آسبیلدونگ آلمان


آسبیلدونگ آلمان

اگر حتی یک درصد فکر مهاجرت به آلمان به فکرتان افتاده باشد، قطعاً نام آسبیلدونگ را شنیده اید؛ که یکی از راه های رسیدن به آلمان است؛ اما بسیاری از مردم در این مورد اطلاعاتی ندارند و نمی دانند چیست. مطلب امروز به تمام سوالات شما در موردآسبیلدونگ آلمان و شرایط آن پاسخ خواهد داد.

آسبیلدونگ آلمان

بسیاری از افراد هستند که قصد ادامه تحصیل ندارند اما تمایل دارند به آلمان مهاجرت کنند. آسبیلدونگ در واقع یک برنامه آموزش حرفه ای کار محور در آلمان است. مراکز آموزش فنی و سازمان های غیر دولتی یک سری دوره های آموزشی با موضوعات مختلفی چون آموزش خیاطی، لوله کشی، صحافی، طراحی گرافیک، برق کاری، تعمیر یخچال و… در مدت زمان متفاوت برگزار می کنند.

در یک کلام، آسبیلدونگ آموزش فنی یا حرفه ای است که طی آن، شما در یک موسسه برای یک دوره خاص، برای مدت زمان مشخصی تحصیل خواهید کرد. در ای دوران تحصیل، مقدار مشخصی حقوق یا کمک هزینه نیز به شما تعلق می گیرد.

انواع آسبیلدونگ

دو نوع آسبیلدونگ در آلمان وجود دارد.

آسبیلدونگ دوگانه در واقع آموزش فنی و حرفه ای یا تخصصی است. یک سیستم آموزش دوگانه ترکیبی از کارآموزی در یک شرکت و آموزش حرفه ای در یک مدرسه حرفه ای در یک دوره است. شرکت‌های دوگانه آسبیلدونگ معمولاً ماهانه مقدار معینی دستمزد که معمولاً از ۴۵۰ یورو تا ۱۲۰۰ یورو متغیر خواهد بود، پرداخت می‌کنند.

آسبیلدونگ آموزشی مانند آموزش فنی است. جایی که مشاغل مختلف مرتبط با موضوع و همچنین تحصیلات آکادمیک به شما آموزش داده می شود؛ اما هیچ بورسیه ای در این خصوص به فرد داده نمی شود. اگر ساده بخواهیم وضیح بدهیم؛ می توانید آن را با تحصیل در مقطع دیپلم مقایسه کنید.

چه کسی می تواند برای آسبیلدونگ درخواست دهد؟

تمامی افرادی که واجد شرایط باشند، می توانند درخواست دهند؛ ولی در واقع آسبیلدونگ برای کسانی است که علاقه مند به مسائل فنی هستند. اگر حوصله یا شرایط ادامه تحصیل ندارید، نگران این هستند که آیا با مدرک لیسانس یا فوق لیسانس شغلی پیدا می کنید، آسبیلدونگ مختص شماست.

برترین دوره های آسبیلدونگ آلمان

مدارک مورد نیاز برای آسبیلدونگ

از آنجایی که آسبیلدونگ یک آموزش فنی است، به مدارک نیاز خاصی ندارد؛ ولی ارائه گواهی نامه پایان تحصیلات الزامیست. بنابراین تنها پس از گذراندن SSC می توانید برای شرکت در آسبیلدونگ آلمان اقدام کنید. داشتن گواهی سطح B1 آلمانی برای اثبات مهارت زبان آلمانی و در برخی موارد، ممکن است B2 نیز از موارد ضروری است. رزومه و برای برخی دوره ها انگیزه نامه نیز باید ارائه دهید.

جستجوی دوره و آخرین مهلت درخواست

به صورت آنلاین هم می توانید برای دوره های آسبیلدونگ درخواست دهید؛ محبوب ترین وب سایت برای جستجوی دوره ها ausbildung.de است که متاسفانه کاملاً به زبان آلمانی است. اگر زبان آلمانی بلد باشید، که به راحتی می توانید در میان دوره ها جستجو کنید؛ در غیر این صورت برای ترجمه وب سایت یا صفحات آنها باید از Google Translate استفاده کنید. حدود ۳۳۰ برنامه یا دوره که تقریباً تمام حرفه ها را شامل می شود، برای آسبیلدونگ آلمان در این وب سایت ها وجود دارند.

معمولا برای درخواست آموزش فنی یا شرکت در یک دوره خاص، محدودیت زمانی وجود ندارد و معمولاً از ماه سپتامبر و در برخی موارد از ماه اکتبر شروع می شود. ولی درخواست خود را باید قبل از این زمان ثبت کنید.

حقوق یا بورسیه

موضوعات یا برنامه های زیادی برای آسبیلدونگ وجود دارد و میزان حقوق یا کمک هزینه تحصیلی برای هر دوره و برنامه متفاوت است. به طور متوسط می توان گفت حقوق ماهیانه حدود ۴۵۰ تا ۱۲۰۰ یورو خواهد بود. البته این مبلغ هر سال افزایش می باید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آسبیلدونگ آلمان و بررسی شرایط خود برای ثبت درخواست، با کارشناسان ما در پت وی تماس حاصل فرمایید.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


19 − 14 =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید