بورسیه های تحصیلی در کانادا


یکی از راه هایی که دانشجویان بین المللی می توانند به تأمین مالی تحصیلات خود در کانادا کمک کنند ، از طریق بورس های تحصیلی است که جوایز مالی قابل بازپرداخت نیستند. گرایش آنها به دانشجویان با پیشرفت تحصیلی برجسته به دانشجویان اعطا می شود ، اگرچه برخی از آنها تجربه داوطلبانه و کار را نیز می شناسند. شما باید برای برخی از بورسیه ها اقدام کنید ، اما برخی دیگر بطور خودکار اعطا می شوند.

بورس های تحصیلی در کانادا

برای بورسیه های تحصیلی آزاد در کانادا که دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند نیز اعطا می شوند. تحصیل در کانادا به طور فزاینده ای برای دانشجویان بین المللی جذاب می شود.

 

بورس تحصیلی مناسب در کانادا را برای انواع مختلفی از مقاطع تحصیلی ، از جمله بورس های تحصیلی و مدیریتی ، بورسیه های مهندسی ، دانشکده حقوق یا بورسیه های دانشکده پزشکی و همچنین بورس های ورزشی ، هنری یا موسیقی برای یافتن تحصیلات خود در خارج از کشور

بورس های تحصیلی با بودجه جزئی و کاملاً تأمین شده برای کسانی که می خواهند در کانادا تحصیل کنند وجود دارد. دانشگاه های کانادا و دولت کانادا همه ساله بورس های تحصیلی را به شهروندان محلی و دانشجویان بین المللی اعطا می کنند.  تا سال ۲۰۲۰ ، تعداد دانشجویان بین المللی در بورس های تحصیلی در کانادا از ۳۵۰،۰۰۰ در سال ۲۰۱۵ به ۵۰۰۰۰۰ افزایش می یابد.

یکی از فرصت های بورس تحصیلی کاملاً بودجه ، برنامه بورسیه تحصیلی فرانکوفون (CFSP) است که توسط دولت کانادا برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه فرانکوفون برای تحصیلات دانشگاهی منتهی به کارشناسی ارشد و دکترا ، یا برای دوره های کارآموزی کوتاه مدت یا برای آموزش فنی و حرفه ای ارائه شده است.

بورسیه ها ، کمک هزینه ها و بورس ها انواع کمک های مالی هستند که نیازی به پرداخت آنها نیست. بورس های تحصیلی معمولاً مبتنی بر شایستگی است ، در حالی که کمک هزینه ها و بورس ها نیز نیاز مالی را نیز مورد توجه قرار می دهند. برخی بورس های تحصیلی ، کمک هزینه ها و بورس های تحصیلی نیز بر اساس پیشرفت تحصیلی ، مهارت های ورزشی ، درگیری خارج از برنامه درسی یا توانایی های ویژه است.

دولت های فدرال ، استانی و سرزمینی ، مدارس انفرادی و برخی از مشاغل و بنیادهای خیریه نیز بورس های تحصیلی ، کمک هزینه و بورس تحصیلی اعطا می کنند. در دانشگاه های کانادا ، سالانه بیش از ۳۵۰۰ بورس تحصیلی به جوانان علاقه مند به دنبال تحصیلات عالی نیز بورسیه اعطا می شود.

لیست بورس های تحصیلی در کانادا

علاوه بر این ، بورسیه های تحصیلی متعددی برای دانشجویان بین المللی که برای تأمین بودجه تحصیل خود در کانادا نیاز به حمایت مالی دارند ، در دسترس است. در اینجا با چند بورس تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین المللی سطح مختلف تحصیلی معرفی می کنیم تا به طور مختصر با خصوصیات و ویژگی های بورس های تحصیلی در این کشور نیز آشنایی پیدا کنند.

بورسیه های بنیاد Trudeau

شما ممکن است نخست وزیر بدنام کانادا ، جاستین ترودو ، که بنیاد ترودو را تأسیس کرده است ، شنیده باشید. این بنیاد بورس تحصیلی مشخصی را ارائه می دهد زیرا تنها بورسیه های دکترا در علوم انسانی و علوم اجتماعی در کانادا است. پانزده بورسیه با ارزش سالانه حداکثر ۶۰،۰۰۰ دلار برای حداکثر سه سال تحصیل در دسترس است. دانشجویان کشورهای نوظهور فرصت دریافت بورس تحصیلی را دارند.

بورسیه تحصیلی در انتاریو تریلیوم

برای دریافت این بورس تحصیلی که سالانه ۴۰،۰۰۰ دلار ارزش دارد ، باید یک دوره دکتری کامل را در دانشگاه غربی دنبال کنید. داوطلب باید حداقل ۸۰٪ از دو مطالعه آخر دانشگاه تمام وقت را کسب کند.

جوایز بین المللی کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه واترلو

این بودجه برای دانشجویانی که در برنامه های دوره کارشناسی ارشد تمام وقت مبتنی بر تحقیق در دانشگاه واترلو ثبت نام کرده اند ، در دسترس است. این برنامه برای هر یک از دوره های کارشناسی ارشد ۲ ساله و ۲،۰۹۰ دلار در هر ترم برای یک دوره دکتری ۳ ساله در هر ترم ۲،۰۴۵ دلار فراهم می کند.

جوایز دانشگاه کارلتون برای دانشجویان بین المللی

این یکی از بورسیه های تحصیلی در کانادا است که برای دانشجویان کارشناسی ارشد باز است. اگر اتفاقی بیفتد که دانشجویان دانشگاه کارلتون با معدل قبولی ۸۰ درصد یا بهتر هستند و شرایط زبان را برآورده می کنید ، بطور خودکار برای بورس تحصیلی در نظر گرفته می شوید. ارزش بورس تحصیلی بر اساس معدل پذیرش شما تعیین می شود. دانش آموزان با ۸۰-۸۴.۹ of از میانگین پذیرش ممکن است برای چهار سال ۱۰۰۰ دلار در سال دریافت کنند. دانش آموزان با نمره بهتر ، صندوق بالاتری دریافت می کنند.

بورسیه ریاست جمهوری

بورسیه های ریاست جمهوری توسط دانشگاه Fairleigh Dickinson برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد با عملکرد علمی استثنایی ارائه می شود. بورسیه تحصیلی کامل در دسترس است. با این حال ، این هزینه های مسکن ، هزینه های زندگی ، بیمه و سایر هزینه ها را پوشش نمی دهد.

امتیاز دهید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


سه × 4 =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید