ویزای D7 پرتغال


ویزای D7 پرتغال

ویزای D7 پرتغال در واقع همان ویزای تمکن مالی است؛ این ویزا بر پایه ثبت و احراز منابع مالی شما در کشورتان به شما تعلق می‌گیرد. اگر حقوق بازنشستگی قابل توجهی دریافت می کنید و یا از طریق اجاره املاک تان در ایران از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستید، می توانید با اثبات توانایی مالی خود، کارت اقامت دو ساله برای زندگی خود و خانواده تان در کشور پرتغال دریافت کنید.

برای اثبات تمکن مالی حتماً نیازی نیست در بانک های این کشور مبلغی را به صورت سپرده سرمایه گذاری کنید؛ اگر چه این کار به روند اثبات تمکن مالی و دریافت اقامت، سرعت زیادی می‌بخشد. در ادامه بیشتر در مورد شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزا D7 پرتغال صحبت خواهیم کرد.

مزایای ویزای D7 پرتغال یا ویزای تمکن مالی

آب و هوای متعادل، هزینه های مناسب و در عین حال کیفیت بالای زندگی در پرتغال موجب شده تا این کشور یکی از بهترین گزینه‌ها برای زندگی، خصوصاً در دوران بازنشستگی باشد. برای این منظور متقاضیان می‌توانند با اثبات توانایی مالی خود برای زندگی در این کشور، ویزای D7 پرتغال یا تمکن مالی دریافت کنند.

حداقل حقوق متقاضی برای دریافت این ویزا باید معادل ۷۴۵ یورو در ماه باشد؛ حال اگر همسر داشته باشد نیمی از این مبلغ یعنی ۳۷۵ یورو به آن اضافه می‌شود؛ اگر فرزند زیر ۱۸ سال هم داشته باشد به ازای هریک ۳۰ درصد به این مبلغ اضافه می‌شود؛ یعنی معادل ۲۲۵ یورو.

بر اساس قوانین دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال، افراد بایستی دارای حقوق ثابت باشند و یا ماهانه اجاره بهای ملک دریافت کنند تا بتوانند بدون نیاز به کار کردن در این کشور زندگی کنند. کارت اقامت این افراد موقت بوده و برای مدت ۲ سال صادر می‌شود؛ پس از آن با ارائه مدارک لازم، به صورت ۳ ساله صادر برای متقاضی صادر می‌شود و پس از این مدت امکان دریافت اقامت دائم برای فرد وجود دارد. از دیگر مزایای این ویزا می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

شرایط دریافت اقامت از طریق ویزای D7 پرتغال

مهم ترین شرط دریافت ویزای تمکن مالی و اخذ اقامت پرتغال این است که متقاضی دارای درآمد مستمر، ثابت و قابل انتقال به این کشور باشد و بتواند به وسیله آن و بدون این که نیازی به کار کردن داشته باشد، از پس مخارج زندگی خود و خانواده‌اش بر بیاید.

از جمله شرایط دیگر برای دریافت اقامت دائم از طریق ویزای D7 پرتغال این است که متقاضی بایستی در اقامت ۲ ساله اول، در مجموع ۱۶ ماه در این کشور زندگی کند و نباید در این مدت بیش از ۶ ماه خارج از خاک پرتغال باشد. برای دریافت اقامت ۳ ساله بعدی، دارندگان ویزای D7 پرتغال باید حداقل ۶ ماه در کل ۳ سال در این کشور زندگی کنند و نباید در این مدت بیش از ۲۴ ماه پشت سر هم خارج از خاک این کشور باشند.

نکته‌

ویزای D7 پرتغال همچون ویزای D2 بایستی از سوی سفارت این کشور در خارج از خاک پرتغال صادر گردد؛ در واقع امکان اقدام برای ویزای D7 از داخل کشور پرتغال با ویزای توریستی وجود ندارد. درصورت داشتن شرایط لازم، مراحلی که برای دریافت این ویزا بایستی طی کنید، به شرح زیر است:

برای دریافت ویزای D7 پرتغال به چه مدارکی نیاز است؟

متقاضیانی که قصد دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال را دارند، با ارائه مدارکی که در ادامه بیان خواهیم کرد می توانند اجازه اقامت در این کشور را برای مدت دو سال بگیرند.

یکی دیگر از مدارک مهمی که باید برای دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال ارائه کنید، مدارکی است که صلاحیت درخواست شما برای دریافت ویزا و اقامت این کشور را محرز می کند؛ این مدارک عبارتند از:

دریافت ویزای D7 پرتغال چقدر زمان می‌برد؟

صدور ویزای D7 پرتغال حداکثر ۶۰ روز کاری زمان می برد. پس از ارائه‌ی مدارک فوق، سفارت ۳۰ تا ۶۰ روز زمان نیاز دارد که در مورد پرونده شما تصمیم‌ بگیرد.

لازم به ذکر است که تصمیم گیرنده نهایی در خصوص نتیجه‌ی درخواست ویزای D7 پرتغال شما افسر ویزا در سفارت پرتغال در تهران است. البته افسر ویزا پیش از اعلام نظر درباره پرونده وظیفه دارد از سازمان مهاجرت پرتغال استعلام بگیرد. نتیجه استعلام هم در بازه زمانی حداکثر ۲۰ روزه دریافت می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و بررسی شرایط خود برای دریافت ویزای D7 پرتغال، می‌توانید با کارشناسان ما در پت وی تماس بگیرید.

 

امتیاز دهید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


نه + 6 =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید