مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کشوری دیگر و انتخاب روش مناسب انجام این کار، خصوصا برای افرادی که تامین آینده‌ی همسر و فرزندان‌شان از اصلی‌ترین دغدغه‌های آن‌هاست، تصمیمی مهم و سرنوشت‌ساز است. با توجه به این‌که مهاجرت از طریق کاری به دلیل درآمد زایی که برای فرد دارد، یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی است، معمولا دولت کشورهای مختلف شرایط مطلوبی را برای متقاضیان این روش در نظر می‌گیرد و کانادا نیز یکی از برجسته‌ترین این کشورهاست.

این کشور به دلیل کمبودی که در بخش نیروهای متخصص دارد، هر ساله برای استان‌های مختلف خود از روش‌های متعدد نیروی مهاجر می‌پذیرد. اگر در فکر مهاجرت هستید، جاب آفر استان های آتلانتیک کانادا با شرایط خوبی که برای اخذ اقامت ارائه می‌دهد، می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد.

چهار استان آتلاتیک کانادا نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا شرایط دریافت جاب آفر در این مناطق را بررسی کنیم.

اخذ اقامت استان های آتلانتیک

یکی از بهترین گزینه‌های مهاجرتی پیش روی افرادی که دارای یک مهارت و تخصص هستند و علاوه بر مدرک دانشگاهی و آکادمیک، دوره فنی‌حرفه‌ای نیز گذرانده اند، مهاجرت از طریق کار و تخصص به کانادا است. در صورتی که متقاضیان حداقل سه سال سابقه‌ی کاری مرتبط با تخصص‌شان داشته باشند، می‌توانند از یک کارفرمای معتبر خارجی، موقعیت شغلی دریافت نمایند.

برنامه مهاجرتی پایلوت یکی از روش‌های مهاجرت به استان های آتلانتیک کانادا هستش که از طریق آن متقاضیان امکان اخذ اقامت در مدت زمانی بسیار کوتاه را دارند، البته به شرط داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر. این روش در واقع برای جذب نیروهای مهاجری است که دارای مهارت و تخصص می‌باشند.

جاب آفر استان های آتلانتیک کانادا

برای گرفتن جاب آفر استان ‌های آتلانتیک کانادا شما باید بتوانید از میان کارفرمایان کانادایی مشخص شده، یک موقعیت شغلی معتبر با شرح شغلی مشخص دریافت کنید. در صورتی که چنین پیشنهادی داشته باشید، می‌توانید برای دریافت اقامت این کشور درخواست دهید. موقعیت شغلی پیدا شده نیز باید از نوع ۰ یا مهارت‌های سطح A، B یا C بوده و در لیست طبقه‌بندی مشاغل ملی موجود باشد.

فراموش نکنید، برای این روش مهاجرتی هم نیاز به داشتن مهارت زبان دارید، اگرچه به نمره خیلی بالایی نیاز پیدا نخواهید کرد ولی ارائه مدرک زبان آیلتس از الزامات این برنامه مهاجرتی می‌باشد.

بعد از این‌که رزومه‌ی کاری شما که شامل مهارت‌های‌تان است توسط وکیل مهاجرتی بین‌المللی بررسی شود و وی بتواند یک کارفرمای خارجی با یک پیشنهاد شغلی متناسب با مهارت‌های شما پیدا کند، نوبت به توافق با کارفرما برای دریافت پیشنهاد شغلی از طرف وی می‌رسد.

در این مرحله نیاز است یک سری اقدامات انجام شود تا متقاضی دریافت شغل در سریع‌تر زمان بتواند به همراه اعضای خانواده‌اش به کانادا مهاجرت کرده و اقامت این کشور را به دست آورد. اقدامات لازم برای دریافت مجوز LMIA برای مشاغلی که نیازمند آن هستند؛ باید قبل از ورود متقاضی به خاک کانادا توسط کارفرما صورت گیرد.

پس از صدور مجوزهای لازم از سمت سفارت و ورود فرد به خاک این کشور از طریق جاب آفر استان های آتلانتیک کانادا، بسته به میزان فوریتی که کارفرما برای انجام وظایف موقعیت شغلی مذکور دارد، متقاضی می‌تواند در حدود یک ماه و نیم الی شش ماه، اقامت این کشور را به دست آورد.

با اخذ اقامت کانادا، افراد می‌توانند از حقوقی تقریبا مشابه شهروندان این کشور همچون مزایای مربوط به بهداشت و سلامت، بیمه بازنشستگی، آموزش رایگان، امکانات رفاهی و اجتماعی و… بهره‌مند شوند.

نکته مهم: برای داشتن یک مهاجرت قانونی و بی دردسر باید مطمئن بشید که همه چیز درست و طبق اصول انجام شود. مسئله‌ی بسیار مهمی که در امر مهاجرت باید به آن دقت کنید، بستن قرارداد با موسساتی هستش که وکیل رسمی مهاجرت کانادا دارند. شرکت مهاجرتی پت وی با داشتن وکیل رسمی مهاجرت کانادایی با کد ثبت شده‌ی ICCRC مفتخر است در این زمینه به شما عزیزان خدمت‌رسانی نماید.