تحصیل در کره‌ی جنوبی

کره‌ی جنوبی ملقب به سرزمین صبح های آرام،ترکیبی خاص از جدید و قدیم،تاریخ و مدرنیته و طبیعت و تکنولوژی است. این روزها کره‌ی جنوبی به یک مقصد محبوب دربین دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده‌است و البته به یک دلیل خوب! در این کشور تنوع گسترده‌ای از دانشگاه‌ها و رشته‌ها برای دانشجویان کازشناسی و کارشناسی ارشد هرجا وجود دارد.به‌علاوه زندگی در کره‌ی جنوبی برای بسیاری از مردم نسبتاً کم‌خرج است. بنابراین رفتن به کره‌ی جنوبی هم دوستان صمیمی و هم اطرافیان نگران را می‌تواند متقاعد کند.

تحصیل کره

چرا تحصیل در کره ی جنوبی؟

  1. از عهده‌ی هزینه‌ی شهریه برمی‌آیید: یک چیز جالب درباره‌ی کره‌ی جنوبی این است که بین دانشجویان محلی و بین‌المللی از لحاظ پرداخت شهریه تفاوتی وجود ندارد و هر دو دسته هزینه‌ی یکسانی را می‌پردازند. البته این هزینه وقتی با هزینه‌هایی که باید در دانشگاه‌های آمریکا،کانادا یا استرالیا باید بپردازید مقایسه می‌شود،حتی زیاد هم نیست. برای بسیاری از دوره‌های لیسانس یا Master هزینه از ۱۰۰۰-۱۵۰۰ USD شروع می‌شود و می‌تواند به ۲۱۰۰۰USD در هر ترم برسد. ممکن است خیلی ارزان به‌نظر نیاید اما به یاد داشته‌باشید که شهریه‌ی دانشگاه‌های آمریکایی می‌تواند به‌آسانی به ۵۰۰۰۰USD در سال برسد.مهندسی،پزشکی و علوم‌انسانی اغلب گران‌ترین رشته‌های آکادمیک هستند.
  2. کمک هزینه‌های تحصیلی بسیاری در دسترس‌اند:بسیاری از دانشگاه‌های کره‌ی‌جنوبی به دانشجویان بین‌المللی خود کمک هزینه‌ پیشنهاد می‌دهند.انواع آن‌ها با هم متفاوت اند اما اغلب براساس عملکرد آکادمیک شما یا سابقه‌ی GPA تان یا جایزه‌ها و عناوین شما داده‌می‌شود.
  3. سیستم آموزشی در آنجا ممتاز است:کره‌ی‌جنوبی برای داشتن تعدادی از بهترین دانشگاه‌های آسیا و جهان به خود می‌بالد.مدرسه‌های آنها نیز اغلب در بین مؤسسات آموزشی برتر قرار می‌گیرند. دانش‌آموزان کره‌ای همواره یکی از سه جایگاه PISA (برنامه‌ی ارزیابی دانش‌آموزان بین‌المللی) را اشغال می‌کنند.
  4. کره‌ی‌جنوبی پیشتاز در فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) است:زمانی‌که اسم ICT می‌آید تعداد کمی از کشورها می‌توانند رقیب پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ی شرکت‌های بزرگ کره‌ای مثل SAMSUNG،LG،SK Hynix شوند. کره همچنین نقش مهمی را در صنعت خودروسازی با داشتن شرکت‌هایی همچون Kia و Hyundai ایفا می‌کند.
  5. زیبایی‌های فرهنگ و تاریخ کره‌ی‌جنوبی را کشف کنید:در هنگام تحصیل و زندگی در کره‌ی‌جنوبی شما می‌توانید به کشف تاریخ و فرهنگ آن با بازدید از کوهستان‌های شگفت‌انگیز و سایت‌هایی نظیر کاخ کیونگ بوک گونگ،برج seol،منطقه‌ی بونکچون هانوک،لوته ورلد،پارک آبی،جزیره‌ی نامی و… بپردازید.

چگونه برای Master  کره اپلای کنیم؟

اگر شما تصمیم به تحصیل در Master دانشگاه‌های کره گرفته‌اید ،باید ابتدا اسناد صحیحی را جمع‌آوری کنید به‌منظور ثابت‌ کردن اینکه شما برای دانشگاهی که درخواست کرده‌اید مناسب هستید.اطلاعات شخصی کامل،شرایط و صلاحیت‌های پیشین،اطلاعات مالی و اظهارنامه‌های شخصی را آماده کنید.

ددلاین پذیرش در کره‌ی‌جنوبی:

ددلاین برای پذیرش در Master کره معمولاً در طول تابستان (ژوئن،جولای) و یا زمستان (ژانویه،فوریه)می‌باشد.به یاد داشته‌باشید بعضی دانشگاه‌ها ددلاین ندارند که این به این معنی است که شما هروقت که آماده‌بودید می توانید برای اپلای اقدام کنید. به‌منظور پیشگیری از تأخیر یا ازدست‌رفتن ددلاین‌ها اسناد خود را چندین مرتبه ارسال کنید.

 

دانشگاه‌ها،کالج ها و مؤسسات ارائه دهنده ی Master در کره‌ی جنوبی:

در اینجا تعدادی از دانشگاه‌هایی که ارائه‌دهنده‌ی بیشترین Master  ها در کره هستند آورده شده‌است:

  • Korea Advanced Institute of Science and Technology: 3 Masters
  • EDHEC National University: 91 Masters
  • University of Seol: 5 Masters
  • Sungkyunkwan University: 1 Masters

تحصیل در کره

در نهایت امیدواریم با اطلاعاتی که از  کره‌ی‌جنوبی و دوره‌های Master در آن کسب کرده‌اید،بهترین تصمیم را برای سپری کردن تحصیلات خود گرفته باشید.