اخذ اقامت دائم استرالیا


Get-Premanently-australian-visa-text

از رایج‌ترین راه‌های اخذ اقامت دائم استرالیا، ویزاهای مهارتی هستند. انواع مختلفی از ویزاهای مهارتی وجود دارند و انتخاب هر کدام به حرفه‌ای که در آن تخصص دارید، بستگی دارد. بعضی از این ویزاها نیاز به مهارت در زبان انگلیسی، داشتن سلامتی جسمی از نظر مراکز بهداشتی استرالیا و یا داشتن شغل یا حرفه‌ای مطابق با تخصص متقاضی دارد. برای درخواست هر نوع ویزایی باید از طریق وب‌سایت وزارت امور خارجه استرالیا اقدام کنید. بعضی از ویزاهایی که بیش‌تر برای اخذ اقامت دائم استرالیا مورد استفاده قرار می‌گیرند را در ادامه بررسی ‌می‌کنیم.

انواع ویزاهای مهارتی

این سه نوع ویزای ساب‌کلاس از رایج‌ترین ویزاها برای اخذ اقامت دائم استرالیا هستند. حال درباره‌ی هر کدام توضیحاتی ارائه می‌دهیم.

ویزای ۱۸۹

ویزای اقامت مستقل استرالیا برای متقاضیانی مناسب است که کارفرما، ایالتی در استرالیا و عضوی از خانواده، آن‌ها را حمایت نمی‌کنند. فردی که ویزای ۱۸۹ را دارد، می‌تواند به صورت دائم در همه‌ی شهرهای استرالیا زندگی و کار کند. همچنین متقاضی می‌تواند برای اخذ اقامت اعضای خانواده‌ی خود هم درخواست بفرستد. برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای ۱۸۹، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

Australia-1

ویزای ۱۹۰

این ویزا برای افرادی مناسب است که مهارت و تخصص آن‌ها ارزیابی شده باشد و از طرف یک آژانس دولتی یا یک ایالت در استرالیا برای کار انتخاب شده باشند، درواقع این ایالت حامی مالی متقاضی می‌شود. با اخذ این ویزا متقاضی به عنوان شهروند استرالیا محسوب می‌شود و می‌تواند در این کشور به صورت دائمی زندگی و کار کند. برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای ۱۹۰ متقاضیان باید حداقل ۶۰ امتیاز در آزمون رتبه‌بندی کسب کنند و یکی از اعضای خانواده که در استرالیا زندیی می‌کند و یا یکی از ایالت‌های استرالیا حامی مالی او شود. ویزای ۱۹۰ افراد دارای تخصص را در فهرست مشاغل تخصصی قرار می‌دهد، سپس افراد با توجه به مهارت‌های مورد نیاز استخدام می‌شوند. البته متقاضیان باید شغلی را انتخاب کنند که در فهرست مشاغل تخصصی مورد نیاز موجود باشد. علاوه بر این متقاضی باید کم‌تر از ۵۰ سال سن داشته باشد.

Australia-3

ویزای ۴۸۹

برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق این نوع ویزا باید امتیاز لازم را در آزمون رتبه‌بندی کسب کنید. می‌توانید هم در داخل و هم در خارج از کشور در آزمون رتبه‌بندی شرکت کنید. ویزای ۴۸۹ یک نوع ویزای حمایتی است و متقاضیان باید یک اسپانسر مانند یکی از اعضای خانواده که در استرالیا زندگی می‌کند و واجد شرایط است، داشته باشند. این اسپانسر در مرحله‌ی بعد برای متقاضی دعوت‌نامه می‌فرستد. شرایط کلی اخذ ویزای ۴۸۹ به شرح زیر است:

جمع‌بندی

اخذ ویزاهای مهارتی از پرطرفدارترین روش‌های اخذ اقامت دائم استرالیا محسوب می‌شوند. مزیت این ویزاها این است که متقاضی به صورت مستقیم اقامت دائم استرالیا را دریافت کرده و می‌تواند در شغلی که به تخصص و مهارتش مربوط است مشغول به کار شود. تمام مراحل ارسال درخواست برای اخذ ویزا هم به صورت آنلاین انجام می شود.

امتیاز دهید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


هجده − هفده =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید