تحصیل در استرالیا


Study in Australia Text

کشور استرالیا به مرکزیت کانبرا واقع در قاره‌ی اقیانوسیه در نیمکره‌ی جنوبی بوده که یکی از شش کشور پهناور جهان است و مردم آن به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. این کشور سالانه پذیرای دانشجویان زیادی است که از سرتاسر دنیا به منظور تحصیل در دانشگاه‌های آن کشور به آن مهاجرت می‌نمایند.

هزینه‌های تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا با تمام مزایایی که برای تحصیل دارد یکی از کشورهایی است که معمولا هزینه‌های تحصیل در آن گران تمام خواهد شد. در واقع یک دانشجو به تنهایی در هر سال حدود ۲۰.۲۹۰دلار استرالیا (۱۴.۶۰۰ دلار امریکا) فقط برای مخارج زندگی باید هزینه کند. البته هزینه‌های تحصیل در استرالیا کاملا به رشته‌ی مورد نظر شما بستگی دارد.

با توجه به سایت studymove.com، میانگین شهریه در سال۲۰۱۸‌ برای دانشجویان دوره‌ی کارشناسی ۳۰.۸۴۰هزار دلار استرالیا و برای دانشجویان دوره‌ی فوق لیسانس ۳۱.۵۹۶ دلار استرالیا بود. سایت دولت استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی به طور کلی شهریه‌ی لازم را اینطور اعلام نموده است:

دوره‌ی ارشد: ۲۰هزار دلار استرالیا (۱۴.۴۰۰ دلار امریکا) تا ۳۷ هزار دلار استرالیا (۲۶.۶۰۰ دلار امریکا)

دوره‌ی دکتری: ۱۴هزار دلار استرالیا (۱۰.۰۶۰ دلار امریکا تا ۳۷هزار دلار استرالیا (۲۶.۶۰۰ دلار امریکا)

البته مدارک پزشکی و دامپزشکی از این دسته‌بندی جدا هستند و باید این نکته را نیز ذکر کرد که شهریه‌های هر دانشگاه به صورت ترمی محاسبه می‌شود نه سالانه و برای هر فرد متفاوت است.

سیستم آموزشی

سیستم آموزش در استرالیا به سه گروه اول، دوم و سوم تقسیم می‌شود. سیستم اولیه هفت یا هشت سال طول می‌کشد که از مهد کودک واز سن ۶یا ۷ سالگی آغاز می‌شود. سیستم ثانویه: سه یا چهار سال از سن ۷سالگی تا ۱۰ یا ۸سالگی تا ۱۱ طول می‌کشد و گروه ثانویه‌ی ارشد دو سال زمان می‌برد(سنین ۱۱ تا ۱۲ سالگی). گروه سوم نیز به دو زیرمجموعه تقسیم می‌شود: آموزش عالی (دانشگاهی) و آموزش فنی وحرفه‌ای.

شرایط پذیرش برای دریافت ویزای تحصیل در استرالیا

  1. یکی از شروطی که برای گرفتن پذیرش تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا هست، داشتن ویزای دانشجویی است. همچنین باید فرم کاربرد ویزای دانشجویی استرالیا را کامل کرده و هزینه‌ی آن را نیز بپردازید و شاید نیاز به مصاحبه داشته باشید. در سال ۲۰۱۱ اقامت موقت واقعی (GTE) معرفی شده که بر طبق آن ویزای اقامت موقت باید برای هدف تحصیل یا همراهی دانش‌آموز (گاردین) باشد. برای تصمیم‌گیری این موارد در دپارتمان امور داخلی به این فاکتورها توجه می‌شود:
  1. مالی: ارزیابی سرمایه‌ی کافی برای پرداخت شهریه، مسافرت و هزینه‌های زندگی.
  2. مهارت انگلیسی: اگر شما از یک کشور انگلیسی زبان نباشید شما نیاز به بهبود سطح انگلیسی خود دارید. آزمون‌های انگلیسی شامل IELTS، TOFEL، IBT، تست شخصی انگلیسی آکادمیک (PTE) و انگلیسی پیشرفته‌ی کمبریج (CAE) مورد قبول هستند.
  3. سلامت: ممکن است از برخی دانشجویان درخواست انجام تست‌های پزشکی و رادیولوژی شود تا سلامتی آنها تایید گردد.
  4. شخصیت: ویزای دانشجویی استرالی نیازمند تعهد داشتن شخصیت خوب دراسترالیا است. که از نظر سوابق جنایی مورد بررسی قرار می‌گیرید.

مدارک

اکثر ویزاها چهار هفته نیازمند بررسی هستند. بعد از دریافت ویزا ۹۰روز وقت دارید و در هفته‌ی اول باید حضور خود را به مرکز آموزشی مورد نظر اطلاع دهید.

امتیاز دهید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


دو × 3 =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید