thumbnail

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا (MPNP)

30 دسامبر 2020، 22:24

استان مانیتوبا و مرکز این استان، شهر وینیپگ در قلب آمریکای شمالی واقع شده است. استان مانیتوبا به دلیل واقع شدن در یک منطقه استراتژیک، نقش مهمی در این قاره به عنوان یک مرکز حمل و نقل و تجارت، ایفا می‌کند. این استان دارای ارتباط ریلی، جاده‌ای و هوایی با سایر کشورهای این قاره و جهان است.

استان مانیتوبا که به سرزمین ۱۰۰ هزار دریاچه نیز مشهور است، دارای اقتصاد متنوعی است که شامل صنایع تولیدی، کشاورزی، برق و استخراج از معادن است. اکثر کسانی که قصد مهاجرت به این استان را دارند از طریق برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا (Manitoba PNP) اقدام به این امر می‌کنند. استان مانیتوبا با بیش از ۱۰۰ زبان گفتاری، یکی از متنوع‌ترین استان‌های کانادا از لحاظ فرهنگی است. سبز، تجدید پذیر و پایدار کلماتی است که می‌توان در وصف این استان از آن‌ها استفاده کرد. تقریبا در حدود ۹۸ درصد از برق استان مانیتوبا، با استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر تولید می‌شود.

از آنجا که اقتصاد استان مانیتوبا تا حد زیادی به منابع طبیعی وابسته است، کشاورزی عامل اصلی اقتصاد این استان است. این استان مهاجران زیادی جذب می‌کند که می‌توانند از مزارع این استان، بازار کار پایدار و چشم‌انداز زیبا بهره‌مند شوند.

از طریق منیتوبا PNP، افرادی که دارای مهارت و تجربه مورد نیاز موقعیت‌های شغلی این استان هستند، می‌توانند گواهی نامزدی استانی منیتوبا را دریافت کنند. داشتن چنین گواهی روند مهاجرت را بسیار سریع‌تر می‌کند.

مهاجرت مانیتوبا

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا

سه مرحله اساسی برای مهاجرت به این استان از طریق برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا وجود دارد.

مرحله یک: ارائه ابراز علاقه در سیستم EOI. داوطلبان بایستی نمایه‌ای در این سیستم آنلاین ایجاد کنند و به تعدادی از سوالات مطرح شده پاسخ دهند. سپس به پاسخ آن‌های امتیازی تعلق می‌گیرد و تحت سیستم ابراز علاقه، با سایر دواطلبان مقایسه خواهند شد.

مرحله دوم: همانند سیستم اکسپرس انتری، داوطلبان رتبه‌بندی می‌شوند و از افرادی که بالاترین رتبه را کسب کنند و مهارت و تجربه آن‌ها مورد تقاضای استان مانیتوبا باشد، دعوت می‌شود تا از طریق نامه توصیه برای اپلای (LLA)، برای استفاده از این برنامه مهاجرتی اقدام کنند. با دریافت LLA، متقاضی فقط ۶۰ روز فرصت دارد تا یک برنامه کامل و دقیق برای استان منیتوبا ارسال کند.

مرحله سوم: مسولان استان، نامزدهای موفق را ارزیابی و سپس معرفی می‌کنند.

در حال حاضر چهار جریان تحت برنامه مهاجرت استانی منیتوبا فعالیت دارند که می‌توانید از آن‌ها برای دریافت اقامت دائم استفاده کنید.

  • جریان آموزش بین‌المللی
  • جریان سرمایه‌گذار کسب و کار
  • جریان کارگر ماهر در استان مانیتوبا
  • جریان کاگر متخصص و ماهر خارج از کشور استان مانیتوبا

 

جریان آموزش بین‌المللی

این جریان، دانشجویان بین‌المللی که از موسسه‌های آموزش عالی در استان مانیتوبا فارغ‌التحصیل شده‌اند را هدف قرار داده است تا گزینه‌های نامزدی سریع‌تری برای کسانی که به دنبال کار طولانی مدت در یک شغل هستند را فراهم کند. این جریان خود از سه زیرمجموعه تشکیل شده است. مسیر اشتغال شغلی، مسیر کارآموزی فارغ‌التحصیل و مسیر کارآفرینی دانشجویی. برای مثال، مسیر اشتغال شغلی را توضیح می‌دهیم.

در زیر مجموعه اشتغال شغلی، دانشجویان بین‌المللی فارغ‌التحصیل از موسسات تحصیلات تکمیلی در این استان که به دنبال اشتغال طولانی مدت در یک شغل مورد تقاضا هستند، می‌توانند توسط استان معرفی شوند. اگر پیشنهاد شغلی معتبری از کافرمایان این استان دارید، می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی به MNPN مراجعه کنید.

لطفا توجه داشته باشید که اگر شما به عنوان دانشجو بین‌المللی در استان دیگری در کانادا تحصیل کرده باشید، ممکن است همچنان واجد شرایط درخواست از طریق جریان کارگر متخصص و ماهر این استان باشید.

کار مانیتوبا

جریان سرمایه‌گذار کسب و کار

با توجه به این جریان، استان مجاز به معرفی و جذب کارآفرینان واجد شرایط و سرمایه‌گذران تجاری است. این افراد، افرادی هستند که توانایی راه‌اندازی کسب و کار و مدیریت آن را دارند.

دو مسیر برای جریان سرمایه‌گذران کسب و کار وجود دارد.

  • مسیر کارآفرینی. برای متقاضیانی که مایل به راه‌اندازی، خرید مشاغل یا مایل به شریک شدن در یک تجارت موجود هستند.
  • مسیر سرمایه‌گذاری در مزرعه. برای متقاضیانی که مایل به راه‌اندازی و مدیریت مزرعه‌ای در این استان هستند.

 

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هشت =

مطالب مرتبط
thumbnail مهاجرت کاری به آمریکا
بی شک رسیدن به ویزای کشوری مانند آمریکا کار بسیار دشواری است. این موضوع تبدیل به رویایی دست نیافتنی شده و بسیاری بر این باور هستند که برای زندگی در آمریکا یا باید بسیار خوش شانس باشند یا بسیار ثروتمند. قطعا همه افراد جامعه ثروتمند نیستند.هم‌چنین همه، شانس برنده شدن در لاتاری را ندارند. اما...
ادامه مطلب
thumbnail برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک کانادا
معرفی استان نیوبرانزویک کانادا استان نیوبرانزویک یکی از استان‌های کشور کانادا است که توسط جنگل‌های فراوان پوشیده شده است و در ساحل اقیانوس اطلس واقع شده است. بیش از ۸۰ درصد از زمین‌های این استان، مناطق جنگلی تشکیل داده‌اند و محل زندگی حیواناتی مانند گوزن شمالی، خرس و سایر حیوانات است. اکثر اتباع خارجی که...
ادامه مطلب
thumbnail برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی کانادا
قلمروهای شمال غربی، سرزمینی واقع در کشور کانادا است، مانند هر استان دیگر کانادا. این قلمرو در شمال کانادا در شرق قلمرو یوکان، جنوب غربی قلمرو نوناووت و شمال استان‌های بریتیش کلمبیا، آلبرتا و ساسکاچوآن قرار دارد. مرکز این قلمرو، شهر یلونایف است. مساحت این قلمرو، ۱۱۴۰۸۳۵ کیلومتر مربع است. دریاچه گریت بر، بزرگ‌ترین دریاچه...
ادامه مطلب
تازه ها در سایت
thumbnail سفر به کانادا در شرایط کرونا
اکیداً توصیه می‌شود در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا هرگونه سفر غیر ضروری خارج از کانادا را لغو کرده یا به تعویق بیندازید. تفاوتی هم در این‌که کانادایی هستید یا از اتباع خارجی، وجود ندارد. اما در صورتی که شرایطی اضطراری دارید یا مجبور به این کار هستید، می‌بایست از قوانین وضع شده پیروی کنید. در...
ادامه مطلب
thumbnail تهیه رزومه کاری برای مهاجرت
اهمیت داشتن رزومه برای مهاجرت زمانی که صحبت از مهاجرت به کشوری دیگر و گرفتن یک موقعیت مهم شغلی یا تحصیلی به میان می‌آید، اهمیت داشتن یک رزومه خوب و قوی مشخص می‌شود. این مسئله در داخل ایران هم کاملا به همین شکل است ولی تاثیر آن در امر مهاجرت، بسیار قابل توجه است. به...
ادامه مطلب
thumbnail جاب آفر استان های آتلانتیک
مهاجرت به کانادا مهاجرت به کشوری دیگر و انتخاب روش مناسب انجام این کار، خصوصا برای افرادی که تامین آینده‌ی همسر و فرزندان‌شان از اصلی‌ترین دغدغه‌های آن‌هاست، تصمیمی مهم و سرنوشت‌ساز است. با توجه به این‌که مهاجرت از طریق کاری به دلیل درآمد زایی که برای فرد دارد، یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی است، معمولا...
ادامه مطلب