thumbnail

برنامه مهاجرت استانی یوکان (YNP)

17 فوریه 2021، 23:24

قلمرو یوکان، کوچکترین و غربی‌ترین قلمرو کشور کاناداست. این قلمرو در شمال غربی کانادا واقع شده است و منطقه‌ای از فلات‌ها و کوه‌های مرتفع است. همسایه شرقی این قلمرو، سرزمین‌های شمال غربی است، از جنوب با استان بریتیش کلمبیا کانادا و از غرب با ایالت آلاسکا ایالات متحده آمریکا، مرز مشترک دارد. یوکان جمعیت بسیار کمی دارد و در حدود ۳۵ هزار نفر در این قلمرو زندگی می‌کنند. مساحت قلمرو یوکان در حدود نیم میلیون کیلومتر مربع است.

یوکان به دلیل داشتن ثروت معدنی، مناطق وسیع بیابانی که بیابان‌های بکری در آن‌های یافت می‌شود، مشهور است. مرکز قلمرو یوکان، شهر وایت هورس است. بیش از دو سوم از کل جمعیت قلمرو یوکان، در این شهر زندگی می‌کنند. با توجه به سیاست‌گذاری‌های مسولان قلمرو یوکان در سال‌های اخیر، این قلمرو برای پیشرفت و رفع کمبود‌های نیروهای انسانی خود اقدام به جذب مهاجران کرده است. برای مهاجرت به این استان، می‌توانید از برنامه مهاجرت استانی یوکان (Yukon PNP)، استفاده کنید. در سال ۲۰۱۹ و با استفاده از این برنامه مهاجرتی، ۳۱۰ خانواده مهاجر با دریافت اقامت دائم، یوکان را به خانه جدید خود تبدیل کرده‌اند.

یوکان کانادا

معرفی برنامه مهاجرت استانی یوکان

با توجه اینکه جمعیت یوکان بسیار کم است،‌ فرصت‌های زیادی برای مهاجران متخصص و نیمه‌متخصص وجود دارد تا بتوانند اقامت دائم این استان را دریافت کنند.

برنامه اصلی مهاجرتی این استان، برنامه مهاجرت استانی یوکان است. این برنامه، دسته‌بندی‌های مختلفی دارد که ممکن است واجد شرایط یکی از آن‌ها باشید.

 • اکپرس انتری
 • برنامه کارگر متخصص و ماهر
 • برنامه کارگر حیاتی
 • برنامه نامزدهای تجاری
 • پایلوت جوامع قلمرو یوکان

مهاجرت استانی یوکان

اکسپرس انتری

دواطبان واجد شرایط که مایل به ورود به سیستم فدرال اکپرس انتری هستند و علاقمه‌مند به زندگی و کار در قلمرو یوکان هستند، می‌توانند به جریان اکسپرس انتری یوکان (YEE)، مراجعه کنند. یوکان، جریان اکسپرس انتری را از سال ۲۰۱۵ به برنامه‌ها موجود مهاجرتی خود افزوده است. این جریان به قلمرو اجازه می‌دهد که افرادی که در سیستم اکسپرس انتری مهاجرت، پناهندگی یا شهروندی کانادا (IRCC) هستند و دارای تحصیلات لازم،‌ تجربه کاری مورد نیاز، توانایی زبان و سایر شرایط خواسته شده هستند، جذب کند.

از جمله شرایط مورد نیاز:

 • شرایط یکی از سه برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال را برآورده کنید.
 • برای دریافت شماره نمایه و در صورت وجودکد اعتبار سنجی جویندگان کار، مدارک و فرم‌های لازم را در سیستم اکسپرس انتری تکمیل کنید.
 • ارائه اسنادی که نشان دهد هزینه کافی برای تامین مخارج خود و افراد تحت تکفل خود در هنگام ورود به کانادا را دارید.
 • از یک کارفرمای واجد شرایط قلمرو یوکان، یک پیشنهاد شغلی دائمی و تمام وقت و معتبر داشته باشید.
 • قصد زندگی و کار در یوکان را داشته باشید.

کار در یوکان کانادا

برنامه کارگر متخصص و برنامه کارگر حیاتی

در راستای جذب نیروهای متخصص و ماهر برای رفع نیازهای این استان و پیشرفت در زمینه اقتصادی، این برنامه طراحی شده است. در صورتی که مهارت شما جز مهارت‌های خواسته شده باشد و سایر معیارهای مربوطه را داشته باشید، می‌توانید از طریق یکی از این دو برنامه موجود که شرایط شما مشخص می‌کند از کدامیک استفاده کنید، اقدام به دریافت اقامت دائم کنید.

از جمله شرایط مورد نیاز:

 • ویزای دانشجویی یا مجوز کار موقت معتبر داشته باشید. اگر از قبل در کانادا زندگی می‌کنید، هنگام درخواست، توسط مقامات مربوطه صادر می‌شود.
 • بازدید کننده یا کسی که ادعای پناهندگی می‌کند، نباشید.
 • از یک کافرما در یوکان پیشنهاد شغلی داشته باشید، شغل و کارفرما باید معیارهای لازم را داشته باشند.
 • مدرک تحصیلی مورد نیاز را ارائه دهید. در صورتی که شما فارغ‌التحصیل موسسات آموزشی خارج از کانادا باشید،‌ برای ارائه مدرک خود نیاز است که ارزیابی و اعتبار‌نامه تحصیلی (ECA) را انجام دهید.
 • مدرک زبان مورد نیاز را ارائه دهید.
 • قصد کار و زندگی در این استان را داشته باشید.
 • ظرف مدت ۳ تا ۶ ماه از تاریخ شروع کار خود، برای اقامت دائم اقدام کنید.
 • قبل از اقدام برای برنامه کارگر حیاتی، در ده سال گذشته بایستی حداقل ۶ ماه سابقه کار تمام وقت در موقعیت شغلی مرتبط با شغل مدنظر را داشته باشید. برای برنامه کارگر متخصص، این مدت ۱۰ ماه است.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

مطالب مرتبط
thumbnail برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک کانادا
معرفی استان نیوبرانزویک کانادا استان نیوبرانزویک یکی از استان‌های کشور کانادا است که توسط جنگل‌های فراوان پوشیده شده است و در ساحل اقیانوس اطلس واقع شده است. بیش از ۸۰ درصد از زمین‌های این استان، مناطق جنگلی تشکیل داده‌اند و محل زندگی حیواناتی مانند گوزن شمالی، خرس و سایر حیوانات است. اکثر اتباع خارجی که...
ادامه مطلب
thumbnail برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی کانادا
قلمروهای شمال غربی، سرزمینی واقع در کشور کانادا است، مانند هر استان دیگر کانادا. این قلمرو در شمال کانادا در شرق قلمرو یوکان، جنوب غربی قلمرو نوناووت و شمال استان‌های بریتیش کلمبیا، آلبرتا و ساسکاچوآن قرار دارد. مرکز این قلمرو، شهر یلونایف است. مساحت این قلمرو، ۱۱۴۰۸۳۵ کیلومتر مربع است. دریاچه گریت بر، بزرگ‌ترین دریاچه...
ادامه مطلب
thumbnail برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوآن کانادا
ساسکاچوآن یکی از استان‌های کانادا است که از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است. این استان داری دو شهر بزرگ رجینا و ساسکاتون است. مرکز این استان، شهر رجینا است. در این شهر موزه سلطنتی ساسکاچوآن، که نمایشگاهی از آثار بسیار قدیمی و تاریخ طبیعی مربوط به اولین مردمی که در کانادا وجود داشته‌اند،...
ادامه مطلب
تازه ها در سایت
thumbnail سفر به کانادا در شرایط کرونا
اکیداً توصیه می‌شود در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا هرگونه سفر غیر ضروری خارج از کانادا را لغو کرده یا به تعویق بیندازید. تفاوتی هم در این‌که کانادایی هستید یا از اتباع خارجی، وجود ندارد. اما در صورتی که شرایطی اضطراری دارید یا مجبور به این کار هستید، می‌بایست از قوانین وضع شده پیروی کنید. در...
ادامه مطلب
thumbnail تهیه رزومه کاری برای مهاجرت
اهمیت داشتن رزومه برای مهاجرت زمانی که صحبت از مهاجرت به کشوری دیگر و گرفتن یک موقعیت مهم شغلی یا تحصیلی به میان می‌آید، اهمیت داشتن یک رزومه خوب و قوی مشخص می‌شود. این مسئله در داخل ایران هم کاملا به همین شکل است ولی تاثیر آن در امر مهاجرت، بسیار قابل توجه است. به...
ادامه مطلب
thumbnail جاب آفر استان های آتلانتیک
مهاجرت به کانادا مهاجرت به کشوری دیگر و انتخاب روش مناسب انجام این کار، خصوصا برای افرادی که تامین آینده‌ی همسر و فرزندان‌شان از اصلی‌ترین دغدغه‌های آن‌هاست، تصمیمی مهم و سرنوشت‌ساز است. با توجه به این‌که مهاجرت از طریق کاری به دلیل درآمد زایی که برای فرد دارد، یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی است، معمولا...
ادامه مطلب