اقامت دائم کانادا پس از تحصیل


گزینه های زیادی برای مهاجرت کانادا برای دانشجویانی که حداقل ۲ سال در یک برنامه در کانادا تحصیل می کنند وجود دارد. دانش آموزان با تجربه قبلی در کانادا برای کارفرمایان کانادایی جذابیت بیشتری دارند و به دلیل کیفیت عالی مدارس کانادایی ، کانادا مشتاق است دانشجویان خارجی را که از مؤسسات آموزشی آن فارغ التحصیل شده اند، حفظ کند.

درخواست هم برای موقت (کار و تحصیل) و هم برای اقامت دائم در کانادا امکان پذیر است، این امر به قصد دوگانه گفته می شود. قصد دوگانه به دانشجویان اجازه می دهد تا برای اقامت دائم درخواست کنند و در عین حال مجوز تحصیل موقت خود را نیز تأمین کنند. برای دانشجویان ، این امر کانادا را به مکانی جذاب تر برای مطالعه تبدیل می کند.

بسیاری از برنامه های مهاجرت اقامت دائم کانادا از متقاضیانی که ارتباطی با کانادا دارند ، یا با یک استان خاص ، تجربه کار در کانادا یا اعتبار تحصیلی کانادا برخوردار هستند. دانشجویان بین المللی کانادا اگر تصمیم بگیرند که دائماً مهاجرت به کانادا را انجام دهند از برخی یا تمام این مزایا بهره مند می شوند.

 لطفا توجه داشته باشید که دانشجویان بین المللی در کانادا باید اطمینان حاصل کنند که شرایط اجازه تحصیل خود را در تمام مدت اقامت خود رعایت می کنند. اگر دانشجویی شرایط اجازه تحصیل خود را نقض کند ، این می تواند برنامه های مهاجرت آینده را به خطر بیندازد.

بسیاری از برنامه های مهاجرت به کانادا به تجربه کاری ماهر معینی نیاز دارند ، که ممکن است دانشجویان بین المللی را با ضرر مواجه کند. با این حال ، اکثر فارغ التحصیلان دانشجویی بین المللی در کانادا مجاز به درخواست اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی هستند که به آنها اجازه می دهد در کانادا کار کنند و از این تجربه کاری ارزشمند برخوردار شوند.

کلاس تجربه کانادا

برنامه از طریق سیستم مهاجرت Express Entry ، برنامه کلاس تجربه کانادا (CEC) یکی از سریعترین راهها برای اخذ اقامت دائم کانادا است. در حالی که موارد وسیعی از عوامل واجد شرایط بودن برای این برنامه از جمله سن ، مهارت زبان ، و سطح تحصیلات وجود دارد ، یک مورد متمایز این است که متقاضیان ثابت کنند که حداقل ۱۲ ماه تجربه کار مداوم ، تمام وقت و ماهر در کانادا را دارند. سه سال گذشته یا مبلغ معادل آن در تجربه پاره وقت.

 هنگامی که یک دانشجوی بین المللی این سطح از تجربه کاری را بدست آورد ، CEC ممکن است به گزینه ای عالی برای مهاجرت تبدیل شود. سیستم ورود به کانادا زمان پردازش سریع تری را برای برنامه های اقامت دائمی فراهم می کند. براساس این سیستم ، متقاضیان در یک سیستم مبتنی بر امتیاز قرار می گیرند که بالاترین رتبه ها از کاندیداها برای درخواست اقامت دائم دعوت می شوند.

 

برنامه کارگر ماهر فدرال

این برنامه که از طریق سیستم مهاجرت اکسپرس ورود به سیستم انجام می شود ، ممکن است گزینه ای برای برخی از فارغ التحصیلان دانشجویی بین المللی باشد. بر خلاف کلاس Experience Class (CEC) کانادا ، FSW نیازی به داشتن تجربه کار در کانادا به شخصی ندارد ، بنابراین این گزینه مناسب برای فارغ التحصیلان دانشجویی بین المللی است که قبلاً در خارج از کشور تجربه کار ماهرانه ای کسب کرده اند.

لازم به ذکر است که برنامه FSW مستلزم این است که متقاضیان ثابت کنند که حداقل ۱۲ ماه تجربه کار تمام وقت ، مستمر ، ماهر ، در هر کشوری تکمیل شده یا مبلغ معادل آن در تجربه پاره وقت دارند. برای دانشجویان بین المللی که هرگز وارد نیروی کار نشده اند ، این برنامه گزینه ای نخواهد بود.

 

برنامه های نامزد استان

هر یک از استانها و سرزمین های کانادا برنامه های مهاجرتی خود را اجرا می کنند ، به نام برنامه های نامزدی استانی (PNP). هر PNP متفاوت عمل می کند ، زیرا آنها برای تأمین نیازهای آن استان یا قلمرو خاص طراحی شده اند.

 بسیاری از PNP ها به متقاضیانی که نوعی ارتباط با استان دارند ، ترجیح می دهند ، از جمله مطالعات قبلی که در استان انجام شده و تجربه کاری به دست آمده در استان مربوطه. بسته به استان که یک دانشجوی بین المللی برنامه تحصیل خود را تمام کرده است ، ممکن است واجد شرایط درخواست PNP در آن استان باشد.

 

اقامت دائم بعد از تأسیس

فارغ التحصیل شدن بین المللی از کانادا ، یک مزیت بی نظیر برای درخواست اقامت دائم کانادا است. داشتن مدرک تحصیلی در کانادا در گروههای مختلف مهاجرت فدرال و استانی گزینه های بیشتری به شما می دهد. همچنین ، دولت با اعطای امتیاز مهاجرت بیشتر یا ارائه دسته بندی تسریع شده ویژه برنامه مهاجرت ، به دانشجویان انگیزه می دهد.

امتیاز دهید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


8 + هفت =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید