مدارک مورد نیاز اخذ ویزای دانشجویی اتریش


مدارک ویزای دانشجویی اتریش

اتریش یکی از جذاب‌ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل است. بسیاری از دانشگاه‌های این کشور دارای رتبه بالایی درسطح بین‌المللی هستند، مانند دانشگاه وین که قدیمی‌ترین دانشگاه آلمانی زبان دنیا است.

حدود ۱۵ درصد از دانشجویانی که در اتریش مشغول به تحصیل هستند، دانشجویان بین‌المللی هستند که از خارج از اتریش آمده‌اند.

همه کسانی که علاقه‌مند به تحصیل در اتریش هستند و مدت زمان تحصیل آن‌ها کمتر از ۶ ماه است، قبل از ورود به اتریش نیاز به اخذ ویزا در کنسولگری یا سفارت اتریش دارند.

ویزای دانشجویی اتریش که به عنوان ویزای DS نیز شناخته می‌شود، به شما امکان تحصیل تا ۶ ماه در دانشگاه‌ یا کالج اتریش می‌دهد. با این حال، مجوزهای اقامت دانشجویی به شما اجازه خواهد داد که مدت زمان حضور خود را در اتریش بیشتر کنید و ویزای خود را تمدید کنید. شما بایستی حداقل شش ماه قبل از اینکه قصد ورود به خاک اتریش را داشته باشید، اقدام به جمع‌آوری مدارک لازم کنید.

اگر شهروند اتحادیه اروپا، EEA یا سوئیس باشید، نیازی به ویزای دانشجویی یا اجازه اقامت برای تحصیل در اتریش نخواهید داشت.

مدارک ویزای اتریش

مراحل دریافت ویزای دانشجویی اتریش

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی اتریش

هنگام درخواست اخذ ویزا یا اجازه اقامت، مقامات  اتریشی معمولا مدارک زیر را درخواست می‌کنند.

در صورت رد شدن درخواست ویزا چه کار کنیم

اگر ویزای شما رد شود، می‌توانید ظرف مدت چهار هفته به سفارت اتریش مراجعه کنید و درخواست تجدید نظر کنید. در درخواست تجدید نظر شما، بایستی دلایل عدم پذیرش درخواست اولیه شما ذکر شود و همچنین ذکر کنید که چرا این دلایل نادرست هستند.

متاسفانه هیچ تضمینی برای موفقیت در درخواست تجدید نظر شما وجود ندارد و دریافت تصمیم دوم ممکن است ۱۲ ماه یا حتی بیشتر طول بکشد.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


10 − 8 =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید