کشور پرتغال


کشور پرتغال

کشور پرتغال به عنوان یکی از کشورهای اروپایی که آب و هوای معتدل و حدود ۳۰۰۰ ساعت آفتاب در سال دارد، چیزی حدود ۸۵۰ کیلومتر ساحل با شکوه دارد که به وسیله اقیانوس اطلس احاطه شده است. همین مسائل پرتغال را به مقصد مناسبی برای زندگی و گذراندن تعطیلات تبدیل کرده است. شرایط جذاب دیگری هم وجود دارد که این کشور را به مقصدی برای مهاجرت افراد بسیاری از سرتاسر دنیا تبدیل کرده است. اگر از آن دست افرادی هستید که علاقه دارید به کشور پرتغال سفر یا مهاجرت کنید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

کشور پرتغال

پرتغال به عنوان یکی از کشورهای اروپایی با مناظر زیبا و جذابی که دارد، میراث فرهنگی منحصر به فرد و همچنین تفریحات متنوع، صاحب قدیمی ترین مرزهای اروپا است. پرتغال را می توان محل ترکیب و تلاقی سنت و مدرنیته در هماهنگی کامل با هم دانست. غذاهای عالی، نوشیدنی های خاص و خوب و مردم مهمان نواز این کشور، آن را به بهشتی برای ​​مهاجران و توریست ها تبدیل کرده است. پرتغال که بازدید کنندگان بسیاری را از گوشه گوشه جهان به سمت خود جذب کرده است، حدود چند ساعت تا دیگر کشورهای اروپایی فاصله دارد. این کشور در انتهای جنوب غربی اروپا قرار گرفته است.

کشور پرتغال حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و بیشتر تراکم جمعیت مربوط به شهر لیسبون است که حدود ۱.۹ میلیون نفر می باشد. دومین شهر بزرگ پرتغال اوپورتو نام دارد و در شمال واقع شده است. به صورت کلی بیشتر جمعیت در مناطق ساحلی کشور زندگی می کنند تا در مناطق داخلی.

بیشتر مردم کشور پرتغال کاتولیک هستند، ولی به دلیل این که قانون اساسی پرتغال به نحوی است که آزادی مذهبی وجود دارد، بعضی از مردم، ادیان مختلف دیگری نیز دارند.

زبان اصلی مردم کشور پرتغال، پرتغالی است ولی در بخش های گسترده ای، مردم به زبان های انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی نیز صحبت می کنند. کشورهای زیادی در سرتاسر جهان هستند که به زبان پرتغالی صحبت می کنند. به عنوان مثال در آفریقا، کشورهای آنگولا، کیپ ورد، گینه بیسائو، موزامبیک و سائو تومه پرنسیپ؛ در آمریکای جنوبی کشور برزیل؛ در قاره آسیا کشور تیمور شرقی، که جوان ترین کشور جهاناست به این زبان صحبت می کنند. جالب است بدانید در منطقه اداری ویژه ماکائو چین، زبان رسمی پرتغالی است.

جغرافیای پرتغال

از نظر جغرافیایی کشور پرتغال در بخش جنوب غربی اروپا واقع شده است و شامل آزور در اقیانوس اطلس و مجمع الجزایر مادیرا می باشد. مساحت کل سرزمین اصلی پرتغال ۸۸۸۸۹ کیلومتر مربع است. عرض کشور پرتغال ۲۱۸ کیلومتر و طول آن ۵۶۱ کیلومتر است. خط ساحلی اقیانوس اطلس ۸۳۲ کیلومتر است و ۱۲۱۵ کیلومتر مرز مشترک با کشور اسپانیا دارد.

آب و هوا

به صورت چشم گیری، در مناطق مختلف کشور پرتغال، آب و هوا متفاوت است و این به دلیل تسکین، عرض جغرافیایی و نزدیکی به دریا است می تواند باشد. برخی مناطق مانند آلگاروه آب و هوایی معتدل دارند. در بخش های داخلی کشور که به اسپانیا نزدیک تر است، منطقه Porto e Norte و منطقه Centro، زمستان ها در مقایسهخ با دیگر مناطق سرد تر است. در مناطق داخلی (Trás-os-Montes در شمال شرقی پرتغال و Alentejo) تابستان ها گرم و خشک است. روزهای پاییزی بیشتر گرم و آفتابی هستند. و به صورت کلی می توان گفت کشور پرتغال آب و هوایی معتدل دارد.

شهرهای مهم پرتغال

کشور پرتغال شهرهای زیادی دارد که مراکز اصلی سیاست، هنر، آموزش و تجارت هستند. این شهرها به دلیل تجارت، اقتصاد و گردشگری در کشورهای اروپای غربی نفوذ زیادی دارند. مهم ترین شهرهای پرتغال عبارت اند از لیسبون، آمادورا، پورتو و براگا.

لیسبون

شهر لیسبون پایتخت کشور پرتغال و مرکز تجاری این کشور است. این شهر نزدیک به ۵۶۵۰۰۰ نفر جمعیت دارد. لیسبون در واقع بخشی از شبه جزیره ایبری، در نزدیکی اقیانوس اطلس و رودخانه تاگوس است. این شهر نمای زیبایی از ساختمان هایی از امپراتوری روم و حکومت مورها را به نمایش می گذارد. از نظر نظامی، لیسبون دروازه مهمی به بنادر و خطوط کشتیرانی اقیانوس اطلس است. این شهر اکنون منبعی تأثیر گذار برای رویدادهای مربوط به اتحادیه اروپا است.

آمادورا

آمادورا یکی از شهرهای بزرگ پرتغال و در واقع بخشی از منطقه شهری لیسبون است. آمادورا یکی از پر جمعیت ترین شهر های پرتغال نیز به حساب می آید که با شهر لیسبون مترو، اتوبوس و وسایل حمل و نقل عمومی مشترک دارد. آمادورا به عنوان محلی شلوغ، حومه مسکونی اصلی لیسبون است. بسیاری از مهاجران آفریقایی که از کشور هایی مانند آنگولا و کیپ ورد به پرتغال آماده اند، در آمادورا زندگی می کنند.

پورتو

دومین شهر بزرگ پرتغال با ۲۲۰ هزار نفر نفر جمعیت، پورتو نام دارد. تاریخ این شهر به نوعی به امپراتوری روم مرتبط می شود و مکان های تاریخی بسیار زیادی را می توانید در آن ببینید. شهر پورتو مکان عروسی جان اول پرتغالی و فیلیپا از لنکستر بود. امروزه پورتو یک مقصد محبوب برای توریست ها و همین طور دانش پژوهان است.

براگا

سومین شهر بزرگ پرتغال براگا نام دارد و در بخش شمال غربی پرتغال واقع شده است. تقریباً ۱۷۵۰۰۰ نفر در براگا زندگی می کنند. از نظر اهمیت مذهبی، براگا بخش مهمی از تاریخ کلیسای کاتولیک و ایمان مسیحی در پرتغال است و می توان گفت براگا خانه قدیمی ترین اسقف نشینی در پرتغال است.

 

 

 

 

 

 


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


هفده + 12 =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید