اگر می‌خواهید دوره‌ی پست‌داک خود را بگذرانید و هنوز درباره‌ی دانشگاه مقصدتان مطمئن نیستید، شاید بعد از خواندن این مقاله نروژ را در اولویت های خود قرار دهید.

بعد از گرفتن مدرک دکتری،بسیاری از محققان پست‌داک را ادامه می‌دهند. پست‌داک ادامه‌ی تربیت یک محقق است که موجب متخصص شدن فرد در یک فیلد اختصاصی می‌شود.ممکن است که از آنها مسئولیت تدریس نیز درخواست شود. پست‌داک در نروژ معمولاً دو تا چهار سال طول می‌کشد.

درآمد پست‌داک در نروژ به‌طور معمول ۵۹  تا ۵۵.۲۰۰ NOK در سال است.

تحصیل نروژ

تحصیل در نروژ

باوجود کوچک بودن کشور نروژ، دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور آموزش با کیفیتی را ارائه می‌دهند که برای دانشجویان و متقاضیان بین‌المللی نیز سودمند است. تحصیل در نروژ باعث ارتقای موقعیت‌های شغلی شما در داخل و خارج از کشور خواهد شد. برخی از دوره‌های تحصیلی در برخی از مقاطع به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند. دوره‌های انگلیسی متعددی در طول ترم‌ها برگزار می‌شود. دانشجویان غیر انگلیسی زبان می‌توانند ببینند که در طول تحصیل در نروژ مهارت‌های زبان انگلیسی‌شان تقویت پیدا خواهدکرد.داشتن سطح بالای انگلیسی می‌تواند هم زندگی و هم تحصیل را در جامعه‌ی نروژ آسان‌تر کند.

علاوه‌بر همه‌ی این‌ها طبیعت زیبای نروژ شاید باعث شود شما برای ادامه‌ی سایر مقاطع تحصیلی خود در نروژ بمانید! شفق‌های قطبی،کوهستان‌ها و جنگل‌ها،آفتاب نیمه‌شبی،فلات زیبا می‌توانند روح شما را جلا بدهند.

سه موقعیت شغلی آکادمیک در نروژ برای پست‌داک وجود دارد: مسیر حرفه‌ای تحقیق،مسیر حرفه‌ای تدریس و مسیر حرفه‌ای تدریس و تحقیق. مسیر تحقیقی در مؤسسات پژوهشی به‌کار گرفته می‌شود. درحالی‌که مسیر تدریس اغلب در کالج‌های حرفه‌ای یا دانشگاه‌های جدید به‌کار گرفته‌می‌شود.مسیر تحقیق و تدریس نیز در دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برخی از موقعیت‌های پست‌داک در نروژ:

 • مؤسسه‌ی Clinical Medicine

ددلاین:۸ دسامبر ۲۰۲۰

 • دپارتمان Philosophy Classics History of Art and Ideas

ددلاین:۳۰ نوامبر ۲۰۲۰

 • Rosseland Center for Solar Physics (ROCS)

ددلاین:۳۰ نوامبر ۲۰۲۰

 • دپارتمان Technology System

ددلاین:۱۵ دسامبر ۲۰۲۰

 • دپارتمان Sociology and Human Geography

ددلاین:۳ دسامبر ۲۰۲۰

 • TIK Center for Technology Innovation and Culture

ددلاین:۶ دسامبر ۲۰۲۰

 • Centre for Molecular Medicine Norway

ددلاین:۱۶ ژانویه ۲۰۲۱

 • مؤسسه Health and Society

ددلاین:۴ ژانویه ۲۰۲۱

 • مؤسسه Theoretical Astrophysics

ددلاین:۱۵ دسامبر ۲۰۲۰

 • مؤسسه Clinical Medicine

ددلاین:۹ دسامبر ۲۰۲۰

 • دپارتمان Information

ددلاین:۱۵ دسامبر ۲۰۲۰

 • دپارتمان Political Sciences

ددلاین:۵ ژانویه ۲۰۲۱

دانشگاه تکنولوژی نروژدانشگاه علم و تکنولوژی نروژ:

Norwegian University of Science and Technology  در سال ۱۷۶۰ تأسیس شده‌است.این دانشگاه بزرگترین دانشگاه نروژ است و در زمینه‌ی آموزش و تحقیقات تکنولوژی و مهندسی بزرگترین مرکز ملی در نروژ به‌‌شمار می‌رود.

چرا این دانشگاه؟دانشجویان علاقه‌مند به تحقیق گزینه های بسیاری را در نروژ خواهندداشت. با پیوستن به این دانشگاه ،داوطلبان فرصت این را خواهندداشت که موقعیت شغلی خود را به‌عنوان جزئی از یک تیم تحقیقاتی جهانی بهبود ببخشند.

کشورهای واجد شرایط:همه‌ی ملیت‌ها

چگونه برای دانشگاه های نروژ اپلای کنیم؟

همه‌ی داوطلبان علاقه‌مند درخواست خود را برای پذیزش در مقطع پست‌داک به دانشگاه ارائه می‌دهند.

مدارک اپلای:تاریخچه‌ی مختصری از زندگی،گواهی تحصیلی(مقطع کارشناسی و PHD)،لیست کامل انتشارات،پرینت جداگانه از مدارک پیوست،مدرک زبان انگلیسی (برای مثال ILETS یا TOEFL)

مزایا:دانشگاه علم و تکنولوژی نروژ درآمد ۵۲۳.۲۰۰ تا ۷۴۱.۳۰۰ NOK را باتوجه به شرایط و صلاحیت‌ها فراهم می‌کند.

در نهایت امیدواریم با اطلاعاتی که نروژ و دوره‌های پست‌داک در آن کسب کرده‌اید،بهترین تصمیم را برای سپری کردن تحصیلات خود گرفته باشید.