زندگی در ملبورن


زندگی در ملبورن

ملبورن پایتخت ایالت ویکتوریا در استرالیا است و ۲۵ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. جمعیت ۴.۵۲۹.۵۰۰ نفری ملبورن، آن را به بزرگ‌ترین شهر استرالیا تبدیل کرده است. افرادی که در ملبورن زندگی می‌کنند از مزایایی مانند امنیت، خدمات درمانی ارزان، خدمات آموزشی در سطح جهانی، زیرساخت‌های مطمئن، فرصت‌های خوب شغلی و یک محیط سالم برخوردار هستند. ملبورن مردم را از هر نژاد و فرهنگی در خود جای داده است و یکی مقصدهای محبوب مهاجران محسوب می‌شود. در این مطلب شرایط زندگی در ملبورن را بررسی می‌کنیم.

حقایقی درباره ملبورن

با توجه به نرخ بالای مهاجرت به استرالیا، شاید دانستن این موضوع که حدود ۳۶ درصد از شهروندان ملبورن خارج از استرالیا به دنیا آمده‌اند، خیلی هم عجیب به نظر نرسد. ۲۹ درصد از شهروندان هم در خانه به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می‌کنند. فقط در سال ۲۰۱۴ حدود ۷۴ هزار مهاجر به ملبورن سفر کردند. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود هر ساله افراد زیادی به ملبورن مهاجرت کنند. بعضی از این دلایل را می‌توایند در زیر مشاهده کنید:

شرایط پیدا کردن کار در ملبورن

تصویر زیبا از ملبورن

مردم با زندگی در ملبورن با فرصت‌های شغلی زیادی روبرو می‌شوند. بعضی از این مشاغل در زمینه‌های کشاورزی، کار معدن، ساخت و ساز، کارهای خدماتی، در زمینه علوم بهداشتی و تخصصی و IT و جهانگردی هستند. اگر قصد دارید با ویزای مربوط به تخصص به ملبورن سفر کنید، حتما به درخواست کار از طرف یک شهروند استرالیایی نیاز پیدا خواهید کرد. در غیر این صورت، برای پیدا کردن کار در ملبورن باید از استراتژی‌های مختلفی استفاده کنید، زیرا برای بسیاری از شغل‌ها آگهی داده نمی‌شود. در این مرحله ارتباطات شخصی قوی ممکن است برای پیدا کردن کار به شما کمک کند. برای مثال می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

از روش‌های دیگری هم امکان پیدا کدن کار در ملبورن وجود دارد. مثلا از طریق بررسی روزنامه‌هایی مانند the age  و  the Australian هم امکان دارد با آگهی‌های مربوط به استخدام مواجه شوید. روش دیگر از طریق وب‌سایت‌های کار آنلاین است. بسیاری از کارفرمایان در این وب‌سایت‌ها برای استخدام آگهی می‌دهند. همچنین می‌توانید به انجمن‌های حرفه‌ای و صنفی که نماینده‌ی منافع اعضای خود هستند، بپیوندید و از مشاوره‌ها و آموزش‌های این موسسات بهره ببرید.

هزینه‌های زندگی در ملبورن

تصویر زیبا از ملبورن

به طور کلی هزینه‌ی ماهانه زندگی یک نفر در ملبورن بدون احتساب کرایه خانه، برابر با ۱.۲۸۰.۸۴ دلار می‎شود. هزینه‌ی زندگی یک خانوده‌ی ۴ نفر در هر ماه برابر با ۴.۵۷۴.۳۴ دلار است.‌ هزینه‌ی اجاره یک خانه تک خوابه، ماهانه ۱.۸۸۴.۶۵ دلار و هزینه خرید آپارتمانی در مرکز شهر برابر با ۹.۶۲۰.۳۸ دلار است. با توجه به محاسبات انجام شده، هزینه‌ی زندگی در ملبورن حدود ۷۴ درصد از تهران بیش‌تر است و از نظر هزینه‌های بالای زندگی رتبه‌ی ۷۸ را در میان ۳۷۶ شهر دیگر دارد.

 

امتیاز دهید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


5 + 8 =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید