تحصیل در ژاپن

ژاپن کشور تضاد‌هاست،حافظت از رسوم قدیمی مربوط به فرهنگ خاص ژاپنی مثل میراث بودایی و ‌در‌عین‌حال ملتی که در تحقیقات علمی پیشتاز هستند. سالانه بیش‌از ۱۰۰ هزار دانشجوی بین‌المللی از هر گوشه‌ای از جهان در دانشگاه‌ها و کالج‌های ژاپن ثبت‌نام می کنند.

مؤسسه‌های آموزش عالی در اینجا بر عملکرد آکادمیک بر پایه‌ی ایده‌های خلاقانه و ابداع گرایانه تمرکز می‌کنند. از ۱۹۴۹ تا به‌حال ۲۲ ژاپنی (یا کسانی‌که در ژاپن به‌دنیا آمده‌اند) برنده‌ی جایزه‌ی نوبل شده‌اند به‌خصوص در رشته‌های پزشکی،بیولوژی،فیزیک و شیمی. این‌ها همه دلایلی هستند تا تحصیل در ژاپن را مدنظر قرار دهید.

ژاپن-تحصیل

چرا تحصیل در ژاپن؟

 1. ژاپن آموزش را خیلی جدی می‌گیرد:نرخ باسوادی در ژاپن نزدیک به ۱۰۰ درصد است. ژاپن بیشترین تعداد برندگان جایزه‌ی نوبل را در بین کشور‌های آسیایی دارد. همچنین دانشجویان ژاپنی وقتی بحث ریاضیات و علوم باشد بهترین هستند.
 2. زندگی و تحصیل در محیط امن:ژاپن یکی از امن‌ترین کشور‌های جهان است. نرخ جنایت و خشونت پایین همراه‌با مواردی مثل سیستم پزشکی قوی و قیمت‌های قابل‌استطاعت همگی نقش اساسی را در امید به زندگی بالای شهروندان ژاپنی ایفا می‌کنند.
 3. کمک هزینه‌ها و امتیازات دانشجویی:ژاپن کمک هزینه‌های متنوعی را به دانشجویان بین‌المللی اهدا می‌کند تا بتوانند شهریه‌ی دانشگاه‌ها یا هزینه‌ی زندگی را تأمین کنند. گاهی بخشی از هزینه‌ها(۳۰ تا ۵۰ درصد) و گاهی همه‌ی آنرا (۱۰۰ درصد).شما می‌توانید برای دریافت کمک هزینه‌ی تحصیلی هم قبل و هم بعد از آمدن به ژاپن اپلای کنید. بنابراین برای یافتن انتخاب‌های خود وقت کافی بگذارید.
 4. یاد گرفتن زبان ژاپنی:مهم نیست که شما به زبان ژاپنی علاقه دارید یا اینکه فقط می‌خواهید به‌عنوان کلیدی برای دستیابی به CV خود روی آن سرمایه‌گذاری کنید. تحصیل در ژاپن همه ی فرصت‌هایی را که شما برای یاد گرفتن زبان پایه و پس‌ازمدتی حرفه‌ای نیاز دارید،در اختیار شما می‌گذارد.
 5. فرهنگ ژاپنی مجذوب کننده است:برای هزاران سال سکونت در یکجا باعث می‌شود قدیمی بودن و غنی بودن فرهنگ ژاپن غافلگیرکننده نباشد. شکوه معابد،فستیوال‌های تابستانه‌، سنت‌های چند‌صد‌ساله در مقایسه با عادت های مدرن همه و همه منتظر کشف و درک و بازدید هستند.

ژاپن-زندگی

چگونه برای Master ژاپن اپلای کنیم؟

اگر شما تصمیم به تحصیل در Master دانشگاه‌های ژاپن گرفته‌اید ،باید ابتدا اسناد صحیحی را جمع‌آوری کنید به‌منظور ثابت‌ کردن اینکه شما برای دانشگاهی که درخواست کرده‌اید مناسب هستید.اطلاعات شخصی کامل،شرایط و صلاحیت‌های پیشین،اطلاعات مالی و اظهارنامه‌های شخصی را آماده کنید.

ددلاین پذیرش در ژاپن:

ددلاین برای پذیرش در Master ژاپن معمولاً در طول تابستان (ژوئن،جولای) و یا زمستان (ژانویه،فوریه)می‌باشد.به یاد داشته‌باشید بعضی دانشگاه‌ها ددلاین ندارند که این به این معنی است که شما هروقت که آماده‌بودید می توانید برای اپلای اقدام کنید. به‌منظور پیشگیری از تأخیر یا ازدست‌رفتن ددلاین‌ها اسناد خود را چندین مرتبه ارسال کنید.

تحصیل در ژاپن

دانشگاه‌ها،کالج ها و مؤسسات ارائه دهنده ی Master در ژاپن:

در اینجا تعدادی از دانشگاه‌هایی که ارائه‌دهنده‌ی بیشترین Master  ها در ژاپن هستند آورده شده‌است:

 • Ritsumeikan Asia Pacific University (APU): 4 Masters
 • Kyushu University: 11 Masters
 • Kitami Institute Of Technology: 7 Masters
 • Nagoya University: 13 Masters
 • Osaka University: 7 Masters
 • The University Of  Tokyo: 16 Masters
 • University Of Tsukuba:12 Masters
 • Yokohama National University: 6 Masters
 • Doshisha University: 7 Masters
 • Tohoku University: 5 Masters

در نهایت امیدواریم با اطلاعاتی که از ژاپن و دوره‌های Master در آن کسب کرده‌اید،بهترین تصمیم را برای سپری کردن تحصیلات خود گرفته باشید.