انواع سرمایه گذاری در دبی؛ روش ها و مزایا سرمایه گذاری امارات ۲۰۲۴


سرمایه گذاری در دبی

ثبات اقتصادی امارات و بالطبع سودآوری بالای روش های مختلف سرمایه گذاری دبی باعث شده تا افراد زیادی از سراسر جهان به سرمایه گذاری در دبی روی بیاورند.

کشور امارات به‌عنوان قطب اقتصادی خاورمیانه به شمار می‌رود. این کشور کوچک در سال‌های اخیر توانسته به رده‌های بالای رشد اقتصادی جهان برسد. ثبات اقتصادی و سیاسی کشور امارات باعث شده است تا سرمایه گذاری دبی و سایر شهرهای امارات سودآوری بالایی داشته و یک سرمایه گذاری امن به شمار رود. اهمیتی که دولت این کشور به رشد اقتصادی خود می‌دهد، باعث شد تا همه‌ساله قوانین بهتری به‌منظور سهولت سرمایه گذاری دوبی وضع کند. شما در این کشور با ثبت شرکت، خرید ملک، کارآفرینی، صندوق‌های مالی و خرید اوراق بهادار می‌توانید سرمایه گذاری امنی را تجربه کنید. ما در این مقاله به تمام موارد مهم در زمینه سرمایه گذاری در دبی پرداخته‌ایم. تا پایان با ما همراه باشید.

سرفصل محتوا پنهان

سرمایه گذاری در امارات؛ چرا و چگونه؟

قطعا همه شما در سال‌های اخیر نام کشور امارات را به‌عنوان یک کشور موفق اقتصادی به یاد می‌آورید. شاید در ده سال گذشته، سرمایه گذاری دبی در میان سرمایه‌گذاران سراسر جهان بسیار مورد توجه قرارگرفته است. این کشور که بیش از ۱۵۰ ملیت را در خود جای‌داده، در میان کشورهای منطقه بالاترین رشد اقتصادی را به خود اختصاص داده است. کشور امارات در سال ۲۰۲۰ از نظر سرمایه گذاری مستقیم خارجی نیز مقام ۱۵ جهان را کسب کرد. ثبات سیاسی و اقتصادی این کشور و همچنین قوانین اقتصادی سفت‌وسخت و سودآور، باعث شده تا سرمایه‌گذاران با خیال راحت، سرمایه گذاری امنی را تجربه کنند: ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید ملک و خرید اوراق بهادار.

بیشتر بخوایند: چگونه بورسیه تحصیلی امارات بگیریم؟ شرایط مهاجرت تحصیلی دبی ۲۰۲۴

دلایل سرمایه گذاری در دبی

همان‌طور که به این موضوع اشاره کردیم، سرمایه گذاری در دبی در سال‌های اخیر بسیار موردتوجه سرمایه‌گذاران سراسر دنیا قرارگرفته است. در اینجا خوب است نگاهی به دلایل اینکه چرا این افراد به سرمایه گذاری دوبی علاقه‌مند شدند، بیندازیم. برخی از این دلایل عبارت‌اند از:

بیشتر بخوانید: قیمت ویزای تحصیلی آمریکا: شرایط اخذ ویزا دانشجویی امریکا ۲۰۲۴

سرمایه گذاری در امارات

اقدامات دولت برای ایجاد انگیزه سرمایه گذاری در دبی

اگر اکنون می‌بینیم که افرادی زیادی در جهان به سرمایه گذاری دبی روی آوردند، بدون شک باید بدانید که دولت اقدامات خوبی در این راستا کرده است. افراد مختلف قطعا با انگیزه‌ای که دولت این کشور برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند، جذب آن خواهند شد. جالب است بدانید که هفت امیرنشین امارات، اقدامات بسیار زیادی برای ایجاد انگیزه سرمایه گذاری انجام داده‌اند. برای مثال باید بدانید که دبی، شارجه و ابوظبی مقررات بسیار انعطاف‌پذیری به‌منظور ثبت شرکت خارجی‌ها تصویب کرده‌اند. بر طبق این مقررات، خارجی‌ها با دردسر بسیار کمی می‌توانند شرکت خود را در این کشور به ثبت برسانند. این موضوع به حدی برای آن‌ها اهمیت دارد که در حال حاضر ۱۸ پیش‌نویس قانون به‌منظور رسیدگی به مسائل و موانع سرمایه گذاری خارجی در این کشور تدوین شده است.

بیشتر بخوانید: شرایط  مهاجرت به امارات | روش های مهاجرت به دبی | شرایط و هزینه اقامت ۲۰۲۴

ویزای سرمایه گذاری دبی چیست؟

یکی از مزایای سرمایه گذاری در دبی را می‌توان دریافت ویزای این کشور دانست. شما با روش‌های مختلف می‌توانید اقامت موقت این کشور را به دست بیاورید. مدت‌زمان اعتبار ویزایی که با سرمایه گذاری به فرد و اعضای خانواده‌اش تعلق می‌گیرد، با توجه به میزان سرمایه گذاری مالی و نوع آن، متفاوت خواهد بود. کشور امارات در سال ۲۰۱۹، سیستم جدیدی به نام ویزای طلایی به‌منظور طولانی‌تر شدن مدت‌زمان ویزای سرمایه‌گذاران اجرا کرد. با داشتن این ویزا، سرمایه‌گذاران خارجی، بدون نیاز به حامی ملی و در صورت مالکیت ۱۰۰ درصدی خود در این کشور می‌توانند تا حداکثر ۱۰ سال کار و تحصیل کنند. البته این ویزاها به‌صورت خودکار تمدید می‌شوند.

بیشتر بخوانید: شرایط و مدارک اخذ ویزای دبی؛ قیمت ویزای فوری امارات ۲۰۲۴

شرایط سرمایه گذاری در دبی

شرایط عمومی سرمایه گذاری دوبی از سال ۲۰۱۳ تاکنون شرایط بسیار ایده آلی برای همه افراد بوده است. ثبات اقتصادی و سیاسی در امارات متحده عربی باعث شده تا سرمایه‌گذاران کشورهای اروپایی و آمریکایی را به خود جذب کند. جالب است بدانید که بر اساس گزارش‌های سازمان سرمایه گذاری بین‌المللی در سال ۲۰۱۹، این کشور با رشد بسیار بالای سرمایه گذاری خارجی و ارزش سهام روبرو شد که همین موضوع امارات را در رده‌های بالای کشورهای موفق اقتصادی قرار داد. شاید برایتان کمی تعجب‌برانگیز باشد که بدانید، بخش عمده سرمایه‌گذاران این کشور را سرمایه‌گذاران انگلستان، هند، ایالات‌متحده، فرانسه و عربستان سعودی تشکیل می‌دهند.

روش‌های مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

روش‌های مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

همه‌ساله بسیاری از افراد جهان، از طریق سرمایه گذاری دبی به کشور امارات مهاجرت می‌کنند. اگرچه این کار خیلی راحت نیست و نیاز به سرمایه تقریبا بالایی خواهید داشت، اما مزایای بیشمار سرمایه گذاری دوبی باعث شده تا متقاضیان زیادی داشته باشد. شما به چند طریق مختلف می‌توانید از طریق سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنید. این روش‌ها عبارت‌اند از:

  1. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  2. سرمایه گذاری در صندوق‌های مالی
  3. ثبت شرکت در این کشور
  4. کارآفرینی در امارات

شرایط اخذ ویزا و اقامت در هرکدام از این روش‌های سرمایه گذاری با دیگری متفاوت بوده و قوانین خاص خود را دارد. ما در ادامه هرکدام از آن‌ها را به‌طور کامل موردبررسی قرار داده‌ایم.

بیشتر بخوانید: شرایط و اقامت کاری دبی: شرایط و هزینه ویزای کار امارات ۲۰۲۴

سرمایه گذاری در دبی از طریق خرید ملک

خرید ملک در امارات یکی از راه‌های سود آورد در سرمایه گذاری در دبی به شمار می‌رود. بازار املاک و مستغلات در دبی همه‌ساله رشد بسیار بالایی دارد. کیفیت بالای ساختمان‌های این کشور و سیستم مالیاتی منصفانه آن باعث شده تا خریداران اروپایی و آمریکایی را جذب خود کند. جالب است بدانید که بانک‌های دبی به‌منظور خرید ملک در این کشور، وام‌های بخصوصی نیز در نظر گرفته‌اند. خرید ملک تنها در برخی از نقاط امارات برای افراد خارجی امکان‌پذیر بوده و پس‌ازآن به فرد مالک ویزای اقامتی ۲ ساله تعلق خواهد گرفت. دقت کنید که ارزش این ملک نباید کمتر از ۷۵۰ هزار درهم باشد. این روش سرمایه گذاری و اخذ اقامت، در حقیقت به‌صرفه‌ترین روش آن به شمار می‌رود.

بیشتر بخوایند: خرید ملک در دبی: قیمت خانه و آپارتمان در امارات ۲۰۲۴

سرمایه گذاری در امارات در صندوق‌های سرمایه گذاری

راه دیگر اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور، سرمایه گذاری دبی در صندوق‌های سرمایه گذاری به شمار می‌رود. فرد برای سرمایه گذاری در دبی از طریق خرید سهام و اوراق قرضه، باید حداقل سن ۲۱ سال داشته باشد. ازآنجایی‌که این کشور ثبات اقتصادی بسیار خوبی دارد، طی مدت بلندتری شما سود خوبی خواهید داشت. برای این کار، فرد باید یک حساب معاملاتی با یک کارگزار ثبت‌شده در یکی از صرافی‌های دبی، باز کند. پس‌ازآن به فرد یک شماره سرمایه گذاری تعلق می‌گیرد.

بیشتر بخوایند: گلدن ویزای امارات؛ همه چیز درباره ویزای طلایی دبی ۲۰۲۴

سرمایه گذاری در دبی با ثبت شرکت

سرمایه گذاری در دبی با ثبت شرکت

ثبت شرکت، یکی دیگر از راه‌های سرمایه گذاری دبی به شمار می‌رود. با توجه به اینکه دبی جز مناطق آزاد محسوب می‌شود، ثبت شرکت در این منطقه با مالکیت ۱۰۰٪ برای مهاجران امکان‌پذیر خواهد بود. این موضوع به این معناست که شما نیازی به یک شریک محلی نخواهید داشت. خوب است بدانید که دبی رتبه شانزدهم جهانی و اول منطقه‌ای را در ثبت شرکت به خود اختصاص داده است. برای ثبت شرکت، شما ابتدا باید از اداره مهاجرت امارات اجازه بگیرید. البته در برخی مناطق دیگر کشور امارات، ثبت شرکت حتما نیاز به شریک محلی دارد و بیش از ۴۹ درصد از سهام یک شرکت محلی نباید به سرمایه‌گذار خارجی تعلق بگیرد. پس از ثبت شرکت فرد با توجه به نوع شرکت خود می‌تواند برای خود و اعضای خانواده‌اش ویزای اقامتی درخواست کند.

بیشتر بخوایند: چگونگی ثبت شرکت در دبی: شرایط و هزینه اقامت با ثبت شرکت در امارات ۲۰۲۴

مزایای ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت به‌منظور سرمایه گذاری دوبی مزایای بی‌شماری برایتان به دنبال خواهد داشت. شما اجازه مالکیت صددرصدی دارید. تکنولوژی بالا در همه بسترهای این شهر، باعث شده تا افراد از رفاه کامل برخوردار باشند.

معایب ثبت شرکت در دبی

تنها معایب سرمایه گذاری دبی از طریق ثبت شرکت را می‌توان ارزش مالی بسیار بالای آن دانست. البته حضور یک نماینده محلی در شعبه‌ها و دفاتر نمایندگی شرکت‌های خارجی را نیز می‌توان یک محدودیت دانست.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

کارآفرینی یکی دیگر از راه‌های سرمایه گذاری دبی به شمار می‌رود. اگر شما یک برنامه بیزینسی خیلی خلاقانه داشته باشید، باید بدانید که دولت امارات به‌شدت از آن استقبال کرده و تمام امکانات لازم را در اختیارتان قرار خواهد داد. اگر برنامه شما مورد تایید این کشور قرار گرفت، شما می‌توانید محل کار مدنظرتان را انتخاب کنید. البته به این نکته دقت کنید که با توجه به موضوع برنامه کارآفرینی‌تان شما به حداقل ۵۰۰ هزار درهم نیاز خواهید داشت. به کارآفرینان و اعضای خانواده واجد شرایطشان، اقامت ۵ ساله داده خواهد شد.

با توجه به موارد فوق، بهترین سرمایه گذاری در دبی کدام است؟ چرا؟

اگر میزان سرمایه شما کم بوده و قصد سرمایه گذاری دوبی را دارید، خوب است بدانید که بهترین انتخاب برایتان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و خرید سهام خواهد بود. این موضوع به‌این‌علت است که شما برای خرید یک ساختمان نیاز به حدود یک‌میلیون درهم خواهید داشت و اگر قصد سکونت در آن را نداشته باشید، از طریق اجاره دادن ساختمان خود می‌توانید درآمد نیز داشته باشید. خرید سهام نیز با مبلغ کم امکان‌پذیر بوده و به دلیل ثبات اقتصادی امارات، سرمایه گذاری امنی است. البته اگر به فکر درآمد بالاتر و آینده روشن‌تر در درازمدت هستید، قطعا ثبت شرکت و کارآفرینی مناسب شما خواهد بود.

بیشتر بخوایند: ثبت نام لاتاری آمریکا ۲۰۲۵: زمان، شرایط و هزینه لاتاری امریکا ۱۴۰۳

شرایط اقامت دبی

شرایط اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری

در قسمت‌های قبل این مقاله به‌خوبی با انواع روش‌های سرمایه گذاری دبی آشنا شدید. به‌طورکلی اخذ اقامت کشور امارات دردسرهای خاص خود را داشته و این کشور قوانین سخت‌گیرانه‌ای در مورد اقامت اتباع خارجی خود دارد. در تمام روش‌های سرمایه گذاری در دبی به شما اقامت موقت اعطا خواهد شد. البته میزان آن‌ها با یکدیگر متفاوت است و نیاز به تمدید مجدد ویزایتان خواهید داشت. برای مثال پس از خرید خانه اقامت موقت ۶ ماهه تا دوساله به فرد و اعضای خانواده‌اش داده می‌شود. اما پس از ثبت شرکت اقامت شما ۳ ساله خواهد بود. البته ویزای طلایی امارات اجازه اقامت ۵ یا ۱۰ ساله را به فرد خواهد داد که در قسمت‌های بعد این مقاله به آن می‌پردازیم.

مزایای اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

همان‌طور که در قسمت‌های قبل این مقاله اشاره کردیم، سرمایه گذاری دبی یک سرمایه گذاری مطمئن و سودآور برایتان خواهد بود. این موضوع به این دلیل است که کشور امارات ثبات اقتصادی و سیاسی بسیار بالایی دارد. دولت این کشور علاقه زیادی به تنوع اقتصادی داشته و به‌شدت به طرح‌های نوین اهمیت می‌دهد. اگر از طریق سرمایه گذاری در این کشور اقامت بگیرید، دیگر نگران هزینه‌های بالای زندگی در آن نخواهید بود؛ چراکه شما به پول رایج کشور امارات یعنی درهم، درآمد بالایی دارید. بیشتر موارد سرمایه گذاری در این کشور معاف از مالیات بوده و مدت‌زمان اقامت بسیار بالایی دارند. همچنین به این موضوع نیز اشاره‌کنیم که درآمد شخصی در امارات مالیات نداشته و از افراد در این زمینه هیچ مالیاتی دریافت نمی‌شود.

معایب اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری

در کنار مزایای زیادی که سرمایه گذاری در دبی دارد، تنها عیب آن را می‌توان میزان نیاز سرمایه اولیه بسیار بالا دانست.

شرایط اقامت سرمایه گذاری در دبی به‌صورت ۱۰ ساله

در قسمت‌های قبل این مقاله به این موضوع اشاره کردیم که سرمایه‌گذاران تحت شرایط خاصی می‌توانند با سرمایه گذاری دوبی اقامت ۱۰ ساله دریافت کنند. این ویزا به ویزای طلایی یا گلدن ویزای امارات معروف است. سرمایه‌گذاران برای دریافت ویزای طلایی ۱۰ ساله، باید این شرایط را داشته باشند:

شرایط اقامت سرمایه گذاری در دبی به‌صورت ۵ ساله

ویزای طلایی ۵ ساله نیز به برخی از سرمایه‌گذاران در امارات تعلق می‌گیرد. برای اخذ این ویزای ۵ ساله، افرادی که به سرمایه گذاری در دبی مشغول می‌شوند، باید این شرایط را داشته باشند:

شرایط و مدارک برای سرمایه گذاری در بانک دبی

یکی از روش‌های امن سرمایه گذاری دوبی را می‌توان باز کردن حساب‌های پس‌انداز در بانک‌های دبی دانست. بانک‌های این کشور انواع حساب پس‌انداز به خارجی‌ها ارائه می‌دهند. خوب است بدانید که شما با پس‌انداز کردن حداقل ۱۰ هزار درهم، ۴ درصد سود سالانه دریافت خواهید کرد. مبلغ سود با افزایش مبلغ پس‌انداز بیشتر خواهد شد. به این موضوع دقت کنید که شما برای انتخاب بانک در دبی قطعا نیاز به کمک یک متخصص خواهید داشت. اما مدارک لازم برای افتتاح حساب در بانک دبی عبارت‌اند از:

سرمایه گذاری دبی

حداقل سرمایه گذاری در دبی

حداقل میزان معقول مورد نیاز برای سرمایه گذاری در دبی، یک‌میلیون درهم است. البته با مبالغ پایین‌تر نیز می‌توانید این کار را انجام دهید.

شرایط سرمایه گذاری ایرانیان در دبی

از آنجایی که کشور امارات شریک تجاری بسیار فعال ایران به شمار می‌رفت، سرمایه گذاری دوبی برای ایرانیان سود بسیار خوبی به همراه داشت. شرایط سرمایه گذاری در این کشور برای ایرانیان فرقی با دیگر خارجی‌ها نداشت. اما متاسفانه در سال‌های اخیر شرایط سرمایه گذاری برای ایرانیان بسیار سخت شده و این دولت متاسفانه سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای علیه ایرانیان به‌پیش گرفته است. اما شما می‌توانید به‌عنوان یک ایرانی همچنان هم به تمام روش‌های ممکن در این کشور سرمایه گذاری کنید. خوب است قبل از اقدام به سرمایه گذاری در این کشور با یک وکیل کاربرد و یا موسسه مهاجرتی معتبر مشورت کنید.

شرکت های سرمایه گذاری در دبی چه ویژگی هایی دارند؟

به‌منظور سرمایه گذاری در دبی از طرق مختلف، شما نیاز به مراجعه به یکی از شرکت‌های سرمایه گذاری خواهید داشت. هر یک از این شرکت‌ها در زمینه‌های متفاوتی مشغول به کار هستند. سهام این شرکت ها در سطح بین‌المللی عرضه می‌شود.

سرمایه گذاری در بورس دبی چگونه است؟

شما برای سرمایه گذاری دوبی می‌توانید سهام شرکت‌هایی که در بورس امارات وجود دارند را نیز خریداری کنید. بهتر است بدانید که شرکت‌های معتبر بین‌المللی زیادی سهام خود را در بازار بورس امارات عرضه کرده‌اند. بازار مالی دبی به‌منظور تسهیل تصمیم‌گیری خرید سهام سرمایه‌گذاران، اطلاعات مفیدی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. به‌منظور خرید سهام در این بازار مالی شما به این موارد احتیاج خواهید داشت:

سایت بورس دبی

آدرس سایت بورس دبی به این شرح است: www.dfm.ae

صندوق سرمایه گذاری امارات چیست؟

صندوق سرمایه‌گذاری امارات به‌عنوان تامین سرمایه متعلق به سرمایه‌گذاران خارجی برای خرید اوراق بهادار، تعریف می‌شود، در‌حالی‌که هر سرمایه‌گذار مالکیت و کنترل سهام خود را حفظ می‌کند. صندوق‌های سرمایه گذاری راه را برای افراد سرمایه‌گذار در امارات هموار کرده‌اند.

صندوق سرمایه گذاری امارات

سوالات متداول درباره سرمایه گذاری در دبی برای اقامت

ما در این مقاله سعی کردیم تا به‌خوبی موضوع مهاجرت سرمایه گذاری دبی و اقامت سرمایه گذاری دبی را مورد بررسی قرار دهیم. اگر همچنان ابهاماتی در این زمینه برایتان وجود دارد، در ادامه با ما همراه باشید. ما به برخی از متداول‌ترین سوالات شما پاسخ داده‌ایم.

بیشتر بخوایند: شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا: قیمت پاسپورت دومینیکا ۲۰۲۴

حداقل مبلغی که می توان با خرید ملک به سرمایه گذاری در امارات پرداخت چقدر است؟

اگر قصد خرید ملک برای سرمایه گذاری دوبی را دارید، باید بدانید که شما حداقل نیاز به ۱ میلیون درهم خواهید داشت.

آیا با خرید ملک در امارات می توان ویزا و اقامت این کشور را اخذ کرد؟

اگر برای سرمایه گذاری در دبی خرید ملک را انتخاب کردید، باید بدانید که شما اقامت دوساله اخذ خواهید کرد. این اقامت موقت را می‌توانید تمدید کنید.

چه شرکت هایی را می توان در امارات تاسیس کرد؟

برای ثبت شرکت به‌عنوان سرمایه گذاری دبی شما در بیشتر حوزه‌ها مانند معماری، وکالت، فناوری اطلاعات، صنایع‌دستی، پزشکی و غیره می‌توانید فعالیت کنید.

آیا با ثبت شرکت در امارات می توان اقامت این کشور را اخذ کرد؟

شما با سرمایه گذاری در دبی از طریق ثبت شرکت می‌توانید بین ۳ تا ۱۰ سال اقامت بگیرید.

آیا ویزای سرمایه گذاری دبی وجود دارد؟

ویزای سرمایه گذاری دبی با توجه به نوع و میزان سرمایه گذاری به فرد و اعضای خانواده‌اش اهدا می‌شود.

شرایط سرمایه گذاری در دبی چگونه است؟

شرایط کامل سرمایه گذاری دوبی در این مقاله به‌خوبی توضیح داده شده است.

بهترین سرمایه گذاری در دبی چیست؟

همه روش‌های سرمایه گذاری در دبی سودآوری خوبی دارند، اما سرمایه گذاری در بورس و خرید ملک نیاز به سرمایه کمتری دارد.

شرایط سرمایه گذاری ایرانیان در دبی چگونه است؟

ایرانیان نیز مانند دیگر افراد خارجی می‌توانند به سرمایه گذاری در دبی بپردازند. البته سیاست‌های امارات در سال‌های گذشته نسبت به ایرانیان سخت‌گیرانه شده است.

بیشتر بخوانید: شرایط گلدن ویزای پرتغال؛ اقامت و مهاجرت پرتغال از طریق خرید ملک ۲۰۲۴

سخن پایانی

ثبات اقتصادی و سیاسی کشور امارات متحده عربی و همچنین اهمیتی که به رشد تجاری خود داده است، باعث شده تا به قطب اقتصادی خاورمیانه تبدیل شود. این کشور با فراهم کردن زیرساخت‌های سرمایه گذاری برای سرمایه‌گذاران سراسر جهان و همچنین اطمینان دادن به آن‌ها در زمینه سودآوری، سرمایه‌گذاران بین‌المللی زیادی را به خود جذب کرده است. روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری دبی وجود دارد. با هر روش سرمایه گذاری دوبی با توجه به میزان سرمایه‌ای که به کار می‌گیرد، فرد اقامت موقت کشور امارات را دریافت خواهد کرد. خوب است بدانید که با سرمایه گذاری در دبی و اخذ ویزای این کشور، شما به‌راحتی به بیش از ۱۷۰ کشور جهان بدون ویزا می‌توانید سفر کنید.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


سه × سه =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید