ویزای ژاپن

امتیازات مهاجرت خود را به رایگان محاسبه کنید:

فرم صفحه Assessment

پست داک در ژاپن

برای کسانی‌که قصد تحصیل در مقطع پست‌داک را دارند،تحصیل در ژاپن می‌تواند یک موقعیت خوب درنظر گرفته شود. در اینجا قصد داریم مطالبی را درباره‌ی تحصیل در ژاپن و مقطع پست‌داک در آن عنوان کنیم.

ژاپن

کشوری که برای ساختن اولین،کوچکترین و سریعترین چیزها شناخته‌می‌شود.ژاپن سومین اقتصاد بزرگ جهان است. اقتصاد قدرتمند آن منجر به تحقیقات قوی و صنعت پیشرفته شده‌است که زمینه‌ی تشکیل برندهای موفقی همچون Nissan،Toyota،Panasonic،Canon، Sony بوده و ساخت ربات‌ برای هر احتیاج قابل‌تصوری از نتایج آن می‌باشد.سیستم آموزشی عالی و فوق‌العاده‌ی آن در پشت همه‌ی این نوآوری‌ها قرار دارد.

ژاپن

تحصیل در ژاپن

دولت ژاپن تمایل به جذب بیشتر دانشجویان خارجی دارد و هدف آن برای سال ۲۰۲۰  رسیدن به ۳۰۰ هزار دانشجوی بین‌المملی بوده‌است. درنتیجه دانشگاه‌ها بر روی این تمرکز می‌کنند که زندگی را برای دانشجویان خارجی راحت تر کنند یعنی از همان زمان پروسه‌ی اپلای تا راه‌های یافتن شغل برای دانشجویان در طول تحصیل.

یکی از چیزهایی که به جذب بیشتر دانشجویان خارجی کمک کرده‌است معرفی دوره‌های تحصیلی است که بیشتر آن یا قسمتی از آن با زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

سایر عوامل جذب کننده‌ی دانشجویان خارجی شامل:

 • به‌کار گرفتن کارکنان اختصاصی برای حمایت کردن از دانشجویان خارجی
 • اجازه‌ی شروع ترم‌های تحصیلی از ابتدای سپتامبر به‌جای آپریل
 • استخدام کردن بیشتر استادان خارج از ژاپن
 • افزایش مبادلات با دانشگاه‌های کشورهای دیگر

باتوجه به اینکه هزینه‌های زندگی در ژاپن نسبت به برخی کشورها گران‌تر است،دولت حمایت‌های اضافه‌ای برای دانشجویان خارجی درنظر گرفته‌است.بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های دانشجویی متنوعی در طول تحصیل دردسترس خواهدبود.

حدود ۷۸۰ دانشگاه در ژاپن وجود دارد که حدود ۸۰ تای آن‌ها خصوصی هستند.همچنین مدرسه‌ها وکالج‌هایی هستند که انواع مختلفی از مقاطع را برگزار می‌کنند.

تحصیل-ژاپن

برخی از موقعیت‌های پست‌داک در ژاپن

 • Research Organization of Information and Systems, National Institute of Genetics

علوم بیولوژی،انسان‌شناسی،معماری،طراحی،مهندسی،بیوپزشکی، کشاورزی،زیست‌شناسی‌،تاریخ،جغرافیا،جامعه‌شناسی

ددلاین: ۰۸/۰۷/۲۰۲۰

 • Nagoya University

مهندسی الکترونیک،فیزیک،ریاضیات،علوم کامپیوتر

ددلاین: ۲۶/۰۶/۲۰۲۰

 • Hokkaido University

علوم فیزیولوژیک،علوم کامپیوتر،علوم زراعتی

ددلاین: ۱۰/۰۷/۲۰۲۰

 • Okinawa Institute of Science and Technology Graduate University

معماری،عمران،ریاضیات،فیزیک،نجوم

ددلاین: ۱۰/۰۸/۲۰۲۰

 • RIKEN(The Institute of Physical and Chemical Research

فیزیک،علوم کامپیوتر،مکانیک

ددلاین: ۲۷/۰۴/۲۰۲۱

 • Kyoto University

بیولوژی،علوم کامپیوتر،بیوتکنیک،پزشکی

ددلاین: ۳۰/۰۹/۲۰۲۰

 • Tohoku University

میکروتکنولوژی،نانوتکنولوژی

ددلاین: ۳۰/۰۹/۲۰۲۰

 • National Institute for Materials Science

علوم داروسازی،مهندسی مواد،عمران،معماری،علوم پزشکی،علوم بیولوژیک

ددلاین: ۲۷/۰۷/۲۰۲۰

 • Gifu University

علوم پزشکی

ددلاین: ۳۰/۰۶/۲۰۲۰

 • The University of Tokyo

علوم کامپیوتر،مهندسی اطلاعات

ددلاین: ۳۱/۰۷/۲۰۲۰

 • Japan Synchrotron Radiation Research Institute

علوم داروسازی،شیمی،علوم بیولوژیک

ددلاین: ۳۰/۰۶/۲۰۲۰

تحصیل در ژاپن

فلوشیپ پست‌داک در دانشگاه MIF (Matsumae International Foundation)

MIF مقطع فلوشیپ را در سال ۱۹۸۰ شروع کرد.

محدوده‌ی تحقیقات:علوم طبیعی،مهندسی و پزشکی

مدت دوره:سه تا شش ماه

تعداد فلوشیپ در هر سال: بیست نفر

اپلای غیر ژاپنی‌‍‌ها:مدرک دکتری،باید ۴۹ ساله یا کمتر باشد،قبلا در ژاپن نبوده باشند،در کشور خود موقعیت استادی داشته باشند.

مدارک اپلای:

باید بادعوت نامه از مؤسسه‌ی ژاپنی صورت بگیرد

مدارک مقطع PHD باید فرستاده شود

قابلیت‌ها و صلاحیت‌ها به زبان انگلیسی یا ژاپنی باید فرستاده شود

افراد متقاضی باید در کشور خود درحال کار بوده و پس از پایان دوره‌ی فلوشیپ در MIF به کشور خود بازگردند

دانشگاه ژاپن

در نهایت امیدواریم با اطلاعاتی که از ژاپن و دوره‌های Postdoc در آن کسب کرده‌اید،بهترین تصمیم را برای سپری کردن تحصیلات خود گرفته باشید.

فوق لیسانس در ژاپن

فوق لیسانس در ژاپن

تحصیل در ژاپن

ژاپن کشور تضاد‌هاست،حافظت از رسوم قدیمی مربوط به فرهنگ خاص ژاپنی مثل میراث بودایی و ‌در‌عین‌حال ملتی که در تحقیقات علمی پیشتاز هستند. سالانه بیش‌از ۱۰۰ هزار دانشجوی بین‌المللی از هر گوشه‌ای از جهان در دانشگاه‌ها و کالج‌های ژاپن ثبت‌نام می کنند.

مؤسسه‌های آموزش عالی در اینجا بر عملکرد آکادمیک بر پایه‌ی ایده‌های خلاقانه و ابداع گرایانه تمرکز می‌کنند. از ۱۹۴۹ تا به‌حال ۲۲ ژاپنی (یا کسانی‌که در ژاپن به‌دنیا آمده‌اند) برنده‌ی جایزه‌ی نوبل شده‌اند به‌خصوص در رشته‌های پزشکی،بیولوژی،فیزیک و شیمی. این‌ها همه دلایلی هستند تا تحصیل در ژاپن را مدنظر قرار دهید.

ژاپن-تحصیل

چرا تحصیل در ژاپن؟

 1. ژاپن آموزش را خیلی جدی می‌گیرد:نرخ باسوادی در ژاپن نزدیک به ۱۰۰ درصد است. ژاپن بیشترین تعداد برندگان جایزه‌ی نوبل را در بین کشور‌های آسیایی دارد. همچنین دانشجویان ژاپنی وقتی بحث ریاضیات و علوم باشد بهترین هستند.
 2. زندگی و تحصیل در محیط امن:ژاپن یکی از امن‌ترین کشور‌های جهان است. نرخ جنایت و خشونت پایین همراه‌با مواردی مثل سیستم پزشکی قوی و قیمت‌های قابل‌استطاعت همگی نقش اساسی را در امید به زندگی بالای شهروندان ژاپنی ایفا می‌کنند.
 3. کمک هزینه‌ها و امتیازات دانشجویی:ژاپن کمک هزینه‌های متنوعی را به دانشجویان بین‌المللی اهدا می‌کند تا بتوانند شهریه‌ی دانشگاه‌ها یا هزینه‌ی زندگی را تأمین کنند. گاهی بخشی از هزینه‌ها(۳۰ تا ۵۰ درصد) و گاهی همه‌ی آنرا (۱۰۰ درصد).شما می‌توانید برای دریافت کمک هزینه‌ی تحصیلی هم قبل و هم بعد از آمدن به ژاپن اپلای کنید. بنابراین برای یافتن انتخاب‌های خود وقت کافی بگذارید.
 4. یاد گرفتن زبان ژاپنی:مهم نیست که شما به زبان ژاپنی علاقه دارید یا اینکه فقط می‌خواهید به‌عنوان کلیدی برای دستیابی به CV خود روی آن سرمایه‌گذاری کنید. تحصیل در ژاپن همه ی فرصت‌هایی را که شما برای یاد گرفتن زبان پایه و پس‌ازمدتی حرفه‌ای نیاز دارید،در اختیار شما می‌گذارد.
 5. فرهنگ ژاپنی مجذوب کننده است:برای هزاران سال سکونت در یکجا باعث می‌شود قدیمی بودن و غنی بودن فرهنگ ژاپن غافلگیرکننده نباشد. شکوه معابد،فستیوال‌های تابستانه‌، سنت‌های چند‌صد‌ساله در مقایسه با عادت های مدرن همه و همه منتظر کشف و درک و بازدید هستند.

ژاپن-زندگی

چگونه برای Master ژاپن اپلای کنیم؟

اگر شما تصمیم به تحصیل در Master دانشگاه‌های ژاپن گرفته‌اید ،باید ابتدا اسناد صحیحی را جمع‌آوری کنید به‌منظور ثابت‌ کردن اینکه شما برای دانشگاهی که درخواست کرده‌اید مناسب هستید.اطلاعات شخصی کامل،شرایط و صلاحیت‌های پیشین،اطلاعات مالی و اظهارنامه‌های شخصی را آماده کنید.

ددلاین پذیرش در ژاپن:

ددلاین برای پذیرش در Master ژاپن معمولاً در طول تابستان (ژوئن،جولای) و یا زمستان (ژانویه،فوریه)می‌باشد.به یاد داشته‌باشید بعضی دانشگاه‌ها ددلاین ندارند که این به این معنی است که شما هروقت که آماده‌بودید می توانید برای اپلای اقدام کنید. به‌منظور پیشگیری از تأخیر یا ازدست‌رفتن ددلاین‌ها اسناد خود را چندین مرتبه ارسال کنید.

تحصیل در ژاپن

دانشگاه‌ها،کالج ها و مؤسسات ارائه دهنده ی Master در ژاپن:

در اینجا تعدادی از دانشگاه‌هایی که ارائه‌دهنده‌ی بیشترین Master  ها در ژاپن هستند آورده شده‌است:

 • Ritsumeikan Asia Pacific University (APU): 4 Masters
 • Kyushu University: 11 Masters
 • Kitami Institute Of Technology: 7 Masters
 • Nagoya University: 13 Masters
 • Osaka University: 7 Masters
 • The University Of  Tokyo: 16 Masters
 • University Of Tsukuba:12 Masters
 • Yokohama National University: 6 Masters
 • Doshisha University: 7 Masters
 • Tohoku University: 5 Masters

در نهایت امیدواریم با اطلاعاتی که از ژاپن و دوره‌های Master در آن کسب کرده‌اید،بهترین تصمیم را برای سپری کردن تحصیلات خود گرفته باشید.

تازه ها در سایت
thumbnail اقامت امارات با ثبت شرکت
دریافت اقامت امارات با ثبت شرکت در این کشور، یکی از روش‌هایی است که افراد خارجی از جمله ایرانیان می‌توانند نسبت به آن اقدام کنند. با ثبت کردن یک شرکت در امارات متحده عربی به راحتی می‌توان در کمترین زمان ممکن، برای فرد و اعضای خانواده وی اقامت گرفت. اما چطور باید ثبت شرکت انجام...
ادامه مطلب
thumbnail کاهش هزینه اخذ اقامت امارات از طریق خرید ملک
امارات به عنوان کشوری بیش از ۸۰ درصد جمعیت آن را مهاجران تشکیل می‌دهند، کشوری است که نقاط قوت و ضعف خود را شناخته و با تقویت نقاط قوت خود، به چنین جایگاهی رسیده است. امارات متشکل از هفت شیخ نشین است که عبارت‌اند از ابوظبی، عجمان، دبی، فجیره، راس الخیمه، شارجه و ام القوین....
ادامه مطلب
thumbnail ثبت شرکت در دبی
هر زمان که صحبت از کشورهای سطح بالا به میان می‌آید، می‌توانیم به جرات بگوییم که امارات و دبی در گوشه‌ای از لیست مورد نظرمان به چشم می‌خورد. شاید یکی از اصلی‌ترین دلایل این موضوع هم رشد فوق‌العاده اقتصادی این کشور باشد. البته مواردی دیگری چون نزدیکی دبی به ایران از نظر جغرافیایی و فرهنگی...
ادامه مطلب