چگونگی دریافت ویزای دبی

شرایط ملک برای دریافت ویزای اقامت چیست؟

اولین و مهم‌ترین شرط برای خرید ملک در امارات این است که ملک باید مسکونی باشد، نه تجاری؛ زیرا فقط ملک مسکونی شما را قادر می‌سازد ویزای اقامت را دریافت کنید. این نوع ملک فقط در مناطقی قابل خریداری است که مالکیت املاک آزاد برای خارجی‌ها مجاز باشد.

ارزش ملک خریداری شده نباید از ۱ میلیون درهم کمتر باشد. همچنین اگر واحدی توسط چندین خریدار خریداری شود، ارزش سهام هر خریدار نباید کمتر از ۱ میلیون درهم باشد.

همچنین ساخت یک ملک باید به پایان برسد. ملک باید آماده باشد زیرا شما باید سند مالکیت را در بخش دبی ارائه دهید و املاک خارج از طرح سند ندارند. واحدهایی که هنوز در دست ساخت هستند، صرف‌نظر از ارزش نهایی آن پس از ساخت، تا زمان پایان ساخت حق دریافت ویزای اقامت را ندارند.

اقامت دبی

مدت اعتبار این نوع ویزا چقدر است؟

ویزایی که بر اساس مالکیت املاک صادر می‌شود به مدت ۲ سال با گزینه تمدید اعتبار دارد. چیزی به نام ویزای اقامت مادام‌العمر در امارات وجود ندارد.

دولت اخیراً ویزای ۵ ساله برای سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات، ویزای ۱۰ ساله برای سرمایه‌گذاران یا صاحبان مشاغل و ویزای ۵ ساله برای بازنشستگان اعلام کرده است، البته این ویزاها هنوز قابل‌اجرا نیستند، تا هنگامی که دولت جزئیات بیشتری را صادر کند.

چه مدارکی برای اخذ این نوع ویزا لازم است؟

مدارک زیر برای دریافت این نوع ویزا لازم است: سند، قرارداد خرید و فروش، کپی گذرنامه صاحب ملک، نسخه ویزای کنونی (توریست یا بازدید)، عکس (اندازه گذرنامه)

مزایا و معایب گرفتن ویزای دبی با خرید ملک

این نوع ویزا نیاز به خرید ملک در امارات متحده عربی دارد. اگر چنین خریدی با برنامه‌های شما مطابقت دارد، یک راه‌حل ایده‌آل است. اگر قصد خرید ملک را ندارید، مطلوب‌ترین راه‌حل گرفتن ویزای اقامت امارات از طریق ثبت شرکت است. اعتبار ویزای املاک ۲ سال است در حالی که از طریق ثبت شرکت منطقه آزاد ویزا برای ۳ سال صادر می‌شود.

ویزای ملکی حق کار در امارات متحده عربی را ندارد، در حالی که ویزا از طریق ثبت شرکت چنین حقی را فراهم می‌کند. شرکتی که برای دریافت ویزای اقامت ثبت شده است نیز می‌تواند به دلیل وضعیت بدون مالیات، برای تجارت مورد استفاده قرار گیرد.

اگر همان‌طور که در بالا ذکر شد، خرید ملک مطابق با برنامه‌ها و امور مالی شما است و شما نیازی به تجارت از طریق یک شرکت در امارات ندارید – ویزای ملک ساده و ارزان‌تر است. در همه موارد دیگر، ویزای اقامت از طریق ثبت شرکت مطلوب‌تر است.

خرید ملک در دبی

هزینه تجدید ویزای ملک امارات چقدر هزینه دارد؟

تمدید ویزای ملکی امارات هزینه زیادی ندارد. ویزای شما با بودجه ۱۰،۰۰۰ AED برای سه سال دیگر قابل تمدید است.

آیا می­توانم با خرید انبار در امارات اقامت بگیرم؟

از آنجا که انبارها در رده املاک و مستغلات تجاری قرار دارند، در این صورت ویزای ملکی امارات اعطا می­شود، البته انبار باید در منطقه آزاد باشد.

آیا می­توانم با خرید دفتر کار در امارات اقامت بگیرم؟

بله، از آنجا که قانون املاک تجاری تغییر کرده است؛ بنابراین، در صورت خرید دفتر کار در دبی، می‌توانید ویزای املاک دبی را دریافت کنید.