هزینه زندگی و میزان درآمد در استرالیا یکی از دغدغه های افراد برای مهاجرت به استرالیا بوده که در این مقاله به همین موضوع در شهر ولونگونگ میپردازیم. ولونگونگ شهری ساحلی و زیبا است که در جنوب سیدنی و شرق استرالیا واقع شده است. این شهر در ایالت نیو‌ساوث‌ولز قرار گرفته و سومین شهر پر‌جمعیت این ایالت و نهمین شهر پر‌جمعیت استرالیا محسوب می‌شود. هزینه‌های زندگی در این شهر به طور عمومی از سایر شهر‌های بزرگ استرالیا، همانند سیدنی و ملبورن، پایین‌تر است. در ادامه به تخمین هزینه زندگی و سطح درآمد در این شهر زیبا خواهیم پرداخت.

مهاجرت ولونگونگ استرالیا

هزینه‌های زندگی در ولونگونگ

هزینه مسکن:

اجاره ماهانه آپارتمان‌های یک‌خوابه در شهر ولونگونگ، با توجه به موقعیت آن می‌تواند از ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار استرالیا متغیر باشد. البته می‌توان با اجاره آپارتمان‌های اشتراکی، این هزینه را به حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار استرالیا در ماه کاهش داد. سایر هزینه‌های خانگی (برق، آب، اینترنت، و…) نیز با توجه به متراژ آپارتمان می‌توانند به ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار استرالیا در ماه برسند.

هزینه خوراک:

هزینه خرید مواد غذایی و سوپر مارکتی نیز در شهر ولونگونگ بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار استرالیا متغیر است. البته این رقم برای افرادی که دائم در رستوران ها غذا می‌خورند می‌تواند تا ۶۰۰ دلار استرالیا در ماه نیز افزایش یابد. هزینه یک پرس غذا به همراه نوشیدنی در رستوران های معمولی به حدود ۱۸ دلار، و در رستوران های لوکس به ۶۰ تا ۱۰۰ دلار می‌رسد. در این مورد می‌توان با خرید مواد غذایی تازه و آشپزی در خانه هزینه ها را تا حدودی کاهش داد.

هزینه حمل و نقل:

حمل و نقل عمومی شهر ولونگونگ شامل اتوبوس و قطار‌های شهری است. هزینه بلیط‌های تک سفره حدود ۳ دلار استرالیا است. اما در صورت استفاده زیاد از حمل و نقل عمومی، می‌توان با تهیه کارت‌های ماهانه حمل و نقل با قیمتی بین ۸۰ تا ۱۵۰ دلار استرالیا، در هزینه‌های این بخش صرفه‌جویی نمود. هزینه تاکسی نیز در این شهر به صورت میانگین حدود ۳ دلار استرالیا به ازای هر مایل است.

سایر مخارج:

مخارج مربوط به سایر هزینه‌های شخصی در ولونگونگ نیز می‌تواند با توجه به سبک زندگی افراد، از ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار استرالیا متفاوت باشد. به عنوان مثال، هزینه اشتراک ماهانه باشگاه‌ها حدود ۵۰ دلار استرالیا در ماه، و هزینه بلیط سینما و تئاتر حدود ۱۸ دلار استرالیا است. همچنین هزینه خرید لباس، در صورت خرید از برندهای زنجیره‌ای و ارزان قیمت، می‌تواند به حدود ۲۰۰ دلار استرالیا در ماه برسد.

در صورتی که دارای کودک هستید، بهتر است بدانید که هزینه ماهانه مهد‌کودک یا پیش‌دبستانی خصوصی در این شهر حدود ۱۵۰۰ دلار در ماه، و هزینه مدارس حدود ۱۸۰۰ دلار در ماه است.

مخارج ماهانه افراد برای زندگی در ولنگوگ، تا حد زیادی به سبک زندگی آنان بستگی دارد. به طور میانگین می‌توان گفت هزینه زندگی در این شهر، برای هر فرد از ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار استرالیا در ماه متغیر است.

 

ولونگونگ زندگی

 

درآمد در ولونگونگ:

میانگین درآمد خالص شغل‌های تمام وقت در شهر ولونگونگ، پس از کسر مالیات، به طور متوسط، حدود ۴۵۰۰ دلار استرالیا در ماه است. حداقل درآمد در شغل‌های پایه (همانند پیش‌خدمتی در رستوران و خدمات نظافتی) حدود ۱۶ دلار استرالیا در ساعت است. درآمد شغل های ساختمانی و متکی بر مهارت (همچون برق کشی، نجاری و …) می‌تواند به ۳۰ دلار استرالیا در ساعت برسد. میانگین درآمد شغل‌های دانشجویی و نیمه‌وقت در ولنگوگ نیز، حدود ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار استرالیا در ماه می‌باشد. همچنین، میزان درآمد شغل‌ها در این شهر، با بالاتر رفتن مدرک تحصیلی، به صورت تصاعدی افزایش می‌یابند. به صورتی که درآمد افراد دارای مدرک فوق‌لیسانس، تا حدود ۵۵% بیشتر از فرد دارای دیپلم است.