ویزای تحصیلی کانادا

امتیازات مهاجرت خود را به رایگان محاسبه کنید:

شروع ارزیابی رایگان

تحصیل یکی از اولویت های مهم و اساسی در دولت کانادا می باشد. کانادا به عنوان یک کشور توسعه یافته, یکی از با کیفیت ترین سیستم اموزشی دنیا را ارائه می دهد.

تحصیل در مدارس کانادا 

تحصیل در برخی از استان های کانادا با برخی از استان های دیگرش متفاوت است اما به طور کلی مردم کانادا  بایستی تا ۱۶ سالکی به مدرسه بروند. سیستم تحصل در مدارس این کشور را میتوان به ۴ قسمت تقسیم کرد. ۱- پیش دبستانی: کودکان ۴ تا پنج ساله میتواند در این مقطع به تحصیل بپردازند. استان های نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا این مقطع اجباری است ولی در دیگر استان های کانادا اختیاری می باشد. ۲- ابتدایی: تحصیل در مقطع ابتدایی در کانادا اجباری است و شامل کودکان ۶ تا ۱۲ سال می شود. دبیرستان: طبق قانون کشور کانادا دانش آموزان بایستی تا ۱۶ سالگی در این مقطع به تحصیل بپردازند اما در استان های نیوبرانزویک و آنتاریو این قانون به ۱۸ سال تغییر یافته است.

تحصیل در کانادا و کالج های کانادا

کالج ها و دانشگاه های کانادا از جایگاه بسیار بالایی در میان داشگاه های دیگر در سراسر جهان برخوردارند. از مشهورترین استانهای کانادا برای دانشجویان بین المللی میتوان از انتاریو ، بریتیش کلمبیا و کبک نام برد که بسیاری از دانشگاه های برتر کانادا در آن ها قرار دارد.

تحصیل در کانادا و تحصیل در مقطع لیسانس 

تحصیل دراین مقطع در کشور کانادا بین سه تا ۴ سال  بسته به رشته  و دانشگاه آن زمان میبرد. به علاوه بایستی عنوان کرد تحصیل در این مقطع نیازمند داشتن مدرک آیتلس یا تافل یا معادل آن می باشد. این مطلب در مقاطع فوق لیسانس و دکتری هم صدق می کند.

تحصیل در کانادا و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 

تحصیل در این مقطع بسته به استان و رشته تحصیلی و دانشگاه, بین یک تا سه سال به طول می انجامد. کانادا برای دانشجویانی که به دنبال کشوری ممتاز برای تحصیل در این مقطع تحصیلی هستند ، بسیار حائز اهمیت است.

تحصیل در کانادا و تحصیل در مقطع دکترا 

طول دوره دکتری در کشور کانادا بین ۴ تا ۶ سال می باشد. شرایط تحصیل در کانادا در مقطع دکترا بین دانشگاه ها و دوره ها متفاوت است ، اما شما به طور کلی به موارد زیر نیاز دارید:

تحصیل در کانادا و تحصیل در مقطع فوق دکترا Postdoc

در کشوری مانند کانادا فقط میتوان به مدت پنج سال محقق پسا دکتری بود. متوسط حقوق Postdoc در کانادا ۵۰ هزار دلار در سال یا ۲۵.۶۴ دلار در ساعت است.

هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در کانادا

در مقایسه با بسیاری از کشورها ، تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است هزینه شهریه دانشگاه مبلغی بین ۲۰ هزار دلار تا ۳۰ هزار دلار کانادا در سال می باشد (در صورت نداشتن بورسیه و کمک های هزینه های تحصیلی). هزینه های زندگی مانند غذا, مسکن و سایر موارد دیگر بسته به محل زندگی حدود ۱۵ هزار دلار کانادا است.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا دانشجویی کانادا

مدارک زیر جهت اخذ ویزای دانشجویی لازم می باشد: ۱. مدرک پذیرش در دانشگاه های کانادا ۲. مدارک شناسایی فرد ۳. گواهی صورت حساب بانکی ۳. مدارک مالی ۴. ارائه مدارک آزمون های مربوطه از قبیل IELTS  و  TOEFL 5. گواهی عدم سو پیشینه ۶. رزومه شغلی و تحصیلی ۷. کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی ۸. مدارک تحصیلی و ریزنمرات

کار دانشجویی و کار پس از تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی برای برخورداری از شرایط کار حین تحصیل  به صورت تمام وقت یا پاره وقت می بایست در یکی از دانشگاه های معتبر این کشور ثبت نام کرده باشند. به منظور کار در کانادا بعد از فارق التحصیلی نیازمند مجوز کار می باشید. تجربه و مهارتی که شما در حین کار کسب می کنید میتواند شما را واجد شرایط گرفتن اقامت دائم در این کشور کند.

 شرایط اخذ تابعیت پس از تحصیل در کانادا

کشور کانادا برنامه ای مختلفی را برای اخذ تابعیت این کشور در نظر گرفته است که از میان آن ها میتوان به اقامت از طریق کار, سرمایه گذاری, از طریق تولد فرزند, ازدواج و پناهندگی اشاره داشت که هر کدام شرایط خاص خود را می طلبد.

ویزا همراه دانشجو برای تحصیل در کانادا

ویزای همراه دانشجو به ویزایی گفته می شود که به فردی که به همراه دانشجویی که جهت تحصیل به کانادا می رود, داده می شود. شخص همراه بایستی ثابت کند که تمکن مالی کافی برای فراهم نمودن هزینه های زندگی خود در این کشور را دارا می باشد. به علاوه دولت کانادا امکان تحصیل و کار در طول مدت اقامت در کانادا را برای فرد همراه فراهم کرده است.

دانشگاههای برتر کانادا

تحصیل در دانشگاه های کانادا امکان برخورداری از خدمات آموزشی تراز اول را برای دانشجویان فراهم میکند. از میان دانشگاه های برتر کانادا می توان به دانشگاه تورنتو, بریتیش کلمبیا, واترلو, مک گیل, سایمون فریزر و …. اشاره داشت.

کالجهای برتر کانادا 

کالج ها در کانادا را می توان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم کرد. کالج های شریدان, سنکا, سنتنیال, کانستوگا و لمبتون از معتبرین کالج های کشور کانادا می باشند.

امتحان زبان دولینگو برای پذیرش دانشجویی در کانادا

این آزمون  یه تست بین المللی است که به صورت آنلاین برگزار می شود و زمان آن ۶۰ دقیقه است و اکنون در حال پیشی گرفتن از دیگر آزمون های معتبر زبان مانند تافل و ایلتس می باشد که یکی از ضروریات مهم برای اخذ پذیرش در دانشگاه ها و کالج های کانادا می باشد.

تحصیل در مناطق آتلانتیک کانادا 

از آنجا که مناطق آتلانتیک کانادا با افزایش سن و کمبود جمعیت روبه رو است, بنابراین از شرایط ویژه ای برای تحصیل مانند پایین بودن هزینه های مسکن و تحصیل نسبت به دیگر مناطق کانادا, اخذ سریع پذیرش تحصیلی و دادن اقامت دائم پس از تحصیل به این افراد به دلیل نیاز این مناطق بر خوردار می باشد.

اقامت پس از تحصیل در مناطق آتلانتیک کانادا

اقامت از طریق تحصیل و کار یکی از بهترین روش ها جهت اخذ اقامت در این کشور توسعه یافته می باشد. به همین دلیل اکنون بیشتر دانشجویان به دنبال اخذ اقامت از این طریق می باشند که این به معنی افزایش ۲۰ درصدی تعداد دانشجویان مناطق آتلانتیک می باشد.

تحصیل در مناطق تعیین شده شمالی کانادا و اقامت پس از تحصیل در این مناطق 

برنامه ی RNIP (مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی کانادا) توسط دولت این کشور از سال ۲۰۲۰ به صورت آزمایشی کار خود را آغاز کرد. هدف از اجرای این برنامه فراهم آوردن امکان رشد اقتصاد محلی توسط مهاجران با مشاغلی مانند پزشکی, مهندسی, دندانپرشکی, منشی و غصابی و هر شغل مورد نیاز دیگر این مناطق کم جمعیت می باشد. از مزایای مهم این برنامه می توان به گرفتن اقامت دائم پس از یک دوره کوتاه  مدت و گرفتن دستمزد خوب اشاره کرد.

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید