ثبت شرکت در دبی: شرایط و هزینه اقامت با ثبت شرکت در امارات ۲۰۲۴


ثبت شرکت در دبی

اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت در سال‌های اخیر بسیار پرطرفدار شده است. سودآور بودن این نوع سرمایه‌گذاری و سیستم مالیاتی کشور امارات، دلیل محبوب بودن ثبت شرکت در دبی است.

کشور امارات متحده عربی در سال‌های اخیر به قطب اقتصادی منطقه تبدیل شده است. دولت این کشور تمام تلاش خود را کرد تا وابستگی خود را به منابع نفتی کم کرده و بستر مناسبی برای تنوع اقتصادی کشور ایجاد کند. امروزه می‌توانید شاهد باشید که سرمایه‌گذاران بسیار زیادی از کشورهای اروپایی و آمریکایی حتی مشتاق به سرمایه‌گذاری در این کشور امن هستند. راه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت این کشور وجود دارد. یکی از راه‌های اخذ اقامت دبی، ثبت شرکت در دبی و یا سایر شهرهای امارات محسوب می‌شود. به‌طورکلی ۱۲ نوع شرکت در این کشور به ثبت می‌رسد که هر کدام نیازمند اخذ مجوزهای مخصوص خود و صرف هزینه‌های متفاوتی دارد. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا تمام موارد مربوط به اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت را مورد بررسی قرار دهیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

شرایط گرفتن اقامت امارات از طریق ثبت شرکت

یکی از راه‌های اخذ اقامت کشور امارات، ثبت شرکت در دبی به شمار می‌رود. کشور امارات در سال‌های اخیر با تغییرات بسیار عالی‌ که در اقتصاد کشور خود داد، باعث شد تا سرمایه‌گذاران سراسر جهان، این کشور را برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت خود انتخاب کنند. یکی از مهم‌ترین موارد تمایل سرمایه‌گذاران خارجی به این کشور را می‌توان عدم وجود مالیات دانست. به‌طورکلی ۱۲ نوع شرکت در این کشور وجود دارد. در بیشتر مناطق این کشور فرد خارجی نمی‌تواند صددرصد سهام شرکت را به نام خود کرده و باید حتما با یک سهامدار بومی شریک شود. اما در حال حاضر در مناطق آزاد امارات، فرد می‌تواند با مالکیت صددرصد شرکت خود را راه‌اندازی کند. مدت‌زمان اقامت این کشور از طریق ثبت شرکت، بستگی به میزان سرمایه‌گذاری فرد و نوع شرکت دارد. خوب است بدانید که هرچقدر میزان سرمایه‌گذاری فرد در این زمینه بیشتر باشد، مدت‌زمان اقامتش نیز بیشتر خواهد بود.

بیشتر بخوایند: شرایط و مدارک اخذ ویزای دبی؛ قیمت ویزای فوری امارات ۲۰۲۴

اقامت امارات از طریق ثبت شرکت

مدارک اخذ اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

به‌منظور اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت شما باید مدارک خود را به دولت این کشور ارائه دهید. این مدارک عبارت‌اند از:

بیشتر بخوانید: شرایط و اقامت کاری دبی: شرایط و هزینه ویزای کار امارات ۲۰۲۴

مراحل ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی مراحل قانونی و مشخص خود را دارد که همه سرمایه‌گذاران خارجی باید آن را طی کنند. اگرچه گاهی اوقات با توجه به نوع شرکت و یا شرایط هر فرد، این مراحل کمی متفاوت باشد، اما در حالت کلی مراحل ثبت شرکت در این کشور شامل سه بخش است:

 1. مرحله اول دریافت تاییدیه اولیه (اپرووال) از دولت امارات است.
 2. مرحله دوم ثبت شرکت در DED یا همان دایره اقتصادی امارات است.
 3. مرحله سوم نیز شامل اخذ اقامت دو ساله قابل تمدید می‌شود.

اگر بخواهیم کمی جزیی‌تر به مراحل ثبت شرکت در دبی بپردازیم باید موارد زیر را مطرح کنیم:

 1. ابتدایی‌ترین کار ممکن برای سرمایه‌گذار، اثبات تمکن مالی و اعتبار خود نزد بانک است.
 2. پس‌ازآن، اسناد احراز هویت شرکا را باید تهیه کنید.
 3. اساسنامه شرکت را تنظیم کرده و موضوع فعالیت آن را باید به‌طور کامل و شفاف توضیح دهید.
 4. در مرحله بعدی باید از اداره دارایی این کشور شماره مالیاتی شرکت خود را دریافت کنید.
 5. مدیر و مدیرعامل باید تعیین شود و به‌طور واضح فردی که حق امضا دارد، معرفی گردد.
 6. پس از تمام این مراحل، باید به‌منظور درخواست ثبت شرکت خود به اتاق بازرگانی مراجعه کنید.
 7. پس از دریافت اجازه تاسیس شرکت، آغاز کار شرکت خود را در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار باید به ثبت برسانید.
 8. سند اجازه کار بازرگانی خود، یعنی کارت بازرگانی‌تان را دریافت کنید.
 9. در یکی از بانک‌های این کشور، به نام شرکت، حساب بانکی افتتاح کنید.
 10. کارکنان شرکت خود اعم از حسابدار و کارمندان دیگر را تعیین کنید.

بیشتر بخوانید: شرایط  مهاجرت به امارات | روش های مهاجرت به دبی | شرایط و هزینه اقامت ۲۰۲۴

ثبت شرکت در دبی

مزایا ثبت شرکت در امارات

اگر قصد اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت را دارید، خوب است با مزایای این نوع سرمایه‌گذاری خود آشنا شوید. برخی از این مزایا عبارت‌اند از:

بیشتر بخوانید: شرایط گلدن ویزای پرتغال؛ اقامت و مهاجرت پرتغال از طریق خرید ملک ۲۰۲۴

معایب ثبت شرکت در امارات

در کنار تمام مزایای ثبت شرکت در دبی می‌توان برخی از موارد را به‌عنوان معایب نیز در نظر گرفت. برخی از این معایب که خوب است از ابتدا به آن‌ها توجه کنید، عبارت‌اند از:

بیشتر بخوایند: ثبت نام لاتاری آمریکا ۲۰۲۵: زمان، شرایط و هزینه لاتاری امریکا ۱۴۰۳

چه شرکتی در دبی ثبت کنیم؟

اگر قصد اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت را دارید، باید بدانید که ۱۲ نوع شرکت در این کشور قابلیت ثبت شدن دارند. خوب است بدانید که از بین این ۱۲ نوع شرکت، ثبت برخی از آن‌ها برای ایرانیان امکان‌پذیر است. سه نوع شرکتی که ایرانیان می‌توانند به ثبت برسانند عبارت‌اند از: شرکت سهامی، شرکت غیر سهامی و شرکت با مسئولیت محدود یا همان LLC. از بین این سه انتخاب، شرکت با مسئولیت محدود یا همان LLC را می‌توان بهترین انتخاب برای ایرانیان دانست. در ادامه شما را با تمام این ۱۲ نوع شرکت آشنا خواهیم کرد.

انواع شرکت برای ثبت در امارات

قبل از ثبت شرکت در دبی خوب است با انواع آن آشنا شوید. همان‌طور که گفتیم ۱۲ نوع شرکت در این کشور قابلیت به ثبت رسیدن را دارند، که عبارت‌اند از:

 1. شرکت مشارکت عمومی General Partnership
 2. شرکت با مسئولیت محدود Limited Liability Company (LLC)
 3. شرکت سهامی خاص Private Joint Stock Company
 4. شعبه شرکت‌های محلی Local Company Branch
 5. شعبه شرکت‌های خارجی Foreign Company Branch
 6. شرکت غیر سهامی Sole Establishment
 7. شرکت مشارکت محدود Limited Partnership
 8. شرکت سهامی عام Public Joint Stock Company
 9. شرکت سهامی Civil Company
 10. شعبه شرکت‌های حوزه خلیج‌فارس GCC Company Branch
 11. شعبه شرکت‌ها در منطقه آزاد Free Zone Company Branch
 12. هولدینگ Holding Companies

بیشتر بخوانید: قیمت ویزای تحصیلی آمریکا: شرایط اخذ ویزا دانشجویی امریکا ۲۰۲۴

مالیات ثبت شرکت در دبی

استعلام شرکت در دبی چگونه انجام می شود؟

به‌منظور اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت شما ابتدا باید استعلامی از شرکت در دبی تهیه کنید. شرکت‌های حقوقی و مهاجرتی می‌توانند به‌راحتی این کار را برای شما انجام دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

انواع مجوز ثبت شرکت و اقامت دبی

سرمایه‌گذاران خارجی برای ثبت شرکت در دبی نیازمند اخذ مجوزهای بخصوصی هستند. هرکدام از این مجوزها برای فعالیت خاصی در این کشور صادر شده و شرایط بخصوص خود را دارند. در ادامه با ۳ نوع از پرکاربردترین مجوزهای ثبت شرکت در کشور امارات آشنا خواهید شد.

اقامت امارات با ثبت شرکت: مجوز حرفه ای (Professional License)

اقامت امارات با ثبت شرکت نیازمند اخذ مجوزاست. افرادی که قصد انجام امور خدماتی مانند: پزشکی، امور مربوط به خدمات تکنولوژی، امور وکالت و حقوقی، حسابداری، مشاوره و غیره را دارند، باید مجوز حرفه‌ای یا همان (Professional License) را دریافت کنند.

اقامت دبی ثبت شرکت: مجوز تجاری (Commercial License)

به‌منظور اخذ اقامت دبی ثبت شرکت بازرگانی، شما نیاز به اخذ مجوز تجاری یا همان (Commercial License) دارید. این مجوز به‌منظور انجام خریدوفروش و انواع فعالیت‌های تجاری و بازرگانی در داخل این کشور، صادر می‌شود.

ثبت شرکت در امارات: مجوز صنعتی (Industrial License)

مجوز صنعتی یا همان (Industrial License) برای ثبت شرکت در دبی برای افرادی صادر می‌شود که قصد انجام فعالیت تولید کالا در این کشور را دارند.

بیشتر بخوایند: گلدن ویزای امارات؛ همه چیز درباره ویزای طلایی دبی ۲۰۲۴

هزینه ثبت شرکت در دبی

دانستیم که برای اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت شما نیازمند طی یک پروسه تقریبا طولانی هستید. این پروسه با توجه به نوع شرکت می‌تواند متفاوت باشد. همچنین به این موضوع نیز اشاره کردیم که مدت‌زمان ویزای شما نیز می‌تواند با توجه به میزان سرمایه‌گذاری‌تان در شرکت متفاوت باشد. اما اگر قصد دارید بدانید که برای ثبت شرکت در این کشور به چه مبلغی نیازمند خواهید بود، باید بگوییم که این مبلغ با توجه به نوع شرکت، نوع مجوز صادر شده، منطقه موردنظر برای راه‌اندازی کسب‌وکار، تعداد افراد شریک، انتخاب نام شرکت و غیره، کاملا متفاوت بوده و نمی‌توان عدد دقیقی برای آن در نظر گرفت.

حداقل هزینه ثبت شرکت در امارات

اگرچه به این موضوع اشاره کردیم که نمی‌توان رقم دقیقی برای ثبت شرکت در کشور امارات در نظر گرفت، اما به‌طور تقریبی شما به مبلغ حداقلی ۲۰ هزار درهم امارات برای این کار نیاز خواهید داشت.

حداکثر هزینه ثبت شرکت در امارات

مدت‌زمان اقامت دبی با ثبت شرکت با توجه به میزان سرمایه‌ای که برای ثبت شرکت خود در نظر گرفته‌اید متفاوت خواهد بود. اگرچه نمی‌توان مبلغ حداکثری برای این منظور در نظر گرفت، اما به‌طور تقریبی شما به حداکثر ۴۰ هزار درهم امارات برای ثبت شرکت نیاز خواهید داشت. البته این رقم با توجه به خواست خود فرد می‌تواند بسیار بالاتر باشد.

شرایط مالیات ثبت شرکت در دبی و سایر مناطق امارات

یکی از دلایل مهمی که ثبت شرکت در دبی بسیار محبوب شده است، قوانین مالیاتی کشور امارات محسوب می‌شود. جالب است بدانید که به حساب‌های بانکی و گردش‌های مالی در کشور امارات هیچ‌گونه مالیاتی تعلق نمی‌گیرد. در هنگام ثبت شرکت نیز، تنها ۵ درصد از کل هزینه شرکت، برای آن مالیات در نظر گرفته می‌شود. البته ناگفته نماند که همه‌ساله هنگام تمدید شرکت، شما باید پنج درصد مالیات خود را بپردازید.

آیا ثبت شرکت مجازی در دبی هم انجام می پذیرد؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت با ثبت شرکت مجازی نیز امکان‌پذیر است. این موضوع به این معنا است که شما در این موردنیاز به ارائه اجاره‌نامه دفتر نداشته و دفتر مجازی خود را به ثبت می‌رسانید.

روش های اقامت دبی بدون ثبت شرکت

یکی از روش‌های اخذ اقامت در کشور امارات، ثبت شرکت در دبی است. اما باید بدانید که برای اخذ اقامت این کشور شما به روش‌های بسیار مختلفی می‌توانید اقدام کنید. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

بیشتر بخوایند: چگونه بورسیه تحصیلی امارات بگیریم؟ شرایط مهاجرت تحصیلی دبی ۲۰۲۴

آیا ثبت شرکت در شارجه با دبی فرق دارد؟

همان‌طور که به این موضوع اشاره کردیم، اقامت دبی با ثبت شرکت در مناطق مختلف کشور امارات با یکدیگر متفاوت است. برای مثال شهر شارجه را در نظر بگیرید. این شهر باوجود مناطق آزادی که دارد، در سال‌های اخیر هدف بسیاری از سرمایه‌گذاران سراسر جهان شده است. اما باید بدانید که شما تنها مجاز به ثبت برخی از انواع شرکت‌ها در این شهر هستید. اما در حالت کلی، تفاوت زیادی در قوانین ثبت شرکت بین دبی و شارجه وجود ندارد.

ثبت شرکت LLC در دبی چگونه انجام می شود؟

در این مقاله با انواع ثبت شرکت در دبی آشنا شدید. یکی تاز این شرکت‌ها، شرکت با مسئولیت محدود Limited liability company به شمار می‌رود. خوب است بدانید که در این نوع شرکت، حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت باید به اسم یک شخص با ملیت کشور امارات باشد. تعداد سهامداران این شرکت نیز از ۲ نفر تا حداکثر ۵۰ نفر تعیین‌شده است.

بیشتر بخوایند: خرید ملک در دبی: قیمت خانه و آپارتمان در امارات ۲۰۲۴

اخذ اقامت امارات

سوالات متداول درباره اخذ اقامت امارات با ثبت شرکت

ما در این مقاله سعی کردیم تا به‌طور کامل به تمام موارد مهم در زمینه اقامت دبی با ثبت شرکت در این کشور بپردازیم. اگر همچنان سوالاتی در این زمینه دارید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوایند: انواع سرمایه گذاری در دبی؛ روش ها و مزایا سرمایه گذاری امارات ۲۰۲۴

شرایط اقامت دوبی با ثبت شرکت چیست؟

به‌طورکلی اقامت دوبی با ثبت شرکت در آن سه‌ ساله است. اما این مدت‌زمان با توجه به میزان سرمایه‌گذاری می‌تواند به ۵ تا ۱۰ سال افزایش پیدا کند.

هزینه اقامت دبی از طریق ثبت شرکت چقدر است؟

هزینه اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت با توجه به نوع شرکت متفاوت بوده و نمی‌توان رقم دقیقی برای آن در نظر گرفت. اما شما به حداقل ۲۰ هزار درهم امارات نیاز خواهید داشت.

مدارک گرفتن اقامت دبی با ثبت شرکت کدامند؟

مدارک لازم به‌منظور ثبت شرکت در دبی به‌طور کامل در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت.

بیشتر بخوایند: شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا: قیمت پاسپورت دومینیکا ۲۰۲۴

سخن پایانی

امن بودن کشور امارات متحده عربی و پیشرفت اقتصادی بسیار زیادی که در سال‌های اخیر داشته است، باعث جذب سرمایه‌گذاران از سراسر جهان شد. ثبت شرکت دبی یکی از راه‌های محبوب سرمایه‌گذاری در این کشور به شمار می‌رود. دلیل آن نیز قوانین مالیاتی بسیار خوب به‌منظور جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی به امارات است. در حالت عادی مدت‌زمان اقامت دبی با ثبت شرکت ۳ ساله است، اما این مدت‌زمان با توجه به میزان سرمایه‌گذاری می‌تواند افزایش پیدا کند. یکی از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در دبی که باعث جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی شده است، سودآوری بالا در مدت‌زمان کم به شمار می‌رود.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


20 − 4 =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید