصی و ماهر تحت این برنامه را برآورده کنند.
 • برای یکی از سه برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال واجد شرایط باشند. برنامه کارگر ماهر فدرال، برنامه معاملات ماهر فدرال یا کلاس تجربه کانادایی.
 • معیارهای سیستم اکسپرس انتری، شهروندی و مهاجران کانادا را برآورده کنند.
 • در سیستم ابراز علاقه کانادا، برای مهاجرت به مناطق شمال غربی ابراز علاقه کنند.
 • شماره پروفایل اکسپرس انتری و کد اعتبار سنجی جویندگان کار صادر شده توسط سیستم اکسپرس انتری را به سازمان‌های مربوطه ارائه دهند.

جریان کارگران متخصص و ماهر

جریان کارگران متخصص و ماهر برای کمک به کارفرمایان قلمروهای شمال غربی برای پر کردن مشاغل و موقعیت‌هایی که نمی‌توانند افراد متخصصی پیدا کنند، به وجود آمده است.

موقعیت شغلی باید معیارهای زیر را داشته باشد.

 • در یک موقیعت شغلی دائمی، به صورت تمام وقت مشغول به کار شوید ( حداقل ۳۰ ساعت در هفته).
 • موقعیت شغلی شما در یک گروه سطح مهارت بالا قرار داشته باشد.
 • با موافقت نامه‌های موجود معامله جمعی، منافات نداشته باشد.
 • مطابق با قانون استاندارهای استخدام در قلمروهای شمال غربی باشد.

متاقضی نیز باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • برای تجارت یا موقعیت شغلی خاص، گواهینامه یا اعتبار لازم را داشته باشید.
 • در صورت وجود شرایط صدور گواهینامه، مجوزهای شغلی مدنظر را داشته باشید.
 • تجربه شما برای شغل مدنظر، کافی باشد.
 • ارائه مدارکی که از پشتیبانی مالی کافی برای تسویه حساب یا زندگی در این قلمرو برخوردار هستید.
 • به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی، مسلط باشید.
 • قصد پناهده شدن، نداشته باشید.

کار در مناطق شمال غربی کانادا

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

مطالب مرتبط
thumbnail برنامه مهاجرت استانی یوکان (YNP)
قلمرو یوکان، کوچکترین و غربی‌ترین قلمرو کشور کاناداست. این قلمرو در شمال غربی کانادا واقع شده است و منطقه‌ای از فلات‌ها و کوه‌های مرتفع است. همسایه شرقی این قلمرو، سرزمین‌های شمال غربی است، از جنوب با استان بریتیش کلمبیا کانادا و از غرب با ایالت آلاسکا ایالات متحده آمریکا، مرز مشترک دارد. یوکان جمعیت بسیار...
ادامه مطلب
thumbnail برنامه مهاجرت استانی نیوفاندلند کانادا
استان نیوفاندلند و لابرادور در ساحل شرقی اقیانوس اطلس در کشور کانادا واقع شده است. این استان ممکن است مقصد اصلی همه نباشد اما مطمئنا برای کسانی که زندگی ساده‌تری را دوست دارند یا به دامداری علاقه دارند، یک جواهر است. با این حال، استان نیوفاندلند و لابرادور را تنها با سرزمین‌های سبز و روستاهای...
ادامه مطلب
thumbnail برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک کانادا
معرفی استان نیوبرانزویک کانادا استان نیوبرانزویک یکی از استان‌های کشور کانادا است که توسط جنگل‌های فراوان پوشیده شده است و در ساحل اقیانوس اطلس واقع شده است. بیش از ۸۰ درصد از زمین‌های این استان، مناطق جنگلی تشکیل داده‌اند و محل زندگی حیواناتی مانند گوزن شمالی، خرس و سایر حیوانات است. اکثر اتباع خارجی که...
ادامه مطلب
تازه ها در سایت
thumbnail سفر به کانادا در شرایط کرونا
اکیداً توصیه می‌شود در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا هرگونه سفر غیر ضروری خارج از کانادا را لغو کرده یا به تعویق بیندازید. تفاوتی هم در این‌که کانادایی هستید یا از اتباع خارجی، وجود ندارد. اما در صورتی که شرایطی اضطراری دارید یا مجبور به این کار هستید، می‌بایست از قوانین وضع شده پیروی کنید. در...
ادامه مطلب
thumbnail تهیه رزومه کاری برای مهاجرت
اهمیت داشتن رزومه برای مهاجرت زمانی که صحبت از مهاجرت به کشوری دیگر و گرفتن یک موقعیت مهم شغلی یا تحصیلی به میان می‌آید، اهمیت داشتن یک رزومه خوب و قوی مشخص می‌شود. این مسئله در داخل ایران هم کاملا به همین شکل است ولی تاثیر آن در امر مهاجرت، بسیار قابل توجه است. به...
ادامه مطلب
thumbnail جاب آفر استان های آتلانتیک
مهاجرت به کانادا مهاجرت به کشوری دیگر و انتخاب روش مناسب انجام این کار، خصوصا برای افرادی که تامین آینده‌ی همسر و فرزندان‌شان از اصلی‌ترین دغدغه‌های آن‌هاست، تصمیمی مهم و سرنوشت‌ساز است. با توجه به این‌که مهاجرت از طریق کاری به دلیل درآمد زایی که برای فرد دارد، یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی است، معمولا...
ادامه مطلب