ساسکاچوآن یکی از استان‌های کانادا است که از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است. این استان داری دو شهر بزرگ رجینا و ساسکاتون است. مرکز این استان، شهر رجینا است. در این شهر موزه سلطنتی ساسکاچوآن، که نمایشگاهی از آثار بسیار قدیمی و تاریخ طبیعی مربوط به اولین مردمی که در کانادا وجود داشته‌اند، قرار دارد. هر ساله گردشگران فراوانی برای دیدن این نمایشگاه به کانادا سفر می‌کنند.

ساسکاچوآن در گذشته جمعیت کمی داشته است، اما کنون در حال پیشرفت و گسترش است. کشاورزی همراه با صنایع مربوط به نفت و گاز و معدن‌ها، بخش عمده اقتصاد این استان را تشکیل می‌دهند. تلاش‌هایی برای رشد در سایر بخش‌های اقتصادی نیز، در این استان صورت گرفته است. برای مثال در بخش تحقیقات عملی و فناوری، یک سنکرون در دانشگاه ساسکاچوآن در ساسکاتون ساخته شده است.

ساسکاچوآن کانادا

معرفی برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوآن (SINP)

برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوآن، یک برنامه مهاجرتی است که از مهاجران احتمالی با مهارت شغلی و تجربه کاری در زمینه‌هایی که استان به آن‌ها نیاز دارد،‌ حمایت می‌کند. متقاضیان تحت INP ساسکاچوآن یک گواهی نامزدی استانی دریافت می‌کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد برای دریافت اقامت دائم کانادا، اقدام کنند. این روند بسیار سریع است و از بسیاری از برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا، درخواست شما زودتر پردازش می‌شود.

چهار دسته اصلی برای مهاجرت به کانادا از طریق این برنامه مهاجرت استانی وجود دارد.

 • دسته‌بندی کارگران متخصص و ماهر بین‌المللی
 • دسته‌بندی تجربه کاری ساسکاچوآن
 • دسته‌بندی کارآفرینان
 • دسته‌بندی مالک و بهره بردار مزرعه

دسته‌بندی کارگران متخصص و ماهر بین‌المللی

در این دسته‌بندی، کارگان متخصص و ماهری که قصد دارند در استان ساسکاچوآن زندگی کنند،‌ می‌توانند برای دریافت نامزدی استانی، شرکت کنند. دواطلبان احتمالی باید معیارها و مهارت‌هایی را داشته باشند تا به کمک آن‌ها  بتوانند در این استان، مستقر شوند. از جمله توانایی‌ها و مهارت‌های لازم می‌توان از تحصیلات، تجربه کاری، مهارت و تخصص و تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی نام برد.

گروه کارگران متخصص و ماهر، خود به زیرمجموعه‌های زیر تقسیم می‌شود.

 • مشاغل پیشنهادی
 • مشاغل مورد تقاضا
 • اکسپرس انتری ساسکاچوآن

دسته‌بندی تجربه کاری ساسکاچوآن

این دسته‌بندی برای افراد خارجی است که در حال حاضر با مجوز کار معتبر در این استان مشغول کار و زندگی هستند و مایل به درخواست اقامت دائم از طریق INS ساسکاچوآن هستند.

این دسته‌بندی، خود شامل زیرمجموعه‌های زیر می‌شود:

 • کارگر ماهر که هم‌اکنون مجوز کار دارد.
 • کارگر نیمه ماهر کشاورز که هم‌اکنون مجوز کار دارد.
 • متخصصین سلامت
 • پروژه بخش مهمان نوازی
 • پروژه راننده کامیون
 • دآنش آموزان

دسته‌بندی کارآفرینان

این دسته‌بندی برای افرادی است که امیدوارند در استان ساسکاچوآن صاحب کسب و کاری شوند و آن را به طور مستمر اداره کنند. متقاضیان می‌بایستی نقش مدیریتی فعالی در تجارت داشته باشند. لطفا توجه داشته باشید که برنامه‌های تحت این گروه بر اساس سیستم ابراز علاقه (EOI)، هستند. سه مرحله منتهی به معرفی، به شرح زیر می‌باشد. داوطلبان اول باید ابراز علاقه خود را به INP ساسکاچوآن نشان دهند که علاقمند به مالکیت و اداره کسب و کاری در این استان هستند. ثانیا، در صورت موفقیت داوطلبان، بر اساس لیستی از نیازهای این استان، برای آن‌ها دعوت‌نامه ارسال خواهد شد. مرحله سوم کاملا ساده است، نامزدی استانی.

دسته‌بندی مالک و بهره بردار مزرعه

این دسته‌بندی برای داوطلبانی است که می‌خواهند برای خرید و اداره مزرعه‌ای در این استان، به استان ساسکاچوآن مهاجرت کنند. اگر سن متاقضی زیر ۴۰ سال باشد، می‌تواند تحت عنوان جریان کشاورز جوان برای مهاجرت به این استان اقدام کند. واجد شرایط بودن برای این جریان بر اساس ارزش ویژه موجود، سپرده قابل استرداد، بازدید اجباری از ساسکاچوآن، دانش و تجربه بهره‌برداری از مزرعه و یک پیشنهاد عملی برای کسب یک فرصت کشاورزی و تجاری است.

مهاجرت کشاورزی کانادا