ویزای توریستی استرالیا


australian-tourist-visa-text

ویزا به منزله کلیدی برای بازکردن درهای یک کشور و فرصت‌های پیش رو در آن است. شما برای ورود به استرلیا به هر صورتی نیاز به ویزا خواهید داشت، زیرا دولت استرالیا می‌خواهد بداند شما چه کسی هستید، از کجا آمده‌اید و چه مدت قصد حضور در استرالیا را دارید. برای ورود به استرالیا انواع مختلف ویزا وجود داشته که شما براساس شرایط خود یک نوع از آن را باید انتخاب نمایید. از متداول‌ترین ویزاهای استرالیا می توان به ویزای دانشجویی (Student Visa)، ویزای کار و تعطیلات (Work and Holiday Visa)، ویزای ازدواج (Couple Visa)، ویزای توریستی (Tourist Visa)، ویزای تحصیلات تکمیلی (Post Graduate Visa)، ویزا اسپانسر (Visa Sponsor) و ویزای مهارتی (Skilled Visa) اشاره نمود.

به‌طور کلی ویزا، نوعی مجوز بوده که یک کشور جهت ورود فرد خارجی با هدف تحصیل، کار یا تفریح به مرزهای خود صادر می‌نماید. ویزای توریستی استرالیا یکی از متداول‌ترین ویزاهای این کشور بوده که برای یک بازدید کوتاه مدت از استرالیا به مدت ۳ تا ۱۲ ماه پیشنهاد می‌شود. شما برای دریافت این ویزا باید سرمایه مالی کافی داشته و مدارک سلامت خود را ارائه دهید. این نوع ویزا دارای انواع مختلفی بوده که در ادامه به اختصار توضیح داده خواهند شد.

 

ویزای الکترونیکی سفر ۶۰۱ (Electronic Travel Authority – Subclass 601)

این نوع ویزا مناسب افرادی بوده که به دنبال مسافرت به استرالیا برای تحصیل در مدت زمان کوتاه، کار، تفریح یا بازدید از خانواده هستند. متقاضیان برای این ویزا باید گذرنامه واجد شرایط ETA داشته باشند که برای ایرانیان امکانپذیر نیست. این ویزا در واقع یک ویزای چندگانه بوده که به مدت ۱۲ ماه اعتبار دارد. با این ویزا می‌توان پس از هر ورود به استرالیا، ۳ ماه اقامت داشت. در بعضی مواقع امکان ماندن به مدت ۶ ماه و یا ۱۲ ماه هم ممکن خواهد بود. با داشتن این ویزا، فرد مجوز کار در استرلیا را نخواهد داشت و تنها می‌تواند در دوره‌های کوتاه مدت، حداکثر ۱۲ هفته، شرکت نماید. برای گرفتن این ویزا می‌بایست سرمایه مالی کافی داشته و دلایل بازگشت به کشور خود را اثبات نمود. این ویزا به صورت رایگان برای افراد از کشورهای واجد شرایط صادر می‌شود.

 

ویزای توریستی ۶۵۱  (eVisitor 651)

ویزای توریستی ۶۵۱ به مدت ۱۲ ماه اعتبار داشته که پس از هر ورود به استرالیا تنها مجاز به ۳ ماه ماندن در آن کشور را خواهید داشت. این ویزا به منظور تفریح، گردشگری، مطالعات کوتاه مدت، کار، بازدید از خانواده و دوستان استفاده می‌شود. این ویزا برای هر فرد به طور جداگانه درخواست و صادر می‌شود.

 

australia-image2

ویزای توریستی ۷۷۱ (Subclass 771)

این ویزا مجوز حضور به مدت ۷۲ ساعت در خاک استرالیا را ممکن نموده که بیشتر به منظور عبور از استرالیا استفاده می‌گردد. این ویزا برای افراد از کشورهای واجد شرایط معمولاً طی ۷ روز و در اکثر مواقع طی ۹ روز صادر می‌گردد. همچنین برای تهیه آن باید خارج از استرالیا باشید. در اکثر کشورها با داشتن این ویزا تنها در فرودگاه می‌توان حضور داشت اما در استرالیا با داشتن این ویزا، به مدت ۷۲ ساعت مجوز گشت و گذار در خاک استرالیا را نیز خواهید داشت.

 

ویزای توریستی ۶۰۰ (Subclass 600)

این ویزا به منظور تفریح و گردشگری، بازدیدهای کاری مانند حضور در یک کنفرانس و بازدید از خانواده طی مدت ۳، ۶ و ۱۲ ماه صادر می‌گردد. شما با داشتن این ویزا مجاز به کار در استرالیا یا انجام معالجات پزشکی نخواهید بود. این ویزا برای افراد از کشورهای واجد شرایط معمولاً طی ۱۹ روز و در اکثر مواقع طی ۲۳ روز صادر می‌گردد. همچنین برای دریافت این ویزا باید سرمایه مالی کافی داشته باشید.

این ویزا دارای دو نوع ویزای توریستی فامیلی و ویزای توریستی بیزینسی می‌باشد. ویزای توریستی فامیلی برای افرادی که توسط یکی از اعضای خانواده خود در استرالیا به این کشور دعوت شده صادر می‌شود. این ویزا به مدت ۱۲ مدت اعتبار داشته و هزینه تهیه آن ۱۴۰ دلار است. همچنین فرد دعوت‌کننده در استرالیا می‌بایست مبلغی را به عنوان امانت نزد دولت استرالیا بگذارد. ویزای توریستی بیزینسی به منظور بازدیدهای کاری، حضور در کنفرانس‌ها و عقد قراردادهای تجاری صادر شده که ۳ ماه اعتبار داشته و هزینه آن ۱۴۰ دلار است. 

امتیاز دهید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


سیزده + 19 =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید