thumbnail

پست داک در نروژ

12 ژانویه 2021، 23:39

اگر می‌خواهید دوره‌ی پست‌داک خود را بگذرانید و هنوز درباره‌ی دانشگاه مقصدتان مطمئن نیستید، شاید بعد از خواندن این مقاله نروژ را در اولویت های خود قرار دهید.

بعد از گرفتن مدرک دکتری،بسیاری از محققان پست‌داک را ادامه می‌دهند. پست‌داک ادامه‌ی تربیت یک محقق است که موجب متخصص شدن فرد در یک فیلد اختصاصی می‌شود.ممکن است که از آنها مسئولیت تدریس نیز درخواست شود. پست‌داک در نروژ معمولاً دو تا چهار سال طول می‌کشد.

درآمد پست‌داک در نروژ به‌طور معمول ۵۹  تا ۵۵.۲۰۰ NOK در سال است.

تحصیل نروژ

تحصیل در نروژ

باوجود کوچک بودن کشور نروژ، دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور آموزش با کیفیتی را ارائه می‌دهند که برای دانشجویان و متقاضیان بین‌المللی نیز سودمند است. تحصیل در نروژ باعث ارتقای موقعیت‌های شغلی شما در داخل و خارج از کشور خواهد شد. برخی از دوره‌های تحصیلی در برخی از مقاطع به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند. دوره‌های انگلیسی متعددی در طول ترم‌ها برگزار می‌شود. دانشجویان غیر انگلیسی زبان می‌توانند ببینند که در طول تحصیل در نروژ مهارت‌های زبان انگلیسی‌شان تقویت پیدا خواهدکرد.داشتن سطح بالای انگلیسی می‌تواند هم زندگی و هم تحصیل را در جامعه‌ی نروژ آسان‌تر کند.

علاوه‌بر همه‌ی این‌ها طبیعت زیبای نروژ شاید باعث شود شما برای ادامه‌ی سایر مقاطع تحصیلی خود در نروژ بمانید! شفق‌های قطبی،کوهستان‌ها و جنگل‌ها،آفتاب نیمه‌شبی،فلات زیبا می‌توانند روح شما را جلا بدهند.

سه موقعیت شغلی آکادمیک در نروژ برای پست‌داک وجود دارد: مسیر حرفه‌ای تحقیق،مسیر حرفه‌ای تدریس و مسیر حرفه‌ای تدریس و تحقیق. مسیر تحقیقی در مؤسسات پژوهشی به‌کار گرفته می‌شود. درحالی‌که مسیر تدریس اغلب در کالج‌های حرفه‌ای یا دانشگاه‌های جدید به‌کار گرفته‌می‌شود.مسیر تحقیق و تدریس نیز در دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برخی از موقعیت‌های پست‌داک در نروژ:

 • مؤسسه‌ی Clinical Medicine

ددلاین:۸ دسامبر ۲۰۲۰

 • دپارتمان Philosophy Classics History of Art and Ideas

ددلاین:۳۰ نوامبر ۲۰۲۰

 • Rosseland Center for Solar Physics (ROCS)

ددلاین:۳۰ نوامبر ۲۰۲۰

 • دپارتمان Technology System

ددلاین:۱۵ دسامبر ۲۰۲۰

 • دپارتمان Sociology and Human Geography

ددلاین:۳ دسامبر ۲۰۲۰

 • TIK Center for Technology Innovation and Culture

ددلاین:۶ دسامبر ۲۰۲۰

 • Centre for Molecular Medicine Norway

ددلاین:۱۶ ژانویه ۲۰۲۱

 • مؤسسه Health and Society

ددلاین:۴ ژانویه ۲۰۲۱

 • مؤسسه Theoretical Astrophysics

ددلاین:۱۵ دسامبر ۲۰۲۰

 • مؤسسه Clinical Medicine

ددلاین:۹ دسامبر ۲۰۲۰

 • دپارتمان Information

ددلاین:۱۵ دسامبر ۲۰۲۰

 • دپارتمان Political Sciences

ددلاین:۵ ژانویه ۲۰۲۱

دانشگاه تکنولوژی نروژدانشگاه علم و تکنولوژی نروژ:

Norwegian University of Science and Technology  در سال ۱۷۶۰ تأسیس شده‌است.این دانشگاه بزرگترین دانشگاه نروژ است و در زمینه‌ی آموزش و تحقیقات تکنولوژی و مهندسی بزرگترین مرکز ملی در نروژ به‌‌شمار می‌رود.

چرا این دانشگاه؟دانشجویان علاقه‌مند به تحقیق گزینه های بسیاری را در نروژ خواهندداشت. با پیوستن به این دانشگاه ،داوطلبان فرصت این را خواهندداشت که موقعیت شغلی خود را به‌عنوان جزئی از یک تیم تحقیقاتی جهانی بهبود ببخشند.

کشورهای واجد شرایط:همه‌ی ملیت‌ها

چگونه برای دانشگاه های نروژ اپلای کنیم؟

همه‌ی داوطلبان علاقه‌مند درخواست خود را برای پذیزش در مقطع پست‌داک به دانشگاه ارائه می‌دهند.

مدارک اپلای:تاریخچه‌ی مختصری از زندگی،گواهی تحصیلی(مقطع کارشناسی و PHD)،لیست کامل انتشارات،پرینت جداگانه از مدارک پیوست،مدرک زبان انگلیسی (برای مثال ILETS یا TOEFL)

مزایا:دانشگاه علم و تکنولوژی نروژ درآمد ۵۲۳.۲۰۰ تا ۷۴۱.۳۰۰ NOK را باتوجه به شرایط و صلاحیت‌ها فراهم می‌کند.

در نهایت امیدواریم با اطلاعاتی که نروژ و دوره‌های پست‌داک در آن کسب کرده‌اید،بهترین تصمیم را برای سپری کردن تحصیلات خود گرفته باشید.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

مطالب مرتبط
thumbnail پست داک در کره جنوبی
آیا شما به ادامه‌ی تحصیل در کره‌ی جنوبی می‌اندیشید؟ اگر جوابتان مثبت است،این مقاله برای شماست. در اینجا سعی داریم تا اطلاعاتی درباره‌ی تحصیل در کره‌ی جنوبی در مقطع Postdoc  در اختیار شما قرار دهیم. چرا تحصیل در کره‌ی جنوبی؟ در طول ده سال گذشته،کره تبدیل به یکی از محبوب‌ترین کشورهای آسیایی برای تحصیل دانشجویان...
ادامه مطلب
thumbnail پست داک در دانمارک
اگر از علاقه‌مندان به گذراندن دوره‌ی پست‌داک هستید شاید به تحصیل در اروپا و کشور دانمارک فکر کرده‌باشید. در این مطلب سعی داریم تا شما را با زوایای مختلف گذراندن دوره‌ی پست‌داک در دانمارک آشنا کنیم. چرا تحصیل در دانمارک؟ ممکن است این دلایل باعث شوند برای تحصیل در دانمارک ترغیب شوید! شما بخشی از...
ادامه مطلب
thumbnail پست داک در آلمان
آیا شما علاقه‌مند به گذراندن دوره‌ی تحقیق یا پست‌داک در آلمان هستید؟اگر بله به جای درستی آمده‌اید. در اینجا شما اطلاعات بسیاری را درباره‌ی جاهایی مختلفی که در آلمان می‌توانید به کار و تحقیق بپردازید و فرصت‌های علمی و تحقیقی که ممکن است به شما پیشنهاد شود،پیدا خواهید‌کرد. مقطع پست‌داک در آلمان: بعد از گرفتن...
ادامه مطلب
تازه ها در سایت
thumbnail سفر به کانادا در شرایط کرونا
اکیداً توصیه می‌شود در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا هرگونه سفر غیر ضروری خارج از کانادا را لغو کرده یا به تعویق بیندازید. تفاوتی هم در این‌که کانادایی هستید یا از اتباع خارجی، وجود ندارد. اما در صورتی که شرایطی اضطراری دارید یا مجبور به این کار هستید، می‌بایست از قوانین وضع شده پیروی کنید. در...
ادامه مطلب
thumbnail تهیه رزومه کاری برای مهاجرت
اهمیت داشتن رزومه برای مهاجرت زمانی که صحبت از مهاجرت به کشوری دیگر و گرفتن یک موقعیت مهم شغلی یا تحصیلی به میان می‌آید، اهمیت داشتن یک رزومه خوب و قوی مشخص می‌شود. این مسئله در داخل ایران هم کاملا به همین شکل است ولی تاثیر آن در امر مهاجرت، بسیار قابل توجه است. به...
ادامه مطلب
thumbnail جاب آفر استان های آتلانتیک
مهاجرت به کانادا مهاجرت به کشوری دیگر و انتخاب روش مناسب انجام این کار، خصوصا برای افرادی که تامین آینده‌ی همسر و فرزندان‌شان از اصلی‌ترین دغدغه‌های آن‌هاست، تصمیمی مهم و سرنوشت‌ساز است. با توجه به این‌که مهاجرت از طریق کاری به دلیل درآمد زایی که برای فرد دارد، یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی است، معمولا...
ادامه مطلب