اگر شما علاقه‌مند به زندگی و کار در استان آلبرتا کانادا هستید، برنامه مهاجرت استانی آلبرتا ممکن است برای شما مناسب باشد. آلبرتا یکی از استان‌های کانادا است که با سرعت بالایی رشد کرده است. از شهرهای این استان می‌توان از کلگری و ادمونتون نام برد که در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی داشته‌اند. فرصت‌های شغلی در استان آلبرتا گزینه جذابی برای بسیاری از کارگران خارجی است که به دنبال کار طولانی مدت در کشور کانادا هستند.

این یک برنامه مهاجرتی است که از طرف دولت آلبرتا اجرا می‌شود. این برنامه به Alberta PNP یا AINP نیز شناخته می‌شود. AINP به کارفرمایان این استان اجازه می‌دهد تا کارگران ماهر و متخصصی را که دارای تجربه کاری مناسب هستند، برای پر کردن موقعیت‌های شغلی مورد نیاز استان آلبرتا، استخدام کنند.

کسانی که برای این برنامه مهاجرتی درخواست کنند و با موفقیت درخواست آن‌ها پذیرفته شود می‌توانند در برای کسب اقامت دائم، اقدام کنند.

چگونه می‌توان برای نامزدی در برنامه مهاجرتی AINP اقدام کرد.

متقاضیانی که درخواست آنان با موفقیت پذیرش شود، گواهی نامزدی استانی آلبرتا را دریافت می‌کنند که سرعت پردازش درخواست ویزا برای مهارجرت به کانادا و کسب اقامت دائم را تسریع می‌بخشد. برنامه مهاجرت استانی آلبرتا دارای برنامه کاربردی جدیدی بنام جریان فرصت آلبرتا (AOS) است، که شامل مشاغل متنوعی می‌شود.

این تغییرات جدید در برنامه مهاجرتی این استان به مهاجرانی که می‌خواهند ساکن دائمی شوند و اقامت دائمی دریافت کنند، خدمات بهتری را ارائه می‌دهد.

طبق برنامه مهاجرت استانی آلبرتا، ممکن است شما تحت یکی از دو جریان‌های زیر، واجد شرایط باشید.

 • جریان فرصت آلبرتا
 • جریان کشاورز خود اشتغال

که در ادامه در مورد آن‌ها توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

آلبرتا کانادا

جریان فرصت آلبرتا

این برنامه خود شامل دو جریان کارفرما و جریان استخدام استراتژیک می‌باشد. طبق تغییرات صورت گرفته در این برنامه، شما برای درخواست، دیگری نیازی به پشتیبانی کارفرما نخواهید داشت.

برخی از الزامات خواسته شده برای درخواست این برنامه مهاجرتی:

 1. شرایط اقامت و مجوز. شما باید اسناد زیر را ارائه دهید.
 • مجوز اقامت موقت در کانادا برای کار قانونی در این کشور
 • اجازه کار معتبر که از طریق ارزیابی اثر گزاری بازار کار (LMIA) صورت می‌گیرد. در صورتی که شما کارگر معاف از LMIA که تحت پوشش قرارداد تجارت بین‌المللی است باشید نیازی به اخذ این اجازه کار نیست. اگر شما دانشجوی بین‌المللی LMIA باشید، مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی را خواهید داشت و نیازی به اخذ این اجازه کار نیست.

در صورتی که از کشور اخراج شده باشید، نمی‌توانید برای این برنامه مهاجرتی درخواست کنید.

 1. مهارت زبان

آزمون‌های زبان خاصی وجود دراد که باید آن‌ها را با موفقیت بگذرانید.

معیار زبان کانادایی یا CLB

برای واجد شرایط بودن باید در این آزمون، می‌بایستی حداقل نمره ۵ را کسب کنید. حداقل نمره‌ای که باید کسب کنید ممکن است با توجه به تغییرات فرق کند، برای مثال در سال ۲۰۱۸، حداقل نمره قابل قبول ۴ بوده است که در سال ۲۰۱۹ به ۵ تغییر کرده است.

برای برخی از مشاغل مانند پرستاری حداقل نمره مورد نیاز، ۷ است. لیست این مشاغل در سایت‌های رسمی قابل مشاهده است.

آزمون دیگری نیز وجود دارد که برای زبان فرانسوی است .(NCLC)

 1. شرایط دیگری نیز وجود دارد از جمله شرایط تحصیلات، تجربه کار و غیره.

فرصت کار و زندگی آلبرتا کانادا

جریان کشاورز خود اشتغال

جریان کشاورز خود اشتغال در آلبرتا برای کمک به مهاجران خارجی برای ایجاد مزارع خود در کانادا ایجاد شده است.

برخی از الزمات خواسته شده برای درخواست این برنامه مهاجرتی:

 1. تحصیلات: شما باید دبیرستان را تمام کرده باشید و دیپلم گرفته باشید. لطفا توجه داشته باشید که این استانداردها باید با استانداردهای آموزش آلبرتا برابر باشند.
 2. تجربه.
 3. درآمد: شما باید حداقل ۲۱۸۸۳ دلار در سال برای هر برنامه تحویل داده شده از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ بدست آورید. برای سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ این مبلغ به ۲۳۳۹۲ دلار افزایش پیدا کرده است.
 4. مهارت زبان. شما بایستی در آزمون CLB، حداقل نمره ۵ را کسب کنید.

کشاورزی در کانادا