استان نیوفاندلند و لابرادور در ساحل شرقی اقیانوس اطلس در کشور کانادا واقع شده است. این استان ممکن است مقصد اصلی همه نباشد اما مطمئنا برای کسانی که زندگی ساده‌تری را دوست دارند یا به دامداری علاقه دارند، یک جواهر است. با این حال، استان نیوفاندلند و لابرادور را تنها با سرزمین‌های سبز و روستاهای ساحلی قضاوت نکنید. در سال‌های اخیر شاهد رونق تجارت، هنر و فرهنگ در این استان بوده‌ایم. این استان برای کسانی که می‌خواهند از زندگی در شهر‌های بزرگ دور بمانند اما همچنان مقداری از مد روز موجود در شهر‌ها لذت ببرند، مقصد جذابی است.

استان زیبای نیوفاندلند و لابرادور در حدود ۵۲۰ هزار نفر جمعیت دارد که در بخش‌های مختلف این استان زندگی می‌کنند. لابرادور در شمال و نیوفاندلند، جزیره‌ای فوق‌العاده در ۱۷ کیلومتری ساحل لابرادور است. پرجمعیت‌ترین شهر این استان، شهر سنت جان است. این شهر، مرکز این استان است. شهر سنت جان دارای مدارس عالی، تجهیزات بهداشتی خوب، رستوران‌های خارق‌العاده، زندگی شبانه استثنایی و صحنه هنری هیجان‌انگیزی است.

معرفی برنامه مهاجرت استانی نیوفاندلند

برنامه مهاجرت استانی نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador PNP)، به استان این امکان را می‌دهد تا افرادی که مهارت و تجربه لازم را برای رفع کمبودهای نیروی انسانی مورد نیاز دارند، معرفی و جذب کند. درخواست برای این برنامه مهاجرتی بسیار ساده است. اول شما باید تعیین کنید که کدام یک از دسته‌بندی‌های این برنامه مهاجرتی، برای شما مناسب است. به دنبال آن، باید تمام مدارک و اسناد لازم را تکمیل و به مقامات مربوطه ارائه دهید. اگر درخواست شما با موفقیت تایید شود، دعوت‌نامه‌ای برای درخواست اقامت دائم شما صادر می‌شود که اساسا مهاجرت شما به این استان را تضمین می‌کند.

بیشتری افرادی که قصد مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور دارند، خواهان سکونت در شهر سنت جان هستند. حتی اگر سنت جان مقصد ایده‌آل شما نباشد، از طریق برنامه مهاجرتی این استان به راحتی می‌توانید به هر شهر یا استان دیگری مهاجرت کنید.

بسیاری از شهرهای کوچک و روستاهای استان نیوفاندلند و لابرادور، مکان‌های استثنایی برای استقرار و زندگی هستند. مردمان این استان از مهاجران تازه وارد به خوبی استقبال می‌کنند و مردم بسیار مهمان نوازی هستند. به عنوان مثال، چندین گروه در استان نیوفاندلند و لابرادور، از جمله اولین گروه‌هایی در کل کشور کانادا بودند که با پذیرش پناهندگان سوری موافقت کردند.

برنامه جدید اسکیل ورکر استانی نیوفاندلندو لابرادور در ۲ ژانویه ۲۰۲۱ آغاز به کار کرده است . استان نیوفاندلند و لابرادور مسیر مهاجرت جدیدی را برای متقاضیان در صورت داشتن شرایط زیر ارائه داده است:

۱. سن – بالای ۲۱ سال و زیر ۵۰ سال

۲. زبان انگلیسی آیلتس ۵.۰ یا بالاتر

۳. علاقه مند به زندگی در نیوفاندلند و لابرادور حداقل برای چند سال

مسیرهای مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای دریافت نامزدی استانی اقدام کنید که در زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • دسته‌بندی کارگر متخصص و ماهر
 • دسته‌بندی اکسپرس انتری کارگر متخصص
 • دسته‌بندی فارغ‌التحصیلان بین‌المللی
 • دسته‌بندی کارآفرینان فارغ‌التحصیل بین‌المللی
 • دسته‌بندی کارآفرینان بین‌المللی

مهاجرت نیوفاندلند

لیست مشاغل مورد نیاز استان نیوفاندلند و لابرادور در سال ۲۰۲۱

Medical and Healthcare Occupations-

Physicians- Family Medicine; Psychiatry; Pathology; General Internal Medicine; Radiology; Obstetrics and Gynecology; Anesthesia; Pediatric Intensivists (PICU); Neonatologists (NICU); Pathology (Hemopathology)
Nurse Practitioner
Licensed Practical Nurse
Personal Care Attendant
Clinical Psychologist
Medical Physicist
Radiation Therapist
Dosimetrist
Information and Communication Technology Occupations

Medical and Healthcare Occupations-

Physicians- Family Medicine; Psychiatry; Pathology; General Internal Medicine; Radiology; Obstetrics and Gynecology; Anesthesia; Pediatric Intensivists (PICU); Neonatologists (NICU); Pathology (Hemopathology)
Nurse Practitioner
Licensed Practical Nurse
Personal Care Attendant
Clinical Psychologist
Medical Physicist
Radiation Therapist
Dosimetrist
Information and Communication Technology Occupations-

Software Developer
Biomedical Engineer
UI/UX Developer
AI Developer
Mechanical Engineer
Python Developer
Web Developer
.NET Developer
Electrical Engineer
Infrastructure Engineer
Security Specialist
Cloud Specialist
Bioinformatician
Computer Network Support
ICT Research Associate
Data Analyst
ROV Operator
Ocean Mapping Specialist
Technical Writer

Aquaculture Sector Occupations –

Captain
Farming and Feeding Manager
Facility Technician
Assistant Manager in Aquaculture
Cage Site Technician
Facility Technician
Water Quality Site Manager
Area Manager

دسته‌بندی اکسپرس انتری کارگر متخصص

دسته‌بندی اکسپرس انتری کارگر متخصص، سریعترین راه برای دریافت اقامت دائم کانادا برای کسانی است که زندگی و کار در استان نیوفاندلند و لابرادور را دارند. برنامه‌های اکسپرس انتری می‌توانند در کمتر از ۶ ماه انجام شوند. در صورتی که واجد شرایط این دسته‌بندی هستید، پیشنهاد ما به شما این است که به سرعت اقدام کنید.

از جمله شرایط این دسته‌بندی:

 • در سیستم اکپسرس انتری مهاجرت، پناهندگی یا شهروندی کانادا (IRCC)، پذیرفته شوید.
 • حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ ممکن در سیستم ارزیابی استان را کسب کنید.
 • پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در استان نیوفاندلند و لابرادور که مطابق با استانداردهای دولتی برای استخدام و دستمزد باشد، داشته باشید.
 • مجوز کار معتبر داشته باشید، در غیر این صورت باید شرایط لازم برای درخواست مجوز را داشته باشید.
 • داشتن مدرک تحصیلی مورد نیاز، لازم به ذکر است که مدراک شما باید با استانداردهای سیستم آموزشی کانادا برابری کند.
 • قصد کار و زندگی در استان نیوفاندلند و لابرادور داشته باشید.
 • پول کافی برای اسکان خود و افراد تحت تکفل خود را در استان داشته باشید.
 • نتایج آزمون زبان مربوطه را ارائه دهید که نشان می‌دهد شما توانایی زبان مورد نیاز برای انجام وظایف شغلی خود را دارید. معمولا زبان مورد نیاز، زبان انگلیسی است.